6 spôsobov, ako zostaviť a rozšíriť zoznam e-mailov pomocou WordPress

6 spôsobov, ako zostaviť a rozšíriť zoznam e-mailov pomocou WordPress

Zoznam e-mailov nie je len spôsob, ako udržať svoje publikum v maximálnej možnej miere, ale môže byť neoceniteľným nástrojom pre podnikanie. Určite je to dobrý spôsob, ako prinútiť ľudí, aby sa vrátili viac. Môžete však tiež pomaly a stabilne budovať dôveru spotrebiteľov poskytovaním bezplatnej hodnoty. Potom to môžete zmeniť na predaj alebo klienta ďalej po ceste. Najlepšie na tom je, že môžete celý proces automatizovať. Musíte len rásť a vytvorte zoznam e-mailov.

Ak ešte nemáte poskytovateľa e-mailového marketingu, môžete sa pozrieť na MailChimp, SendinBlue alebo MailPoet – všetky ponúkajú bezplatné plány pre menšie zoznamy.

1. Vložte formulár do bočného panela

Formulár bočného panela

Je jasné, že je ľahké skopírovať kód formulára alebo nainštalovať doplnok, takže sa môžete rýchlo presunúť, sadnúť si, odpočívať a sledovať rast zoznamu … správne? No, nie presne. Ak by ste to urobili, pravdepodobne by ste mali hrozný konverzný pomer. Takmer žiadny z vašich návštevníkov by sa neprihlásil. Najprv musíte pracovať v krátkej kópii, aby ste oznámili, prečo je dobré sa zaregistrovať. (Vždy by ste mohli napodobniť prihlasovacie formuláre, vďaka ktorým ste v minulosti rozdávali svoje e-maily, ale uistite sa, že máte rovnaký hlas ako zvyšok vašich stránok.)

Spoločnou stratégiou je postupovať ešte ďalej, je pridať niečo, čo sladidlo sladí. Ebook, zošit, video kurz alebo bezplatná skúšobná verzia produktu. Keď sa tieto veci používajú na zostavenie zoznamu, často sa označujú ako olovený magnet. Niečo, čo povzbudzuje viac ľudí, aby zanechali svoje e-maily.

Tejto stratégii prisahajú tony blogerov a obchodníkov, ako ste si pravdepodobne všimli, ak ste v priebehu rokov často navštevovali niekoľko (alebo veľa) blogov. Niektorí ľudia sa však držia ponuky svojho bulletinu ako jediného dôvodu na registráciu, aby zhromažďovali iba e-maily od ľudí, ktorí sa skutočne zaujímajú o to, aby sa držali a čítali si niekoľko spravodajcov v budúcnosti.

2. Po príspevkoch pridajte registračný formulár

Kód formulára môžete samozrejme vložiť ručne po každom jednotlivom príspevku, ktorý napíšete, alebo môžete pomocou jednoduchého doplnku ľahko navrhnúť a umiestniť do svojich príspevkov a stránok pekné formuláre. Skvelý optin je WPForms – ktorá sa bez problémov integruje s programami MailChimp, AWeber, Monitor kampaní, GetResponse, Constant Contact, Drip and Zapier. Stačí nainštalovať, vytvoriť si vlastný formulár pre informačné letáky a potom ho vložiť na stránky. Znova je dôležité, aby ste do remeselnej kópie vložili trochu práce, ktorá súvisí s hlasom a charakterom vášho webu.

3. Majte na svojom webe Formulár pre zasunutie alebo vyskakovacie okno

Zasúvací alebo vyskakovací formulár Optin

Ak používate aplikáciu MailChimp, vlastne majú generátor snímky, pomocou ktorého môžete vytvoriť stránku, a potom jednoducho vložiť kód do časť záhlavia.php zvoleného motívu, aby ste ho mohli použiť na svojich webových stránkach (môžete použiť napríklad doplnok Záhlavie a päta pridať tento kód, ak máte nepríjemné priame úpravy súborov s témami.)

Ak nie, existuje niekoľko skvelých doplnkov WordPress (s väčšou funkčnosťou a vopred navrhnutými témami), ktoré sú pre túto úlohu viac než len vhodné. Bloom a sumo sú dve skvelé možnosti. Alebo môžete použiť plne vybavený samostatný softvér na generovanie elektródy, ktorý funguje napríklad MailOptin, OptinMonster alebo náš osobný favorit Optimonk.

MailOptin aj OptinMonster sú platené možnosti, ale ponúkajú veľa funkcií vrátane testovania a / b, ľahko stráviteľnej analýzy a jednoduchého vytvárania formulárov. Oboje stojí za investíciu. Bloom je tiež platená, ale podľa môjho názoru neponúkam rovnakú flexibilitu. Ak chcete získať zostavovateľa zoznamu SumoMe, musíte sa zaregistrovať do programu SumoMe. Môžete to vyskúšať a získate prístup aj k mnohým iným marketingovým nástrojom (vynikajúci príklad olova magnetu v práci).

4. Vytvorte svoju domovskú stránku ako vyhradenú (alebo čiastočne vyhradenú) vstupnú stránku.

Vstupná stránka

Mnoho väčších blogerov a majiteľov malých firiem vie, že zhromažďovanie e-mailov je tak dôležitou súčasťou ich podnikania, že venujú svoje domovské stránky zberu potenciálnych zákazníkov. Niekedy to znamená vytvorenie kompletnej vstupnej stránky s veľmi diskrétnou možnosťou ukončenia, napríklad „Pokračovať v blogu“. Inokedy zamerajú oblasť nad záhybom, viditeľná oblasť, ktorá sa prvýkrát načíta v prehliadači, pri zhromažďovaní e-mailov, vďaka čomu sa domovská stránka mení na určitú druhú vstupnú stránku.

Ak pôjdete s prvou možnosťou, môžete na vytvorenie vstupnej stránky použiť tvorcu vstupnej stránky, napríklad Thrive, a potom ju jednoducho nastaviť ako indexovú stránku svojho webu. Zdá sa, že je ťažké vytvoriť druhý prístup so semi-vstupnou stránkou, ale nielenže existujú témy, ktoré sa tomuto prístupu venujú úplne (napr. Landing by Themify), ale môžete ľahko vytvoriť aj krásnu funkčnú stránku s nástrojom na tvorbu stránok alebo motívom ako je Celkom.

Problém s metódami, ktoré som už uviedol, je, že sa všetci spoliehajú na faktor, ktorý je v krátkodobom horizonte oveľa ťažší zlepšiť., prevádzka. Ak na svoje stránky nenavštevuje veľa ľudí, prirodzene nebudete mať veľa ľudí, ktorí by sa zaregistrovali do vášho bulletinu alebo kurzu. Môžete to urobiť aj v prípade, že ste ešte svoje stránky ešte úplne neuviedli, pomocou doplnku, ktorý bude čoskoro k dispozícii. Preto sa ďalšie metódy zameriavajú na účastníkov predplatného a e-mailov.

5. Priveďte príspevok hosťa a odošlite prevádzku na vstupnú stránku.

Vysielanie hostí

Hosťovský príspevok je jednoducho príspevok, ktorý píšete a publikujete na blogu alebo na webe niekoho iného. Ak ste už vo svojom výklenku nadviazali vzťah s inými blogermi / majiteľmi firiem, môžete k nim osloviť a predstaviť si názory, ktoré by podľa vás mohli byť dobré pre ich publikum (ak nie, budujte vzťahy s ľuďmi vo vašom priestore)..

Nezabudnite nasleduj. Toto je vec, ktorá ma v minulosti niekoľkokrát dostala do dverí, je jednoduchý e-mail s následnou kontrolou približne týždeň po prvom. Nechajte to zdvorilé a jednoduché a rýchlo zrekapitulujte svoj návrh.

Aj keď to môže z krátkodobého hľadiska fungovať výlučne z dôvodu objemu, neodporúčam prístup „nevyžiadanej pošty a modlitby“, keď jednoducho pošlete e-mailom zabitý ľuďom na základe šablóny, pretože môže spáliť mosty, kde by ste inak mohli mať vybudoval skvelý vzťah.

Ak chcete dosiahnuť optimálne výsledky, vyberte si blogy, ktoré priamo alebo nepriamo (napríklad príspevok hosťa o rýchlom a účinnom tréningu na blogu o zdravom stravovaní) súvisia s témami, ktoré riešite na svojich stránkach. Potom vynaložte určité úsilie na skúmanie toho, aký druh obsahu zrejme rezonuje s publikom. To sa líši od blogu k blogu. Niektoré miesta majú publikum milujúce zoznamy, iné milujú hlboké osobné príbehy o pokusoch, omyloch a nakoniec úspechoch.

Potom si môžete vybrať, či ich odošlete na normálnu vstupnú stránku, alebo dokonca prejdete ďalšiu míľu a pošlete ich na vstupnú stránku, ktorá je 100% prispôsobená pre konkrétne publikum tohto hosťa. Napísané v ich jazyku a možno im dajú exkluzívnu ponuku alebo ponuku spolu s bežným „oloveným magnetom“.

Skvelá vec tejto stratégie je, že je opakovateľná. Na rovnaký web môžete dokonca uverejniť príspevok hosťa viackrát. Ak to urobíte dobre, aka skutočne trvá čas a úsilie, aby ste si vytvorili kus, ktorý stojí za zapamätanie (a zdieľanie), pomôže to tiež zlepšiť váš vzťah s osobou, ktorá vám umožňuje požičať si jej pódium.

6. Partner s niekým (spoločný podnik)

joint-venture-team-work

Ak máte problémy s dopravou, ale už máte kvalitnú e-knihu / kurz / produkt, v ktorý veríte, môžete skúsiť získať pomoc iných ľudí. Môžete ponúknuť blogerom exkluzívne ponuky pre svoje publikum, napríklad možnosť získať svoju knihu / kurz zadarmo.

Ak je váš obsah kvalitný a vy ste už nadviazali vzťah s niekoľkými ovplyvňovačmi vo vašom priestore, potom to môže byť oveľa jednoduchšie, ako si myslíte. Opäť odporúčam proti prístupu „spam a modlite sa“. A znova nezabudnite sledovať.

Záverečné tipy na rozšírenie zoznamu e-mailov

Prvým krokom k budovaniu publika a premene členov tohto publika na zákazníkov je samozrejme prevádzka, získavanie návštevníkov na prvom mieste, druhým krokom je zabezpečenie toho, aby sa neustále vracali. Ak sa nevrátia, bude to len náhodná osoba, ktorá sa raz vydala na vaše stránky. Ak sa však pripoja k vášmu informačnému bulletinu, pomaly vás spoznajú a čo vás zaujíma. Alebo ak už máte prichádzajúcu premávku, použite ktorúkoľvek z kombinácií metódy 1-4 alebo kombinujte ju. Ak sa však stále snažíte prinútiť ľudí, aby navštívili váš web, pokračujte smerom k 5-6.

Prevádzkujete newsletter, e-mailový kurz alebo akúkoľvek inú formu zoznamu e-mailov? Radi by sme sa dozvedeli niekoľko vašich tipov (a sme si istí, že by to urobili aj naši ostatní čitatelia) – napríklad ako ste pôvodne rozšírili svoj zoznam e-mailov, alebo ako udržujete predplatiteľov??

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me