Ako nastaviť vyrovnávaciu pamäť WordPress s medzipamäťou W3 (W3TC)

 1. 1. Sprievodca pre začiatočníkov o porozumení vnútorných funkcií WordPress
 2. 2. Čo je medzipamäť WordPress a prečo je to dôležité?
 3. 3. Ako funguje medzipamäť WordPress?
 4. 4. Ako nainštalovať a nastaviť medzipamäť WordPress s WP Super Cache
 5. 5. Aktuálne čítanie: Ako nastaviť vyrovnávaciu pamäť WordPress s medzipamäťou W3 (W3TC)
 6. 6. Recenzia MaxCDN: Najlepšie CDN pre WordPress?

Dva najobľúbenejšie doplnky na ukladanie do pamäte cache WordPress na svete sú WP Super Cache a W3 Total Cache (W3TC). W3 Total Cache, vyvinutý spoločnosťou Cash spoločnosti Mashable, je zďaleka najuniverzálnejším doplnkom pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress, ktorý sa používa na stránkach s vysokou návštevnosťou, ako sú časopisy Smashing Magazine, Mashable, MakeUseOf a Yoast. Tento tutoriál je príručka pre začiatočníkov, ako nakonfigurovať W3 Total Cache. Slovo rady: W3TC má množstvo pokročilých nastavení, z ktorých niektoré nemôžem pochopiť. Ak s nastavením nie ste oboznámení, je najlepšie sa s ním neporiadať. Poďme začať!

Nainštalujte W3 Total Cache

Nainštalujte W3 Total Cache

Ak chcete nainštalovať Doplnok W3 Total Cache, otvorte informačný panel WordPress a následne Doplnky> Pridať nové. Hľadať „Celková medzipamäť w3“A nainštalujte prvý výsledok. Môžete tiež ručne stiahnuť doplnok a nahrať ho do wp_content / plugins priečinok cez FTP. Ak ste predtým nainštalovali iný doplnok z vyrovnávacej pamäte, napríklad WP Super Cache, mali by ste ho pred aktiváciou funkcie Total Cache vypnúť. Zabránilo by sa tak konfliktu týchto dvoch doplnkov. Spravidla nenechávajte v danom okamihu aktivované viac ako jeden doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress.

Konfigurácia totálnej vyrovnávacej pamäte W3 – všeobecné nastavenia

W3 Total Cache vytvára novú položku ponuky s názvom Výkon na paneli WordPress. Možnosti, ktoré hľadáme, sú nižšie Výkon> Všeobecne. Všimnite si, že táto stránka obsahuje ohromujúci počet nastavení doplnku pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte (a oveľa viac, ak máte záujem o pokročilé informácie). Každé nastavenie je umiestnené v rámčeku nazývanom moduly. Každý z týchto modulov som diskutoval s príslušnými snímkami obrazovky. Ak uviaznete alebo si nie ste istí určitým nastavením, jednoducho postupujte podľa snímok obrazovky.

Modul všeobecných nastavení celkovej vyrovnávacej pamäte W3

Prvý modul, ktorý nájdete, je všeobecný. Odporúčame vám nepovoliť všetky možnosti ukladania do vyrovnávacej pamäte pomocou začiarkavacieho políčka. Môžete zapnúť nastavenia, ktoré váš hostiteľ nevyžaduje (alebo ich dokonca nepodporuje) – čo by neúmyselne spomalilo váš web. Ak však chcete rýchlo vypnúť všetky moduly, toto prepínacie políčko sa hodí! Predtým, ako budete pokračovať ďalej, ak nie ste oboznámení s pojmami „vyrovnávacia pamäť stránky“ alebo „vyrovnávacia pamäť databázy“, odporúčam vám prečítať si tému Ako funguje medzipamäť WordPress..

Modul vyrovnávacej pamäte stránky

Celková medzipamäť stránky W3

Druhý modul, ktorý budeme konfigurovať, je Cache stránky. Metóda vyrovnávacej pamäte stránky záleží na vašom hostiteľskom prostredí. Ak používate zdieľaného hostiteľa, Disk: Vylepšený je najlepšia voľba. Ak však používate vyhradený alebo virtuálny server a máte nainštalovaný APC (alebo akúkoľvek inú formu ukladania kódov Opcode), mali by ste vybrať príslušnú možnosť.

Modul minifikácie

Modul minimalizácie pamäte cache W3

Minifikovat modul komprimuje súbory CSS a JavaScript, ktoré vaša téma používa, odstránením nepotrebných riadkov kódu, ako sú komentáre a medzery. To redukuje veľkosť súborov o ~ 10%, čo vedie k rýchlejšej stránke. pod Minimalizujte metódu vyrovnávacej pamäte mali by ste zvoliť príslušnú možnosť podľa vášho servera.

Ďalšie vyrovnávacie moduly

Celková vyrovnávacia pamäť objektov W3

Ďalšie dva moduly sú Cache databázy Objekt Cache. Povoľte každému z nich a zmeňte spôsob ukladania do vyrovnávacej pamäte na taký, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu hostiteľskému prostrediu – rovnako ako ste to urobili v časti Cache stránky a Minifikovat.

Celková medzipamäť prehliadača W3

Posledný modul, ktorý chceme povoliť, je Vyrovnávacia pamäť prehliadača. Keď ich povolíte, kliknite na Uložte všetky nastavenia. To by malo urobiť! W3 Total Cache je teraz povolený na vašom serveri. Teraz sa podrobne pozrieme na dva konkrétne moduly – Cache stránky a Vyrovnávacia pamäť prehliadača. Ostatné predvolené hodnoty modulov sú v poriadku.

Nastavenia vyrovnávacej pamäte stránky

Rozšírené nastavenia celkovej pamäte cache w3 - vyrovnávacia pamäť stránky

Nastavenia medzipamäte stránok nájdete pod Výkon> Cache stránky. Nastavenia sú tu dosť samozrejmé. Povolil som niekoľko z nich – zvlášť Neukladajte stránky do vyrovnávacej pamäte pre nasledujúce používateľské role. To zaisťuje, že keď autor upravuje príspevok, bude si môcť zobraziť najnovšiu verziu a nie verziu z vyrovnávacej pamäte.

Predbežné načítanie vyrovnávacej pamäte

Rozšírené nastavenia celkovej pamäte cache w3 - predbežné načítanie vyrovnávacej pamäte

W3 Total Cache predvolene ukladá do vyrovnávacej pamäte stránku, keď sa o ňu prvýkrát požiada. Máte tiež možnosť vopred vygenerovať kópie všetkých príspevkov / stránok. Týmto spôsobom, bez ohľadu na to, kedy návštevník požaduje stránku, je vyrovnávacia pamäť pripravená a stránka sa zobrazuje v najnižšom možnom čase.

Mali by ste nakonfigurovať nastavenia predbežného načítania vyrovnávacej pamäte na základe hostiteľského prostredia a množstva návštevnosti, ktorú vaše webové stránky získavajú.

 • Cache Interval aktualizácie priamo ovplyvňuje prostriedky servera – čím kratší je časový interval (t. j. vyššia frekvencia), tým väčšie je množstvo prostriedkov servera. Ľudia na zdieľaných serveroch by mali byť s týmto nastavením veľmi opatrní. Nastavte dostatočne vysokú frekvenciu a váš účet by mohol byť pozastavený len z dôvodu zneužitia serverových prostriedkov. Interval predbežného predbežného načítania do vyrovnávacej pamäte je jedna hodina – t. J. 3600 sekúnd.
 • Ak nie ste oboznámení s Adresa URL súboru Sitemap, Inštalácia Súbory Google XML Sitemap. Jeho použitie je super jednoduché a v skutočnosti je nevyhnutným doplnkom.
 • Nakoniec chcete povoliť poslednú možnosť, ktorá pri zverejnení príspevku alebo stránky spustí operáciu predbežného načítania vyrovnávacej pamäte.

Nastavenia vyrovnávacej pamäte prehliadača

Rozšírené nastavenia celkovej pamäte cache w3 - vyrovnávacia pamäť prehliadača

Toto sa nachádza pod Výkon> Prehliadač. Zámerom je využiť zariadenie návštevníka. Povolením vyrovnávacej pamäte prehliadača by sa statické súbory (napríklad CSS, JavaScript a obrázky) zobrazovali z vyrovnávacej pamäte prehliadača vášho návštevníka. Je tu samozrejme čas uplynutia platnosti, ktorý by zabránil použitiu zastaraných údajov. Tým sa odstráni obrovské zaťaženie servera, ušetrí sa šírka pásma a výrazne sa zvýši celkový výkon vašich stránok.

Je nažive!

Ako viete, že W3 Total Cache skutočne funguje? Stránka pluginu to hovorí. Môžete tiež zobraziť zdrojový kód svojej stránky a nájsť niečo také:

práce vo vyrovnávacej pamäti

Benchmark výkonnosti medzipamäte W3

rýchlomer

Čakal som asi 1 hodinu potom, čo som povolil ukladanie do vyrovnávacej pamäte a porovnal som výkonnosť webu pomocou technológie GTmetrix. Toto je bez doplnku pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte:

pred uložením do vyrovnávacej pamäte

Toto je hodinu po nakonfigurovaní W3 Total Cache:

Výsledky porovnávacích testov w3

Všimnite si rozdiel? Zvýšenie rýchlosti stránky a stupňa YSlow o 3% a 5%. Elegantné, však? Teraz si predstavte, že tisíce ľudí navštevuje vaše stránky každý deň – predstavte si množstvo cyklov procesora (fantastický výraz pre využitie zdrojov), ktorý ušetríte. Ukladanie do vyrovnávacej pamäte nielenže znižuje veľkosť stránky, ale tiež zlepšuje celkový výkon stránok, ktorý vydláždi cestu k skvelému používateľskému prostrediu..

Riešenie problémov W3 Total Cache

Riešenie problémov w3 celková vyrovnávacia pamäť

Možno si všimnete, že po nainštalovaní W3 Total Cache sa doba načítania vašich stránok zvýšila. Je to vôbec možné? Samozreme to je! V skutočnosti je to veľmi častá chyba pre začiatočníkov. Dôvodov môže byť veľa:

 • Najpravdepodobnejším dôvodom je to, že ste vykonali test webovej stránky pri predbežnom načítaní vyrovnávacej pamäte. Vytvorenie vyrovnávacej pamäte vyžaduje značné zdroje servera. Predstavte si svoju požiadavku – samozrejme, že vaše stránky sa spomalia! Riešenie: Počkajte hodinu a skúste to znova – tentoraz by to malo byť iné.
 • Ďalším častým dôvodom je výber nesprávnych metód ukladania do vyrovnávacej pamäte. Poviem vám, že niečo iné ako Vyrovnávacia pamäť disku zahŕňa určité množstvo A / B testov. Ak chcete stlačiť najlepší možný výsledok, musíte si zahrať niektoré z týchto nastavení.
 • Na zdieľanom serveri niekedy nájdete APC alebo inú možnosť ukladania do vyrovnávacej pamäte k dispozícii – a pravdepodobne ste si ju vybrali. Nie! Sa vrátiť k , Disk ‘ alebo ‘Disk Enhanced’. Dôvodom je, že tieto nastavenia boli doladené na celkový výkon zdieľaného servera – nezabudnite, že nie ste jediný, kto ho používa. Tieto nastavenia nemusia pracovať s W3 Total Cache.

Ak stále čelíte problémom a vyskúšali ste predvolené / odporúčané hodnoty, odporúčame vám prepnúť na WP Super Cache.

.Chyba povolenia súboru htaccess

V závislosti od vášho hostiteľského prostredia sa môže zobraziť chybová správa, že váš súbor .htaccess nie je zapisovateľný. To znamená, že obsluha webového servera a / alebo PHP nemá povolenie potrebné na úpravu súboru .htaccess. Existujú dve riešenia:

 • Zmeníte povolenie súboru .htaccess na 775 prostredníctvom FTP alebo cPanel, atď.
 • Údaje ručne pridáte do súboru .htaccess

Musím zdôrazniť, že druhá metóda je bezpečnejšia a považuje sa za dobrú bezpečnostnú prax.

Záver – Ktorý doplnok by som mal použiť?

Doplnky vyrovnávacej pamäte WordPress

Možno vás zaujíma, ktorý doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress sa má použiť. Napokon som napísal dva samostatné návody, aby som dosiahol rovnaký cieľ. Mali by ste ísť na WP Super Cache alebo W3 Total Cache? Skrátka povedané, v prípade, že ste na zdieľanom serveri a nechcete mať problémy s testovaním A / B a odstraňovaním problémov, implementácia WP Super Cache je oveľa jednoduchšia. Ak však používate virtuálny alebo dedikovaný server s nainštalovanou vyrovnávacou pamäťou Opcode (napríklad APC alebo XCache) – a nevadí vám nejaká práca navyše, potom je W3 Total Cache pre vás. Pri správnej konfigurácii pomocou pokročilých metód sú výsledky W3TC omnoho lepšie.

Týmto sa zavádza nastavenie našich doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte. Diskutujem tiež o tom, ako nastaviť CDN s každým z týchto doplnkov. Medzitým by ste si mohli vyskúšať niektoré z najlepších bezplatných CDN pre WordPress a zostať naladení.

Otázka na rozdelenie: Aký je váš obľúbený doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte? Aký to bol rozdiel vo výkonnosti vašich stránok? Radi by sme vás počuli!