Ako opraviť 404 chýb v

Ak ste oboznámení s internetom, musíte poznať 404 chýb. Tieto stránky sa objavujú nepríjemne pri vyhľadávaní obsahu na webe. Uvidíte slová „Stránka sa nedá nájsť. Hľadaná stránka mohla byť odstránená, mohla by sa zmeniť jej názov alebo je dočasne k dispozícii.„Zvyčajne sa to stane, keď neexistuje žiadna adresa na doručenie.

Len v prípade, že ste takúto správu ešte nikdy nevideli, alebo ak chcete vidieť stránku 404 svojej vlastnej webovej stránky, zadajte adresu URL stránky, ktorú hľadáte, a potom reťazec bláznovstva. Uvidíte, o čom hovorím. K tomu dochádza z dôvodu poruchy v interakcii klient – server, ku ktorej môže dôjsť z mnohých dôvodov:

 • Hľadaná stránka už nemusí existovať.
 • Odkaz na stránku, ktorú hľadáte, môže byť nefunkčný.
 • Možno ste jednoducho zadali nesprávnu adresu URL.

Aktívna webová stránka sa týmto chybám nemôže úplne vyhnúť, ale je možné urobiť veľa pre to, aby sa minimalizovali.

404 Chyby a vplyv na SEO

Stránka 404 je zlá pre vaše SEO. Návštevník je stratený, pretože odkazy na vašom webe neboli správne udržiavané. Jeden alebo dva nefunkčné odkazy prezentované príležitostne vyhľadávacím nástrojom nebude naozaj záležať. Máte však vážnejší problém, ak vyhľadávací nástroj príde často proti týmto chybám na vaše stránky. Zvýšená miera okamžitých odchodov bude mať negatívny vplyv na vaše SEO a môže chvíľu trvať, kým sa váš web z toho zotaví.

Ak používate Doplnok Google Analytics, chyby môžete ľahko vidieť, keď sú označené. Vyhľadávacie nástroje však narazia aj na chyby 404, ktoré bežní návštevníci nikdy neurobia, pretože na vašom webe prehľadávajú iba čokoľvek. Dokonca aj skryté odkazy sú zdrojom vyhľadávacích nástrojov pre 404 chýb. Xenu alebo Kričiaca žaba môžu pomôcť nájsť tieto chyby a opraviť ich.

Mali by ste tiež hľadať poškodené obrázky alebo nefunkčné vloženia videa. Je ťažké ich nájsť pomocou nástrojov správcu webu alebo Google Analytics, ale Xenu and Screaming Frog vám tu môže tiež pomôcť. V protokoloch servera môžete vyhľadávať aj vyhľadaním 404 plus „.jpg“ a „.png“. Neubližujú im, ale pre návštevníkov to nie je dobrá skúsenosť.

Oprava chýb 404

Existuje veľa spôsobov, ako môžete presmerovať a opraviť chyby 404, a tieto kroky môžete vyskúšať postupne:

 1. Môžete manuálne skontrolovať prerušené odkazy a opraviť presmerovania vyhľadaním v konfigurácii servera .htaccess alebo NGINX, ale vyžaduje si to trochu technických zručností z vašej strany. Alebo pár vylepšení v súbore 404.php môže urobiť trik. Toto je najlepší spôsob, ako opraviť chyby 404, ale nie ste spokojní s kódom, mali by ste tento krok preskočiť.
 2. Ak sa adresa URL zmení, priamo na správnu adresu URL. Ak ide o statický súbor, otvorením FTP a kontrolou skontrolujte, či existuje.
 3. Ak existuje, ale objavenie sa v prehliadači je problém, potom je to problém servera alebo WordPress. Za týmto účelom vytvorte 2 samostatné súbory – súbor html a súbor PHP a nahrajte ho. Ak máte prístup k týmto súborom, nie je problém so serverom a problém spočíva v systéme WordPress.
 4. WordPress používa pole na prepísanie, ktoré riadi permalinky. Neštandardné doplnky, zmeny v adresári alebo vlastné typy príspevkov môžu narušiť permalinky, ktoré spôsobujú chybu 404. Ak chcete nastaviť toto právo, jednoducho choďte do Permalinks a znovu uložte štruktúru permalinks do priečinka wp.admin. Otvorte položku Permalinks v časti Nastavenia a uložte zmeny. Permalinky budú aktualizované. Táto oprava bude väčšinou pracovať.
 5. Ak máte nainštalované doplnky alebo akýkoľvek doplnok, ktorý vytvára permalinky, vypnite ich a skontrolujte.
 6. Skontrolujte pole prepísania WP pomocou Ladiť to zapojiť. Po aktivácii tohto doplnku sa zobrazia pravidlá prepisovania ako aj skutočný prepisovaný reťazec PHP.
 7. Postupne zakážte doplnky a identifikujte doplnok, ktorý spôsobuje chyby.
 8. Starý obsah nie je potrebné úplne odstrániť. Namiesto toho môžete na tejto webovej adrese vytvoriť vlastnú stránku a nasmerovať návštevníkov na iné podobné stránky alebo príspevky na svojom webe.

Existuje mnoho doplnkov, ktoré vám pomôžu pri hľadaní, monitorovaní a presmerovaní nefunkčných odkazov. Uvádzam niekoľko populárnych, ktoré túto prácu vykonávajú celkom dobre.

Kontrola prerušeného odkazu

Kontrola prerušeného odkazu je bezplatný doplnok z úložiska WordPress. Je to jeden z prvých doplnkov, ktorý vám príde na myseľ, keď sa chcete zbaviť týchto nepríjemných stránok.

Po inštalácii vyhľadá váš web akýkoľvek odkaz, ktorý nerobí svoju prácu. V závislosti od veľkosti vášho webu to môže chvíľu trvať. Môžete sa rozhodnúť dostávať upozornenia na nefunkčné odkazy vo svojom e-maile alebo v miniaplikácii Kontrola prerušeného odkazu na hlavnom paneli. Môžete sa tiež rozhodnúť zabrániť vyhľadávacím nástrojom v sledovaní týchto nefunkčných odkazov.

Nainštalovaný program Broken Link Checker

Broken Link Checker môžete vidieť v práci tak, že otvoríte Link Checker v časti Settings. Možnosť Vytvoriť vlastný filter sa dá použiť na zviditeľnenie iba niektorých odkazov, napríklad odkazov na konkrétnu kategóriu príspevkov. O tom, čo sa rozhodnete pre odkaz, sa dá rozhodnúť pomocou možností, ktoré sa otvoria, keď umiestnite kurzor myši na každý odkaz.

Môžete upraviť adresu URL a opravia sa všetky výskyty tejto adresy URL. Môžete odstrániť odkaz, text zostane neporušený. Ak je odkaz v poriadku, ale zobrazuje sa ako prerušený, môžete ho zmeniť ručne. Zrušenie voľby ponechá odkaz nezmenený až do ďalšej zmeny stavu. Doplnok môžete zakázať po každom použití a v prípade potreby ho znova aktivovať pre pravidelné skenovanie.

404 Page by SeedProd

Bez ohľadu na tému, na ktorej je váš web postavený, môžete použiť 404 Page by SeedProd navrhnúť a nastaviť svoju vlastnú stránku 404. Stránku 404 svojho motívu môžete úplne nahradiť a svoju novú stránku 404 úplne prispôsobiť. V prípade potreby môžete na prispôsobenie použiť aj HTML5 a CSS3.

Obrázok na pozadí je možné roztiahnuť tak, aby pokrýval celý prehliadač a doplnok podporuje viac stránok, ako aj BuddyPress.

Nainštalovaná stránka 404 od SeedProd

V prémiovej verzii môžete získavať potenciálnych zákazníkov kliknutím na e-mailové informácie. Informácie môžu byť uložené v databáze WordPress a exportované do ktoréhokoľvek poskytovateľa e-mailových služieb. Integrované sú programy MailChimp, Aweber, Get Response, Constant Contact a Campaign Monitor, ako aj písma Google a Typekit..

Vkladajte videá jednoducho zadaním adresy URL, povoľte gravitačné formuláre a pomocou tohto doplnku zhromažďujte informácie o návštevníkoch. Návštevníci môžu pokračovať vo vyhľadávaní stránky, ktorú hľadali na vašom webe.

Cena za licencie sa pohybuje medzi 29 dolárov za použitie na jednom webe po dobu jedného roka až do 199 dolárov za neobmedzené weby na celý život. Nákup je zabezpečený zárukou vrátenia peňazí.

Všetkých 404 je presmerovaných na domovskú stránku

Všetkých 404 je presmerovaných na domovskú stránku presmeruje všetky 404 chybové odkazy na domovskú stránku pomocou presmerovania SEO 301 – toto presmerovanie informuje návštevníka, že stránka bola presunutá natrvalo. Môžete ho tiež presmerovať na ktorúkoľvek prispôsobenú stránku.

Všetky nainštalované všetky presmerovania na domovskú stránku

Je to jednoduchý doplnok, v ktorom musíte povoliť stav presmerovania, vyplňte adresu URL stránky, na ktorú sa má presmerovať 404. Akonáhle kliknete na tlačidlo aktualizácie, nastavenia sa uložia do databázy.

404 až 301

404 až 301 funguje takmer ako predchádzajúci doplnok a presmeruje všetky chyby 404 na ľubovoľnú stránku pomocou presmerovaní 301, 304 alebo 307. Tieto čísla označujú, či sa stránka presunula dočasne alebo natrvalo. Po nainštalovaní tohto doplnku zistíte, že informačný panel vášho nástroja správcu webu takmer vždy nahlási žiadne chyby.

404 až 301

Môžete si vybrať, či chcete monitorovať chyby, a tiež môžete povoliť e-mailové upozornenia na 404 chýb. Ak chcete jednoducho sledovať alebo spravovať denník, môžete vypnúť možnosť Presmerovanie. Doplnok je ľahký, pripravený na preklad a úplne zadarmo na použitie s celoživotnými aktualizáciami. Vývojári a ostatní používatelia majú prístup k doplnku na serveri GitHub.

Vlastné 404 Pro

Môžeš použiť Vlastné 404 Pro aby ste nahradili predvolenú chybovú stránku 404 vlastnou stránkou, ktorú môžete vytvoriť v sekcii Stránky na paneli správcov. Alebo jednoducho zadajte úplnú adresu URL na presmerovanie 404.

Nainštalovaný vlastný 404 Pro

404 je možné zaznamenať, ako aj kľúčové slová, ktoré prilákali návštevníka na stránku 404. Podpora pre tento doplnok je k dispozícii na serveri GitHub.

404 Záznamník chýb

404 Záznamník chýb je jednoduchý a efektívny doplnok, ktorý zaznamenáva všetky chyby, ktoré sa vyskytnú na vašom webe WordPress. Pomocou všetkých týchto informácií môžete identifikovať nefunkčné odkazy a chýbajúci obsah. Ak si želáte, môžete zaznamenať aj ďalšie informácie, ako je adresa IP, agenti používateľov a sprostredkovatelia. A ak chcete, môžete blokovať IP adresy.

Bol nainštalovaný 404 denník chýb

Tento doplnok nebude fungovať, ak používate doplnok z vyrovnávacej pamäte, ktorý ukladá všetky chyby 404 do vyrovnávacej pamäte.

presmerovanie

presmerovanie vám pomôže sledovať 404 chýb pomocou presmerovania 301. Je to populárny doplnok v úložisku WordPress s viac ako 500 000 aktívnymi inštaláciami. Môžete presmerovať všetky adresy URL, nielen chybové stránky. Je to obzvlášť užitočné, ak premiestňujete svoje webové stránky alebo meníte adresár vašej inštalácie WordPress.

Presmerovanie nainštalované celú stránku

Doplnok monitoruje 404 chýb a udržuje úplné protokoly. Môžete tiež nastaviť, aby niektoré adresy URL mohli prejsť na inú stránku alebo do súboru alebo webovej stránky. Môžete nastaviť rôzne presmerovania na základe stavu prihlásenia, presmerovania na náhodné stránky alebo na základe sprostredkovateľov.

Doplnok automaticky pridá presmerovanie 301, keď sa zmení adresa URL príspevku. Toto je možné vykonať aj ručne. Funguje to úplne na vašom webe WordPress a .htaccess nie je potrebný. Z denníka môžete zistiť, kto sa pokúsil prihlásiť a koľko pokusov o prihlásenie sa vykonalo.

Doplnok WordPress Ultimate 404

Doplnok WordPress Ultimate 404 vám poskytuje úplnú kontrolu nad vašimi 404 stránkami. Ponúka 4 vopred pripravené šablóny, z ktorých si môžete vybrať ako svoju chybovú stránku. Šablóny je možné prispôsobiť. Podporovaná je tiež predvolená šablóna 404 témy WordPress.

Ultimate screenshot

Doplnok udržuje záznamy o všetkých 404 chybových udalostiach, takže máte predstavu, ktorá je najnavštevovanejšou stránkou. Ak je to potrebné, môžete pridať adresu URL presmerovania. Kľúčové slovo použité na vyhľadávanie návštevníkom je zaznamenané a poskytuje vám cenné informácie o SEO.

Tento doplnok si môžete kúpiť na CodeCanyon za 19 dolárov. Dodáva sa s budúcimi aktualizáciami a 6 mesačnou podporou. Podpora môže byť predĺžená na 12 mesiacov za ďalších 5,70 USD

Google 404

Google 404 nie je skutočne doplnkom WordPress. Je to iba rozšírený 404-stránkový skript od spoločnosti Google.

Hlavička Google 404

Na vašu stránku 404 je vložené vyhľadávacie pole, takže je návštevník vyzvaný, aby pokračoval vo vyhľadávaní na vašom webe. Tu môžete uviesť užitočné informácie týkajúce sa vyhľadávacieho slova použitého návštevníkom. Alebo môžete pomôcť návštevníkom inými spôsobmi nájsť informácie, ktoré hľadajú.

Aby bol doplnok plne efektívny, spoločnosť Google vyžaduje, aby ste na svoj web WordPress odoslali mapu XML a vytvorili si účet správcu webu Google..

404 Strana

S tebou sa nevystúpi 404 Strana. Vytvorte na svojom webe WordPress stránku 404, rovnako ako normálne stránky v WordPress. Po dokončení otvorte na paneli WordPress Nastavenia. Kliknite na chybovú stránku 404 a vyberte stránku, ktorú ste vytvorili ako svoju chybovú stránku 404. To je všetko, čo k tomu patrí.

404 hlavička stránky

Doplnok nevytvára presmerovanie. Pri presmerovaní zostáva webová adresa v indexe vyhľadávania, čo môže ovplyvniť SEO. Tento doplnok zabezpečuje, že sa do vyhľadávacích nástrojov dodáva správny kód 404. Doplnok sa veľmi líši od ostatných. Na server sa neposielajú žiadne požiadavky. Namiesto toho sa používajú vlastné zdroje WordPress.

404 na začiatok

404 na začiatok zachytí chybu 404 ešte predtým, ako vyhľadávacie nástroje áno. Môžete nastaviť presmerovanie na 301 (trvalo), čo je predvolené nastavenie. Alebo ho môžete nastaviť na 302, čo je dočasné presmerovanie.

404 na spustenie inštalácie

Presmeruje všetkých 404 webových stránok na úvodnú stránku alebo na akúkoľvek inú stránku, ktorú chcete. Môžete si vybrať možnosť, aby ste dostali upozornenie e-mailom. Vždy, keď je používateľ presmerovaný, budete vedieť, aký prehliadač používajú a webovú adresu, ku ktorej sa snažia získať prístup. Môžete si vybrať z nastavení, ktoré vám umožňujú nasmerovať 404 stránok na ľubovoľnú adresu URL, ktorú vyberiete – domovskú stránku alebo inú stránku na vašom webe.

RB Interné odkazy

RB Interné odkazy je užitočný doplnok pre vlastníkov blogov. Pomocou tohto doplnku môžu prepojiť príspevky a stránky na svojom webe WordPress pomocou skráteného kódu. Nie je potrebné zadávať dlhú adresu URL.

Nainštalované interné prepojenia RB

Štruktúra trvalého odkazu na webe nie je narušená a krátky kód sa používa na vytvorenie odkazu na príspevok. Táto značka sa potom vkladá manuálne alebo pomocou doplnku wysiwyg. Tento doplnok uľahčí prechod z jedného odkazu na druhý v rámci webovej stránky. Umožní tiež vyhľadávanie príspevkov podľa kategórií.

Doplnok pre rýchle presmerovanie na stránku

Doplnok pre rýchle presmerovanie na stránku robí prácu dvojakým spôsobom. Jednou z nich je metóda rýchleho presmerovania, kde stačí zadať adresu URL žiadosti a cieľovú adresu URL. Doplnok potom presmeruje podľa URL, ktoré ste vyplnili.

Quick PAge presmeruje nainštalovanú na celú obrazovku

Nie je potrebné vytvárať žiadnu stránku ani nepotrebujete existujúcu stránku. Tento doplnok sa skutočne hodí, keď potrebujete opraviť preklepy, ktoré sa vyskytli pri vytvorení stránky, alebo ak chcete presmerovať staré adresy URL na nové adresy URL. Nájdete ho tiež ako skvelého pomocníka, keď presúvate webovú stránku.

Pre existujúcu stránku alebo príspevky sa na obrazovku úprav pridá meta box s možnosťou, kde môžete vyplniť novú adresu URL. Toto funguje dobre pre položky ponuky a duplicitné príspevky. Najlepšie je tiež pracovať v permalinkovej štruktúre WordPress.

Doplnok pre presmerovanie SEO

Pri budovaní Doplnok pre presmerovanie SEO, autori sa zamerali na to, aby boli jednoduché pre všetky úrovne používateľov, a môžete to vidieť spôsobom fungovania doplnku. Pokročilý ovládací panel vám pomôže ovládať všetky veci, ktoré môže doplnok robiť.

Nainštalované presmerovanie SEO

Môžete sledovať 404 chybové stránky a presmerovať ich všetky jedným kliknutím. Je možné presmerovanie 301, 302 alebo 307, rovnako ako presmerovanie pomocou divokých kariet. Celý obsah priečinka je možné presmerovať zmenou nastavení priečinka na karte presmerovania. Je možné zachovať históriu presmerovania.

Ak chcete presmerovať ľubovoľný príspevok, môžete vyplniť úplnú adresu URL a cieľový priečinok a kliknúť na Pridať. Môžete tiež upraviť cieľovú adresu URL na stránke s príspevkami alebo úpravami a kliknúť na tlačidlo Uložiť. Doplnok sa tiež hodí, keď zmeníte názov svojej domény alebo presuniete svoje stránky. Upozorňujeme, že tento doplnok nepodporuje inštalácie viacerých miest.

Správca bezpečného presmerovania

Správca bezpečného presmerovania je efektívny doplnok na spracovanie 404 chýb pri inštaláciách viacerých miest. Na nové adresy URL môžete presmerovať pomocou stavových kódov HTTP, ktoré zadáte do rámca.

Nainštalovaný správca bezpečného presmerovania

Umožňuje presmerovanie iba na hostiteľov na bielej listine pomocou funkcie wp_safe_redirect.

konečne

Je dôležité zostať aktívny a udržiavať svoj web bez chýb 404, pokiaľ je to možné. V zozname úloh údržby WordPress môžete –

 • Naplánujte si kontrolu do protokolov štatistík svojich webových stránok a vyhľadajte hlásenia o chybe 404.
 • Pravidelne kontrolujte interné aj externé odkazy. Malé webové stránky môžu vykonávať kontrolu raz mesačne, veľké webové stránky raz týždenne.
 • Frekvencia kontrol bude závisieť od obsahu webovej stránky, nie od návštevníkov. Obsahové webové stránky sa musia kontrolovať častejšie.

Ak je k dispozícii toľko kvalitných doplnkov, nie je dôvod, aby ste svoje odkazy neponechávali v najlepšom stave. Vyskúšajte ich a udržujte svoj web v najlepšom stave.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me