Ako nastaviť Správcu značiek Google pre WordPress

Ako nastaviť Správcu značiek Google pre WordPress

Správca značiek Google je tak mocným nástrojom, že som bol ohromený nedostatkom informácií pri skúmaní tohto príspevku. To nie je presne „nedostatok informácií“ ako taký, ale zjavná neschopnosť niekoľkých dostupných miest vysvetliť, čo je Správca značiek Google a čo robí.

Ak hľadáte ďalšie informácie o Správcovi značiek Google a o tom, ako ich nastaviť na svojom webe WordPress, už nehľadajte. Pretože ste prišli na správne miesto.

V tomto príspevku uvádzame:

 • Čo je Správca značiek Google
 • Prečo musíte tento nástroj použiť a
 • Ako ju nainštalovať na svoju stránku WordPress manuálne alebo pomocou doplnku

Okrem toho vám predstavíme Správcu značiek Google v akcii, aby sme vám poskytli predstavu o tom, čo môžete dosiahnuť pomocou systému správy značiek, ako žiadny iný. Hovoríme to preto, že existuje mnoho ďalších systémov správy značiek, ako napríklad Tealium, Qubit a Adobe Experience Platform Launch..

Že z cesty, je toho veľa, čo sa musíme naučiť, tak sa poďme ponoriť.

Čo je Správca značiek Google?

Správca značiek Google je úžasným nástrojom pre potreby digitálneho sledovania. Umožňuje vám umiestniť značky na vaše webové stránky bez úpravy kódu. Vague veľa? Aby sme vám ponúkli jasnejší obraz, najprv definujte značku z hľadiska digitálneho sledovania.

Značka je iba časť kódu JavaScript, ktorú pridáte na svoje stránky, aby ste mohli okrem iného aktivovať funkcie tretích strán, ako sú napríklad analýza návštevnosti, reklama a priamy rozhovor. V niektorých kruhoch sú značky známe aj ako webové majáky alebo sledovacie pixely.

Dobrým príkladom značky je sledovací kód Google Analytics, ktorý pridáte na svoje stránky, aby ste mohli sledovať svoju návštevnosť.

Účelom značky je iba zhromažďovať údaje o návštevníkoch pre analytické nástroje a nástroje digitálneho marketingu. Spoločnosti, ktoré poskytujú tieto značky, napr. Google Analytics, AdWords, Facebook, LinkedIn atď. Sú známe ako dodávatelia značiek.

Prečo Správca značiek Google?

Implementácia značiek na vašej webovej stránke WordPress tradične znamenala úpravu kódu ručne (alebo skôr priamo). Na WordPress to znamená editáciu rôznych súborov ako header.phpfunctions.php okrem iného.

Ak teraz do svojich súborov pridávate kód JavaScript, spomalí to vaše stránky. Okrem toho otvára váš web bezpečnostným chybám, najmä ak ste chytili značky z nedôveryhodných zdrojov.

Existuje tiež problém so zachovaním celého kódu, ktorý pridávate na svoje stránky. Napríklad, budete musieť aktualizovať značky, ak dôjde k zmenám, čo znamená kopanie hlboko do kódu. Opäť to nie je priateľské pre začiatočníkov. Existuje tiež veľa priestoru pre chyby. Vieš, mýliť sa je človek.

Čo robiť?

Ak máte viac značiek, môžete sa obrátiť na Správcu značiek Google a sledovať ich všetky z jedného centrálneho miesta.

Tu je niekoľko výhod, ktoré vás zavedú domov:

 • Pomocou Správcu značiek Google už nikdy nebudete musieť znova kopírovať blok kódu z minulosti na svoje webové stránky.
 • Všetky existujúce značky môžete migrovať do Správcu značiek Google
 • Správca značiek Google vám ponúka jeden kontajner na nasadenie viacerých značiek a ich správu z intuitívneho dashboardu, vďaka ktorému je celý proces hračkou.
 • Tento systém na správu značiek umožňuje rýchle nasadenie značiek. Napríklad namiesto prilepenia kódu Google Analytics na svoje stránky stačí do Správcu značiek Google pridať ID sledovania Google Analytics a viola – služba Google Analytics je na vašom webe aktívna.
 • Nastavenie Správcu značiek Google na vašom webe WordPress je také jednoduché ako A, B, C – Manuálne pridanie GTM k WordPress je jednoduché. Používanie doplnku je ešte jednoduchšie. Vyberte metódu, ktorá vám vyhovuje.
 • Správca značiek Google vám pomáha zachytávať veľa údajov pre vaše marketingové potreby. Údaje, ktoré by sa vám nepodarilo zachytiť pomocou iného sledovacieho softvéru. To sa premieta do aktuálnych a presných údajov – druhu údajov, ktoré znamenajú všetky rozdiely medzi úspechom a zlyhaním.
 • Kliknite a choďte na pridanie značiek na svoj web, pretože Správca značiek Google je dodávaný s mnohými integrovanými integráciami, ako sú AdWords, Analytics, Google Optimize, Adometry, Crazzy Egg, LinkedIn a Shareholic.
 • Vďaka vlastnej podpore HTML môžete navyše vytvárať neobmedzené značky

Všetko, čo musíte urobiť, je nainštalovať kód Správcu značiek Google na svoje stránky manuálne alebo pomocou doplnku.

Správca značiek Google potom za vás „spracuje“ kód jazyka JavaScript a potom zabezpečí funkčnosť vašich stránok prostredníctvom kontajnera. Dáva to zmysel? Určite dúfam, že áno.

Napríklad namiesto pridania kódu Google Analytics na svoje stránky stačí integrovať Analytics s GTM a vaša práca je hotová. Počúvajte, počúvajte – pridávanie značiek do Správcu značiek Google je vecou štvrtých porovnávačov, ktorú už nikdy nebudete potrebovať..

Ak urobíte milión hotových funkcií, budete sa čudovať, prečo je Správca značiek Google zadarmo. Áno, čítate to správne. Je to zadarmo. Potom je tu však prémiová verzia s ešte viac funkciami a nepretržitou podporou. Stále však pochybujem, že prémiové funkcie budete čoskoro potrebovať, pretože bezplatná verzia je zabalená k okrajovým amigám. Balíčky so všetkými funkciami, ktoré potrebujete na zhromažďovanie údajov, ako sú profesionáli.

Môžete napríklad zachytiť napríklad používateľov sledujúcich videá. Okrem toho môžete vidieť, ako dlho každý používateľ sledoval video. A to je len špičkou ľadovca, môžete zhromaždiť veľa metrík.

Zápory

 • Bezplatná verzia Správcu značiek Google neponúka prémiovú podporu
 • K dispozícii je krivka učenia, ale v službe YouTube Správca značiek Google opäť existuje niekoľko pekných videí. Na konci tohto príspevku sa môžete pozrieť na niektoré videá, ktoré odporúčame v časti Zdroje

Toto nie je vyčerpávajúci zoznam zásluh / nedostatkov, takže budeme pokračovať ďalej. Vyhrnime si rukávy a špinime sa.

Ako nastaviť Správcu značiek Google vo WordPress

V tejto časti nainštalujeme Správcu značiek Google na vašu webovú stránku WordPress:

 • Ručne a
 • Prostredníctvom doplnku

Bez ďalších okolkov sa pustíme do práce.

Najskôr si vytvorte účet Správcu značiek Google

Prvý krok spočíva v vytvorení bezplatného účtu Správcu značiek Google. Týmto sa odomkne slávny informačný panel GTM a značky (alebo ID sledovania), ktoré potrebujete na integráciu nástroja do vášho webu WordPress..

Prejdite na stránku Webové stránky Správcu značiek Google. Prihláste sa pomocou svojho účtu Google (alebo si vytvorte účet, ak ho ešte nemáte), ako je uvedené nižšie.

Budete presmerovaní na krásny správcovský panel Správcu značiek Google. Ďalej kliknite na ikonu Vytvoriť účet odkaz, ako to zvýrazňujeme na obrazovke nižšie.

Správca značiek google

Na ďalšej obrazovke zadajte názov svojho účtu (môže to byť vaša spoločnosť), vyberte svoju krajinu a stlačte ďalej gombík.

vytvorenie nového účtu správcu značiek Google

Potom do poľa zadajte názov svojej domény Názov kontajnera pole a vyberte web. Po tom, hit vytvoriť ako podrobne uvádzame nižšie.

Akceptujte zmluvné podmienky služby Správca značiek Google a podmienky spracovania údajov uvedené na nasledujúcom obrázku.

Zobrazí sa nasledujúce kontextové okno obsahujúce inštalačné kódy Správcu značiek Google.

Majte uvedenú kartu otvorenú, pretože budete potrebovať tieto dva kódy na manuálne nastavenie Správcu značiek Google na svojom webe WordPress. Ako si všimnete, spoločnosť GTM ponúka pokyny, ako vložiť kódy, ale môže to byť náročné, ak ste úplným začiatočníkom.

Nerobte si starosti, ukážeme vám, čo presne robiť v nasledujúcej časti.

Dôležité poznámky predtým, ako budete pokračovať:

 • Pred vykonaním zmien v súboroch tém zálohujte svoje stránky WordPress
 • Ešte lepšie je vytvoriť detskú tému WordPress a namiesto rodičovskej témy ju upraviť

Manuálne nastavenie Správcu značiek Google

Na novej karte sa prihláste na informačný panel správcu WordPress a prejdite na ňu Vzhľad> Editor.

Všimnite si, z obrázku vyššie používame v našom príklade detskú tému bezplatnej témy Elegantný WordPress. Skopírovali sme tiež niekoľko súborov, napr. header.php, footer.php, rlt.css 404.php k téme pre deti. Vložte naše inštalačné kódy Správcu značiek Google do header.php súbor.

Kliknite na hlavičku témy (header.php) z pravého navigátora súborov na spustenie header.php v editore tém.

Z nášho účtu GTM sa v pokynoch uvádza, že prvý kód musíte prilepiť vysoko a druhý kód bezprostredne po otvorení  štítok.

Vidíš  vo vašom header.php file?  značka vo WordPresse môže vyzerať trochu inak. Napríklad náš vyzerá >. Vidíte to na obrázku vyššie? Stavím sa, že to urobíte.

Skopírujte prvý kód zo Správcu značiek Google a vložte ho vysoko do  ako je znázornené na obrázku nižšie.

Potom skopírujte druhý kód a vložte ho ihneď po otvorení  značka, ako je uvedené nižšie.

Nakoniec stlačte Aktualizujte súbor v dolnej časti obrazovky uložte zmeny. Teraz je na vašich stránkach nainštalovaný Správca značiek Google. Je to celkom jednoduché, hm?

Povedzme však, že sa vám nepáči editovať kód a radšej by ste radšej použili doplnok.

Ako pridať Správcu značiek Google do WordPress pomocou doplnku

V tejto časti použijeme šikovný doplnok známy ako Správca značiek spoločnosti DuracellTomi pre WordPress. Je k dispozícii na repo doplnku WordPress, čo znamená, že ho môžete nainštalovať priamo z administračného panela WordPress. Ako už bolo povedané, poďme do práce.

Prejdite na Doplnky> Pridať nové v ponuke správcu WordPress.

Do vyhľadávacieho poľa zadajte Správcu značiek Google pre WordPress spoločnosti DuracellTomi a po nájdení doplnku stlačte Nainštalovať teraz gombík.

Po nainštalovaní doplnku kliknite na ikonu Aktivovať ako je znázornené nižšie.

Ak chcete začať používať Správcu značiek Google pre WordPress, musíte v hornej časti obrazovky upozorniť, že musíte zadať svoje ID GTM. Kliknite na ikonu zadajte svoje GTM ID odkaz, ako je uvedené nižšie.

ID GTM nájdete v účte Správcu značiek Google, ako je to znázornené nižšie.

Skopírujte GTM ID z účtu Správcu značiek Google a vráťte sa späť na informačný panel správcu WordPress. Vráťte sa na svoje stránky WordPress, vložte GTM ID a stlačte Uložiť zmeny ako je znázornené nižšie.

A to je všetko! Práve ste sa naučili, ako pridať Správcu značiek Google na svoju stránku WordPress pomocou doplnku. Cesta, kam ísť, kam ísť. Ste rýchla štúdia.

Teraz, keď môžete na svoj web WordPress úspešne pridať Správcu značiek Google, dajte nám ho vyskúšať. Z tohto dôvodu pridáme na vaše stránky službu Google Analytics bez toho, aby ste na vašu stránku vložili kód na kopírovanie header.php.

Ak už na svojich stránkach máte kód Google Analytics, musíte ho najskôr odstrániť alebo rovnaké údaje zachytíte dvakrát. A určite to vo vašich marketingových správach nechceme.

Ako pridať službu Google Analytics na vaše stránky WordPress pomocou Správcu značiek Google

Vráťte sa do Správcu značiek Google a kliknite na ikonu Tagy v ľavom navigačnom menu.

Po tom, hit Nový ako je znázornené nižšie.

V zobrazenom kontextovom okne pomenujte svoju značku a potom kliknite na tlačidlo Konfigurácia značky vyberte značku (v našom prípade Google Analytics).

zvoliť Google Analytics – Universal Analytics ako je znázornené na nasledujúcom obrázku.

Tým sa dostanete späť do konfigurácie značiek. zvoliť Zobrazenie stránky pod Typ stopy pretože by sme chceli nahlásiť všetky zobrazenia stránky v službe Google Analytics. Pozri obrázok nižšie.

pod Nastavenia Google Analytics, zvoliť Nová premenná. Otvorí sa nové pole, do ktorého zadáte svoje ID sledovania Google Analytics. Nezabudnite pomenovať svoju premennú, ako je to znázornené na obrázku nižšie.

Ak chcete nájsť svoje ID sledovania služby Google Analytics, prihláste sa do svojho účtu Google Analytics a vyberte účet pre svoj web WordPress (urobte to, ak máte vo svojom účte Google Analytics viac webových vlastníctiev).

Ďalej kliknite na admin a prejdite na Informácie o sledovaní> Kód sledovania. Mali by ste vidieť svoje ID sledovania, ako to zvýrazňujeme položkou č. 3 nižšie.

Skopírujte ID sledovania a vložte ho do konfiguračného poľa premennej. Potom udrel Uložiť ako je znázornené nižšie.

Teraz stačí nastaviť spúšťač pre značku Google Analytics. cvaknutie spúšťanie na výber alebo vytvorenie nového spúšťača.

Keďže chceme sledovať návštevnosť na všetkých stránkach, môžeme ísť s existujúcim spúšťačom (alebo vytvoriť nový vlastný). Aby som ušetril čas, vybral som si existujúci Všetky strany spúšť, ako je znázornené nižšie.

Nakoniec stlačte Uložiť gombík.

Testovanie značky

Vaša značka Google Analytics ešte nie je na vašom webe zverejnená, ale môžete skontrolovať, či funguje, ak narazíte na Náhľad ako ilustrujeme na nasledujúcom obrázku.

Keď Správca značiek Google prejde do režimu ukážky, znova načítať svoje stránky. V okne konzoly Správca značiek Google v dolnej časti okna prehliadača by sa pri spustení načítania vašej stránky mala zobraziť značka spustená..

Ak sa prihlásite do svojho účtu Google Analytics a prejdete na Reálny čas, po opätovnom načítaní stránky sa zobrazí zobrazenie stránky, ktoré ste práve spustili.

Je to tu! Určite to môžete vidieť na obrázku vyššie? No tak, pridal som šípku, aby som ti to uľahčil. Nezabudnite, že na zaznamenávanie údajov sme nemuseli pridávať Google Analytics (kód JavaScript) priamo na naše stránky – všetky prehľady údajov prebiehajú v Správcovi značiek Google..

To isté platí pre všetky značky, ktoré pridáte pomocou Správcu značiek Google – na svoj web nikdy nepridáte žiadny kód. Aké sladké?

Naša značka Google Analytics je však aktívna iba pre nás, nie pre používateľov, ktorých máme v úmysle sledovať. Ak chcete značku zverejniť na webe a začať zaznamenávať skutočné údaje, jednoducho stlačte Predložiť ako je znázornené nižšie.

Týmto sa otvorí vyskakovacie okno, ktoré vám umožní pomenovať verziu a pridať popis. Pozri obrázok nižšie.

Nakoniec stlačte publikovať ako je znázornené na obrázku vyššie. Na konci toho všetkého by mala vyzerať vaša živá služba Google Analytics takto:

Dámy a páni, takto využívate možnosti Správcu značiek Google. Podobným spôsobom môžete pridať milión značiek a jedna značka nebude musieť obsahovať celý kód. Žiadame vás, aby ste preskúmali Správcu značiek Google a zistili, koľko môžete pomocou tohto nástroja dosiahnuť.

Medzi vami a mnou som predaný a ako ste si možno všimli. Toto je prvýkrát, keď som túto vec nainštaloval na svoj živý blog. Plánujem používať Správcu značiek Google aj na mojich ďalších blogoch.

Dodatočné zdroje

Dúfame, že náš tutoriál vás nasmeroval správnym smerom, pokiaľ ide o pochopenie a implementáciu Správcu značiek Google na vašich stránkach WordPress. Ak by ste sa chceli dozvedieť viac, tu je niekoľko ďalších zdrojov (sľúbili sme, že?) Pre vaše potešenie zo sledovania.

Záver nášho sprievodcu správcom značiek Google pre WordPress

Správca značiek Google je výkonný nástroj, ktorý vám prinesie veľa sily, pokiaľ ide o správu značiek a zhromažďovanie údajov, ktoré je možné vykonať.

Nástroj môžete nastaviť ľahko a rýchlo, čo znamená, že máte viac času na plánovanie, ako budete využívať všetky zhromaždené údaje. Zhromažďovanie aktuálnych údajov je tiež skvelé. Tak prečo to nevynechať?

Máte nejaké nápady alebo otázky týkajúce sa Správcu značiek Google? Učme sa spolu. Podeľte sa o svoje myšlienky v sekcii komentárov nižšie. Na zdravie a šťastné získavanie údajov!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me