Ako posielať faktúry klientov prostredníctvom WordPress

Jednou z najhorších častí fakturujúcich klientov je pamätať si na všetky služby, ktoré ste ponúkli pri prechode na úplne iný softvér, aby ste mohli zasielať faktúry svojim klientom. Musíte si pamätať každé dva týždne alebo mesiac, aby ste ich mohli poslať, a stáva sa to obrovskou bolesťou.

Pretože toľko z nás pracuje celý deň v službe WordPress, prečo nemôžeme jednoducho posielať faktúry, zatiaľ čo na hlavnom paneli WordPress? Mám pre vás nejaké dobré správy. Môžeš! Pozrime sa na to, ako posielať faktúry klientov prostredníctvom WordPress.

Použite doplnok WordPress na odoslanie klientskych faktúr prostredníctvom WordPress

Pokiaľ ide o zasielanie faktúr prostredníctvom WordPress prostredníctvom doplnku, v skutočnosti je na výber niekoľko možností. Prevediem vás rýchlym tutoriálom pomocou doplnku WP-Invoice, ale môžete si vybrať inú možnosť, pretože je toho veľa na výber, a chápem, že každý človek a spoločnosť má svoje vlastné potreby integrácie a preferencie pri odosielaní faktúr.

WP-faktúry

WP-faktúry

Stiahnite si doplnok WP-Invoice a aktivujte súbor zip na hlavnom paneli WordPress. Môžete to urobiť aj tak, že prejdete na stránku Doplnky na hlavnom paneli a vyhľadáte faktúru WP-Faktúra.

Po aktivácii doplnku nájdete kartu Faktúra na ľavej strane hlavného panela. Kliknite na ňu a prejdite na Nastavenia, aby ste mohli začať.

Základné nastavenie

Toto odhaľuje stránku základného nastavenia, kde môžete v podstate vyplniť všetky predvolené nastavenia, ktoré musíte zmeniť iba raz. Môžete napríklad zadať názov svojej firmy, ktorá sa zobrazí na vašich faktúrach. Môžete tiež vybrať konkrétnu stránku na svojom webe, ktorá zobrazuje faktúry. Odporúčam vám vytvoriť si konkrétnu stránku faktúr, aby sa k tomu pravidelní návštevníci nedotkli.

wp-faktúru-plugin-Setup

Vyberte, kam chcete faktúry umiestniť na stránku, a určte, ako chcete prijímať platby. Uviedla som, že chcem fakturovať klientom prostredníctvom služby PayPal, ale môžete si tiež zvoliť možnosť kreditnej karty alebo veci ako 2Checkout alebo Stripe. Existuje dokonca možnosť, aby ste klientovi v prípade potreby umožnili zmeniť spôsob platby.

Ak plánujete prijímať kreditné karty, musíte zadať informácie o spracovaní platieb prostredníctvom brány. Zvyčajne to vyžaduje samostatné poplatky za spracovanie a tie najlepšie ponuky nájdete na miestach ako Authorize.net.

wp-faktúru-plugin-Credit-Cards

Nastavenie služby PayPal je omnoho jednoduchšie, s oblasťou na zadanie používateľského mena služby PayPal, možnosťou testovacieho režimu a automaticky vygenerovanou webovou adresou IPN služby PayPal z názvu vašej vlastnej domény. Po vyplnení týchto polí kliknite na tlačidlo Uložiť všetky nastavenia.

wp-faktúru-pluginPaypal

Pridajte faktúry

Po dokončení základných nastavení sa dostanete priamo na stránku Pridať novú, ktorá vám umožní začať s úplne novou faktúrou. Na túto stránku sa môžete kedykoľvek vrátiť kliknutím na kartu Pridať nový na hlavnom paneli.

add-new-faktúry

Začnite zadaním e-mailovej adresy, ktorú plánujete odoslať novú faktúru. Po zadaní e-mailu kliknite na tlačidlo Vytvoriť nový.

wp-faktúru-plugin-E-mailové adresy

Nový editor faktúr je dosť podobný editoru WordPress, ktorý vidíte pri vytváraní príspevkov a stránok. Vytvorte názov pre klientsku faktúru a môžete tiež vložiť popis, ak potrebujete klientovi poslať správu.

wp-faktúru-plugin-faktúru-editor

Prejdite nadol pod popis a nájdite oblasť, do ktorej môžete zadať to, čo plánujete pre fakturáciu pre svojho klienta. Zadajte služby alebo produkty, za ktoré účtujete poplatok, a upravte cenu a množstvo. Ak máte viac položiek na zahrnutie, môžete začleniť zľavy alebo pridať ďalšie riadky.

wp-faktúru-plugin-add-služby

Hneď pod tým môžete zmeniť nastavenia platieb a určiť, aký typ meny akceptujete a ktoré spôsoby platby sú povolené. Veľmi sa mi páči, ako vám tiež poskytujú možnosť prijímať manuálne platby.

wp-faktúru-plugin-platobných nastavenia

Možnosti fakturácie

Ak prejdete na pravý bočný panel, nájdete niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré umožňujú buď povoliť čiastočnú platbu alebo opakovanú fakturáciu. Ak kliknete na možnosť čiastočnej platby, jednoducho zadáte minimálnu platbu, ktorú ste ochotní prijať. Ak vyberiete možnosť opakovanej fakturácie, je potrebné vyplniť rôzne polia, napríklad intervaly, fakturačné cykly a systém spracovania platieb, ktorým pracujete..

wp-faktúru-Čiastočné-Payment-and-opakujúce

Ak v pravom stĺpci prejdete o niečo viac, môžete vyplniť údaje o používateľských informáciách. Toto sú osobné informácie o klientovi, ktorého plánujete odoslať faktúru. Uistite sa teda, že je všetko v poriadku, a vyberte správnu e-mailovú adresu, aby nejde o nesprávnu osobu. Možnosti zahŕňajú meno, priezvisko, spoločnosť, telefónne číslo a ďalšie.

wp-faktúru-User-Information

Proces dokončite kliknutím na tlačidlo Uložiť. To, že stlačíte tlačidlo Uložiť, však neznamená, že bola odoslaná faktúra. Máte niekoľko možností na odoslanie faktúry. Vyberte možnosť Zobraziť online, Zadať platbu alebo Poslať oznámenie.

wp-faktúru-View-Enter-or-Odoslať

Ak si prezeráte faktúru na svojom webe, môžete jednoducho tento odkaz uchopiť a odoslať ho e-mailom klientovi, ak takto funguje váš fakturačný proces. Potom môžu skontrolovať faktúru online a kliknúť na tlačidlo Spracovať platbu, ktoré ich presmeruje na PayPal alebo na stránku spracovania kreditnej karty..

wp-faktúru-plugin-Online-faktúry

Ak kliknete na možnosť Odoslať upozornenie, umožní vám to natočiť rýchly e-mail cez WordPress a oznámiť tak klientovi, že faktúra je k dispozícii. Páči sa mi táto možnosť najlepšie, pretože na odoslanie upozornenia nemusíte otvárať svojho e-mailového klienta. Jednoducho napíšte e-mailovú adresu, na ktorú ju chcete poslať, a podľa potreby správu zmeňte. Kliknite na tlačidlo Odoslať upozornenie a dostanú rýchly odkaz na vašu faktúru.

wp-faktúru-plugin-oznámenia

Keď niekto uskutoční platbu, automaticky sa označí ako platené prostredníctvom fakturačného systému WordPress. Potom nemusíte robiť nič. Ak vám však niekto zaplatí šekom alebo si zvolí iný spôsob platby, môžete kliknúť na tlačidlo Zadať platbu a manuálne zaznamenať platbu..

Vyberte, či ste dostali platbu. Táto rozbaľovacia ponuka vám tiež ponúka možnosti vrátenia prostriedkov a úprav. Zadajte sumu, ktorú vám klient zaplatil, spolu s dátumom a poznámkou, ak je to potrebné. Proces dokončíte kliknutím na tlačidlo Spracovať / účtovať platbu.

wp-faktúru-plugin-Enter-Payment

správy

Po začatí zhromažďovania niekoľkých faktúr kliknite na kartu Prehľady na hlavnom paneli WordPress. Táto oblasť jednoducho rozpisuje, koľko peňazí ste vyfakturovali, vašich najcennejších klientov a dokonca aj vaše najobľúbenejšie riadkové položky, ak predávate produkty..

WP-faktúra-plugin-správy

Plátky faktúry

Doplnok pre faktúry na plátky

Plátky faktúr je flexibilný, dobre podporovaný a ľahko použiteľný doplnok, ktorý umožňuje využiť vaše stránky WordPress na odosielanie profesionálne vyzerajúcich ponúk a faktúr a dostávať platby online..

Plátky faktúry Obchodné informácie

Plátky na faktúry sú dodávané s množstvom funkcií hneď po vybalení, vrátane prispôsobiteľných šablón faktúr doplnených o vaše obchodné informácie a logo, odosielanie e-mailových faktúr jedným kliknutím, prispôsobiteľné e-mailové šablóny, flexibilné nastavenie daní, preddefinované riadkové položky, vykazovanie faktúr, import CSV & export. Ak potrebujete viac, je k dispozícii niekoľko bezplatných a platených rozšírení.

Bezplatný doplnok Sliced ​​Invoices poskytuje všetky funkcie, ktoré potrebujete na zasielanie ponúk a faktúr a na zhromažďovanie platieb prostredníctvom PayPal alebo offline platobných metód (banka, šek, peňažný poukaz alebo čokoľvek iné). Nastavte dátum splatnosti a Plátky faktúr automaticky odošlú pripomenutie platby v nastavenom termíne, až kým nedostanete zaplatené!

Plátky faktúry - možnosti faktúry

Rozšírenia prinášajú ďalšie funkcie, ako napríklad faktúry PDF, zabezpečenú klientsku oblasť, opakujúce sa faktúry, zabezpečené faktúry, ďalšie platobné brány ako Braintree a Stripe a ďalšie. K dispozícii sú tiež integrácie pre populárne doplnky WordPress, ako sú WooCommerce, Contact Form 7 a Gravity Forms..

Faktúry na plátky sa opierajú o veľkú podporu, ktorá vám pomôže pri ceste. Fakturujte „WordPress Way“ a urobte svoju fakturáciu a účtovníctvo hračkou!

Zabalenie

Aké ďalšie doplnky na fakturáciu WordPress sú k dispozícii? Je ich dosť – urobte rýchle vyhľadávanie a nájdete to Sprout FaktúryFaktúry a baliace listy WooCommerce PDF, okrem iného.

Je pomerne jednoduché nastaviť jeden z týchto systémov a začať sledovať klientov alebo produkty a začať odosielať faktúry vašim zákazníkom. Ja osobne si najviac užívam doplnok WP-Invoice, ale veľa z týchto doplnkov a nástrojov je pekných na udržanie všetkých vašich finančných modulov na jednom mieste. Zamyslite sa nad tým, ako by ste nemuseli v prehliadači otvárať úplne novú kartu zakaždým, keď ste chceli poslať faktúru.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa spôsobu odosielania klientskych faktúr prostredníctvom služby WordPress, dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me