9 najlepších kurzov WordPress pre začiatočníkov

Najlepšie kurzy WordPress pre začiatočníkov

WordPress je pozoruhodný systém na správu obsahu (CMS), a preto je online k dispozícii toľko dobrých kurzov WordPress. Je dostatočne výkonný a flexibilný na to, aby vytvoril takmer akýkoľvek druh blogu alebo webu, ktorý si dokážete predstaviť. Rozsiahly svet WordPress sa však na prvý pohľad môže zdať skľučujúci a možno nebudete vedieť, ako sa učiť všetky jeho výhody a výstupy.

Našťastie komunita WordPress prosperuje a existuje veľa ľudí, ktorí sú ochotní pomôcť vám naučiť sa laná. Rýchle vyhľadávanie Google odhaľuje tisíce článkov a návodov spolu s vyhradenými kanálmi YouTube, ako sú WPCrafter, Tyler Moore, a WPBeginner. Tieto zdroje sú fantastické, ale často nájdete najlepší spôsob, ako dosiahnuť pokrok, účasť na štruktúrovanejšom kurze.

Preto v tomto článku odporúčame začiatočníkom skutočne vynikajúce online kurzy WordPress. Každý z nich je navrhnutý s ohľadom na nových používateľov a vyzbrojí vás vedomosťami, ktoré potrebujete na vytvorenie vlastných webových stránok. Začnime!

1. Školenie WordPress od Yoast Academy

Školenie WordPress od Yoast

NÁVŠTEVAJTE NA ZAČIATOK →

Čas na dokončenie: 3 hodiny
cena: Kurzy pre začiatočníkov zadarmo (199 dolárov ročne, vrátane školení SEO, 499 dolárov ročne za prístup ku všetkým súčasným a nadchádzajúcim kurzom)

Chcete začať používať WordPress rýchlo? Kto by sa mal lepšie učiť od jedného z najznámejších mien v priemysle. Akadémia Yoast Academy ponúka 4 bezplatné kurzy na pokrytie základov. Prvý, WordPress pre začiatočníkov, vás prevedie jednotlivými krokmi (inštalácia, témy, doplnky, zabezpečenie atď.). Potom videá na bloku a klasický editor vám pomôžu vybrať, ktoré je pre vás to pravé. A konečne kurz zdarma pre začiatočníkov WordPress SEO pomôže nasmerovať vás správnym smerom, aby ste mohli začať hodnotiť vo výsledkoch vyhľadávania.

Okrem týchto bezplatných kurzov ponúka Yoast dva prémiové balíčky, ktoré sú skvelým zdrojom informácií pre začiatočníkov aj pre zavedených používateľov WordPress. Toto je vaša šanca získať exkluzívne tipy SEO od odborníka na SEO WordPress # 1. Je to veľká investícia do budúcnosti vášho webu, ak máte k dispozícii čas a rozpočet.

Pros

 • 4 rýchle, ľahké a bezplatné videá na prehľadávanie videí, ktoré vám pomôžu začať so základmi.
 • Možnosti inovácie na prístup k prémiovým kurzom SEO, ktoré nenájdete nikde inde.
 • Po dokončení kurzov, ktoré môžete pridať na svoj web alebo pokračovať v práci, je certifikát Yoast a odznak.

Zápory

 • Pretože existujú iba 4 kurzy, nebudete sa venovať žiadnym špecifickým témam, ako je elektronický obchod, informačné bulletiny atď.
 • Prémiové kurzy SEO sú drahé (hoci, ako už bolo uvedené vyššie, osobne by som ich považoval za investíciu).

2. Radosť z WP: školenie WordPress

Radosť z WP: školenie WordPress

Navštívte Radosť z WP a začnite →

Čas na dokončenie: 5 hodín 30 minút (WP A až Z je asi 4,5 hodiny, zatiaľ čo How to WordPress prichádza asi za 1 hodinu)
cena: Zadarmo

Bud v Joy of WP zostavil nie jednu, ale dve užitočné kurzy kurzu WordPress, ktoré vám pomôžu začať na vašej ceste. Tieto pokyny sa dajú ľahko sledovať spolu s príručkami Začíname, Odkazy, Témy, Pluginy, Blogovanie, Hosting, Gutenberg a niekoľko ďalších doplnkov (v časti Potpourri). Ak dokončíte videá, určite sa dobre zoznámite so základmi WordPress.

Pros

 • Obidve série sú úplne zadarmo (na zobrazenie niektorých videí však môžete byť požiadaný o registráciu bezplatného účtu).
 • Každé video sa podrobne venuje konkrétnej téme, takže ak sa chcete len naučiť, ako „pridať médiá do svojej hlavičky“, môžete preskočiť dopredu a pozerať iba jedno video..

Zápory

 • Ak pozeráte obidve, táto séria je trochu na dlhej strane. Aby ste dokončili všetky videá, budete musieť vystúpiť popoludní alebo lepšie celý deň.
 • Existuje niekoľko videí, ktoré môžete preskočiť, pretože sú veľmi špecifické (hlavne v sekcii doplnkov)..

3. Kurz WordPress pre rýchly štart od učiteľa WP

Kurz WordPress pre rýchly štart od učiteľa WP

Ak chcete začať, navštívte stránku WPApprentice →

Čas na dokončenie: Jedna hodina
cena: Zadarmo (doživotný prístup k programom WordPress Essentials za 47 dolárov alebo k všetkým ich kurzom za 147 dolárov)

Tento prvý kurz je rýchly a jednoduchý návod určený pre úplných začiatočníkov. Kurz rýchleho spustenia WordPress sa zameriava na základy: ako nájsť web hostiteľa, nainštalovať WordPress, použiť informačný panel a začať vytvárať obsah. Vysvetlené sú všetky hlavné funkcie platformy, napríklad témy, doplnky a widgety. Po dokončení sledovania týchto desiatich videí budete pripravení začať nastavovať svoju prvú stránku.

Pros

 • Kurz je krátky a bezplatný, takže jeho vyskúšaním si nič neriskujete.
 • Zostáva na úvodnej úrovni, ideálne pre niekoho, kto platformu nikdy nepoužil.
 • Získate všeobecný prehľad všetkých základných funkcií programu WordPress.

Zápory

 • Skutočnosť, že kurz je taký krátky, môže byť aj nevýhodou – nie je priestor na podrobné vysvetlenia.
 • Zahrnuté sú iba témy základnej úrovne. Ak chcete vytvoriť niečo iné ako jednoduché stránky, pravdepodobne budete potrebovať ďalšie informácie.

4. Kompletné školenie WordPress pre začiatočníkov od Udemy

Kompletné školenie WordPress pre začiatočníkov od Udemy

Navštívte Udemy a začnite →

Čas na dokončenie: 4 hodiny
cena: 19,99 dolárov

Kompletné školenie WordPress pre začiatočníkov je v súčasnosti lacno pod 20 dolárov a je relatívne komplexné. Ako každý dobrý kurz WordPress, aj tento príspevok od Udemy pokrýva základy nastavenia webovej stránky alebo blogu. Zameriava sa tiež na väčší obraz, vysvetľuje celkový rámec platformy a ako to funguje. Na konci je diskusia pomocou SEO aby ste zlepšili viditeľnosť a hodnotenie svojich stránok.

Pros

 • Mnoho tém je uvedených za pár hodín.
 • Kurz obsahuje podrobného sprievodcu, ako webové stránky uviesť do prevádzky.
 • Vyžaduje koncepčný prístup k WordPress, ktorý vás naučí, ako a prečo veci fungujú, a nie iba dávajú pokyny.
 • Väčšina vysvetlení je jednoduchá a priateľská pre začiatočníkov.

Zápory

 • Niektoré z neskorších materiálov sú dosť pokročilé a pokrývajú zložité témy, ako je vytváranie vlastných tém (spravodlivo, môžete to vidieť ako profesionál!).
 • Kurz je trochu starší. Takže zatiaľ čo väčšina jeho informácií stále platí, niekoľko vecí je zastaraných.

5. WordPress 101: Základy WP101

WordPress 101: Základy od WP101

Ak chcete začať, navštívte stránku WP101 →

Čas na dokončenie: 90 minút
cena: $ 19 / rok (prvých 7 videí je zadarmo – môžete začať používať 0 dolárov)

Bezplatný kurz niekedy neposkytuje všetko, čo hľadáte, a ste ochotní zaplatiť za niečo trochu profesionálnejšie. WordPress 101: Základy sa dodávajú s cenou, ale poskytujú viac možností podpory a prezerania ako vyššie uvedené kurzy. Spravuje tiež pokrytie všetkých základných tém – tém, doplnkov, nastavenia lokality – ako aj niektorých pokročilejších materiálov o nastavení a prispôsobení webových stránok. V 20 videách je roztrúsených veľa užitočných rád pre začiatočníkov WordPress.

Pros

 • Kurz je prístupnejší ako väčšina. Má titulky a existuje možnosť v španielskom jazyku.
 • Po zakúpení kurzu (alebo predplatného) získate prístup do fóra, kde môžete klásť otázky a získať podporu.
 • Akonáhle budete mať kurz pre začiatočníkov, kurz pre stredne pokročilých je zadarmo.

Zápory

 • Ak nie je v predaji, kurz je vzhľadom na jeho krátku dĺžku trochu drahý.
 • Predpokladá sa, že už máte WordPress nastavený, takže sa nevzťahuje na hosťovanie a inštaláciu platformy.

6. Buďte vlastným kurzom šéfa WordPress od spoločnosti BitDegree

Buďte svojim vlastným kurzom šéfa WordPress od spoločnosti BitDegree

Ak chcete začať, navštívte stránku BitDegree.org →

Čas na dokončenie: 75 minút
cena: 34,99 dolárov

Chcete sa naučiť, ako založiť svoj vlastný web? A ako z toho zarobiť peniaze? A spravovať to v priebehu času? Jednoduché – séria 17 krátkych a výučbových kurzov Be Your Own Boss je pre vás. BitDegree odviedol skvelú prácu tým, že zostavil rýchly a ľahko zrozumiteľný sprievodca, ktorý vysvetľuje všetky základy spúšťania vlastnej webovej stránky pomocou WordPress. Kurz ďalej zahŕňa kľúčové tipy a zručnosti na zlepšenie vášho podnikania, marketingu, pasívneho príjmu a (samozrejme) toho, že sa stanete vaším vlastným šéfom. Všetko, čo potrebujete, je prístup na internet a do konca poludňajšej prestávky by ste mohli mať všetky vedomosti, ktoré potrebujete na spustenie svojej vlastnej stránky.

Pros

 • Vytvoril softvér a vývojár aplikácií Alex Genadinik.
 • Tento rýchly 75-minútový kurz sa ľahko zmestí do akéhokoľvek rozvrhu.
 • Užitočné a priame príručky pokrývajú kľúčové body tvorby webových stránok, takže si môžete stránku vytvoriť za deň.
 • Pridané tipy na prevádzkovanie vašich webových stránok ako firmy sú užitočné pre tých, ktorí sú novými v odbore.

Zápory

 • Kurz by sa mohol viac venovať podnikateľskej stránke, tento tutoriál však môžete sledovať pomocou Kurz speňažovania bitov (momentálne iba 9,99 dolárov).
 • V rovnakom riadku ako posledný bod je tento kurz prehľadom, takže neprechádza do hĺbky u žiadneho predmetu, aby všetky dôležité body zapracoval do kompaktného rozvrhu 75 minút..

7. Rôzne kurzy WordPress na Lynda.com

Rôzne kurzy WordPress na Lynda.com

Ak chcete začať, navštívte stránku Lynda.com →

Čas na dokončenie: Závisí od kurzu, ale väčšina z nich trvá asi 2 hodiny
cena: Mesiac zadarmo, potom sa predplatné Lynda.com začína na 24,99 dolárov mesačne

Možno už viete niečo o tvorbe WordPressu alebo webe všeobecne a máte pocit, že niektoré z vyššie uvedených kurzov budú jednoduché pre vaše potreby. Alebo možno máte radi myšlienku schopnosti učiť sa svojím vlastným tempom, namiesto toho, aby vás viedli štruktúrovanou skupinou lekcií. Lynda.com je web, na ktorom môže ktokoľvek nahrať svoje vlastné kurzy WordPress, čo znamená, že existuje veľa dostupných informácií. Nájdete kurzy zamerané na nastavenie WordPress, základy vytvárania stránok, ako používať témy a doplnky, konkrétne tipy a triky a pokročilejšie predmety.

Pros

 • Získate prístup k množstvu obsahu za pomerne nízku cenu.
 • Je možné nájsť kurzy zamerané konkrétne na to, čo sa snažíte naučiť.
 • Keď sa na to budete cítiť pripravení, niektoré kurzy poskytnú pokročilejšie informácie a techniky.
 • Lynda.com je viac zameraná platforma – môžete podľa potreby skočiť z kurzu do kurzu.

Zápory

 • Používanie tohto druhu stránok nie je také jednoduché ako učenie sa prostredníctvom jediného kurzu. Budete musieť urobiť nejaké hľadanie, aby ste našli potrebné informácie.
 • Kvalita kurzov je rôzna, pretože každý z nich má iného tvorcu.

8. Začiatok WordPress od Treehouse

Začiatok WordPress od Treehouse

Ak chcete začať, navštívte Treehouse →

Čas na dokončenie: 3 hodiny, začnite dokončovať
cena: Predplatné Treehouse sa začína na $ 25 mesačne (je tu tiež možnosť siedmich dní bezplatnej skúšobnej verzie)

Tento kurz sa venuje základným témam, ako je to, čo je WordPress, ako nainštalovať WordPress lokálne na testovanie, základy (obsah, médiá, prispôsobenie a ďalšie), úlohy používateľov a migráciu z miestneho na živý. Je rozdelená na ľahko spravovateľné sekcie, s výnimkou sekcie Základné základy WordPress, ktorá je len asi 1/2 celého času kurzu (ale nemusíte sa obávať – ​​kedykoľvek môžete ľahko pozastaviť). Je to skvelá možnosť začať poobede.

Pros

 • Celkovo veľmi ľahké sledovať spolu s.
 • Jednoduché a podrobné pokyny vás prevedú kľúčovými aspektmi WordPress.

Zápory

 • V miestnej inštalácii sa veci pohybujú veľmi rýchlo, takže bude možno potrebné znova počúvať.
 • V nadväznosti na posledný bod – časť o migrácii na vaše živé stránky je trochu rýchla.

9. WordPress rozvoj podľa Treehouse

Vývoj WordPress od Treehouse

Ak chcete začať, navštívte Treehouse →

Čas na dokončenie: 27 hodín na celý kurz, s 2 hodinami na pokrytie materiálu pre začiatočníkov
cena: Predplatné Treehouse sa začína na $ 25 mesačne (je tu tiež možnosť siedmich dní bezplatnej skúšobnej verzie)

Ťažko by ste našli dôkladnejší kurz ako vývoj WordPress. Celá skladba pokrýva takmer všetko, na čo si vzpomenete, čo súvisí s WordPress. Od obsahu pre začiatočníkov – od sťahovania WordPressu a zostavovania vašej prvej stránky – až po stredne pokročilé a pokročilé materiály, napríklad prácu s doplnkami a prispôsobenie kódu, je veľmi jasný pokrok..

Pros

 • Existuje veľa obsahu usporiadaného spôsobom, ktorý sa dá ľahko sledovať.
 • Podrobné pokyny vás prevedú zostavením webovej stránky WordPress.
 • Práca aj na začiatku tohto kurzu poskytuje celkom jasný obraz o tom, čo môže WordPress robiť a ako to funguje.

Zápory

 • Keď prejdete okolo niekoľkých prvých videí, bude to pokročilejšie ako iné kurzy WordPress v tomto zozname.
 • Niektoré videá predpokladajú technické znalosti, najmä neskôr na trati.

Ak ste ešte nikdy nepoužívali program WordPress, môžete mať obavy, že nemáte skúsenosti ani technické know-how potrebné na efektívne využívanie platformy. Avšak vďaka svojej vynikajúcej komunite a širokej škále dostupných kurzov a kurzov WordPress je táto služba veľmi prístupná pre každého, kto je ochotný venovať trochu času na vzdelávanie..

Tieto kurzy WordPress vám pomôžu porozumieť základným požiadavkám a začať s ich používaním. Možno sme však zmeškali dobrého. Poznáte nejaké ďalšie úžasné zdroje na učenie sa o WordPress? Radi by sme sa o nich dozvedeli v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me