Ako používať BuddyPress na vytvorenie sociálnej siete s WordPress

Ako používať BuddyPress na vytvorenie sociálnej siete s WordPress

Keď premýšľate o sociálnych sieťach, veľké tri vyskočia na vás, Facebook, Twitter a Google+.

Sociálne siete ponúkajú niečo, čo tradičné weby nemôžu ponúknuť v rovnakej miere: spoločenstvo. Na všetkých týchto webových stránkach existuje neustály tok komunikácie medzi jej členmi a verejnosťou, čo by ste mohli chcieť využiť.

Možno budete váhať použiť jeden z troch veľkých pre svoje vlastné účely. Môžu zmeniť funkčnosť služby tak, aby už nerobila presne to, čo chcete. Môžete jednoducho hovoriť o dôverných informáciách, ktoré sa na serveri tretej strany necítite pohodlne, bez ohľadu na to, aké uistenia máte..

Ak to znie dobre povedané, odpoveďou na vaše problémy môže byť BuddyPress. Jedná sa o doplnok WordPress, ktorý podľa jeho tvorcov, Automattic, je „Sociálne siete v krabici“. V tomto príspevku vám vysvetlím, čo je BuddyPress, prečo ho možno potrebujete, a ukážem vám, ako ho nainštalovať a rozšíriť..

Prečo by ste mali používať BuddyPress

15+ najlepších doplnkov BuddyPress, ktoré musíte mať

Zatiaľ čo súčasná plodina sociálnych sietí je veľmi užitočná pri budovaní veľkej komunity, nemusí byť ideálna, ak chcete vytvoriť iba malú sociálnu sieť pre svoju spoločnosť, záujmové záujmy, športový tím alebo niečo iné..

Možno máte spoločnosť, v ktorej sa nebudete cítiť pohodlne pri vytváraní skupiny alebo oblasti na externom webe, alebo tieto stránky jednoducho nie sú presne to, čo hľadáte. Chcete, aby vaši zamestnanci boli v kontakte online online spoločenským spôsobom, ale chcete mať úplnú kontrolu nad všetkým webom, ktoré používajú..

BuddyPress vám ponúka tieto možnosti a je mimoriadne jednoduchý a rýchly na nastavenie na vašom vlastnom serveri. Pomocou BuddyPress získate súkromnejšiu a intímnejšiu sociálnu sieť. Môže to byť sociálna sieť, kde ovládate všetky aspekty a používate iba tie funkcie, ktoré považujete za potrebné.

Pozrime sa, ako nainštalujete BuddyPress.

Ako nainštalovať BuddyPress

Ako nainštalovať BuddyPress

Ak sa rozhodnete vyskúšať BuddyPress, inštalácia je jednoduchá. Všetko, čo musíte urobiť, je vyhľadať v Adresár doplnkov WordPress (ktoré sa po prihlásení do programu WordPress nachádza v časti Pluginy> Pridať nové) a kliknite na tlačidlo „Inštalovať teraz“ a potom na tlačidlo „Aktivovať“..

Nastavenia BuddyPress

Po dokončení inštalácie si na karte Nastavenia všimnete novú možnosť BuddyPress. Tu si môžete vybrať svoje funkcie, stránky a ďalšie možnosti BuddyPress prostredníctvom 3 hlavných sekcií.

Komponenty BuddyPress

Prvá časť je určená súčasti. Odporúčame ponechať komponenty pre rozšírené profily a nastavenia účtu aktívne a potom vybrať niekoľko ďalších položiek, ktoré podľa vás použijete. Môžete napríklad povoliť svojim používateľom upozornenie alebo „Súkromné ​​správy“, aby ste povzbudili používateľov, aby sa navzájom poznali jeden na druhého.

Možnosti BuddyPress

Ďalší je hlavný možnosti v ktorej môžete povoliť alebo zakázať rôzne funkcie členov. Aj tu si môžete vybrať medzi starým alebo novým dizajnom BuddyPress.

Stránky BuddyPress

Potom, ak kliknete na ikonu stránky V sekcii nájdete možnosti nastavenia (uhádli ste) svojich hlavných stránok BuddyPress. V závislosti od povolených komponentov budete mať rôzne možnosti stránky „Adresáre“.

Ak ste povolili možnosť „Členstvo: Každý sa môže zaregistrovať“ na hlavnej stránke Nastavenia WordPress, budete mať tiež možnosť zvoliť si Registrácia a Aktívne stránky pre nových členov na registráciu na svoju sociálnu stránku..

Poznámka: Ak ste nevytvorili ani nenastavili stránku pre niektorú zo svojich súčastí, na vyššie uvedenom snímku obrazovky sa zobrazí upozornenie. Stačí kliknúť na odkaz „opraviť“ a automaticky sa vytvorí a priradí stránka pre váš komponent, aby sa problém rýchlo vyriešil.

Položky ponuky BuddyPress

Po dokončení základného nastavenia aplikácie BuddyPress sa na paneli dashboard WordPress môže zobraziť niekoľko nových kariet. Môžu to byť aktivity, skupiny a e-maily.

aktivita predstavuje bežný informačný kanál o všetkom, čo sa deje na vašom webe BuddyPress. Toto je dostupné iba pre administrátora a umožňuje vám filtrovať aktivity podľa typu, napríklad „Vytvorená skupina“ alebo „Registrovaný nový člen“..

skupiny Karta umožňuje vytvárať a spravovať skupiny používateľov na webe. Tieto skupiny sú rozdelené do troch typov:

  • Verejné: Tieto skupiny sú otvorené pre každého člena webu. Všetka komunikácia v rámci týchto skupín je viditeľná a prehľadávateľná.
  • Súkromné: Tieto skupiny sú otvorené pre každého člena webu. Všetka komunikácia v rámci týchto skupín je viditeľná a prehľadávateľná.
  • Skryté: Tieto skupiny sú pred všetkými úplne skryté a je k nim možné získať len prostredníctvom pozvánky správcu skupiny. Nikdy sa nezobrazia v adresári skupiny alebo prostredníctvom akýchkoľvek vyhľadávaní na webe. Obsah môžu vidieť iba členovia skupiny.

e-maily Karta obsahuje všetky predvolené e-mailové správy, ktoré používa BuddyPress. Zahŕňa to overenie e-mailovej adresy pre novo zaregistrovaných používateľov, aktiváciu účtu, e-mail s upozornením, kedy člen odpovedá na príspevok iného člena, skupinové pozvánky a ďalšie. V závislosti od aktívnych komponentov uvidíte viac alebo menej šablón e-mailov. Text a vzhľad svojich e-mailov môžete prispôsobiť pomocou vstavaných možností – tu je vynikajúci sprievodca, ako môžete prispôsobiť e-mailové šablóny BuddyPress.

BuddyPress Widgets

BuddyPress Widgets

Dostanete tiež výber nových miniaplikácií bočného panela, ktoré sa majú použiť. Oni sú:

  • Skupiny (BuddyPress)
  • (BuddyPress) Členovia
  • (BuddyPress) Nedávno aktívni členovia
  • (BuddyPress) Kto je online

Okrem týchto miniaplikácií sa na bočnom paneli vytvorí aj prihlasovacia miniaplikácia, pomocou ktorej sa členovia môžu prihlásiť alebo zaregistrovať účet, ak to povolíte..

Kľúčové vlastnosti BuddyPress

Niektoré z nich sme stručne spomenuli vyššie, ale pozrime sa na šťavnaté kľúčové funkcie sociálneho doplnku BuddyPress.

Stream aktivít

Streamy aktivity BuddyPress

Základnou črtou aplikácie BuddyPress je stream aktivít. Každý člen môže uverejňovať aktualizácie svojho toku aktivít zo svojho profilu.

Každý tok môže nasledovať ktorýkoľvek člen pomocou upozornenia RSS alebo e-mailom. Pomocou symbolu @, za ktorým nasleduje užívateľské meno člena, môžete uviesť tohto používateľa vo svojom streame veľmi podobným spôsobom, aký sa používa v súčasnosti v službe Twitter..

Členovia môžu komentovať prúdy a označovať ich ako obľúbené, aby sa zvýšila diskusia. Každá skupina má tiež svoj vlastný tok aktivít, ktorý je riadený viditeľnosťou skupiny.

Skupiny používateľov

Skupiny používateľov BuddyPress

Už sme sa dotkli jednej z kľúčových funkcií BuddyPress: Skupiny používateľov. Vytvorenie viacerých skupín vám umožňuje segmentovať komunikáciu medzi členmi vášho webu a umožniť im zamerať diskusie v rámci každej skupiny.

Umožňujú tiež udržiavať konverzácie súkromné ​​pre výber ľudí, ak je to niečo, čo musíte urobiť. Príkladom ideálneho skupinového použitia by bola spoločnosť, ktorá chce oddeliť svoje diskusie podľa oddelenia alebo miesta.

Členovia a priatelia

BuddyPress rozširuje základný užívateľský systém WordPress. Používatelia sú teraz „členmi“ a môžu robiť niekoľko vecí, ktoré sú viac v súlade s vašimi očakávaniami používateľov sociálnych médií. Členmi môžu byť priatelia s ostatnými členmi, ktorí umožňujú cielenejšie sociálne spojenie. Môžu sledovať informačné kanály o aktivitách ostatných členov, zúčastňovať sa rôznych skupinových diskusií a priamo komunikovať s ostatnými členmi.

Rozšírené užívateľské profily

BuddyPress rozšírené užívateľské profily

Základný užívateľský profil v programe WordPress neponúka veľkú mieru prispôsobenia. BuddyPress to zmení pridaním nových možností a funkcií. Keď sa používatelia prihlásia do svojho profilu, uvidia nové možnosti pre svoju aktivitu, upozornenia, správy, priateľov a skupiny (opäť v závislosti od povolených komponentov).

BuddyPress Upraviť užívateľský profil

Keď používatelia kliknú na svoju možnosť Profil> Upraviť, budú môcť upravovať osobné informácie, ako napríklad svoje užívateľské meno, profilový obrázok, titulný obrázok a akékoľvek ďalšie vlastné polia, ktoré ste pridali.

Polia vlastného profilu BuddyPress

A keď už hovoríme o vlastných poliach – BuddyPress obsahuje možnosť pridať do registrácie používateľov úplne nové polia. Tieto polia môžete stanoviť ako požiadavku na registráciu alebo jednoducho pre členov, aby zdieľali viac informácií o sebe v rámci svojho profilu.

Rozšírenie inštalácie BuddyPress

Rovnako ako v prípade WordPress, aj BuddyPress sa dá rozšíriť po použití množstva doplnkov vytvorených špeciálne pre tento účel. Tu je niekoľko doplnkov, ktoré treba zvážiť.

BuddyBoss

BuddyBoss

Pri vytváraní online komunity budete možno chcieť ponúknuť viac, ako môže ponúknuť BuddyPress. Možno budete chcieť pridať prispôsobiteľné profily členov, schopnosť vytvárať sociálne skupiny, členské albumy, podporu pre udalosti (prostredníctvom kalendára udalostí), ponúkať kurzy (ala LearnDash alebo dokonca predávať členstvá. Toto je miesto, kam prichádza BuddyBoss. Tento výkonný doplnok pridá tieto funkcie komunity a ďalšie, takže si môžete vytvoriť svoj najlepší web BuddyPress.

Viac informácií o BuddyBoss

BuddyPress Groupblog

BuddyPress Groupblog

Aj keď je s vašim webom spojený jeden blog, tento doplnok vám umožňuje rozšíriť možnosti skupiny a pridať do každého vytvoreného súboru jeden blog. Odtiaľto môžu správcovia skupín priraďovať užívateľovi role pre blog.

Viac informácií o Groupblog

BuddyPress Activity Plus

BuddyPress Activity Plus zadarmo WordPress Plugin

Tento praktický doplnok uľahčuje používateľom propagáciu svojich príspevkov pomocou známych tlačidiel zdieľania v štýle Facebooku. Doplnok tiež umožňuje členom vkladať obrázky, videá alebo odkazy do vášho toku aktivít, čo zjednodušuje zdieľanie médií na vašom webe.

Viac informácií o aktivite Plus

Rozšírené užívateľské profily Youzer

Rozšírené užívateľské profily Youzer

Youzer je prémiový doplnok (na rozdiel od ostatných bezplatných doplnkov, ktoré sme spomenuli), je to však určite potrebné, ak máte vážne problémy s budovaním vlastnej sociálnej siete s BuddyPress. Tento doplnok pridáva možnosti pre odznaky, emotikony, sociálne prihlásenie, komentáre, zmienky a ešte oveľa viac (pozrite si našu úplnú kontrolu Youzera, aby ste videli, čo všetko tento doplnok môže urobiť).

Ďalšie informácie o Youzeri

BuddyPress Docs

BuddyPress Docs

Tento doplnok pridá do vašej komunity BuddyPress dokumenty pre spoluprácu. Týmto spôsobom môžu členovia a skupiny kolektívne spolupracovať na projektoch, udalostiach, stretnutiach atď.

Viac informácií o dokumentoch

Galéria rtMedia pre BuddyPress a bbPress

Galéria rtMedia pre BuddyPress a bbPress

rtMedia pridá novú kartu médií pre užívateľské profily a skupiny BuddyPress. Členovia tak môžu spájať a zdieľať obrázky, videá a dokonca aj prezentácie seba alebo skupinové udalosti.

Ďalšie informácie o rtMedia

Existuje oveľa viac ako tento malý výber doplnkov (tu je zbierka našich tipov na výber najlepších doplnkov BuddyPress) a úplný zoznam nájdete na stránke BuddyPress.org webové stránky.

Najlepšia súkromná sociálna sieť?

BuddyPress je jednoduché a vysoko prispôsobiteľné riešenie na vytváranie malých sociálnych sietí. Môže to byť presne to, čo hľadáte, ak potrebujete využiť sociálnu komunitu pri zachovaní súkromia a kontroly nad vlastnou webovou stránkou. Najlepším spôsobom, ako to zistiť, je stiahnuť si kópiu, nainštalovať ju na server a vyskúšať.

Ste používateľom BuddyPress? Čo si myslíte o tejto sociálnej sieti pre WordPress a aké odporúčania máte pre rozšírenie jej funkčnosti? Už ste vyskúšali BuddyPress a rozhodli ste sa, že to nie je pre vás?

Dajte nám vedieť svoje odpovede na tieto otázky v sekcii komentárov. Ak máte ďalšie otázky alebo pripomienky týkajúce sa BuddyPress, radi by sme ich tiež počuli.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me