Ako nainštalovať a nastaviť medzipamäť WordPress s WP Super Cache

 1. 1. Sprievodca pre začiatočníkov o porozumení vnútorných funkcií WordPress
 2. 2. Čo je medzipamäť WordPress a prečo je to dôležité?
 3. 3. Ako funguje medzipamäť WordPress?
 4. 4. Aktuálne čítanie: Ako nainštalovať a nastaviť medzipamäť WordPress s WP Super Cache
 5. 5. Ako nastaviť vyrovnávaciu pamäť WordPress s medzipamäťou W3 (W3TC)
 6. 6. Recenzia MaxCDN: Najlepšie CDN pre WordPress?

Ahoj všetci. Vitajte v novej kapitole v sérii medzipamäte WordPress, kde sa nakoniec naučíme, ako implementovať ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress. Dúfam, že ste si prečítali predchádzajúce témy, v ktorých som vysvetlil, ako WordPress funguje (interne), čo je ukladanie do vyrovnávacej pamäte a ako funguje ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress. Dnes budete konečne schopní transformovať tieto teoretické znalosti na praktické použitie! Začnime teda.

Predsavzatia

Vyrovnávacia pamäť vašej existujúcej inštalácie WordPress je variabilný faktor a závisí od vášho aktuálneho prostredia WordPress. Tento tutoriál popisuje jeden z najjednoduchších spôsobov, ako implementovať ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress. Ak ste na zdieľanom hostiteľovi, VPS alebo dokonca na vyhradenom serveri, tento návod by mal zodpovedať vašim potrebám. Ak by ste to chceli naštartovať, pozrite sa na Pro WordPress Caching s W3 Total Cache + APC (už čoskoro).

Upozorňujeme, že ľudia používajúci riadené hostiteľské služby WordPress, ako napríklad WPEngine, vám tento tutoriál nebude veľmi užitočný, pretože WPEngine používa svoje vlastné super komplexné a (super) efektívne algoritmy ukladania do pamäti – nazývané technológia Evercache! Chodil by som sem na končatinu a povedal, že WPEngine je pravdepodobne najlepšie spravovaný poskytovateľ WordPress hostingu, ktorý nájdeš. Takže si pripnite chlapci, je to čas.

Nastavenie

Použijeme jeden z najpopulárnejších bezplatných dostupných doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress – WP Super Cache. Je to jeden z najstarších doplnkov a jednoznačne si pamätám, ako som ho použil pri svojom prvom pokuse o uloženie do vyrovnávacej pamäte programu WordPress. Tu je to, čo používam na výučbu.

 • Revízia WordPress: 3.8.2
 • Hostingové prostredie: Zdieľaný hostingový server s webovým serverom LiteSpeed ​​(alternatíva k Apache)
 • Verzia Super Cache: 1.4

inštalácia

Rovnako ako v prípade každého doplnku je možné ich nainštalovať dvoma spôsobmi.

DEUA spôsob – sťahovanie, extrahovanie, nahrávanie a aktivácia

DEUA spôsob je najpomalší možný spôsob extrahovania akéhokoľvek doplnku WordPress. Pre tých z vás, ktorí sú noví – to vyzerá takto:

 • Doplnok WP Super Cache si stiahnete z úložiska doplnkov WordPress
 • Rozbaľte archív v počítači
 • Odovzdajte extrahovaný súbor do priečinka wp_content / plugins / pomocou FTP pomocou klienta FTP, ako je napr FileZilla
 • Potom prejdite na stránku Doplnky na hlavnom paneli programu WordPress a aktivujte doplnok

Túto metódu neodporúčam. ��

Jednoduchý spôsob – vyhľadávanie a inštalácia

nainštalujte superpamäť wp

Inštalácia WP Super Cache

Oveľa jednoduchší spôsob je len vyhľadať a nainštalovať doplnok takto:

 1. Na hlavnom paneli WP prejdite na stránku Pluginy> Pridať novú
 2. Vyhľadajte „wp super cache“
 3. Hit Inštalácia
 4. Stlačte na Aktivovať
 5. hotový!

Teraz to bolo ľahké, nebolo to?

Počiatočná konfigurácia doplnku

Dobre, odteraz to urobíme krok za krokom. Každú stránku v doplnku pokryjeme jednu po druhej pomocou relevantných snímok obrazovky. Hneď ako doplnok aktivujeme, zobrazí sa správa podobná tejto:

Správa po inštalácii

Správa po inštalácii

Kliknutím na hypertextový odkaz prejdete na stránku nastavení WP Super Cache. Ak dostanete správu, ktorá vás žiada, aby ste zmenili štruktúru permalinku, prejdite na paneli WP na Settings> Permalinks a vyberte si inú ako prvú. Pre svoje demo stránky som vybral možnosť Numeric permalink.

chyba štruktúry permalinku

Pre stránky používajúce možnosť Predvolený permalink

permalinková štruktúra

Zoznam dostupných možností Permalink vo WordPress

Teraz, keď sme to roztriedili, otvorme panel nastavení WP Super Cache. Nájdete ho v časti Nastavenia> WP Super Cache. Prvá vec, ktorú si všimnete, je toto žlté pole so správou, ktorá znie:

pridaná konštanta super vyrovnávacej pamäte wp

.oznámenie o zmene súboru htaccess

Toto je fajn. Toto žlté pole s hlásením by sa však nemalo objaviť pri každom otvorení nastavení WP Super Cache – je to jednorazová správa. Ak sa automaticky otvára automaticky, kliknite na odkaz Časté otázky. Zistíte tiež, že ukladanie do vyrovnávacej pamäte je zakázané. Nechajme to tak a zakryte každú kartu jednu po druhej.

Super vyrovnávacia pamäť WP s vypnutou vyrovnávacou pamäťou

Super vyrovnávacia pamäť WP s vypnutou vyrovnávacou pamäťou

Super vyrovnávacia pamäť WP: karta Rozšírené nastavenia

Prvá karta, ktorú chceme pokryť, je karta Rozšírené nastavenia. Obsahuje tri skupiny nastavení:

 1. caching
 2. Zmiešaný
 3. Pokročilé

Možnosti sú do značnej miery vysvetľujúce – v troch snímkach obrazovky uvedených nižšie som skontroloval optimálne nastavenie pre každú skupinu. Budú fungovať vo väčšine hostiteľských prostredí – zdieľaných alebo vyhradených.

wpsc pokročilý-tab-1-cache

wpsc pokročilý-tab-2-misc

wpsc pokročilý-tab-3-pokročilý

Po skontrolovaní týchto možností uložte zmeny stlačením tlačidla Aktualizovať stav. Okamžite by ste mali vidieť dosť dlhé žlté pole obsahujúce veľa textu.

wpsc-žlto-box

Tieto nastavenia sú určené pre súbor .htaccess vášho servera. Jednoducho posuňte zobrazenie nadol a nájdete tlačidlo „Aktualizovať pravidlá Mod_Rewrite Rules >>“.

aktualizovať pravidlá upravovania reqrite

Ak je váš súbor .htaccess zapisovateľný, malo by sa zobraziť zelené pole označujúce, že zmena bola úspešná:

wpsc-zeleno-box

Dobre, o kartu Rozšírené sa teraz postará. Prejdeme k konfigurácii karty Predbežné načítanie.

Super vyrovnávacia pamäť WP: karta Nastavenie predbežného načítania

Nastavenia predbežného načítania zásadne pravidelne ukladajú do vyrovnávacej pamäte doplnku všetky príspevky a stránky vašej stránky. Môžete nastaviť časový interval medzi jednotlivými aktualizáciami vyrovnávacej pamäte. Tento časový interval je veľmi dôležité nastavenie.

V prostrediach zdieľaných hadíc by ste ju mali optimálne nastaviť raz denne – to je každých 1440 minút. Ak aktualizujete svoje stránky dvakrát denne, môžete nastaviť časový interval medzi jednotlivými aktualizáciami vyrovnávacej pamäte na 720 minút. V tomto druhom nastavení bude vyrovnávacia pamäť predbežného načítania obnovená dvakrát denne. To by spôsobilo ďalšie zaťaženie servera. Odporučil by som, aby ste nepoužívali nižšiu hodnotu v zdieľaných hostiteľských prostrediach – pretože by sa to (a pravdepodobne bude) považovať za nadmerné využívanie serverových prostriedkov..

Ak ste však na serveri VPS alebo na dedikovanom serveri, môžete obnovovaciu frekvenciu nastaviť na 60 minút. Je užitočné vedieť, že počet príspevkov a stránok, ktoré máte na svojom webe, ovplyvňuje zdroje potrebné na každú operáciu obnovenia vyrovnávacej pamäte predbežného načítania. Optimálny čas obnovy vyhradeného servera na stránkach s vysokou návštevnosťou by bol 2 hodiny.

Začiarknem príslušné políčka a nastavil som interval obnovenia vyrovnávacej pamäte na 1440 minút. Môžete si zvoliť akúkoľvek hodnotu!

Karta predbežného načítania pamäte cache Super WP

Kliknite na „Aktualizovať nastavenia“. Ak chcete, aby sa proces ukladania do vyrovnávacej pamäte začal okamžite, po aktualizácii vyššie uvedených nastavení kliknite na tlačidlo Predbežne načítať vyrovnávaciu pamäť. Vytvorenie vyrovnávacej pamäte predbežného načítania je náročné na zdroje a časovo náročné a závisí od počtu príspevkov a stránok, ktoré máte – takže počkajte niekedy – povedzme 10 minút a potom prejdite na kartu Obsah

Super vyrovnávacia pamäť WP: karta Nastavenie obsahu

Karta Obsah vo WP Super Cache zobrazuje počet stránok v pamäti cache na vašom webe WordPress. Pamätajte, že sme sa dozvedeli, že WordPress nakoniec generuje HTML stránky. Táto karta vám ukáže, ktoré z týchto stránok sú uložené v pamäti cache a ich vek – merané v sekundách. Tieto údaje by mali korelovať s intervalom obnovovania vyrovnávacej pamäte predbežného načítania, ktorý ste nastavili na karte Predbežné načítanie. Vybrali sme 1440 minút – to je 86 400 sekúnd. Toto je maximálny vek každej stránky v pamäti. Táto veková skupina by z technického hľadiska nemala prekročiť túto vekovú hodnotu.

Niekedy možno nenájdete aktuálne / presné štatistiky vyrovnávacej pamäte. Ak chcete zobraziť najnovšie alebo najpresnejšie štatistiky stránok v vyrovnávacej pamäti, stlačte tlačidlo „Regenerovať vyrovnávaciu pamäť“.

po predbežnom načítaní vygenerujte štatistiky vyrovnávacej pamäte

Po aktualizácii by ste mali vidieť, že štatistiky vyrovnávacej pamäte sú aktualizované. Nezabudnite, že používam demo dáta z témy Free Blogger od WPExplorer. Štatistiky vyrovnávacej pamäte vyzerajú takto:

po predbežnom načítaní po regenerácii štatistík vyrovnávacej pamäte

Ak chcete získať ešte lepší prehľad o špičkách a lepšie porozumieť ukladaniu do vyrovnávacej pamäte WordPress – dôkaz, že súbory HTML sú skutočne uložené do vyrovnávacej pamäte, kliknite na možnosť „Zobraziť všetky súbory vo vyrovnávacej pamäti“. Ako vyzerá tá moja:

Zoznam všetkých súborov vo vyrovnávacej pamäti

Zoznam všetkých súborov vo vyrovnávacej pamäti

Požehnanie v prestrojení

Táto možnosť je veľmi užitočná, ak chcete odstrániť jednu stránku v pamäti. Predpokladajme, že ste aktualizovali starú stránku a potrebujete vyrovnávaciu pamäť, aby odrážala zmenu. Namiesto regenerácie vyrovnávacej pamäte, ktorá môže byť náročná na server aj časovo, môžete z tejto ponuky rýchlo vymazať verziu súboru uloženú v pamäti. Keď návštevník navštívi pôvodný odkaz, stránka sa obnoví od nuly a uloží sa ako vyrovnávacia pamäť pre budúce požiadavky. Rýchly a efektívny – rovnako ako agent 47.

Funguje všetko? Myslím si!

Teraz, keď je WP Super Cache správne nakonfigurovaný, vyskúšajte vyrovnávaciu pamäť. Prejdite na predvolenú kartu, t. J. Kartu Ľahké nastavenia vo WP Super Cache a kliknite na tlačidlo „Test Cache“. Ak je všetko nakonfigurované správne, mali by ste vidieť niečo podobné:

Testovanie vyrovnávacej pamäte

Testovanie vyrovnávacej pamäte

Bingo! Funguje to! Gratulujeme, úspešne ste implementovali ukladanie do vyrovnávacej pamäte na vašom webe WordPress. Vaše stránky by teraz mali byť podstatne rýchlejšie! Never mi? Žiaden problém. Pred a po implementácii vyrovnávacej pamäte WordPress sa pozrite na tieto výsledky porovnania demo stránky.

Pred

pred uložením do vyrovnávacej pamäte

A potom

po uložení do vyrovnávacej pamäte

záver

Teraz, keď ste videli, ako funguje ukladanie do vyrovnávacej pamäte a aké skutočné sú jeho výhody, som si istý, že ste na to viac než presvedčený vyskúšať – to znamená, ak ste tak ešte neurobili. V nasledujúcom príspevku v sérii vysvetlím, ako integrovať MaxCDN do vášho existujúceho webu WordPress. MaxCDN s kombináciou ukladania do vyrovnávacej pamäte bude mať výrazný vplyv na výkonnosť vašich stránok. Zostaňte naladení!

Ako vždy dúfam, že ste sa dnes dokázali naučiť niečo nové. Ak máte akékoľvek otázky alebo návrhy, tešíme sa na vaše pripomienky!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me