Ako nastaviť AMP v

 1. 1. Úvod do programu Google AMP pre WordPress
 2. 2. Aktuálne čítanie: Ako nastaviť AMP v

Vitajte v druhej časti Príručky AMP pre WordPress. V našom poslednom článku sme sa dozvedeli o dôležitosti mobilnej webovej stratégie a o tom, ako môže byť AMP potenciálnym hráčom na zmenu hry. V dnešnom sprievodcovi sa dozvieme o:

 • Ako integrovať AMP s WordPress
 • Najlepšie doplnky WordPress na prispôsobenie AMP
 • Naozaj potrebujeme implementovať AMP na našich stránkach WordPress?

Začnime.

Sprievodca AMP pre WordPress Video Guide

Ak sa pozrieme na koniec posledného príspevku v našej sérii, môžete spolu s videom WPCrafter sledovať, ako ľahko nastaviť AMP na svojej webovej stránke WordPress. Adamove video vás prevedie každým krokom nášho sprievodcu – užite si to!

Ako nastaviť AMP pre WordPress

amp-plugin-WordPress-hrdina

Nastavenie AMP pre WordPress je veľmi jednoduchý proces. Všetko, čo musíte urobiť, je nainštalovať doplnok WordPress AMP vyvinutý spoločnosťou Automattic a ostatné budú nasledovať.

 • Prejdite na informačný panel WordPress> Pluginy> Pridať nový
 • Hľadať “AMP”

Vyberte doplnok a kliknite na Nainštalovať teraz

how-to-install-amp-WordPress-plugin

Po aktivácii doplnku budú mať všetky poštové adresy URL vašich stránok verziu AMP. Môžete prejsť na ľubovoľný odkaz, pripojiť / Amp / na koniec adresy URL a uvidíte verziu AMP.

Pozrime sa na normálnu verziu webovej stránky.

test-site-no-amp_rz

A toto je AMP verzia tej istej stránky:

test-site-amp_rz

To je všetko – v aplikácii WordPress ste úspešne nastavili AMP. Ťažko uveriť, že je to také jednoduché, nie je to tak?

Avšak, ak nemáte docela permalinks povolená, môžete získať verziu zosilňovača pripojením ?amp = 1 na odkaz príspevku. Napríklad odkaz na príspevok by bol:

 • Normálna verzia: http://example.com/2016/01/01/hello-mobile-web/
 • Verzia AMP: http://example.com/2016/01/01/hello-mobile-web/amp/
 • Verzia AMP (s vypnutým programom Pretty Permalinks): http://example.com/2016/01/01/hello-mobile-web/?amp=1

Doplnok AMP pridá do hlavičky vašich „normálnych“ stránok HTML štandardnú metaznačku, ktorá spoločnosti Google a iným vyhľadávacím nástrojom umožňuje rozpoznať existujúcu verziu stránok AMP. Používa logo stránky, ktoré môžete nastaviť v Prispôsobovač tém WordPress.

Je dôležité poznamenať, že doplnok podporuje iba prevod príspevkov do verzií AMP. Podľa popisu doplnku sprístupneného dňa 1st V novembri 2016 sa vyvíja podpora AMP verzií stránok WordPress a čoskoro bude k dispozícii.

Meranie vplyvu na výkon AMP

Rozhodli sme sa zmerať dopad na stránku AMP verzie stránky v Pingdom. Výsledky boli výrazne odlišné. Nezabudnite, že naše nastavenie WordPress bolo v prostredí zdieľaného hostenia pomocou predvolenej témy dvadsaťštrnástich bez nainštalovaných doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte alebo optimalizácie.

Nasledujúca snímka ukazuje výkonnostný štandard základnej verzie stránky:

test-site-no-amp-Pingdom

A to je výsledok AMP verzie stránky:

test-site-amp-Pingdom

Výsledky sú prekvapivo od seba vzdialené.

Každá zo zložiek zaznamenala obrovské zlepšenie:

 • Veľkosť stránky sa znížila o 70%
 • Čas nakladania sa znížil o 35% na menej ako 900 milisekúnd
 • Počet žiadostí sa znížil o takmer 60% zo 17 na iba 7!

To všetko sa podarilo prostredníctvom AMP pri zachovaní obsahu stránky. Nasledujúca tabuľka zachytáva podrobnosti testu pre váš odkaz:

faktor normálneAMPZlepšenie
Veľkosť stránky (KB)563,816770%
Čas načítania (s)1.420,92935%
Počet žiadostí17759%

Pri pohľade na tieto čísla je zrejmé, že získanie AMP nie je ničím neobvyklým. Nielenže to pomôže vylepšiť vaše skóre SEO, ale tiež poskytuje krásny a prehľadný dojem používateľa.

A čo viac, môžete tiež zahrnúť mechanizmy sledovania do AMP verzie stránky. Toto sa budeme venovať v nasledujúcej časti.

Rozšírenie schopností AMP

Aj keď je optimalizácia obsahu pre čitateľov dobrou praxou, je tiež dôležité zachovať konzistentnosť značky. To znamená, že aj verzie AMP existujúceho obsahu by sa mali riadiť farebnou schémou značky, fontmi a všeobecným používateľským rozhraním.

Doplnok AMP WordPress nemá možnosti na vykonanie takýchto zmien. Jeho cieľom bolo poskytnúť rýchly a ľahký spôsob, ako zabezpečiť, aby bol celý váš existujúci obsah WordPress kompatibilný s AMP – úloha, ktorá sa darí veľmi dobre.

Zadajte, AMP pre WP – zrýchlené mobilné stránky zapojiť.

amp-for-wp-plugin-2-hrdina

Tento bezplatný doplnok rozširuje možnosti AMP v WordPress tým, že ponúka ďalšie funkcie, ako napríklad:

 • Integrácia so službou Google Analytics
 • Podpora stránok AMP WooCommerce
 • Súvisiace príspevky pod príspevkom
 • Zoznam posledných komentárov
 • Vlastné nahranie loga
 • Panel zdieľania sociálnych sietí
 • Podpora vkladania bohatého obsahu vrátane videí a obsahu z platforiem obsahu, ako sú YouTube, Instagram, Twitter, Vine atď.

Predpokladom je, že doplnok vyžaduje, aby ste správne nainštalovali a aktivovali doplnok AMP. Ako zvyčajne, môžete nainštalovať tento doplnok podobne, ako sme nainštalovali doplnok AMP na začiatku tohto príspevku.

amp-for-WP-plugin-2-install-activate

Po aktivácii ste pripravení nakonfigurovať rôzne možnosti, ktoré ponúka doplnok. Zamierte na Informačný panel WordPress> AMP prístup k nastaveniam.

Z mnohých nastavení, ktoré doplnok ponúka, sme vyskúšali:

 • Zapínajú sa komentáre
 • Pridávanie súvisiacich príspevkov
 • Pridanie navigácie k nasledujúcim / predchádzajúcim príspevkom

Tu je snímka o tom, ako sa verzia AMP starala o uloženie zmien:

amp-for-WP-plugin-2-hrdina-test-page-500 px

A tu je predstavenie:

amp-for-WP-plugin-2-rýchlostný test

Tu je snímka obrazovky stránky AMP vanilky na porovnanie:

test-site-amp-Pingdom

Doba zaťaženia sa ďalej znížila o ďalších 7,4%. Je zaujímavé, že hoci sa veľkosť stránky a počet žiadostí mierne zvýšili, celkový stupeň výkonnosti sa zlepšil (zvýšenie o 3 body)..

Celkovo vzaté, tento doplnok je vynikajúci, ak máte vážne problémy s posunom smerom k AMP a zabezpečíte, aby obsah, reklamy a analytika fungovali s platformou dobre.

záver

Vzhľadom na prudký nárast využívania mobilných telefónov v posledných rokoch už nie je voľba pre online podniky, ktoré idú najskôr na mobil. Je to absolútna nevyhnutnosť. Projekt Accelerated Mobile Pages je ambicióznym úsilím o dosiahnutie tohto cieľa a stále viac a viac mediálnych domov ho rýchlo adaptuje.

Aj keď je novšie blogy ľahšie začleniť AMP, blogy s tisíckami stránok s obsahom môžu byť pre nás určite obzvlášť náročné. Dôvod je jednoduchý – nie každý sa pri vydávaní online riadi príslušnými normami. Organizácie sa vyvíjajú. Aj webové technológie, ktoré boli „horúce“ pred piatimi rokmi, sú dnes zastarané. Aj keď sa AMP snaží čo najlepšie stavať na existujúcich webových technológiách, môže dôjsť k viacerým prípadom nekompatibility / chýb. A tieto chyby môžu nepriaznivo ovplyvniť vaše skóre SEO.

V ideálnom prípade by podniky mali merať svoje prichádzajúce zdroje prenosu – aké percento z toho pochádza z mobilného zariadenia? Koľko z nich pochádza z mobilného vyhľadávania? Aká je miera odchodov mobilných návštevníkov? Toto sú otázky, ktoré by ste si mali položiť skôr, ako zvážite AMP.

Ak ste presvedčení, že obsah vašich webových stránok je technicky štruktúrovaný podľa najnovších štandardov, potom všetkými prostriedkami – pokračujte s AMP! Posilníte tým len SEO.

Ak však viete, že existuje veľa interných nesprávnych konfigurácií, nefunkčných odkazov a chýb, bolo by lepšie tieto problémy vyriešiť (a prípadne vyriešiť) pred pokračovaním v AMP..

Aké sú vaše názory na AMP? Používate ho na spotrebu obsahu? Implementovali ste ho na svoj web? Radi by sme vás počuli!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me