Ako preinštalovať program WordPress Krok za krokom Sprievodca

Ako preinštalovať program WordPress Krok za krokom Sprievodca

WordPress vám môže hodiť docela curveball ako začiatočník. Jednu minútu všetko funguje dobre a ďalšiu ste zaseknutí tvrdohlavou chybou.

Zatiaľ čo väčšina chýb WordPress sa dá ľahko opraviť, občas je jedinou možnosťou preinštalovať celú vec od začiatku. Inokedy nie ste na vine. Hacker môže spôsobiť, že vaše webové stránky budú nepoužiteľné, a preinštalovanie môže byť váš milostný spôsob šetrenia.

V dnešnom príspevku vám presne ukážeme, ako preinštalovať WordPress bez straty obsahu. Ak by ste chceli vylepšiť svoje stránky WordPress a začať prázdnou tabuľou, pokryjeme to tiež.

Dôležité zváženie: Skôr ako urobíte čokoľvek, je nevyhnutné vytvoriť zálohu svojho webu. Aj keď po preinštalovaní WordPress nemusíte potrebovať zálohu, je dôležité, aby ste si zálohy uchovali, ak sa niečo pokazí. Aby ste boli na bezpečnej strane, automatizujte zálohy a zabezpečte, aby ste si kópie svojich webových stránok vždy ukladali v počítači alebo online.

Poďme sa pustiť do práce.

Prečo a kedy preinštalovať WordPress?

Najprv treba uviesť, prečo alebo kedy by ste mali znova nainštalovať program WordPress? WordPress sa zvyčajne preinštaluje, keď:

  • Sú zaseknutí s chybou aj po vyskúšaní všetkých techník na riešenie problémov v knihe – Nezačínajte preinštalovať program WordPress zakaždým, keď sa objaví chyba, pretože, ako sme už povedali, väčšina chýb WordPress sa zvyčajne ľahko opravuje..
  • Potreba resetovania a opätovného použitia testovacieho webu – Možno testujete témy alebo doplnky. Vývojári preinštalujú WordPress stále kvôli charakteru ich práce. Urobil som to niekoľkokrát aj so svojím testovacím webovým serverom.
  • Musí sa váš web znova vytvoriť alebo znova použiť – Keď pred chvíľou hackeri pľuli na tvár, musel som svoje stránky prestavať úplne od nuly. Rýchlo som preinštaloval program WordPress, pričom som uložil časť svojho obsahu, čo mi ušetrilo veľa času a úsilia.

Inými slovami, preinštalovanie WordPressu na opravu vašich stránok je poslednou možnosťou, keď všetko ostatné zlyhá. To nám z cesty vyhrnieme rukávy a pustíme sa do práce.

Ako preinštalovať WordPress: Metódy

Preinštalovanie programu WordPress je jednoduché, aj keď sa najskôr môže zdať náročné. Je to tiež zábava, takže sa pripravte na dobrý čas. V nasledujúcej časti sa venujeme štyrom metódam preinštalovania programu WordPress.

Metóda 1: Ako preinštalovať program WordPress z hlavného panela správcu

Vedeli ste, že môžete znova nainštalovať program WordPress priamo z hlavného panela správcu? Áno, môžete, a je to neuveriteľne jednoduché.

Ak chcete znova nainštalovať program WordPress z dashboardu, prejdite na Informačný panel> Aktualizácie a kliknite na ikonu Preinštalujte teraz , ako to zvýrazňujeme na obrázku nižšie.

ako preinštalovať wordpress z administračného panela

WordPress sa preinštaluje automaticky ao niekoľko sekúnd neskôr by sa mala zobraziť úvodná stránka:

úvodná stránka

Je dôležité si uvedomiť, že táto metóda preinštaluje iba základné súbory WordPress. Vaše motívy, doplnky, dizajn, obsah a všetko ostatné zostanú nedotknuté. Toto je najjednoduchší a najprimeranejší spôsob preinštalovania WordPress bez porušenia vašich webových stránok.

stranou: Ak z nejakého dôvodu nemáte prístup k hlavnému panelu správcu WordPress, môžete WordPress znova nainštalovať pomocou iných metód v príspevku.

Metóda 2: Ako preinštalovať WordPress pomocou WP-CLI

WP-CLI je skratka pre rozhranie príkazového riadku WordPress. Je to bezplatný nástroj s otvoreným zdrojovým kódom a vhodný pre vývojárov, ktorý mnohí ľudia používajú na inštaláciu doplnkov, konfiguráciu inštalácií na viacerých stránkach a oveľa viac bez toho, aby používali webový prehliadač.

Mnoho webových hostiteľov dnes podporuje WP-CLI. Musíte iba zvládnuť Príkazy WP-CLI ťažiť z tohto nástroja. Ak poznáte cestu okolo WP-CLI, existuje jednoduchý postup príkaz na preinštalovanie WordPress.

Spustite nasledujúci príkaz na preinštalovanie WordPress:

wp core install --skip-content --force

Vyššie uvedený príkaz stiahne a nainštaluje WordPress bez poškodenia vášho obsahu. Táto metóda nie je určená pre úplných začiatočníkov – musíte poznať svoju cestu okolo WP-CLI a serverov.

Metóda 3: Ako preinštalovať WordPress cez FTP

Teraz zábavná časť. V nasledujúcej časti sa dozviete, ako preinštalovať WordPress manuálne. Páči sa nám taká vec, však? Ak s tým súhlasíme, poďme na to.

Pre začiatočníkov prejdite na WordPress.org a stiahnite si najnovšiu verziu WordPress:

oficiálna webová stránka wordpress

Potom extrahujte súbor WordPress ZIP do počítača a potom vymažte súbor wp-content zložky:

Poznámka: Odstraňuje sa wp-content priečinok zabezpečí, aby ste na webovom serveri neprepísali príslušný priečinok. wp-content priečinok obsahuje vaše motívy, doplnky a nahrávanie do médií – všetko to lesklé, čo nechcete stratiť.

Potom sa prihláste na svoj web cez FTP:

Ďalej nahrajte zvyšné súbory z priečinka WordPress na svoju stránku:

Váš FTP program (používam WinSCP) by sa vám mala zobraziť správa, ktorá vás informuje, že sa chystáte prepísať súbory. Súhlasíte a nechajte proces nahrávania pokračovať, kým sa neodovzdajú všetky súbory.

A to je všetko; len ste preinštalovali WordPress manuálne cez FTP pri zachovaní svojho obsahu ��

Metóda 4: Ako preinštalovať WordPress bez zachovania obsahu

Povedzme, že chcete začať prázdnou tabuľou. Chcete vytrhnúť celú vec a začať znova bez toho, aby ste si zachovali svoj obsah, motívy alebo doplnky.

pozor: Skôr ako sa pohnete vpred, uistite sa, že ste pripravení stratiť svoj obsah. Ak si chcete ponechať svoje príspevky, štítky, komentáre, kategórie atď., Zvážte export údajov do súboru XML. Prípadne môžete vytvoriť núdzovú zálohu, ak ju budete neskôr potrebovať.

Neviete, ako exportovať svoje príspevky WordPress? 

Je to ľahké.

Na hlavnom paneli WordPress prejdite na Nástroje> Export, ako je uvedené nižšie.

Ďalej vyberte Celý obsah a kliknite na ikonu Stiahnite exportný súbor v dolnej časti obrazovky.

Výsledný exportný súbor bezpečne uložte do svojho počítača. Ak nepotrebujete uchovávať žiadny obsah, vyššie uvedené kroky ignorujte a pokračujte v čítaní.

Odstrániť inštaláciu WordPress v cPanel

Väčšina webových hostiteľov ponúka inštalačný program na jedno kliknutie na nastavenie WordPress za menej ako päť minút. Vedeli ste však, že pomocou rovnakého inštalačného programu môžete vyhladiť svoju webovú stránku WordPress? Áno, je to tiež prekvapivo ľahké!

Ak používate cPanel, kliknite na ikonu WordPress ikona pod ikonou Softaculous Apps Installer. Niektorí hostitelia používajú internet Fantastico inštalátor aplikácie, ale proces zostáva relatívne rovnaký.

inštalátor aplikácie softaculous

Na ďalšej obrazovke posuňte zobrazenie nadol, vyhľadajte webovú stránku, ktorú chcete odstrániť, a kliknite na ikonu (x) vymazať:

Ďalej stlačte Odstráňte inštaláciu v dolnej časti nasledujúcej stránky.

Po odstránení webovej stránky WordPress môžete nainštalovať novú prázdnu stránku pomocou inštalačného programu na jedno kliknutie alebo slávnej 5-minútovej inštalácie WordPress..

Bonus: Resetovanie WordPress pomocou doplnku

Všetci máme radi WordPress pravdepodobne preto, že pre všetky potrebné funkcie existuje doplnok, ktorý vám zabráni v pohrávaní s kódom a strašidelnými technickými vecami..

Ak nemáte čas na FTP a cPanel (a stále máte prístup k hlavnému panelu správcu WordPress), môžete pomocou doplnku úplne obnoviť svoje stránky..

Obnovovacie doplnky WordPress sú užitočné najmä pre vývojárov tém a doplnkov, ktorí chcú rýchlo vytvoriť novú testovaciu stránku.

Doplnky pre resetovanie WordPress odstraňujú všetky prispôsobenia, tabuľky databázy, príspevky, stránky alebo konkrétne časti, napríklad nastavenia motívu. Obnovenie doplnkov však neodstráni vaše nahrané médiá, motívy a doplnky. Doplnky zvyčajne deaktivujú témy a doplnky.

Ak chcete obnoviť inštaláciu aplikácie WordPress, môžete použiť doplnok, napríklad WP Reset alebo Rozšírené obnovenie WordPress.

V súhrne

Preinštalovanie programu WordPress je jednoduché. Tento proces zvyčajne zahŕňa výmenu základných súborov WordPress na vašich stránkach. Teraz to môžete urobiť manuálne alebo zvoliť ktorúkoľvek z automatických možností, ktoré sme už pokryli. Trasa, ktorú si vyberiete, závisí od osobných preferencií.

Pre dokonalých začiatočníkov vám odporúčame vyskúšať si najprv automatické možnosti. Ak z nejakého dôvodu nemáte prístup k svojmu správcovskému informačnému panelu, máte k dispozícii manuálne postupy. Pamätajte, že preinštalovanie programu WordPress by malo byť vašou poslednou možnosťou, ak sa snažíte opraviť chybu. Predtým, než niečo vymažete, nezabudnite si vytvoriť zálohy.
Máte otázky alebo návrhy? Dajte nám vedieť v komentároch!
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me