Ako presunúť blog zo stredného na

Ako presunúť blog zo stredného na

Médium je hybrid medzi platformou blogov a sociálnou sieťou. Sophie Maoura, vedúca partnerstva B2B v médiu, ju nazýva platformou sociálneho obsahu. Podľa ich vlastných slov, „Médium je miesto, na ktorom záleží na slovách“ nie je preto žiadnym prekvapením, že médium je blogermi uprednostňované, ale stále zostáva pozadu WordPress z hľadiska popularity.

WordPress zostáva najpopulárnejší blogovacia platforma všetkých so 70 miliónmi nových blogových príspevkov uverejňovaných každý mesiac na WordPress. Nedostatok kontroly a neistota publikovania na platforme tretej strany viedla k tomu, že ľudia prešli na WordPress z média, koniec koncov, žiadny blogger sa nechce ocitnúť uviaznutý v epizóde „Black Mirror“ bez kontroly nad ich osud alebo činy. Viacerí odborníci v odbore vrátane Slack, The Awl a Film School odmieta preniesť svoje publikácie z média späť do WordPress.

Prechod z média na WordPress

Blogovanie s médiom má svoje výhody. Ponúka vstavaný distribučný kanál, ktorý využíva algoritmus založený na interakcii, ktorý uľahčuje oslovenie nových divákov. Navyše posiela e-mailom pravidelné prehľady svojej komunite, čím zvyšuje vaše šance na oslovenie širšieho publika. Médium tiež ponúka potenciálne vylepšenie výsledkov vyhľadávania, pretože hodnotenie domén je 94 (čo presahuje dokonca aj Wikipedia). Keďže je už optimalizovaná pre mobilné zariadenia a má aj špeciálnu aplikáciu, blogeri sa nemusia starať navrhovanie responzívnej webovej stránky pre svoj blog. A keďže je Medium platformou, ktorá je hostiteľom hostiteľa, nepotrebujete žiadne technické zručnosti. Blogeri sa nemusia zaoberať technickými problémami súvisiacimi s hosťovaním.

Napriek mnohým výhodám, Medium nie sú všetky dúhy a jednorožce. Nie je to zhoda s flexibilitou a prispôsobiteľnosťou, ktorú ponúka WordPress. Hlavnými dôvodmi prechodu na WordPress z média sú kontrola nad stratégiami v oblasti obsahu a speňažovania, schopnosť prispôsobovať CTA na zákazku s cieľom zvýšiť počet prihlásených na odber, zvýšenie poradia v SEO a menšie šance na odvádzanie pozornosti od obsahu konkurenta. Ak sa vám zdá niečo z toho použiteľné, nadchádzajúci sprievodca je všetko, čo by ste potrebovali, keď presuniete svoj blog na WordPress.

WordPress.com alebo WordPress.org a aký je rozdiel?

WordPress.com je služba, ktorá hosťuje web Freemium prostredníctvom služby WordPress, zatiaľ čo služba WordPress.org je služba hostovaná hosťami. Bezplatný program WordPress.com vám nedáva vlastný názov vašej domény a dostanete iba subdoménu. Adresa URL vašich stránok sa bude zobrazovať ako name.wordpress.com/, čo nevyzerá profesionálne pre čitateľov a bráni vašej osobnej značke..

Speňaženie blogu WordPress.com sa tiež stáva výzvou, pretože prostredníctvom reklamných sietí, ako je Google Adsense, nemôžete spúšťať žiadne pridružené marketingové programy ani zverejňovať priame reklamy. Môžete sa zaregistrovať do programu na zdieľanie zisku programu WordPress WordAds a speňažiť svoju návštevnosť. Existujú aj obmedzenia týkajúce sa prispôsobenia a schopnosti pridať do blogu doplnky, ktoré môžu byť pre vás reštriktívne.

WordPress.org, na druhej strane, je spoľahlivejšia, poskytuje vám prístup k úplným funkciám, ktoré ponúka WordPress, a umožňuje vám rozširovať predplatiteľov a speňažovať váš blog. V tomto príspevku sa preto pozrieme na to, ako presunúť svoj stredný blog do WordPress.org, aby ste uvoľnili skutočnú moc WordPress (nájdete náš dôvod v našom úplnom porovnaní WordPress.com vs WordPress.org)..

Ako presunúť svoj stredný blog na?

Médium je samostatný ekosystém, takže presun obsahu blogu z média Médium na WordPress nie je jednoduchý proces. Formát súboru exportu nie je XML, ale HTML. Stredné polia RSS tiež nespĺňajú obvyklé konvencie RSS, ale so správnymi nástrojmi a znalosťami vašich rukávov môžete s tým urobiť s minimálnym úsilím.

Tu je krok za krokom, ako presunúť svoj blog Medium na WordPress.

1. Získajte vlastný názov domény pre svoj blog

Vyhľadávanie názvov domén GoDaddy

Prvým krokom pri vlastnom hostovaní blogu WordPress je vytvorenie vlastného názvu domény. Názov domény je adresa URL, ktorá je adresou vášho webu na internete. Pretože médium už neponúka vlastné domény, je pravdepodobné, že nebudete mať zaregistrovaný názov domény pre svoj blog Medium.

Existuje niekoľko dodávateľov, od ktorých si môžete kúpiť názov domény pre svoj blog (napríklad, GoDaddy má promo na zachytenie prémiového názvu domény za pouhých 4,99 dolárov za prvý rok). V prípade, že už máte zaregistrovaný názov domény, stačí presmerovať váš DNS (systém názvov domén) späť na stránku WordPress. Ak potrebujete pomoc, môžete použiť našu príručku WordPress DNS.

Pri výbere názvu domény vám odporúčame pridať protokol SSL a vybrať protokol HTTPS, aby ste zaistili bezpečnosť svojho webu WordPress. Nielenže to zvýši dôveryhodnosť vášho blogu, ale môže vám tiež mierne pomôcť v rebríčku vyhľadávania Google.

2. Nastavte si webhosting

Vaša stránka WordPress potrebuje skladovací priestor na serveri a spoločnosti poskytujúce webhosting to urobia za vás. Existuje niekoľko poskytovateľov hostingu kompatibilných s WordPress s rôznym cenovým rozpätím, z ktorého si môžete vybrať. Táto príručka o najlepších možnostiach hostenia WordPress pokrýva rôzne typy hostingu a spoločnosti, ktoré WPExplorer odporúča pre každý z nich.

Väčšina spoločností poskytujúcich webhosting vám ihneď povie, či sú ich služby kompatibilné s WordPress alebo nie. Hosting webových stránok WordPress vyžaduje PHP verzie 7.3 a vyššie a MySQL verzie 5.6 a vyššie, aby podporoval hosting WordPress (v čase písania). Aj keď je dobré skontrolovať úradníka aktuálne požiadavky WordPress len aby som si bol istý.

Aby ste vám uľahčili život, odporúčame vám podľa možnosti používať spravovaný hosting WordPress. Pri spravovanom hosťovaní sa nemusíte starať o inštaláciu alebo údržbu programu WordPress, pretože hostiteľská spoločnosť sa o to postará za vás. Medzi významné riadené hostingové spoločnosti, ktoré odporúčame, patria WP Engine, Kinsta a Media Temple.

3. Nainštalujte WordPress

Ak sa rozhodnete vzdať sa riadeného hosťovania WordPress pre zdieľaný, cloudový alebo VPS plán, budete si musieť na server nainštalovať WordPress. Väčšina hostingových spoločností WordPress vám umožňuje nainštalovať WordPress tak, že na C-paneli ponúka inštalácie jedným kliknutím. Ak nie, pozrite si online dokumentáciu k svojmu plánu alebo sa obráťte na tím podpory hostingu, aby ste usporiadali proces inštalácie.

4. Export článkov z média

Export obsahu vášho blogu Medium sa uskutočňuje vo formáte HTML a nie vo formáte XML. To a rozdiely v konvenciách informačného kanála RSS robia import obsahu do WordPress.org výzvou a na prekonanie nekompatibility formátu budete musieť pristúpiť k kruhovému objazdu..

Samotný export obsahu je ľahká úloha. Všetko, čo musíte urobiť, je otvoriť používateľské nastavenia, kliknite na sekciu „Účet“ a prejdite nadol a kliknite na „Prevziať informácie“. Súbor ZIP všetkých blogov a obsahu, ktorý zdieľate na médiu, príspevkov a konceptov, ktoré máte, informácie dostupné na stránke profilu sa odošlú na vaše registrované e-mailové ID vo forme súborov HTML..

Exportujte články z média

Odkaz bude aktívny 24 hodín po prijatí e-mailu. Médium vám tiež dáva možnosť zmeniť e-mailovú identifikáciu, keď z nej exportujete svoj obsah.

5. Importujte články do WordPress

V prípade WordPress.org môžete spustiť súbor Médium v ​​dovoznom nástroji WordPress na médium, ktorý prevádza súbor a do formátu WordPress pripraveného. Prejdite do sekcie správcu svojho webu WordPress a kliknite na Nástroje a vyberte import. Akonáhle si vyberiete Doplnok importéra WordPress a nainštalovať ho, stačí kliknúť na „Spustiť dovozcu“ a spustiť ho.

Import článkov do WordPressu

Ďalším spôsobom, ako to dosiahnuť, je použitie nespracovaného kódu pre adresu URL informačného kanála média. Po prechode na kód stránky a jeho uložení do počítača kliknutím pravým tlačidlom myši na stránku sa vytvorí súbor XML. Použitím doplnku na stiahnutie súboru XML vo WordPress môžete získať všetok obsah vašich blogových príspevkov v strednom prostredí do WordPress.

Importovať pomocou stredného blogového kanála

Tretím spôsobom je možné použiť kruhový objazd. Súbory Medium môžete importovať do stránky WordPress.com a potom je možné súbory WordPress.com (ktoré sú vo formáte XML) exportovať a potom importovať do WordPress.org. Je pochopiteľné, že ak nechcete preskočiť všetky obruče a robiť veci týmto spôsobom, ale vedieť, že máte túto možnosť, vám neublíži..

6. Získajte mediálny obsah vo WordPress

Pri importe obsahu vám dovozca WordPress zobrazí výzvu na priradenie autora. Môžete buď importovať profil autora z média, alebo vytvoriť nový profil. Voľba je na vás.

Je dôležité si uvedomiť, že stredný exportný súbor neobsahuje obrázky, ktoré ste mohli použiť vo svojich blogových príspevkoch. Exportované súbory sú vo formáte HTML s obrázkami dodávanými pomocou vlastnej CDN média (Content Delivery Network) spoločnosti Medium. To znamená, že na hosťovanie obrázkov na blogu WordPress budete musieť použiť externého dovozcu alebo ich ručne nahrať do svojich blogových príspevkov..

7. V prípade potreby pridajte presmerovania URL

Doteraz Médium umožňovalo používateľom používať svoje vlastné domény, takže bolo možné presmerovať Médiá na web WordPress. Po nasmerovaní názvu vašej domény na nové servery WordPress ste jednoducho potrebovali použiť doplnok na presmerovanie. Jednoducho pridajte adresu URL média ako zdrojovú adresu URL a novú cieľovú adresu URL WordPress. Pluginy ako Váš SEO túto funkciu, takže je ľahké ju spravovať z hlavného panela.

Jednoduché tipy pre WooCommerce: Vaše presmerovanie SEO pre nevypredané produkty

Bohužiaľ, ak máte doménu Medium.com, momentálne nie je možné nastaviť presmerovanie adries URL z vášho blogu Medium na nový blog WordPress..

Teraz, keď ste presunuli svoj blog do WordPress, všetko, čo zostáva, je prispôsobiť si svoj blog s témou a niekoľko užitočných doplnkov.

8. Prispôsobte svoj dizajn pomocou témy WordPress

Prispôsobte svoj dizajn pomocou témy WordPress

V predvolenom nastavení ponúka WordPress obrovskú škálu bezplatných tém WordPress dostupných priamo z hlavného panela WordPress (v časti Vzhľad> Témy). A existujú tisíce prémiových tém WordPress, ktoré majú ešte viac funkcií. Ak si nie ste istí, kde začať, tu je niekoľko z našich najlepších tipov na blogovanie WordPress.

V každom prípade si vyberte tému, ktorá rezonuje s tým, o čom je váš blog a spája sa s vašou osobnou identitou značky. Po nainštalovaní témy nezabudnite nastaviť navigačné ponuky a pridať miniaplikácie na svoj postranný panel alebo pätu (v závislosti od témy). Správne usporiadané navigačné menu je užitočné pre návštevníkov, aby si našli cestu cez blog.

9. Vyberte a pridajte užitočné doplnky

Vyberte a pridajte užitočné doplnky

Aj keď existuje veľa doplnkov, z ktorých si môžete vybrať na WordPress (stačí prejsť na Doplnky> Pridať nové a prehliadať ich na hlavnom paneli). Príliš veľa z nich môže viesť ku konfliktom doplnkov, ktoré môžu následne zlomiť vaše stránky. Vyberte si a vyberte si a tie, ktoré považujete za absolútne nevyhnutné pre váš blog.

Zvyčajne odporúčame použitie optimalizačného doplnku, ako je napríklad Váš SEO, spamový filter ako Akismet, a bezpečnostný doplnok, ako je iThemes Security alebo VaultPress. Okrem toho existuje veľa doplnkov pre kalendáre udalostí, obchody elektronického obchodu, live chat a ďalšie. Pomyslite na to a vyberte tie najlepšie doplnky pre vás.


Presun blogu zo stredného na WordPress sa môže javiť ako zložitá úloha. Ale na konci dňa, keď sa pustíte do toho, zistíte, že to nie je také ťažké – aj keď je to podrobný proces. Po dokončení vykonajte úplné preplnenie stránok. Uistite sa, že všetky interné a externé odkazy sú na svojom mieste a správne fungujú a sú pripravené plne využiť slobodu a flexibilitu, ktorú ponúka WordPress..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me