Ako nastaviť prístup na autorskej úrovni pre ľudí publikujúcich na vašom webe WordPress

Ako nastaviť prístup na autorskej úrovni pre ľudí publikujúcich na vašom webe WordPress

WordPress je ideálna platforma na vytváranie blogu alebo webovej stránky s viacerými autormi. Či už začínate spoluprácu, alebo chcete začať pracovať s nezávislým tvorcom obsahu na rozširovaní svojho blogu, WordPress vám ponúka veľa možností na správu prístupu na vaše stránky.

Predtým, ako používateľom poskytnete prístup na svoju webovú stránku WordPress, je však potrebné vziať do úvahy niektoré dôležité body. Ako je bežné v prípade WordPress, existuje viac ako jeden spôsob, ako si môžete nechať ujsť mačku. Udelenie prístupu ľuďom na vaše stránky nie je výnimkou. Vyriešte to nesprávne a mohli by ste ohroziť svoje webové stránky. Je tiež možné oslabiť bezpečnosť stránok a prípadne sa otvoriť nákladným chybám používateľov. Spravte to však správne a proces prijímania obsahu od viacerých autorov môžete urobiť oveľa efektívnejším a bezpečnejším.

V tomto článku sa budeme venovať tomu, ako nastaviť prístup na úrovni autorov pre ľudí, ktorí publikujú na vašom webe alebo blogu WordPress. Pozrime sa na niektoré z najlepších rolí používateľov a na koho ich majú priradiť. Ďalej si ukážeme, ako prispôsobiť možnosti existujúcich rolí používateľov WordPress alebo vytvoriť novú rolu s vlastnými funkciami na vašom webe. Pri použití správneho doplnku je toto oveľa jednoduchšie, ako to znie.

Pochopenie užívateľských rolí WordPress

Po vybalení obsahuje WordPress dobrú sadu užívateľských rolí. Od úplne výkonnej role administrátora po veľmi obmedzenú úlohu predplatiteľa by pre väčšinu projektov mala existovať preddefinovaná užívateľská rola WordPress, ktorá zodpovedá vašim potrebám. Niekedy to však tak nie je. Keď nastane táto situácia, s potešením sa dozviete, že môžete vopred definované užívateľské úlohy WordPress prispôsobiť relatívne ľahko, ako aj vytvoriť si vlastné ďalšie úlohy..

Predtým, ako sa zaoberáme možnosťami vytvorenia vlastných užívateľských rolí WordPress a úpravou existujúcich rolí, pozrime sa na predvolené užívateľské role WordPress, aby sme vám pomohli rozhodnúť sa, či sú vhodné pre váš projekt a ktoré by ste mali priradiť komu.

Najlepšie používateľské úlohy pre ďalších blogerov a spoluautorov

Ak sa už vy alebo niekto iný staráte o správu a správu svojej webovej stránky WordPress a ak chcete iba pridať používateľovi prístup na svoju stránku, aby ste mohli pridávať obsah vo forme nových príspevkov WordPress, potom môže byť úloha prispievateľa dobrá voľba.

Táto rola však má obmedzenia, ktoré nemusia byť kompatibilné s vašimi cieľmi. Preto by ste mali zvážiť aj úlohu autora. Pozrime sa na výhody a nevýhody každej role, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, ako nastaviť prístup na úrovni autorov pre ľudí, ktorí publikujú na vašom webe WordPress..

Užívateľská rola prispievateľa WordPress

Ako nastaviť prístup na autorskej úrovni pre ľudí publikujúcich na vašom webe WordPress

Vyššie uvedený obrázok ukazuje obmedzený prístup správcovských oblastí WordPress s rola Contributor. Prispievatelia nemajú prístup k nastaveniam stránok, spravovať doplnky, aktivovať témy ani pristupovať k mnohým ďalším aspektom správy a správy programu WordPress..

Aj keď môžu vytvárať nové príspevky, nemôžu publikovať príspevky, upravovať publikované príspevky ani pristupovať k príspevkom vytvoreným inými používateľmi. Nemôžu tiež pracovať so stránkami WordPress. Keď používateľ s úlohou prispievateľa dokončí svoj príspevok, môže kliknúť na tlačidlo Odoslať na kontrolu. Znamená to, že je pripravený na zváženie niekým, kto má vhodnú rolu používateľa (napr. Editor alebo správca).

Ako však vidíte na tejto snímke obrazovky, používatelia s rolou Prispievateľ nemôžu získať prístup k mediálnej knižnici WordPress. Z tohto dôvodu nemôžu do svojich príspevkov pridávať obrázky ani iné mediálne súbory. Toto je hlavné obmedzenie úlohy prispievateľa a môže to spôsobiť, že nebude vyhovovať vašim potrebám. Koniec koncov, pridávanie obrázkov do blogových príspevkov je jedným z najlepších spôsobov, ako vytvoriť pútavý obsah webovej stránky. Preto ak sa vy alebo niekto iný nestaráte o pridávanie obrázkov do blogových príspevkov, pravdepodobne nebude mať rolu prispievateľa dostatočný prístup.

Ako prispôsobiť užívateľské role WordPress

Doplnok pre Správcu schopností Vylepšený doplnok

Jednou z možností je použitie vhodného doplnku pre správu autorov WordPress, napríklad bezplatného Vylepšený manažér schopností doplnok na prispôsobenie roly používateľa Prispievateľ. Prispôsobenie užívateľských rolí WordPress je pomerne jednoduché. Je to jednoducho prípad začiarknutia alebo zrušenia začiarknutia príslušných políčok.

Prispôsobte užívateľskú úlohu prispievateľa

Sledovanie vykonaných zmien a nový prístup, ktorý ste poskytli existujúcim používateľom, by však mohol byť mätúci. V najhoršom prípade, ak nie sú správne spravované, môžete nakoniec nechtiac udeliť prístup na vysokej úrovni k nevhodnej podskupine vašich používateľov..

Ak prispôsobenie základnej funkcie WordPress a úprava používateľských rolí nie je výzvou, nebojte sa. Dobrou správou je, že pri pridávaní nových používateľov na vaše stránky v tejto kapacite existuje viac ako jedna vhodná úloha. Pre váš projekt by lepšou rolou pre tvorcov obsahu mohla byť používateľská rola WordPress Author.

Užívateľská rola autora WordPress

Úloha autora je ďalším krokom z role prispievateľa z hľadiska schopností. Na rozdiel od používateľov s rola Contributor môžu autori nahrávať súbory na váš web WordPress, čo im umožňuje pridávať obrázky a videá do mediálnej knižnice a potom do vašich príspevkov..

Autor Role Post Editor

Ako vidíte z vyššie uvedenej snímky obrazovky, autori majú prístup k tlačidlu Pridať médiá v poštovom editore WordPress. Môžu tiež nastaviť odporúčaný obrázok pre príspevok. To im poskytuje všetky možnosti, ktoré potrebujú na vytvorenie úplne formovaného príspevku vo vašom blogu.

Užívateľský prístup Prispôsobiť autora

Pri zvažovaní, či dať používateľovi autorskú rolu, by ste však mali postupovať opatrne. Môžu tiež uverejňovať príspevky, ako aj upravovať a mazať svoje vlastné uverejnené príspevky. Táto úroveň prístupu môže byť vyššia, ako ste ochotní poskytnúť. Na prekonanie tohto problému, ako predtým, môžete pomocou bezplatného doplnku Capability Manager Enhanced zmeniť, čo môžu používatelia s rolou Autor na vašom webe robiť..

Najlepšia užívateľská úloha WordPress pre správcov obsahu

Pokiaľ ide o vytvorenie používateľského účtu na vašom webe WordPress pre niekoho, kto bude spravovať obsah na vašom webe, potom najlepšou možnosťou je úloha editora. Táto rola používateľa je o jednu úroveň nižšia ako najvyššia rola správcu, takže ju múdre priraďte svojim používateľom.

Editor Post Post Editor

Používatelia s rolou editora môžu nielen vytvárať a spravovať svoje vlastné stránky, ako aj stránky, ktoré vytvorili iní, ale môžu tiež spravovať príspevky vytvorené ostatnými používateľmi. Keďže redaktori môžu moderovať komentáre, majú dostatočné možnosti na správu všetkých aspektov tvorby obsahu na vašom webe – ideálne pre outsourcing alebo privedenie expertov na marketing obsahu do vášho tímu..

Prispôsobte úlohu editora

Vo väčšine prípadov nebude potrebné udeľovať pravidelný prístup k editorom blogerov a tvorcov obsahu, pričom role autora alebo prispievateľa sú často vhodnejšie. Ak si však niekoho najmete, aby skontroloval a zverejnil obsah odoslaný na vaše stránky inými používateľmi, potom je Editor najlepšou používateľskou úlohou.

Záverečné myšlienky

Užívateľské role WordPress sú tekuté koncepty. Aktualizácie základného softvéru WordPress môžu vykonávať zmeny v užívateľských rolách, a to buď pridaním nových rolí, alebo úpravou schopností existujúcich. Niektoré doplnky môžu navyše pridávať nové role alebo prispôsobovať možnosti existujúcich používateľských rolí, buď automaticky, alebo tým, že vám dávajú možnosť vykonať zmeny sami.

Preto je dobré skontrolovať Najnovšia dokumentácia o používateľských úlohách a funkciách pre WordPress, ako aj o akýchkoľvek nástrojoch tretích strán, ktoré používate. Experimentovanie s úlohami používateľov, aby ste presne videli, akú úroveň prístupu dostanú používatelia na vaše stránky, je tiež dobrý nápad, ak chcete mať istotu, že kľúče neodovzdávate svojmu domu, keď na svoje stránky beriete nového bloggera..

Aj keď by mohlo byť lákavé jednoducho dať novému používateľovi najvyššiu možnú úlohu, aby sa zabezpečilo, že prácu zvládne, mohlo by to spôsobiť vážne porušenie bezpečnosti stránok WordPress. Namiesto toho je lepšie premýšľať o tom, aké funkcie používateľ skutočne potrebuje, skôr ako im priradí rolu. Ak sa domnievate, že vaše požiadavky sú jedinečné, môžete pomocou vyššie uvedeného doplnku Capability Manager Enhanced vytvoriť novú vlastnú užívateľskú rolu alebo preskúmať ďalšie dostupné doplnky pre viacerých autorov WordPress, ktoré sú k dispozícii..

Ktoré roly sú pre používateľov na vašom webe najvhodnejšie? Budete si musieť vytvoriť vlastnú užívateľskú rolu, ktorá bude vyhovovať vášmu projektu? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me