Ako migrovať na WordPress z ľubovoľnej webovej stránky alebo z redakčného systému

Ako migrovať na WordPress

Ak ste niekedy chceli migrovať svoj aktuálny web na WordPress, potom vám blahoželám – urobili ste múdry výber. Vybratej platforme dôverujú milióny ľudí a firiem z celého sveta, od mladých blogerov, ašpirujúcich autorov až po obri, ako sú napr. The New York Times.

Cieľom tohto tutoriálu je poskytnúť vám komplexný prehľad o tom, ako postupovať v procese migrácie z ľubovoľnej webovej stránky na WordPress. Dozvieme sa nasledovné:

 • Plánovanie migračného procesu
 • Zoznam vecí, ktoré treba urobiť pred migráciou stránok
 • Skutočný proces migrácie

Pozemná kontrola

traffic-light-876055_1280

Začnime od začiatku. Máme svoje zdrojová webová stránka a my máme cieľová (alebo cieľová) webová stránka ktorý bude poháňaný programom WordPress. Zdrojový web je ten, ktorý je momentálne online. V kontexte našej príručky definujeme dva typy zdrojových webových stránok:

 1. Beží na CMS
 2. Stránka bez zdroja CMS

Tento rozdiel robíme preto, aby sme pochopili prácu, ktorá leží pred nami.

Migrácia z iného CMS

Ak je zdrojová webová stránka poháňaná platformou CMS, mohli by sme mať šťastie, že na uľahčenie procesu migrácie použijeme doplnok WordPress. Od marca 2016 obsahuje zoznam kódov WordPress vyše 53 výukových programov migrácie na import obsahu z rôznych riešení na správu obsahu, blogovacích platforiem atď. Skontrolujte, či je váš CMS v zozname (existuje veľká šanca) a postupujte podľa potrebných krokov. pre migráciu. Ak váš CMS nie je uvedený v kóde WordPress, možno budete chcieť skontrolovať Repozitár doplnkov WordPress, alebo hľadajte nejaké návody online. V najhoršom prípade budete musieť webovú stránku migrovať manuálne.

Migrácia zo statickej webovej stránky

Úloha manuálnej migrácie vašich webových stránok na WordPress môže byť náročná, napriek tomu je mimoriadne dôležitá. Nasleduje niekoľko pozitív:

 • Máte väčšiu kontrolu nad obsahom svojich stránok – viete o každom vytvorenom príspevku, stránke, kategórii a značke, hlavne preto, že ich vytvárate ručne..
 • Je to solídny zážitok zo učenia – Manuálna migrácia vašich stránok na WordPress vám poskytuje solídne znalosti o funkciách a funkciách WordPress. Získate praktické praktické stretnutie celého procesu.

Vytvorenie solídneho plánu migrácie

write-593333_1280

Tak, ako to vidím, existujú dva spôsoby, ako naplánovať migračný proces.

 • Uvažovanie z pohľadu súčasného / zdrojového webu.
 • Plánovanie z hľadiska WordPress.

Nie som fanúšikom metódy (a), pretože v procese migrácie pridáva veľa zbytočných režijných nákladov. Aby sa veci udržali v pohybe, naplánujeme náš migračný proces tak, aby sme mali na pamäti cieľový CMS – t. J. WordPress.

WordPress zásadne ukladá obsah vo forme príspevkov a stránok (a ako vlastné typy príspevkov pre pokročilých používateľov) a organizuje pomocou kategórií a značiek. Cieľom nášho plánu reorganizácie obsahu by teda bolo štruktúrovať ho podľa príspevkov a stránok a kategorizovať ich pomocou značiek a kategórií..

Napríklad, ak bol váš súčasný CMS Tumblr, potom je najlepšie naplánovať, ako sa má reorganizovať tvoj obsah, aby vyhovoval štruktúre webu WordPress, namiesto inštalácie doplnkov, ktoré by replikovali správanie Tumblra v programe WordPress..

Náš nový web WordPress naplánujeme pod nasledujúcimi nadpismi:

1. Reorganizácia existujúceho obsahu

kancelárske-dodávky-1149055_1280

 • Jasne identifikujte príspevky a stránky na vašom aktuálnom webe. Ak si nie ste istí, čo je to za príspevok a stránku, možno by ste si to mali preštudovať. Statické webové stránky nemajú typický „príspevok“.
 • Zoberme si napríklad zdrojovú stránku, ktorá predstavuje menu reštaurácie. Domovská stránka, o nás a stránky ponúk by sa klasifikovali ako WordPress strana. Na druhej strane by sa oznámenia ako nové udalosti, propagačné akcie a aktualizácie správ považovali za WordPress pošta.

2. Vyberte správny webhosting

web hosting

 • Ak chcete prevádzkovať web WordPress v zdieľanom hostiteľskom prostredí, musia byť k dispozícii dve základné komponenty – PHP a MySQL. takmer všetko zdieľané hostingové spoločnosti ako HostGator a BlueHost majú tieto komponenty (a ešte oveľa viac) nainštalované vo svojich štartovacích balíkoch. Niektoré zdieľané hostingové spoločnosti ako SiteGround ponúkajú špecializovaný hosting WordPress za zdieľané hostingové ceny.
 • Svoju stránku môžete tiež hostiť na stránkach WordPress.com, ktorá opäť prichádza s vlastnou sadou obmedzení a výhod.
 • Ak prichádzate z webových stránok s vysokou návštevnosťou, najlepšou stávkou by bolo rozhodnúť sa pre hostenú službu Spravované WordPress, ako je WPEngine, ktorá vám zvyčajne vyúčtuje faktúru na základe počtu jedinečných zobrazení stránky. Medzi hlavné výhody hostenia Managed WordPress patrí prvotriedna bezpečnosť, horiace rýchle časy načítania a záruka, že vaše stránky neklesnú počas dopravných špičiek..

3. Naplánujte novú štruktúru stránok

hierarchie

 • doména: V ideálnom prípade by ste mali nainštalovať nový web WordPress do rovnakej domény. Toto by nepoškodilo vaše existujúce skóre SEO.
 • Inštalačný adresár: Ak plánujete používať WordPress ako platformu na blogovanie, oddelenú od hlavnej webovej stránky, môžete ju nainštalovať do iného priečinka alebo subdomény. Pri inštalácii programu WordPress musíte byť pri výbere inštalačného adresára opatrní.
 • Subdomény: V prípade domén alebo subdomén chcete nainštalovať WordPress do svojho základného alebo „koreňového“ adresára a nie do priečinka. Predvolený inštalátor vždy vytvorí nový priečinok s názvom „wp“ – pravdepodobne to nechcete.
 • Ponuka: Plánovanie ponuky je rozhodujúce pre dobrú používateľskú skúsenosť a SEO. Naplánujte si komponenty štruktúry ponuky tak, aby bolo ľahké ich sledovať..

4. Sledujte zmeny SEO

seo

 • Popisy metaúdajov: Pokiaľ ide o SEO WordPress, nikdy nemôžete byť tiež opatrný. Najlepšie miesto na naučenie sa WordPress SEO je riadiť sa pokynmi Moz alebo Yoast. Ak to čas dovolí, prečítajte si a implementujte sprievodcu od začiatku do konca.
 • presmerovanie: Ak máte na svojej predchádzajúcej stránke vytvorené vlastné adresy URL, uistite sa, že sú stále funkčné po migrácii Doplnok na presmerovanie. Doplnok spravuje v podstate 301 presmerovaní a sleduje 404 chýb bez toho, aby vyžadoval znalosti súborov .htaccess Apache..

5. Kontaktujte formuláre a spam

letter-1

 • Kontaktné formuláre: Aj keď práve začínate a zdá sa, že pre vás nie je dôvod, aby vás niekto kontaktoval, odporúčam vám, aby ste sa zdržali kontaktu. Svojim čitateľom informuje, že ste otvorení návrhom, spätnej väzbe, novým obchodným príležitostiam atď. Odporúčam Kontaktný formulár 7, pretože je to naozaj jednoduché nastavenie a moje obľúbené. Môžete tiež vyskúšať najlepšie doplnky pre kontaktné formuláre pre WordPress.
 • Nevyžiadaná pošta: Spam je pre každú webovú stránku vždy bolesť. V blogoch je to väčší problém, pretože každý príspevok má komentárový formulár. Preto sa dôrazne odporúča nainštalovať doplnok proti spamu, ako je napríklad Akismet.

6. Vyberte tému

wpexplorer

 • Zadarmo alebo prémiová téma? Vyberte tému, ktorá vyhovuje vašim súčasným a budúcim požiadavkám. Ak ide o bezplatnú tému, skontrolujte, či pochádza z údajného zdroja, ako je napríklad archív tém WordPress. Prémiové témy ako téma Total od WPExplorer sú zvyčajne navrhnuté lepšie a ponúkajú viac funkcií, ktoré vyhovujú viacerým portfóliám.
 • Rýchlosť témy: Mnoho tém nie je optimalizovaných pre rýchlosť stránky. To by neúmyselne ovplyvnilo vaše SEO a zabilo používateľské prostredie. Pred výberom témy ju vyhodnoťte pomocou Test pre mobilné zariadenia Google a Test načítania stránky v pingdom.
 • Tematické rámce: Ak však chcete, aby váš nový web WordPress vyzeral presne ako predchádzajúci web, mali by ste zvážiť vývoj vlastného motívu. Spravidla je však oveľa drahšia ako nákup prémiovej témy WordPress. V takom prípade nezabudnite zvoliť tematický rámec WordPress, napríklad Thesis, Headway Themes alebo Genesis Framework. Z hľadiska štruktúry a bezpečnosti budú v podstate vaše budúce dôkazy.

7. Zálohy

Záložný počítačový kľúč v modrej farbe na archiváciu a ukladanie

Nemôžem zdôrazniť dôležitosť zálohovania – boli, sú a vždy budú záchrancom takmer pre každého, kto hosťuje svoju vlastnú webovú stránku. Pozrite si zoznam záložných doplnkov Vishnu pre program WordPress a nájdite riešenie, ktoré je pre vás to pravé.

8. Bezpečnosť

zabezpečenia

Zabezpečenie WordPress je jednou z najhorších vecí pre začiatočníkov v komunite WordPress. Veľmi odporúčam prečítať si tieto tipy a nainštalovať jeden z týchto bezpečnostných doplnkov pre WordPress.

9. Elektronický obchod

elektronického obchodu-1

Ak plánujete spustiť internetový obchod pomocou WordPress, odporúčam WooCommerce mimo moju hlavu. Spoločnosť WooThemes, spoločnosť za týmto úžasným bezplatným doplnkom, bola nedávno získaná spoločnosťou Automattic (spoločnosť, ktorá vytvorila WordPress), vďaka čomu je jedným z najlepších doplnkov elektronického obchodu na trhu..

10. Iné faktory

easter-1247634_1280

Vzhľadom na široký rozsah našej témy je celkom možné, že v tomto zozname nie je zahrnutá položka, ktorú by ste mohli hľadať. Mohli by sa pohybovať od skriptov na účely sledovania, doplnkov na zdieľanie sociálnych médií, zabudovaných prehrávačov videa, ako je Wistia atď.

Tu je dobrá správa. Vzhľadom na obrovskú popularitu WordPress je celkom možné, že vývojári konkrétneho webového softvéru / služby, ktorú ste používali, majú určené rozšírenie WordPress. Google pre kľúčové slová “ pre wordpress “alebo„ ako používať in wordpress “- môžete byť prekvapení tým, čo nájdete.

Ako vykonať migračný proces WordPress

pit-crew-554352_1280

Toto je postupný postup migračného plánu WordPress.

 1. zálohovanie: Najprv zálohujte svoju aktuálnu webovú stránku.
 2. Ak inštalujete program WordPress do toho istého webového hostiteľa, potom vytvorte stránku údržby, premenujte ju na index.html.
 3. Nainštalujte WordPress: Ďalej nainštalujte novú kópiu WordPress.
 4. Ak ste v predchádzajúcom kroku vytvorili súbor index.html, odstráňte ho.
 5. Zakázať viditeľnosť vyhľadávacieho nástroja: Prihláste sa na informačný panel WordPress a vypnite viditeľnosť vyhľadávacieho nástroja. Tento krok je veľmi dôležitý, pretože bráni zobrazovaniu obsahu vo vyhľadávacích nástrojoch, kým si svoju webovú stránku neorganizujete.
 6. Importovať obsah: Teraz začneme importovať obsah z vášho predchádzajúceho CMS. Pozrite sa na oficiálny kód WordPress sa dozviete, ako migrovať z vášho CMS na WordPress.
 7. Ak ste používali statický web, je čas znečistiť si ruky. Musíte manuálne skopírovať a prilepiť každú stránku do svojho starého webu. Keď ste pri tom, nezabudnite na rozdiel medzi príspevkami a stránkami. Pomôže vám to lepšie usporiadať obsah.
 8. Usporiadať obsah: Po importovaní obsahu je čas na jeho štruktúrovanie. Najprv vytvorte potrebné kategórie, podkategórie, značky, widgety a ponuky. Po dokončení podľa toho usporiadajte obsah. Znamená to koniec fázy importu obsahu.
 9. Nainštalujte základy: Potom nainštalujte tému WordPress a základné doplnky. Nezabudnite si nainštalovať kontaktný formulár, antispam, záložný a bezpečnostný doplnok. Možno ste si všimli, že som nespomenul doplnok SEO. Je to preto, že zabudovaný SEO WordPress je dosť silný.
 10. Test zabezpečenia kvality: Spustite svoje stránky cez internet Test pre mobilné zariadenia Google a Test načítania stránky v pingdom – iba tentoraz to bude s vaším obsahom. Ak výsledky vyzerajú dobre, vybrali ste si dobrú tému WordPress.
 11. Vytvorte súbor Sitemap: Súbory Sitemap sú kľúčovou súčasťou každej webovej stránky. Po dokončení štruktúrovania obsahu môžete použiť Súbory Google XML Sitemap doplnok na rýchle vygenerovanie súboru Sitemap vášho webu WordPress.
 12. Opraviť nefunkčné odkazy: Nefunkčné odkazy sú buzzkill. Je iba prirodzené, že s rastom vašich stránok môže zhromaždiť množstvo odkazov, ktoré už nie sú relevantné – čo vedie k nefunkčným odkazom. V takýchto prípadoch ich môžete jednoducho presmerovať na domovskú stránku svojich stránok alebo dokonca na špecializovanú stránku s vysvetlením uplynutia platnosti odkazu.
 13. Choď žiť: Povoľte viditeľnosť vyhľadávacieho nástroja, obnovte svoje stránky v Nástrojoch správcu webu Google a nový web je aktívny.

Zabalenie

Migrácia na WordPress je skutočne jedným z najchytrejších rozhodnutí pre bloggerov. Vzhľadom na svoju univerzálnosť je WordPress schopný zvládnuť väčšinu bežných požiadaviek vlastníka webu.

Pokúsil som sa začleniť základy procesu migrácie. Ak mi niečo uniklo – ospravedlňujem sa! Ak máte nejaké otázky, viete, kde ma nájdete. Teším sa na vaše pripomienky a návrhy! Šťastná migrácia!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me