Ako predávať hudbu online pomocou WordPress (3 jednoduché kroky)

Predávajte hudbu online pomocou WordPress

Vytvorenie a prevádzka internetového obchodu vyžaduje nejakú prácu – táto skutočnosť nie je nijako potiahnutá cukrom. Ak sa to však urobí správne, môžete z vášho online obchodu urobiť životaschopné podnikanie. Ak chcete dosiahnuť túto úroveň úspechu, budete musieť navrhnúť svoj obchod tak, aby zodpovedal typu produktu, ktorý predávate, a ak chcete hudbu predávať online, je treba zvážiť ešte viac.

Váš obchod bude napríklad musieť byť nastavený inak, aby ponúkal produkty, ako je hudba, na rozdiel od odevov alebo elektroniky. Budete potrebovať spôsob, ako ľahko predávať digitálne súbory vo vašom obchode, ako napríklad populárny doplnok WooCommerce, ako aj metódu na jasné a usporiadané zobrazenie hudby..

Aj keď môžete svoje melódie kedykoľvek predávať prostredníctvom iTunes alebo BandCamp, je skvelý nápad ponúknuť svoju vlastnú hudbu, bonusové skladby alebo dokonca pamätné knihy v obmedzenom vydaní (napríklad vlastné vinylové platne) vo vašom obchode. V tomto príspevku vám ukážeme, ako predávať hudbu online pomocou WordPress. Konkrétne, ako používať WooCommerce a Internet Tabuľka produktov WooCommerce plugin na predaj vlastnej hudby online. Poďme do práce!

1. Nainštalujte a nastavte WooCommerce na predaj hudby online

Predtým, ako začneme, predpokladáme, že máte nastavený a pripravený webový server WordPress. WordPress je výkonný a flexibilný a dá sa ľahko použiť na vytvorenie prosperujúceho obchodu s elektronickým obchodom.

Ak tak urobíte, ďalšou úlohou je pridať na vaše stránky WooCommerce. Tento jednoduchý doplnok, ktorý je bohatý na funkcie, premení vaše stránky WordPress na funkčný výklad, čím vám poskytne jednoduché možnosti skutočne predávať hudbu online pomocou WordPress:

Doplnok WooCommerce

Ak chcete začať, prejdite na Doplnky> Pridať nové na hlavnom paneli WordPress. Pomocou vyhľadávacieho poľa vyhľadajte výraz „WooCommerce“ a kliknite na ikonu Nainštalovať teraz tlačidlo:

Nainštalujte WooCommerce

Po chvíli bolo označené nové tlačidlo Aktivovať objaví sa. Vyberte to tiež a na vašom webe sa nastaví WooCommerce!

V tomto okamihu prejdete na stručného sprievodcu nastavením:

Sprievodca nastavením WooCommerce

Dôrazne odporúčame prejsť týmito niekoľkými krátkymi obrazovkami. Pomôžu vám nakonfigurovať nový obchod, založiť dôležité stránky a nastaviť kľúčové prvky, ako sú napríklad ceny za dodanie. Viac informácií nájdete v našej úplnej príručke o tom, ako nainštalovať WooCommerce.

2. Pridajte svoju hudbu do obchodu

Po nainštalovaní produktu WooCommerce a absolvovaní sprievodcu nastavením budete mať prázdny obchod. To znamená, že je čas pridať produkty.

WooCommerce poskytuje špeciálny typ príspevku WordPress na pridávanie produktov na východ. Vlastné typy príspevkov sú podobné pridávaniu blogových príspevkov, len s rôznymi možnosťami špecifickými pre daný typ príspevku (medzi ďalšie typy príspevkov môžu patriť portfólio, referencie, kalendár zamestnancov alebo udalostí). Ak chcete pridať novú položku WooCommerce z hlavného panela, prejdite na Produkty> Pridať nové:

Pridajte nový produkt WooCommerce

Tu môžete vytvoriť svoj prvý produkt. Najprv budete chcieť dať názov a popis pomocou prvých dvoch polí. Na pravom bočnom paneli môžete tiež produkt priradiť k jednej alebo viacerým kategóriám, dať mu popisné značky a dokonca nahrať obrázky..

„Mäso“ spoločnosti WooCommerce sa však nachádza v Údaje o produkte rubrika:

Údaje o produkte WooCommerce

Tu pridáte všetky dôležité informácie o každej položke. Keďže je vaším cieľom predávať hudbu online, prvá vec, ktorú budete chcieť urobiť, je skontrolovať obe virtuálne a sťahovateľný krabice hore. To mierne zmení možnosti, ktoré vidíte, aby ste brali do úvahy predaj hudobných súborov online a nie fyzických produktov:

Produkty na stiahnutie od spoločnosti WooCommerce

Potom môžete pristúpiť k zadaniu ceny za položku a nahrať súbory, ktoré zákazníci dostanú pri kúpe pod Súbory na stiahnutie. Môžete tiež nakonfigurovať, či by nemal existovať limit na to, koľkokrát je možné súbory stiahnuť a či ich platnosť vyprší.

Ostatné nastavenia v tejto časti sú voliteľné, aj keď ich možno budete chcieť navštíviť. Okrem toho, pozrite sa na Krátky opis produktu pole vpravo dole. Tam môžete pridať vstavané zvukové prehrávače, aby zákazníci počuli, ako vyzerá vaša hudba.

Kliknite na Pridať médiá. Nahrajte zvukový súbor z počítača, vyplňte jeho podrobnosti a nezabudnite si vybrať Vložte prehrávač médií pod Vloženie alebo prepojenie:

Prehrávač médií WooCommerce Embed

Týmto sa do poľa krátkeho popisu pridá jednoduchý zvukový prehrávač:

Stručný popis prehrávača médií WooCommerce

Po nastavení prvého produktu kliknite na ikonu publikovať na spustenie vo vašom obchode. Potom tento postup opakujte, kým nepridáte všetky skladby, albumy atď., Ktoré chcete predať.

3. Vytvorte tabuľku produktov na zobrazenie vašej hudby

Z technického hľadiska sú prvé dva kroky potrebné na to, aby bol váš obchod v prevádzke. Tradičné nastavenie WooCommerce však nie je nevyhnutným najlepším spôsobom predaja hudby online.

Ak necháte veci tak, ako sú, zákazníci budú musieť prejsť na každú jednotlivú stránku produktu, aby skontrolovali všetku svoju hudbu, vypočuli si ukážkové skladby a objednali si, čo chcú. To ich značne spomaľuje, čo môže viesť k strate predaja. A čo viac, hudobné súbory zvyčajne nepotrebujú veľa zložitých popisov ani veľké obrázky a predvolené rozloženie WooCommerce na tieto prvky osobitne upozorňuje..

Namiesto toho môžete predviesť všetko, čo ponúkate, na jednej stránke pomocou tabuľky produktov. Toto je organizovaný vizuálne príťažlivý spôsob, ako zobraziť vašu hudbu. Zákazníci môžu naraz vidieť všetko, čo je k dispozícii vo vašom obchode, a môžete poskytnúť všetky kľúčové podrobnosti bez toho, aby ste ich ohromili informáciami. Navyše môžu do svojich vozíkov pridať všetko, čo chcú, priamo z tejto stránky. Môžete dokonca vložiť ukážkové audio prehrávače priamo do tabuľky pre každý produkt.

Ak chcete nastaviť takúto stránku, budete potrebovať Tabuľka produktov WooCommerce zapojiť:

Tento nástroj je optimalizovaný na hladkú spoluprácu s WooCommerce a umožňuje vám presne si prispôsobiť, ako vyzerá vaša produktová tabuľka a ako to funguje. Po zakúpení doplnku ho môžete nainštalovať ako ktorýkoľvek iný doplnok tretej strany. Ísť do Doplnky> Pridať nové a vyberte stiahnutý súbor doplnku. Aktivujte doplnok, tsliepka, choď na WooCommerce> Nastavenia na hlavnom paneli. Prejdite na stránku Produkty a vyberte položku Tabuľky produktov zadajte licenčný kľúč:

Nastavenia tabuľky produktov WooCommerce

Mnoho ponúkaných nastavení vám umožňuje vyladiť, ako funguje vaša tabuľka produktov. Napríklad pod stĺpce, presne si môžete prispôsobiť, aké informácie sa zobrazia:

Stĺpce tabuľky produktov WooCommerce

Nezabudnite do každej položky zahrnúť aj obrázok Stručný opis (takže vaše prehrávače médií budú zahrnuté).

Rozbaľovacie zoznamy filtrov je ďalším kľúčovým prostredím:

Filtre tabuľky produktov WooCommerce

Ak to povolíte, umiestnite nad tabuľku rozbaľovacie ponuky, ktoré zákazníkom umožnia zoradiť ich podľa kľúčových atribútov, ako sú kategórie. Toto im uľahčuje rýchle vyhľadanie toho, čo chcú.

Nakoniec začiarknite políčko označené Skratky v tabuľke. Je to potrebné, ak chcete, aby vstavané prehrávače médií správne fungovali:

WooCommerce skratky v nastavení tabuľky

Ak chcete získať ďalšie informácie o všetkých nastaveniach, ktoré môžete upraviť, pozrite si dokumentáciu doplnku.

Po dokončení uložte zmeny a potom otvorte novú stránku (prostredníctvom Stránky> Pridať nové). Klikni na Prepnúť na panel s nástrojmi kliknite na ikonu Vložte tabuľku produktu. Týmto sa na vašu stránku umiestni skrátený kód:

Krátky kód tabuľky produktov WooCommerce

Tento krátky kód obsahuje všetky nastavenia, ktoré ste práve prispôsobili, a automaticky nastaví tabuľku produktov. Môžete vidieť, ako to vyzerá pomocou Náhľad tlačidlo:

Zvuková tabuľka WooCommerce

Ak chcete, môžete tabuľku produktov vyladiť, až kým nebude úplne v poriadku. Potom pokračujte a publikujte to! Ste pripravení predávať hudbu online. Zákazníci ju potom môžu použiť na zobrazenie všetkej dostupnej hudby a na jednoduché nakupovanie.

záver

Najlepšie obchody sú optimalizované tak, aby zodpovedali typu produktov, ktoré ponúkajú. Ak napríklad chcete predávať hudbu online pomocou WordPress, budete musieť svoj obchod navrhnúť opatrne. WooCommerce je vynikajúcim východiskovým bodom, ale budete tiež chcieť zákazníkom poskytnúť efektívny spôsob preskúmania hudby a výberu, ako aj pridania ďalších rozšírení WooCommerce pre viac funkcií a funkcií.

Máte nejaké otázky týkajúce sa nastavenia položiek WooCommerce alebo návrhu tabuľky produktov? Opýtajte sa v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me