9 tipov pre úspešné uvedenie produktu WordPress na trh

Preto ste sa rozhodli, že chcete začať predávať svoj doplnok alebo tému WordPress nezávisle. Možno už máte produkty uvedené v adresároch WordPress, ako sú naše, ale teraz chcete plnú kontrolu nad distribučnými kanálmi – šancu preskočiť neporiadok a umožniť používateľom zamerať sa na výhody používania vášho produktu..

Buď prvý, kto ti zablahoželal k tvojmu nájazdu do podnikania!

V tomto bode je väčšina (alebo všetky) tvrdej práce hotová na strane vývoja. Máte demo produkty, svoju dokumentáciu a licenciu, všetko pod kontrolou; máte naplánované pravidelné aktualizácie a je zavedený systém podpory zákazníkov. Teraz je čas myslieť na marketing.

Dúfajme, že máte na mysli dátum uvedenia produktu na trh. Potrebujete tiež riešenie elektronického obchodu, to je dané. Predávate iba jeden produkt? Plánujete v budúcnosti predať viac? A čo logo? Máte vizitky? Zvážili ste, ako oficiálne uvediete svoj produkt WordPress?

Hoci je toho veľa, čo treba zvážiť, uvedenie produktu WordPress nie je také náročné, ako to znie. Aplikácia WPExplorer poskytla niekoľko tipov a nástrojov, ktoré vám pomôžu vykonať úspešné spustenie produktu WordPress. Najprv však diskutujme o logistike predaja.

Výber platformy elektronického obchodu

Výber platformy elektronického obchodu

Predtým, ako začnete so stratégiou svojho spustenia, musíte zistiť, ako predávate svoj doplnok alebo motív WordPress. Zahŕňa to výber a integráciu riešenia elektronického obchodu pre vaše webové stránky.

Existuje niekoľko poskytovateľov, z ktorých si môžete vybrať. Predtým, ako zvážite svoje možnosti, môže byť WooCommerce prvý, kto príde na myseľ, kvôli jeho ťažkej integrácii s väčšinou tém WordPress. Existuje však lacná alternatíva, ktorá vám poskytuje podporu a prispôsobenie, ktoré potrebujete na začatie činnosti doplnku alebo témy.

Prečo zvoliť Shopify

Ak ste to ešte nepočuli, Shopify je lídrom v oblasti elektronického obchodu – napája viac ako 300 000 obchodov po celom svete (a web). Jedným z najpútavejších dôvodov, prečo si vybrať Shopify, je 24/7 podpora, ktorú ponúkajú obchodníkom – hlavové a ramenné ramená nad pondelkom až piatkom, 9 až 5 podpora, ktorú ponúka WooCommerce..

Shopify tiež ponúka a poklad dokumentácie ktoré vám pomôžu prispôsobiť si zážitok na každom kroku, a môžu sa pochváliť podpornou sieťou aktívnych obchodníkov, ktorí vždy hľadajú spojiť sa s kolegami podnikateľov a zdieľať svoje perly múdrosti elektronického obchodu.

A hej, dokonca si niekde po ceste môžete nájsť nového zákazníka. Partnerský program spoločnosti Shopify pomáha vývojárom tém tém, vývojárom aplikácií, marketingovým géniusom a ďalším vývojárom WordPress rozvíjať svoje podnikanie. Je to robustný ekosystém nových pripojení, z ktorého by mohol mať úžitok váš novo nájdený produkt alebo obchod.

Shopify WordPress Plugin vs Shopify Storefront

Všimnite si, že služba Shopify má na svojom webe dve možnosti nastavenia funkcií elektronického obchodu: stiahnite si doplnok Shopify WordPress alebo nastavte plnú podporu Obchod.

Ten, ktorý si vyberiete, je úplne závislý od vašich cieľov v oblasti elektronického obchodu. Napríklad doplnok Shopify WordPress je vynikajúci, ak plánujete predať niekoľko produktov na svojich existujúcich webových stránkach alebo blogu. Využíva back-end systému Shopify na vytváranie útržkov kódu, ktoré je možné umiestniť kdekoľvek na vašom webe – ťahá metadáta produktu, ako je obrázok a cena, priamo zo služby Shopify..

Shopify Lite

Tieto úryvky sú úplne prispôsobiteľné a majú všetky diela, ktoré potrebujete na to, aby ste mohli začať predávať svoje produkty WordPress online. Patria sem tlačidlá na nákup, nákupný košík a bezpečné spôsoby platby. Ak sa rozhodnete ísť touto cestou, budete si musieť kúpiť predplatné Shopify Lite (čo stojí 9 dolárov mesačne).

Ak máte väčšie plány pre svoje podnikanie, najvhodnejším riešením môže byť obchod Shopify. Obchod Shopify je opäť úplne prispôsobiteľný, ľahko integrovateľný s požadovanými predajnými kanálmi, ako je Facebook, a má schopnosť sledovať predajné a rastové trendy – všetky základy pre začatie nového podnikania. Táto cesta si vyžaduje zakúpenie predplatného Basic Shopify (čo stojí 29 dolárov mesačne).

Nakoniec má Shopify produkty pre podniky všetkých veľkostí – ten, ktorý sa rozhodnete implementovať pre uvedenie produktu WordPress na trh, závisí od toho, koľko produktov chcete predať a ako rýchlo by ste chceli zvýšiť časť elektronického obchodu. vášho podnikania.

Príprava na úspešné spustenie

Príprava na úspešné spustenie

Teraz, keď ste prišli na to, čo predávate a ako budete predávať, je na čase zvážiť branding. Už by ste mali mať vybrané značky a názvy produktov, ale tu je niekoľko položiek, ktoré vám pomôžu vyriešiť všetko pred oficiálnym uvedením produktu WordPress na trh:

1. Vyhlásenie o polohe značky

Čo odlišuje vaše podnikanie a produkty od konkurencie? Prečo je spôsob, ktorým ste navrhli svoj motív alebo doplnok, nadradený iným produktom v rovnakej kategórii? Čo ponúkate svojim zákazníkom, že iní vývojári doplnkov alebo tém neposkytujú?

Odpoveď na tieto otázky vám nielenže poskytne silné vyhlásenie o umiestnení značky, ale poskytuje solídny základ pre všetky vaše ďalšie prvky značky. Ak potrebujete inšpiráciu, MilesHerdon ponúka niekoľko užitočných rád vo svojom článku o ako napísať vyhlásenie o pozícií značky v 3 jednoduchých krokoch.

Do vášho loga by malo ísť veľa času a úsilia; koniec koncov je to vizuálna reprezentácia vašej značky. Chápeme však, že život sa niekedy obmedzuje a uvedenie produktu na trh má prísny termín, alebo grafik je finančne „milý,“ skôr ako musí.

Keď budujete firmu sami (alebo so štíhlym tímom), niekedy sa uchýlíte k bezplatným nástrojom, ktoré vám poskytujeme – ako je napríklad logo Shopify. Jednoduchý a čistý, tento zdroj loga vám pomôže, a kým nezačnete generovať príjem, musíte vytvoriť niečo, čo je pre vašu značku a umiestnenie skutočné.

Keď už budete pracovať, môžete dokonca zvážiť outsourcing svojho loga so službou Shopify Partner alebo Expert.

3. Vizitky

Teraz, keď predávate svoje vlastné produkty WordPress, je dôležité myslieť na ich zviditeľnenie. Jedným z najdôležitejších marketingových nástrojov na zvýšenie povedomia o vašej značke a firme sú vizitky. Sú cenovo dostupné, vytvárajú kontaktný bod medzi vami a potenciálnymi zákazníkmi / inými vývojármi a sú skvelým spôsobom, ako sa stať uznávaným na odvetvových podujatiach, ako sú WordCamps.

Vyskúšajte generátor vizitiek Shopify ako základ pre návrh vašej karty.

4. Úchyty sociálnych médií

Ak ste to ešte neurobili, nezabudnite si uložiť meno svojej značky ako používateľské meno na všetkých sociálnych médiách, ktoré budete používať na interakciu s publikom (a zvýšte príjem uvedenia produktu WordPress na trh).

Zvážte vytvorenie značkového účtu v nasledujúcich oblastiach:

  • cvrlikání
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Instagram

Iné kanály sociálnych médií, ako sú Google+, Pinterest alebo Tumblr, by sa mali brať do úvahy iba vtedy, ak ste vykonali výskum a viete, že ich publikum použije. Nemyslite si však, že v budúcnosti nemôžete tieto sociálne médiá pridať do svojej stratégie.

5. Správy

Konzistentnosť je dôležitá, najmä pokiaľ ide o spôsob marketingu svojej témy alebo doplnku WordPress. Ray Sylvester, špecialista na obsah na RocketCode, má 6 tipov na vytvorenie skvelej webovej kópie, ktorá prevádza; Pomocou nich môžete vytvárať jednotné správy pre vaše kanály sociálnych médií, e-mailový marketing, tlačové zákazky a akékoľvek ďalšie komunikácie týkajúce sa uvedenia produktu na trh..

Dosiahnutie úspechu dňa spustenia

Dosiahnutie úspechu dňa spustenia

Deň začatia je najdôležitejším bodom na vašej ceste od vývojára k podnikateľovi – je to deň, keď môžete konečne uvoľniť doplnok alebo motív a získať skutočnú spätnú väzbu od zákazníkov k vášmu produktu, cenovému modelu a umiestneniu..

Máte obchodné meno, logo, vyhlásenie o polohe značky a vizitky. Pripravili ste sa na spustenie svojich sociálnych účtov. Máte riešenie elektronického obchodu integrované s existujúcou webovou stránkou a testovali ste nákupný proces, aby ste sa uistili, že všetko z hľadiska používateľa funguje hladko..

Inými slovami, je čas ísť!

Tu je niekoľko konečných tipov, ako vyrozprávať slovo o svojej novej téme alebo doplnku WordPress a ako uviesť svoj prvý produkt na trh ako úspešný.

1. Získanie stlačte

Tech bloggerov a novinárov môže byť skvelý pre zvýšenie povedomia o nadchádzajúcom uvedení produktu na trh. Ak ste ešte nikdy nenapísali ihrisko pre tento typ publika, tu je niekoľko rád:

Urobte svoj výskum – Kurzorujte zoznam technologických blogerov a novinárov, ktorí píšu o témach, doplnkoch, WordPress, webdizajne alebo vývoji webu. Tieto informácie môžete ľahko nájsť v ich účtoch Twitter alebo LinkedIn. Pitching spisovatelia, ktorí sa zaoberajú rôznymi témami, sú menej pravdepodobné, že poskytnú pokrytie pre váš štart.

upraviť – Keď už máte zoznam, prečítajte si predtým napísané články každého autora. Získate tak predstavu o tom, ktoré príbehy sa im najviac páčia.

Buďte struční – Uistite sa, že máte jasnú a výstižnú predstavu o tom, čo vás zaujíma, aby ste si na začiatku dali vedieť, či je o váš príbeh záujem. Pamätajte, že žiadny novinár nechce e-mail, ktorý popisuje produkt v desiatich odsekoch – vždy však buďte pripravení sledovať všetky informácie, ktoré môže novinár potrebovať na uvedenie produktu na trh. ja

Ak sa zdá, že písanie výšky tónu je zastrašujúce, alebo by ste chceli predstavu, ako formátovať svoje tóny, môžete sa obrátiť na Alexa Crevara, Umenie výšky tónu.

2. Propagačné kódy

Ak ste sa rozhodli vytvoriť obchod Shopify, budete môcť vytvoriť kódy zliav. Pomocou týchto kódov propagujte svoju tému alebo doplnok a prilákajte potenciálnych zákazníkov a recenzentov, aby si stiahli váš produkt za prémiovú cenu – exkluzívne pri uvedení na trh.

3. Musíte mať e-maily

E-mailový marketing je dôležitou taktikou na zvýšenie publika pre vaše spustenie. Je lacný a má široký dosah, najmä ak už máte zoznam kontaktov z odvetvia a predchádzajúcich klientov.

Tu sú štyri e-maily, ktoré ste mali vytvoriť pred spustením:

Potvrdenie objednávky – Dajte svojim zákazníkom vedieť, že ich digitálna objednávka prešla.

Opustenie košíka – Ak chcete potenciálnych zákazníkov, ktorí transakciu nedokončia, informovať, že by mali dokončiť nákup. Je to tiež príležitosť ponúknuť propagačný kód na podporu konverzií.

Newsletter – Nechajte si naformátovať informačný bulletin so všetkými správami a aktualizáciami týkajúcimi sa vášho produktu, ako aj všetky relevantné priemyselné správy. Osvojte si pozíciu vodcu myšlienok a usmernite ich k ďalším dôležitým zdrojom, ktoré by ich mohli zaujímať. Zákazníci tak získajú dobrý dôvod na to, aby každý mesiac otvárali váš spravodaj. Spojenie so zákazníkmi je vynikajúci komunikačný nástroj.

Podpora aktualizácie – Vytvorte šablónu, ako chcete vyzerať pri aktualizáciách podpory. To uľahčí zaslanie každej časti komunikácie po vykonaní aktualizácie.

Ak sa chcete dozvedieť viac o elektronickom obchode a e-mailovom marketingu, Shopify má tiež dva skvelé články o tom, ako na to Získajte viac predaja pomocou taktiky marketingu príjmu, a dôležité e-maily, ktoré môžete navrhnúť pre svoj e-obchod.

4. Otvorte kanály pre spätnú väzbu

Uistite sa, že prijímate spätnú väzbu od používateľov a informujte o tom svojich zákazníkov! Napokon, čím viac spätnej väzby získate, tým lepšie môžete svoj produkt vyrobiť. Zobrazenie pozitívnych recenzií na vašom webe môže tiež povzbudiť potenciálnych zákazníkov, aby dokončili nákup.

Kto vie, ak ste neustále v riešení spätnej väzby a zlepšovania svojho produktu, môžete dokonca vytvoriť zástancov značky, ktorí budú tento produkt používať ako go-to pre všetky svoje budúce projekty..

blahoželanie!

Preskúmali ste a integrovali riešenie elektronického obchodu na svoje webové stránky, vytvorili ste pevný základ pre svoju značku, vymysleli ste propagačné taktiky na zviditeľnenie svojho uvedenia na trh a uviedli ste na trh produkt WordPress..

Blahoželáme! Ste oficiálne podnikateľ. Vzrušujúce, nie je to?

Povedali sme vám, že vytvorenie úspešného uvedenia produktu WordPress na trh nie je také náročné, ako sa môže zdať (najmä nie pri použití výkonnej platformy elektronického obchodu, Shopify). Vyžaduje si to len tvrdú prácu, obetavosť a niekoľko užitočných tipov a nástrojov.

Aká je vaša obľúbená rada pre deň začatia? Alebo možno máte ďalšie užitočné tipy, ktoré by ste chceli zdieľať? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me