11 najlepších videí pre začiatočníkov WordPress zo 6 úžasných stránok

Ako nový blogger je pochopiteľné, že by ste sa frustrovali učením sa, ako sa orientovať v WordPress. Inštalácia, výber tém a doplnkov, navigácia na prístrojovej doske a všetky ďalšie podrobnosti WordPress sú povinné, aby sa vaša hlava točila.

Čakajú na vás však úspešné nástroje WordPress! Existuje niekoľko bezplatných a platených video centier, ktoré vám pomôžu dobre sa oboznámiť s WordPress v žiadnom momente. Ak chcete odstrániť svoju frustráciu spoznávaním WordPress, zvážte začiatočné videá a ďalšie zdroje WordPress nižšie. Poďme sa ponoriť!

Základy WordPress Materiály sú použité s láskavým dovolením WordPress.tv

Jedným z prvotriednych online zdrojov pre výučbu základov WordPress je WordPress.tv. Podľa ich slov je to „vizuálny zdroj pre všetky veci WordPress“. WordPress.tv, pôvodne zameraný na veteránov používateľov WordPress, má teraz rastúcu knižnicu začiatočníkov. Tu je niekoľko videí, ktoré by ste mohli začať:

Váš profil WordPress

Na ovládacom paneli WordPress môžete nastaviť predvoľby profilu používateľa. Predvoľby, ktoré vyberiete, určujú spôsob, akým sa váš profil zobrazuje na vašich príspevkoch a stránkach. Vaša stránka profilu je rozdelená na päť častí: osobné možnosti, meno, kontaktné informácie, informácie o sebe a správa účtu. Toto video vysvetľuje podrobnosti každej sekcie.

Všeobecné nastavenia WordPress

Všeobecné nastavenia znejú široko, ale na tejto stránke v paneli WordPress sa nachádzajú veľmi špecifické nastavenia. Celkovo existuje tucet nastavení, z ktorých jedno zahŕňa určenie prístupu používateľa. Na tejto stránke môžete určiť, či sa niekto môže na vašom webe zaregistrovať ako používateľ, a ak áno, ktorú úlohu bude automaticky priradený. Navrhujeme venovať osobitnú pozornosť vysvetleniu o nových používateľoch, aby sme zaistili bezpečnosť vášho webu.

Trvalé odkazy pre WordPress

Nastavenia trvalých odkazov určujú, ako sa vaše webové adresy zobrazujú vo webových prehľadávačoch. Adresa URL vášho príspevku alebo stránky môže obsahovať názov, kategóriu alebo značku príspevku alebo stránky. Môže tiež zahrnúť mesiac, deň a dokonca aj sekundu, v ktorej bol príspevok vytvorený. Celkovo štruktúra permalinku WordPress pre váš web do značnej miery závisí od jeho fungovania.

Definitívne témy a doplnky WordPress Training Plus od spoločnosti Lynda

Videopríspevky Lynda.com WordPress

Lynda.com je online zdroj, ktorý teraz vlastní LinkedIn. Ponúka vzdelávacie videá s témami ako technológia, kreativita a podnikanie.

Na web bolo nahraných niekoľko video kurzov WordPress a často sa aktualizuje. Celodenné kurzy sú k dispozícii za poplatok, ale ukážky môžu ponúknuť rýchle riešenie horúcich otázok WordPress. Tu je niekoľko videí, ktoré je potrebné venovať pozornosť:

WordPress: Základné školenie

Po pozeraní vitajte videoklip, nezabudnite kliknúť na ikonu Spoznávanie WordPress odkaz na dokončenie Základné školenie Náhľad. Rozprávač vykladá výhody a výstupy tejto webovej publikovacej aplikácie jedným z najinformatívnejších spôsobov, aké som kedy počul..

Dozviete sa tiež, ako v zásade funguje WordPress, ako vytvárať príspevky a formátovať ich text bez problémov, ako sa zaobchádza s mediálnymi súbormi, úloha strán a ďalšie. Ak si chcete zobraziť bezplatný obsah, musíte sa preskočiť, ak však chcete zobraziť všetkých 5 hodín a 14 minút tohto kurzu, ponúkajú bezplatnú skúšobnú verziu.

Začnite s témou: dvadsať trinásť

Celý tento video kurz je viditeľný bez členstva. Niekedy to pomôže jednoducho začať s témou po nastavení vašich webových stránok WordPress. Pri inštalácii programu WordPress je zvyčajne predvolená predvolená téma, ktorú si môžete prispôsobiť. Téma zhruba zodpovedá roku, v ktorom bol nainštalovaný váš systém na správu obsahu.

Toto video pokrýva jednu takúto tému, dvadsať trinásť, ktorá vyšla v roku 2013, ale je stále skvelá voľba. Ak ste si práve vytvorili webovú stránku WordPress, bude aktívna téma dvadsať pätnásť, ale toto video Lynda je stále dobrým referenčným bodom na zistenie, ako určiť, ktoré funkcie témy a funkcie môžu najlepšie vyhovovať vašim potrebám..

Doplnky WordPress: SEO

Získanie aspoň základného porozumenia SEO je nevyhnutné pre každého vlastníka webových stránok. Toto video pojednáva o dvoch doplnkoch SEO, ktoré vám môžu pomôcť optimalizovať vaše webové stránky.

Doplnky pomáhajú s optimalizáciou SEO pomocou metaznačiek, názvov príspevkov a stránok, kľúčových pojmov, meta popisov a obrázkových značiek a popisov. Podobne ako pri prvom videu Lynda.com, ktoré sme venovali, budete potrebovať bezplatnú skúšobnú verziu alebo plné členstvo, aby ste si mohli pozrieť celý kurz.

Ešte viac videotutoriálov a zdrojov WordPress

Videonávody WP101.com

Posledných sedem rokov je WP101.com zdrojom pre začiatočníkov aj pre vývojárov. Začiatočníci programu WordPress sa učia základy prostredníctvom krátkych informatívnych videí, zatiaľ čo vývojári tieto zdroje používajú na vzdelávanie svojich klientov.

Základné videá, ako začať so službou WordPress, ponúkajú podrobné (ale krátke) prehľady o každej téme. K dispozícii je však úplná knižnica výučby s členstvom, ktorá pokrýva ďalšie témy, ako je dashboard WordPress, správa komentárov a dokonca implementácia doplnku Yoast SEO..

Televízor WPExplorer

Nezabúdajme tiež na televízor WPExplorer. Snažíme sa vytvárať užitočné príručky, ktoré môžete sledovať spolu s učením sa používať WordPress. Niektoré z našich tutoriálov sa zaoberajú doplnkami, ako je napríklad Visual Composer, alebo jednoduchým návodom, ako povoliť voľbu písma v editore WYSIWYG, ale zostaňte naladení (a nezabudnite sa prihlásiť na odber), keď sa zverejňujú naše nové videá.!

Príručka o zlomených odkazoch ShoutMeLoud.com

Ďalším zdrojom videa pre začiatočníkov programu WordPress je ShoutMeLoud. Ich webové stránky a blog sa zaoberajú viacerými témami, aby váš blog začal fungovať, ale jedno video, ktoré vynikalo pre mňa, bolo Ako používať modul WordPress Kontrola poškodených odkazov (2m 58s). Posledná vec, ktorú chcete, je, aby nefunkčné odkazy boli korenené po celom vašom webe. Toto video vám ukáže, ako efektívne používať doplnok Broken Link Checker, aby vyhľadávacie nástroje vedeli, že môžu dôverovať vašim webovým stránkam.

Výukový program pre tvorcov WPChick Beaver Builder

TheWPChick prevádzkuje blogger Kim Doyal. Ponúka veľa tipov pre blogerov, ktorí vytvárajú všetky formy obsahu: text, video, epizódy podcastov a ďalšie. Jej videá na Doplnok Beaver Builder (17m 36s) a Doplnok Shortcodes Ultimate (12m 52s) sú dve ukážky špičkových zárezov. Tieto videá a ďalšie sú skvelým miestom pre začiatočníkov pre WordPress!


Ak ste na WordPress naštvaní, nemusíte hľadať alternatívne systémy na správu obsahu. Existuje veľa začiatočných videí programu WordPress, ktoré vás dostanú na cestu. Môžete stráviť niekoľko minút denne sledovaním videonávodov, ktoré jasne vysvetľujú, ako zostaviť a prevádzkovať vaše webové stránky.

Môžete začať so základnými tutoriálmi, ako sú tie, ktoré sa nachádzajú na stránkach WordPress.tv, Lynda.com a WP101.com, a potom prejsť na webové stránky ako TheWPChick a ShoutMeLoud.com..

Ako sa vzdelávať o WordPress? Poznáte užitočné videonávody, ktoré tu nie sú uvedené? Boli by sme radi, keby ste sa s nami podelili nižšie!