Ako nainštalovať SSL zadarmo z Poďme šifrovať v WordPress

 1. 1. Čo je HTTPS a prečo je to také dôležité?
 2. 2. Aktuálne čítanie: Ako nainštalovať SSL zadarmo z Poďme šifrovať v WordPress

V mojom predchádzajúcom článku som skúmal, prečo je stránka HTTPS lepšia, prečo nebola v minulosti široko prijímaná a prečo bola výrazne obmedzená (technologicky rozumné). S pokrokom v technológii sa to zmenilo tak rýchlo, že mať web HTTPS teraz nie je len odporúčanie, je to uskutočniteľná alternatíva pre inštalácie newWordPress..

Aj keď veľa hostingových spoločností začína ponúkať zabudovanú podporu pre bezplatné SSL certifikáty z Poďme šifrovať nie všetci hostitelia skočili na palubu. V tomto článku sa zameriam na niekoľko spôsobov manuálnej implementácie bezplatného protokolu SSL v rámci systému WordPress v závislosti od vášho hostiteľského scenára. Poďme do toho!

Vygenerujte certifikát SSL zadarmo

Existuje niekoľko spôsobov, ako vygenerovať certifikát Poďme šifrovať. V tejto časti vysvetlím, ako môžete vytvoriť a nainštalovať protokol SSL v závislosti od vášho spôsobu výberu. Po vygenerovaní certifikátu kedy pokračovať Vložte certifikát. Používajte akúkoľvek metódu, ktorá sa podľa vašich potrieb cíti najlepšie.

Prostredníctvom služby ZeroSSL Online

ZeroSSL je skvelý spôsob, ako vygenerovať certifikát Poďme šifrovať, bez toho, aby ste sa museli dotknúť jedného konfiguračného súboru na vašom serveri hostingu. Webová stránka je online nástroj a po vygenerovaní certifikátu vám poskytne obsah súboru, aby ste ich mohli načítať do vášho poskytovateľa hostingu podľa vlastného výberu..

zerossl-webové stránky

Inštalácia sa neodporúča, pretože proces nie je priateľský pre začiatočníkov a existuje oveľa lepšie spôsoby, ako vygenerovať certifikát, ako inštalovať všetok potrebný softvér. Alternatíva Nástroje online voľba naopak, je vynikajúca. Začnite kliknutím na tlačidlo.

zerossl-webové stránky-01

Po načítaní svojej e-mailovej adresy, názvu vašej domény a akceptovaní VOP, ktoré vygenerujete, si vytvoríte sami Žiadosť o certifikát. Je dôležité vedieť, že najlepšou alternatívou, ak plánujete kompatibilitu s drvivou väčšinou panelov, je použitie Overenie DNS.

Po vygenerovaní CSR kliknite na tlačidlo „Ďalej“ a vygenerujte svoj certifikát KEY. Bude to trvať iba chvíľu. Po vygenerovaní skopírujte a prilepte kľúč a uložte ho na bezpečné miesto. Nepoužívajte editor formátovaného textu, pretože tento druh softvéru pridá ďalšie znaky, ktoré by mohli rušiť kód certifikátu a kľúča. Musí sa uložiť ako TXT bez formátu a presne tak, ako je uvedený, bez odstránenia čohokoľvek.

zerossl-webové stránky-02

Po vygenerovaní a správnom skopírovaní kľúča alebo jeho uložení do počítača sa zobrazí výzva na overenie záznamu domény. V tomto kroku musíte otvoriť ovládací panel a pridať záznam TXT presne tak, ako sa zobrazuje na obrazovke (vysvetlíme, ako to urobiť neskôr v príspevku). Po pridaní záznamu budete musieť počkať aspoň 5 minút, kým sa zmeny prejavia, hit Ďalšie neskôr.

Ak všetko funguje, ZeroSSL vygeneruje váš certifikát a dá vám blahoželanie stránku s možnosťou uložiť Aktuálny certifikát Balík certifikačnej autority.

Dobrá vec na tejto metóde je, že to nezahŕňa inštaláciu ničoho do WordPress alebo vášho hostiteľa, ale s nevýhodou, že musíte znovu vytvoriť certifikát raz za 60 dní, čo nie je niečo, čo budete chcieť urobiť, ak máte veľa webových stránok na správu. Je to dobrá metóda na rýchle pridanie certifikátu na web, aj keď to nie je WordPress, a keďže je všeobecný, môže fungovať na akomkoľvek systéme..

Prostredníctvom Certbot na vašom vlastnom VPS / Server

Ak ste na Debian 8 na vašom vlastnom VPS je inštalácia veľmi jednoduchá, jednoduchá pridajte tento riadok kódu:

sudo apt-get install certbot -t jessie-backports

Nezabudnite, že musíte zastaviť svoj aktuálny webový server, aby port 80 mohol správne fungovať pre certbot, je to možné takto:

zastavenie služby httpd
zastavenie služby nginx

Jedinou vec, ktorú musíte urobiť, aby ste získali certifikát, je spustenie tohto riadku, aby sa mohol začať interaktívny proces:

certbot

Ak ste na CentOS musíte nainštalovať certbot ako je tento:

sudo yum install epel-release
sudo yum nainštalujte certbot

A to isté ako Debian. Tento proces je automatický, ale musíte si byť vedomí toho, ako správne spravovať súbory a pridávať ich do súboru virtualhosts, či už ide o apache alebo nginx. Pre viac informácií môžete vyskúšať Certbot site.

Prostredníctvom programu WordPress šifrujme doplnok

wp-umožňuje zašifrovať-plugin

Jedná sa o najjednoduchší spôsob pridania certifikátu, ak používate WordPress, aj keď vlastníte VPS, je to tak omnoho jednoduchšie než aby Certbot robil svoju prácu, pretože je plne automatický. Používa doplnok s názvom WP Poďme šifrovať ktoré si môžete stiahnuť z WordPress.org.

Po načítaní doplnku musíte svoje stránky zaregistrovať do doplnku, napríklad:

wp-umožňuje zašifrovať-plugin-01

Odporúčam nastaviť možnosť Automaticky generovať certifikát tak, aby bola vždy aktívny ako pri možnosti Vypršať upozornenia. Ak sa niečo pokazí, budete vždy upozornený na možné vypršania platnosti. Po dokončení tejto informácie budete pokračovať Registrovať Váš účet. To umožňuje doplnku priamo sa spojiť so servermi Poďme šifrovať, a to bude efektívne odstráňte proces museli overiť svoju doménu (čo je nielen cool, ale šetrí aj čas!).

wp-umožňuje zašifrovať-plugin-02

Tu je zložitá časť. Po vygenerovaní a úplnej aktivácii certifikátu si všimnete, že cesta k skutočným súborom sa nenachádza v priečinku „public_html“, takže budete musieť tieto súbory stiahnuť manuálne, aby ste certifikát mohli načítať do ovládacieho panela (opäť – vysvetlíme, ako načítať certifikáty v ďalšej časti).

Pretože certifikát bude rovnaký, keď doplnok znova vydá certifikáciu po 60 dňoch, budete nemusíte tento proces robiť znova efektívne vytvoríte samoobslužný systém, takže je to prvýkrát zložité.

Vložte svoj certifikát SSL

Teraz, keď ste si vybrali metódu, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám a máte vygenerovaný certifikát, nahrajte ho na váš panel. Ak používate cPanel alebo Vesta alebo akýkoľvek iný panel, musíte použiť Prieskumník súborov alebo FTP (radi používame Transmit alebo FileZilla za to) a stiahnite si nasledujúce súbory (poznámka: cestu k týmto súborom poskytuje doplnok WordPress vždy po vygenerovaní certifikátu):

 • cert.pem
 • private.pem
 • chain.pem

Po vytvorení súborov môžete pokračovať ďalším krokom.

cPanel

Pre cPanel je tento proces celkom jednoduchý a zahŕňa načítanie certifikácie do systému Windows 7 SSL / TLS Ponuka. Pre prístup do tejto ponuky môžete jednoducho zadať „SSL“ do svojho cPanelu Vyhľadávanie.

cpanel-01

Musíte mať prístup k Inštalácia a správa SSL pre vaše stránky (HTTPS) menu a načítať certifikát tam:

cpanel-02

Jednoducho skopírujte kód z každého súboru do nasledujúcich políčok:

 • Súbor cert.pem obsah prechádza do certifikátu (CRT)
 • Súbor private.pem obsah prechádza do súkromného kľúča (KEY)
 • Súbor chain.pem obsah prechádza do balíka Certifikačná autorita (CABUNDLE)

To je všetko! Váš nový certifikát šifrovania by mal byť aktívny vo vašej doméne. Celý proces môže prvýkrát trvať niekoľko minút, ale je to tak jednoduché, že kombinácia s WP Poďme šifrovať doplnok a načítanie certifikátu na cPanel akonáhle ste na to zvyknutí, môže to trvať menej ako minútu!

VestaCP

Vesta je užívateľsky prívetivejšia ako dokonca cPanel pre načítanie certifikátov. Po stiahnutí súborov pomocou programu Vesta File Explorer alebo FTP ich musíte načítať do ponuky svojej domény a prepnúť z protokolu HTTP na HTTPS takto:

vestacp-01

Načítate obsah príslušných súborov presne tak, ako sú (copy-paste) bez pridania alebo odstránenia všetkého do nasledujúcich polí v tomto poradí:

 • Súbor cert.pem obsah prechádza do certifikátu SSL
 • Súbor private.pem obsah prechádza do kľúča SSL
 • Súbor chain.pem obsah prechádza na certifikačnú autoritu / sprostredkovateľa SSL

vestacp-02

Po načítaní obsahu jednoducho kliknete Uložiť a voila! váš web je okamžite prevedený na SSL. Nezabudnite, že toto je všetko počiatočná konfigurácia. Po načítaní certifikátu si môžete vybrať, či chcete pomocou doplnku WordPress automatizovať opätovné vystavenie certifikátu.

Dokončenie nastavenia SSL

Len čo je certifikát aktívny je potrebné poučiť WordPress na pripojenie použiť protokol SSL, napríklad:

wordpress-ssl

Akonáhle kliknete save budete mať iba web HTTPS a môžete začať meniť svoje preferencie Google a robiť ďalšie úpravy svojho SEO.

záver

V tomto článku ste sa naučili niekoľko spôsobov, ako vytvoriť bezplatný certifikát SSL a načítať ho do svojho hostiteľského prostredia. Už existujú poskytovatelia hostingu, ktorí podporujú šifrovanie hneď po vybalení, a toto nie je návod pre tieto služby.. Ak ešte nemáte k dispozícii priamy spôsob šifrovania šifrovania, tento návod bol pre vás vyrobený ručne. Zo všetkých metód pomocou Doplnok WordPress v kombinácii s programami cPanel alebo Vesta je o najrýchlejšej zo všetkých metód, pričom vás zaberie nie viac ako 1 minútu a dáva vám slobodu zabudnúť na opätovné vydanie, pretože ju spracuje samotný doplnok.

Technológia od začiatku HTTPS veľa napredovala a po príchode šifrovania je táto technológia všeobecne dostupná pre všetkých. Samozrejme existujú prípady, keď webové stránky, ako je internetový obchod by si mali stále kupovať prémiové certifikáty pretože vás budú kryť v prípade podvodu, ale pre nás ostatných tu máme bezplatné certifikáty.

Inovovali ste svoju inštaláciu WordPress na HTTPS? Co si o tom myslis? Povedzte nám v komentároch nižšie.