Ako používať Weglot na preklad stránok WordPress

Ako ľahko preložiť svoj web WordPress

Možno bude niekedy potrebné preložiť a zobraziť webovú stránku vo viacerých jazykoch. Či už pracujete s blogom WordPress alebo webom pre médiá, hotelom alebo firemnou webovou stránkou, alebo aj keď spravujete obchod WooCommerce.

V tomto článku najskôr popíšeme, pre koho by ste mali preložiť svoj web a prečo, potom sa zameriame na kľúčové prvky, ktoré sú potrebné pre akýkoľvek viacjazyčný web, a nakoniec vysvetlíme, ako to môžete ľahko urobiť pomocou tohto Doplnok Weglot Translate.

Pre koho by ste mali prekladať svoje webové stránky a prečo?

Predtým, ako začnete, pozrime sa, na koho by ste mali prekladať svoje webové stránky a prečo je také dôležité, aby ste to urobili.

SZO

Či už ste ochotní osloviť širšie publikum alebo byť medzinárodne prítomní, musíte najskôr identifikovať svojich súčasných návštevníkov a vybrať jazyky, na ktoré chcete zacieliť..

Už poznáte svoje publikum, dobre! Nie, potom použite Google Analytics zmapovať, kto sú vaši návštevníci a odkiaľ prichádzajú. Na základe tejto analýzy nakreslite zoznam cieľových jazykov pokrývajúci vaše súčasné a budúce jazyky návštevníkov.

PREČO

Rozvíjajte svoju činnosť! Vytváranie WordPress Viacjazyčný web odomkne 3 kľúčové faktory rastu vašej aktivity:

 1. Rozšírte svoje adresné publikum / trh
 2. Zvýšte návštevnosť svojich webových stránok pomocou príslušnej stratégie získavania
 3. Vylepšite svoj konverzný pomer pomocou vylepšeného používateľského rozhrania

Zrátané a podčiarknuté, ide iba o zvýšenie vašich výnosov alebo odberateľov na inej úrovni akvizičného zúženia.

Aké sú kľúčové prvky pri viacjazyčnosti?

Keď robíte web viacjazyčným, musíte sa postarať o dva veľmi dôležité aspekty: (1) SEO a (2) prostredie pre používateľov.

Viacjazyčné SEO

Musíte si byť istí, že ste v indexe vo vašich preložených jazykoch. Najmä ak ste webovou aplikáciou elektronického obchodu alebo služby online. Založené na Pokyny spoločnosti Google pre SEO mali by ste zaistiť, že:

 • Preložené stránky majú vyhradenú a jedinečnú adresu URL, napríklad pomocou podadresárov (mywebsite.com/es, mywebsite.com/fr) alebo subdomén (es.mywebsite.com, fr.mywebsite.com)..
  Nepoužívajte reťazce dopytov ako? Lang = es alebo? Lang = fr
 • Obsah zdrojového kódu je preložený, inak vaše preklady nebudú nikdy viditeľné pre Google, a preto nebudú indexované.
  Nepoužívajte riešenia JavaScript, ktoré iba dynamicky prekladajú obsah bez zmeny zdrojového kódu
 • Google môže ľahko vedieť, že váš web je viacjazyčný, pridaním značiek hreflang alebo pomocou súboru Sitemap

Užívateľské skúsenosti

Preložené stránky by vám mali pomôcť získať viac návštevníkov a zlepšiť váš konverzný pomer. Toto je možné iba v prípade, že vo vašich prekladaných verziách venujete pozornosť používateľskej skúsenosti:

 • Automatická detekcia jazyka návštevníkov, podľa preferencie prehliadača
 • Szvolený jazyk by mal zostať pri návšteve rôznych stránok, odkazy je potrebné upraviť, aby ste sa uistili, že sa nevraciate na predvolený jazyk
 • Monitorovanie kvality prekladov pre rôzne stránky, mať profesionálne ľudské preklady pre najnavštevovanejšie stránky a automatické preklady napríklad pre menej dôležité

Doplnok prekladu Weglot automaticky spracuje všetky vyššie uvedené aspekty, ponúkajúci a výkonné viacjazyčné riešenie pre používateľov WordPress, bez akéhokoľvek kódu alebo technického rozvoja. Pozrime sa, ako to funguje v podrobnom návode.

Ako preložiť webovú stránku WordPress?

Ako to funguje? Po inštalácii Weglot automaticky zistí, preloží a zobrazí vaše stránky v rôznych jazykoch. Potom budete môcť spravovať svoje preklady, upravovať / nahrádzať poskytované strojové preklady alebo dokonca objednávať preklady (od profesionálnych agentúr priamo zapojených do programu Weglot a prístupných cez palubnú dosku).

Stačí 3 kroky:

1. Nainštalujte doplnok Weglot Translate Free WordPress

Pridajte doplnok Weglot od správcu WordPress alebo priamo z adresára: kliknite na doplnky> pridajte nové doplnky do navigačného panela.

Nainštalujte Weglot Translate

Vyhľadajte doplnok Weglot Translate a kliknite na „Inštalovať teraz“ a potom na „Aktivovať“

Pridať preklad Weglot

Prejdite na nastavenia Weglot, kliknite na „Weglot“ na navigačnom paneli WordPress a kliknite na ikonu Prihlásiť sa odkaz na vytvorenie účtu Weglot. Získate kľúč API (stačí zadať e-mail a vytvoriť heslo, dostanete potvrdzovací e-mail na overenie účtu a získanie kľúča API).

Preložiť prihlásenie Weglot

Weglot Preložiť stránku registrácie

2. Dokončite kroky jednoduchého nastavenia

Prejdite do nastavení doplnku Weglot Translate v správcovi WordPress. Skopírujte kľúč rozhrania API z účtu Weglot do súvisiaceho poľa zobrazeného nižšie.

Kľúč API Weglot Translate

Pomocou rozbaľovacej ponuky vyberte pôvodný jazyk svojho webu.

Preložiť pôvodný jazyk

Vyberte cieľový jazyk, ktorý chcete zobraziť, pomocou dvojpísmenového kódu.

Preložiť cieľový jazyk

Potom máte ďalšiu možnosť pre štýl a umiestnenie tlačidla jazyka.

Možnosti dizajnu prekladu Weglot

K dispozícii sú aj ďalšie rozšírené funkcie vrátane:

 • vylúčenie stránky z prekladov
 • obsah blokuje vylúčenie z prekladov
 • automatické rozpoznávanie jazykov návštevníkov na základe preferencií prehliadača

Kliknite na tlačidlo Uložiť a tlačidlo prechodu jazyka je teraz na vašom webe. Svoj web môžete zobraziť v rôznych jazykoch. V predvolenom nastavení je tlačidlo umiestnené vpravo dole, ale môžete ho upraviť podľa svojich preferencií.

3. Vytvorte a spravujte svoje preklady

Weglot automaticky poskytuje prvú vrstvu strojového prekladu, ktorú môžete vy (členovia tímu, interní prekladatelia) upravovať alebo vylepšovať. Môžete ich tiež nahradiť profesionálnymi prekladmi, ktoré si môžete objednať od profesionálnych agentúr priamo zapojených do Weglot.

Na správu a úpravu prekladov môžete použiť jeden alebo oba nástroje na úpravu Weglot priamo z vášho prístrojová doska:

Vizuálny editor: Upravujte preklady, keď ste na svojej webovej stránke, s kontextom a dizajnom pred očami. Je k dispozícii iba pre živé a verejné webové stránky (nebude fungovať pre miestne hostované webové stránky, webové stránky údržby alebo súkromné ​​časti živých webových stránok).

Kliknite na zelenú ceruzku vedľa reťazcov, automaticky otváraných prekladov, môžete ich upravovať, zmeny sa ukladajú a zobrazujú v reálnom čase.
Akonáhle je strojový preklad ručne schválený, upravený alebo nahradený.

Vizuálny editor Weglot Translate

Preložiť vizuálny preklad editora

Zoznam prekladov: Na ľavej strane máte svoj pôvodný obsah a na pravej strane preklady pre vybraný jazyk. Preklady sú zoradené podľa adresy URL. Môžete vykonať akékoľvek zmeny prekladov, ktoré sa automaticky uložia a zobrazia.

V hornej časti je vyhľadávací panel, ktorý ľahko nájde obsah / preklady, ktoré chcete upraviť. Existujú tiež „možnosti prekladov“ na nastavenie pravidiel pre vaše preklady (nikdy neprekladajte slovo / vetu alebo nikdy neprekladajte slovo / vetu určitým spôsobom).

Zoznam prekladov Weglot

Odborné preklady: Môžete si vybrať a objednať profesionálne preklady pre profesionálne agentúry priamo zapojené a overené spoločnosťou Weglot. Kliknutím na ikonu vyberte preklady / stránky, ktoré chcete profesionálne preložiť.

Ikona prekladača Weglot Translate Pro
Potom vyhľadajte súhrn objednávok v sekcii profesionálnej objednávky.

Zhrnutie objednávky prekladu Weglot Translate Pro

Koľko to stojí? Weglot Translate je riešenie SaaS s bezplatnou skúšobnou verziou a stanovením ceny Freemium, čo umožňuje malým webom využívať ho zadarmo. Tu si môžete skontrolovať plány spoločnosti Weglot, začínajúc na 9,90 EUR / mesiac.

Plány Weglot Pro

baliace up

Aj keď nie je pochýb o tom, že viacjazyčnosť môže byť skvelou stratégiou na zvýšenie vašej aktivity, je dôležité, aby ste to urobili správnym spôsobom: nevynechajte kľúčové aspekty SEO a skúsenosti používateľov..

Doplnok Weglot Translate Zameriava sa na poskytovanie výkonného a užívateľsky prívetivého riešenia, automatické spracovanie zložitých viacjazyčných nastavení, ktoré vám umožňujú doladiť a vylepšovať preklady. Ako služba ponúka spoločnosť Weglot aj špecializovanú a pohotovú zákaznícku podporu, ktorá používateľom v prípade potreby pomôže.

Tak čo si myslíte? Máte ďalšie otázky týkajúce sa prekladu WordPress? Alebo nejaký prehľad o tom, kedy ste preložili svoju vlastnú webovú stránku? Zanechajte komentár nižšie. Radi by sme počuli vaše myšlienky!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me