Kaip optimizuoti „WordPress“ duomenų bazę

Kiekvienas „WordPress“ diegimas naudoja vieną duomenų bazę įrašams, puslapiams, meniu saugoti, vartotojams susieti, komentuoti – iš esmės visų formų tekstiniams ir šifruotiems duomenims. Tačiau medžiaga, kurią įkeliate naudodami „Media Uploader“, pvz., Vaizdai, MP3, vaizdo įrašai ir kiti failai, nėra saugomi duomenų bazėje. Jie saugomi aplanke „wp_content“. Laikui bėgant, „WordPress“ duomenų bazė didėja ir generuojami tam tikri šiukšlių duomenys, kurie padidino jūsų „WordPress“ duomenų bazę ir daro ją lėtesnę.

Kodėl verta optimizuoti „WordPress“ duomenų bazę?

Kosmoso taupymas

„WordPress“ duomenų bazės priežiūra ir optimizavimas yra svarbi užduotis, todėl jos nereikėtų pakenkti.

Palaukite, pasidarykite atsarginę kopiją dabar

Prieš pradėdami toliau, atsargiai pasidarykite savo „WordPress“ duomenų bazės atsarginę kopiją. Jei įmanoma, įsitikinkite, kad veikia atsarginė duomenų bazė. Sukūrę atsarginę kopiją, tiesiog redaguokite config.php failą (esantį „WordPress“ šakniniame kataloge), kad galėtumėte naudoti atsarginę duomenų bazę ir įsitikinti, ar viskas veikia tinkamai..

Maža ir optimizuota duomenų bazė veikia daug greičiau, palyginti su didele, užgriozdinta. Mažesnė duomenų bazė reiškia greitesnį reagavimą į „WordPress“ pateiktas duomenų bazės užklausas, o tai savo ruožtu leidžia jūsų „WordPress“ svetainei veikti greičiau – ne tik lankytojui, bet ir žmonėms, rašantiems ir atnaujinantiems žinutes..

Kas yra „Šiukšlių duomenys“?

Terminas „šiukšlių duomenys“ yra naudojamas reikšti informaciją, kurios duomenų bazėje neturi būti. Tokių duomenų apie šiukšles pavyzdžiai:

  • Komentarai šlamšto eilėje
  • Nepatvirtinti komentarai
  • Skelbti peržiūras
  • Panaikinti elementai, tokie kaip įrašai ir puslapiai

Šlamšto komentarai

Iš jų šlamšto komentarai ir paskelbtos pataisos daro didžiausią įtaką duomenų bazei. Jei jūsų svetainėje yra nedidelis lankytojų skaičius ir joje yra įjungti komentarai, būkite tikri, matysite daug komentarų apie šlamštą. Akismet automatiškai filtruoja šlamštą ir įtraukia jį į šlamšto eilę. Tačiau komentarai vis dar yra duomenų bazėje! Ir jūs tikrai neturite jokios naudos iš jų.

Optimizuokite duomenų bazę

Išankstinio optimizavimo statistika

Kalbant apie postrevizijas – tai šiek tiek kitoks dalykas. Rašant įrašą kaskart paspaudus mygtuką „Išsaugoti juodraštį“, sukuriama ir išsaugoma įrašo peržiūra. Specialiai ilgiems straipsniams rašote iš dalies ir taupote kiekvieną kartą. Įsivaizduokite, kad bendras jūsų straipsnio dydis yra 50 KB, ir jūs jį įrašote sakydami 10 kartų. Tai yra 500KB vietos, sunaudotos duomenų bazėje, kuri iš tikrųjų turėtų sunaudoti 50KB. Tai yra 450KB vietos, iššvaistytos vienam ilgam gaminiui. Dabar įsivaizduokite, kad savo svetainėje turite 100 tokių ilgų straipsnių. Tai 45 000 KB arba 45 MB vietos iššvaistoma jūsų „WordPress“ duomenų bazėje!

Kaip optimizuoti „WordPress“ duomenų bazę?

Meniu vieta

WP-Optimizuoti yra puikus papildinys, padedantis išvalyti ir optimizuoti „WordPress“ duomenų bazę. Aš išbandžiau papildinį naudodamas „WordPress 3.6.1“ ir radau, kad jis veikia nepriekaištingai! Įdiekite ir suaktyvinkite papildinį ir eikite į pagrindinę jo vietą kairėje šoninėje juostoje administratoriaus prietaisų skydelyje.

Tada patikrinkite visas parinktis (žiūrėkite vaizdą „Išankstinio optimizavimo statistika“) ir paspauskite mygtuką „Apdoroti“. Tai gali užtrukti minutę, priklausomai nuo jūsų duomenų bazės ir serverio dydžio. Turbūt tai turėtų užtrukti daugiau laiko bendro naudojimo hostingo serveryje. Baigę optimizavimą, turėtumėte gauti išsamią vertybių, pašalintų iš duomenų bazės, ataskaitą. Štai pavyzdys:

Bendros santaupos

Taigi, naudojant „WP-Optimize“, mes sutaupėme 16,98 MB – tai yra 53,31% viso duomenų bazės dydžio!

Atsisiųsti „WP-Optimize“

Kiti šaunūs triukai

Taip pat galite visiškai išjungti „post revisions“ funkciją. Tačiau labai rekomenduoju neprieštarauti, nes tai sukuria daugiau problemų, o ne sprendimų. Jei norite jį išjungti, įveskite šį kodą į savo failą wp-config.php:

apibrėžti ('WP_POST_REVISIONS', FALSE);

Kitas efektyvus būdas susidoroti su didelių gabaritų duomenų bazėmis yra automatiškai ištuštinti šiukšliadėžę reguliariais laiko tarpais. Ši kodo eilutė automatiškai išvalys visus sugadintus elementus kas 10 dienų. Pridėkite jį prie savo wp-config.php failo:

apibrėžti ('EMPTY_TRASH_DAYS', 10);

Galite pakeisti 10 į bet kurį norimą dienų skaičių. Tačiau ta vertė turi būti didesnė už 0.

Taigi mes išmokome „WordPress“ duomenų bazės optimizavimą, tik atlikdami kelis pelės paspaudimus. Kokį papildinį naudojate optimizuodami savo „WordPress“ duomenų bazę? Dar geriau, paskelbkite čia statistiką, kai pirmą kartą paleisite šį papildinį!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me