Ako nainštalovať viac doplnkov WordPress pomocou Inštalátora viacerých doplnkov

aktualizovať: Zdá sa, že verzia Multi Plugin Inštalácia bezplatnej verzie nie je momentálne k dispozícii na stiahnutie. Prémiová verzia je však stále k dispozícii na predaj.

Či už ste vývojár alebo dizajnér webových stránok alebo sa len ocitnete v pravidelnom nastavovaní nových webových stránok WordPress, táto príručka vám ukáže, ako ušetrite svoj drahocenný čas pri pridávaní základného zoznamu doplnkov do novej inštalácie WordPress.

Ak máte výber obľúbených alebo nevyhnutných doplnkov, ktoré používate na takmer všetkých stránkach WordPress, ktoré nastavujete, vytvorením zoznamu týchto doplnkov v bezplatnom Inštalátore viacerých doplnkov môžete vygenerujte zoznam opakovane použiteľných doplnkov ktoré sú nainštalované a aktivované hromadne iba niekoľkými kliknutiami.

Ak vám to znie príťažlivo, prečítajte si náš Sprievodca použitím nástroja Multi Plugin Installer ušetríte čas a námahu pri nastavovaní nového webu WordPress.

Prehľad inštalátora Multi Plugin

Ako už bolo spomenuté, tento bezplatný doplnok vám môže ušetriť veľa času tým, že vám dá možnosť nainštalujte viac doplnkov iba niekoľkými kliknutiami. Nižšie uvádzame zoznam jeho hlavných funkcií:

  • Vytvorte zoznam doplnkov na hromadnú inštaláciu a aktiváciu
  • Zahrňte doplnky z adresára WordPress.org
  • Zahrňte doplnky, ktoré sú hostené na serveri alebo v cloudovej službe, napríklad Dropbox
  • Hromadné nahrávanie, inštalácia a aktivácia doplnkov z počítača
  • Uložte zoznam a exportujte ho na použitie na iných stránkach
  • Vytvorte viac zoznamov pre rôzne skupiny doplnkov

Ako vidíte, tento bezplatný doplnok je veľmi flexibilný a pokrýva väčšinu možností, kde sa môžu nachádzať doplnky, ktoré chcete pridať. Teraz, aby sme vám pomohli začať, tu je náš návod na používanie nástroja Multi Plugin Installer.

Nainštalujte Multi Plugin Installer

Ako Inštalátor viacerých doplnkov je a bezplatný doplnok môže byť nainštalovaný na vašom webe z hlavného panela správcu WordPress. Jednoducho sa prihláste na svoje stránky WordPress (yourdomain.com/login/) a potom prejdite na položku Pluginy> Pridať nové a potom do vyhľadávacieho poľa zadajte text „inštalátor viacerých doplnkov“ (alebo jednoducho kliknite na odkaz vyššie).

Multi Plugin Search

Po kliknutí na odkaz Install Now a odkazy Activate Plugin získate prístup k doplnku z položky ponuky Multi Plugin Installer.

Vytvorenie zoznamu základných doplnkov WordPress

Z ovládacieho panela Inštalátora viacerých doplnkov môžete vytvoriť zoznam základných doplnkov WordPress, ktoré sa budú hromadne inštalovať na vaše stránky. Môžete tiež zoznam znova použiť na iných stránkach šetrí váš čas pri nastavovaní novej inštalácie WordPress.

Ovládací panel Multi Plugin

Prvým krokom je pomenovanie zoznamu. To vám umožní exportovať súbor, ktorý doplnok používa na vytvorenie zoznamu, a potom ho importovať na inú webovú stránku pomocou tohto doplnku. To vás ušetrí od toho, aby ste v budúcnosti museli na každom webe urobiť ďalší krok.

Názov zoznamu viacerých doplnkov

Svojmu zoznamu môžete dať ľubovoľný názov, ale ako môžete vytvoriť viac zoznamov pre rôzne typy webov nezabudnite uviesť popisný názov. Napríklad, ak sa váš zoznam doplnkov pre klientske weby môže líšiť od zoznamu doplnkov pre vaše vlastné stránky, preto si vyžaduje dva rôzne zoznamy.

Ďalším krokom je zoznam doplnkov, ktoré chcete nainštalovať, z adresára doplnkov WordPress.org. S inštalačným programom Multi Plugin môžete jednoducho zadajte názov doplnku, alebo presnejšie, môžete tiež zadať URL alebo adresu stránky alebo súboru doplnku.

Pluginy so zoznamom viacerých doplnkov

Po vytvorení zoznamu doplnkov z úložiska WordPress.org môžete stlačiť tlačidlo Inštalovať doplnky alebo tlačidlo Inštalovať a aktivovať doplnky..

Tlačidlá zoznamu viacerých zásuvných modulov

Ak ste si istí, že chcete, aby boli doplnky v zozname okamžite aktívne na vašom webe, kliknite na druhé tlačidlo, inak kliknite na prvé tlačidlo a jednoducho ich pridajte na svoje stránky v neaktívnom stave. Po kliknutí na jedno z dvoch tlačidiel získate aktualizáciu priebehu inštalácie.

Pokrok v zozname viacerých doplnkov

Inštalácia hostovaných doplnkov Non-WordPress.org

Ďalšou funkciou doplnku Inštalátor viacerých doplnkov je to, že vám to umožňuje nainštalujte a aktivujte viac doplnkov z počítača, ako sú prémiové alebo vlastné doplnky, všetky naraz, namiesto ich nahrávania a inštalácie jeden po druhom.

Ak chcete na svoj web WordPress pridať viac doplnkov z počítača, jednoducho kliknite na tlačidlo Vybrať súbory a potom vyberte jeden alebo viac doplnkov z počítača, ktorý chcete hromadne nahrať a aktivovať na svojom webe..

Multi Plugin Local Plugins

S inštalačným programom viacerých doplnkov nemôžete uložiť zoznam miestnych doplnkov, ktoré sa majú nainštalovať rovnakým spôsobom ako tie, ktoré sú hostené v úložisku WordPress.org. Keďže však môžete vybrať viac doplnkov naraz, stále môžete ušetriť značné množstvo času pomocou tejto funkcie.

Ak máte na zozname základných doplnkov nainštalované položky, ktoré nie sú hostené spoločnosťou WordPress.org, môžete ich stále pridať do importovaného súboru MPI, ktorý sa má nainštalovať naraz..

Na tento účel jednoducho nahrajte súbory zip pre doplnky, ktoré chcete zahrnúť do zoznamu, na server a potom do týchto súborov pridajte úplnú adresu URL spolu so súbormi z adresára doplnkov WordPress.org..

Adresy URL doplnkov pre zoznam viacerých doplnkov

Ak nemôžete alebo nechcete nahrať doplnky na server, môžete používať službu úložiska v cloude napríklad Dropbox na ukladanie doplnkov. Potom je to len prípad získania verejnej adresy URL súborov a pridania do zoznamu doplnkov ako predtým.

Multi Plugin Dropbox

Po pridaní adresy URL súboru do priečinka Dropbox a kliknutí na tlačidlo Install & Activate plugin sa plugin nainštaluje. URL Dropboxu môžu byť sprevádzané URL adries hostovaných inde a názvami tých, ktoré sú v úložisku WordPress.org..

Multibox Plugbox Úspech

Export a import zoznamov doplnkov

Zakaždým, keď vytvoríte nový zoznam doplnkov, vytvorí sa nový súbor MPI. Tieto súbory si potom môžete stiahnuť do svojho počítača a potom nahrané na iné stránky WordPress ktoré majú tento doplnok nainštalovaný.

Súbory MPI s viacerými zásuvnými modulmi

Je to skvelé, pretože pri každom spustení nového webu WordPress môžete jednoducho nainštalovať doplnok Multi Plugin Installer a potom importovať súbor MPI obsahujúci názvy a umiestnenia základných doplnkov..

Súbory MPI môžu byť otvorené v textovom editore napríklad Poznámkový blok a upravený tak, aby sa podľa vašich požiadaviek a preferencií odstránili alebo pridali všetky doplnky. To vám bráni, aby ste nemuseli vytvárať nový zoznam.

zhrnutie

Dúfajme, že teraz dobre viete, ako tento doplnok funguje a ako vám môže ušetriť veľa času a úsilia, kedykoľvek nastavíte nový web WordPress. A ak máte záujem o ďalšie funkcie, nezabudnite si objednať doplnok WordPress s doplnkom Multi Plugin Installer Premium na CodeCanyon. Táto verzia doplnku pridáva ďalšie funkcie pre zálohovanie e-mailov prostredníctvom doplnku, prémiové a profesionálne vyzerajúce rozhranie správcu.

Získajte inštalačný program Multi Plugin Premium

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me