Ako ľahko upravovať obrázky v

Ako upravovať obrázky v

Možno ste v minulosti odovzdali obrázok na svoj príspevok alebo stránku v programe WordPress, aby ste si uvedomili, že vyžaduje vyladenie alebo dva. Nerobte si starosti – obrázky môžete upravovať vo WordPress a je to veľmi jednoduché. Navyše nie je potrebný žiadny doplnok.

Len tak sa stane, že je vstavaný vynikajúci editor obrázkov, ktorý väčšina používateľov nevie, takže zvyčajne nevyužívajú jednoduché možnosti úpravy obrázkov v programe WordPress. Editor obrázkov je fantastickým nástrojom na zmenu veľkosti, orezanie a inú manipuláciu s obrázkami po ich odovzdaní do mediálnej knižnice. Postupujte podľa krokov uvedených nižšie a naučte sa, ako upravovať obrázky v programe WordPress, priamo z hlavného panela!

Krok 1: Vyberte svoj obrázok

Prvé veci ako prvé – potrebujete obrázok. Ak chcete nahrať nový obrázok, prejdite na Médiá> Pridať nové, potom buď potiahnite myšou myšou alebo kliknutím na tlačidlo „Vybrať súbor“ vyberte požadovaný obrázok.

Nahrajte svoj obrázok na úpravy do WordPress

Prípadne môžete použiť obrázok, ktorý už máte Médiá> Knižnica a odtiaľ vyberte obrázok. Kliknutím na názov obrázka ho otvoríte.

Krok 2: Otvorte Editor

Po výbere a otvorení obrázka by sa vám mala zobraziť stránka podobná tejto.

Otvorte editor obrázkov WordPress

Odtiaľ môžete zadať svojmu obrázku názov, titulky, alt a popis. Zaujíma nás však tlačidlo „Upraviť obrázok“ hneď pod ukážkou obrázka, aby ste mohli začať upravovať obrázky vo WordPress..

Krok 3: Upravte svoj obrázok

Po otvorení editora uvidíte niekoľko možností, ako zmeniť svoj obrázok.

Orezanie a úprava obrázkov v programe WordPress

Plodina

Ak chcete orezať obrázok, výberom orezania jednoducho nastavte kurzor myši. Veľkosť orezania môžete upraviť pretiahnutím okrajov vášho výberu. Keď budete s hranou orezania spokojní, jednoducho kliknutím na ikonu orežte obrázok na novú veľkosť.

Otočte proti smeru hodinových ručičiek

Použite na otočenie obrázka proti smeru hodinových ručičiek. Každé kliknutie otočí obrázok o 90 stupňov (alebo o štvrť otáčky) doľava.

Otočiť po smere hodinových ručičiek

Použite na otočenie obrázka v smere hodinových ručičiek. Každé kliknutie otočí obrázok o 90 stupňov (alebo o štvrť otáčky) doprava.

Prevrátiť zvislo

Prevráťte obrázok vertikálne, takže spodná časť obrázka bude teraz hore.

Prevrátiť vodorovne

Prevrátiť obrázok vodorovne, takže jeho ľavá strana bude teraz vpravo.

Vrátiť späť úpravy

Kliknutím zrušíte všetky vykonané zmeny. Kliknite na jednu zmenu naraz.

Znova upravte

Kliknutím znova vykonajte zmenu, ktorú ste vrátili späť. Klikajte o jednu zmenu ďalej.

Obrázok mierky

Použite voľbu mierky pre proporcionálnu zmenu veľkosti obrázka. Je to skvelý nástroj, ak sa vám obrázok páči, ale musí to byť určitý počet pixelov alebo široký alebo vysoký. Stačí zadať požadované pixely (šírka x výška) a zmeniť veľkosť kliknutím na tlačidlo „Mierka“.

Orezať obrázok

Okrem nástroja na orezanie pomocou myši môžete v tejto časti tiež orezať obrázok na konkrétnu dimenziu. Zadajte pomer orezania (šírka a výška). Potom podržte stlačený kláves Shift a kliknite a ťahajte, čím urobíte výber orezania. Keď ťaháte kurzor, veľkosť výberu orezania v pixeloch sa zobrazí pod nastaveným pomerom. Pomer strán môžete nastaviť aj potom, čo ste už urobili výber orezania.

Nastavenia miniatúr

Poslednou možnosťou úpravy obrázka je nastavenie miniatúry. Môžete si vybrať, aby sa zmeny uplatnili na všetky variácie obrázka, iba na miniatúru alebo na všetko okrem miniatúry.

Uložte svoje zmeny

Nezabudnite uložiť! Keď upravujete obrázky v programe WordPress, musíte uložiť alebo inak prídete o svoje zmeny. Nechcete sa vrátiť späť a opakovať všetky svoje úpravy?

obnoviť

Len v prípade, že ste nerozhodný človek, alebo ak ste omylom upravili nesprávny obraz, je v ňom zabudovaná bezpečnostná sieť WordPress. Po uložení zmien sa dostanete späť na stránku s mediálnymi položkami. Znova kliknite na tlačidlo Upraviť.

Obnoviť pôvodný obrázok

Teraz si všimnete novú možnosť „Obnoviť obrázok“ hneď napravo od náhľadu obrázka. Po kliknutí na toto tlačidlo sa obrázok (a jeho miniatúra) vráti späť k pôvodnému stavu.

Rozšírené možnosti úprav obrázkov

Doplnok WordPess pre editor obrázkov WP PRO

Chcete pokročilejšie možnosti úpravy obrázkov v programe WordPress? Ako napríklad prekrytia tvarov, pridané textové alebo obrázkové filtre? Plugin WP Pro Image Editor je potom v poriadku. Jednoducho nainštalujte tento prémiový doplnok a pridajte do neho svoje možnosti úpravy obrázkov podobné Canva alebo Photoshop.

Zabalenie

Teraz, keď viete, ako používať všetky funkcie a možnosti na úpravu obrázkov WordPress, vyskúšajte to! Je to veľmi praktický a užitočný nástroj pri pridávaní obrázkov na príspevky alebo stránky a dokonca vám môže ušetriť pár sekúnd (v porovnaní s otvorením softvéru / aplikácií na úpravu obrázkov v počítači). Akonáhle budete hotoví, vyskúšajte niektoré z týchto tipov na optimalizáciu obrázkov.

Máte nejaké ďalšie tipy na úpravu obrázkov vo WordPress? Alebo nejaké otázky? Zanechajte komentár nižšie – radi by sme vás počuli.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me