Ako presunúť statickú webovú stránku HTML na WordPress

Keď sa WordPress stáva čoraz populárnejším cez deň, je zrejmé, že na rozbehnutý vozeň skočí viac ľudí. Prijatie programu WordPress je skvelý krok, znamená to, že budete musieť zobrať svoje webové stránky HTML z rozlúčky? Musíte skutočne začať odznova, keď prejdete na WordPress? No, nie. Svoju webovú stránku HTML môžete ľahko migrovať na WordPress a zároveň si zachovať obsah, dizajn a dokonca aj poradie SEO. Znie to skvele.

Predtým, ako ho tam vezmem, by som sa rád zasadzoval za jednu vec: Ak nemáte silný dôvod (napríklad pridanie blogu atď.) Na reštartovanie svojej webovej stránky, jednoducho ju nechajte tak, ako je. V opačnom prípade môžete bez problémov prijať program WordPress a využiť všetky skvelé funkcie, ktoré je platforma najlepšie známa. To mimochodom bude dnešný príspevok zahŕňať témy týkajúce sa migrácie webových stránok HTML na WordPress. Preskúmame plánovanie a skutočnú migráciu vašich stránok na WordPress.

Presunutie vašich webových stránok na WordPress: Plán

wordpress post-plánovanie

Skúsenosti som sa naučil jednu neoceniteľnú lekciu v živote: bez pevného plánu bez úspechu sa nikdy nedarí. Ak chcete migrovať svoje webové stránky HTML na WordPress, potrebujete skvelý plán. Nasleduje niekoľko bodov, na ktoré treba pamätať pri zostavovaní plánu:

 • Zachováte svoj existujúci názov domény alebo si vytvoríte samostatný? Tip: WordPress môžete nainštalovať aj do podadresára, t yourdomain.com/wordpress/ a neskôr nasmerujte doménu do adresára
 • Zmení sa vaša súčasná štruktúra adresy URL? Stáva sa to stále, takže po migrácii sa pripravte na presmerovanie svojich starých webových adries
 • Koľko obsahu (stránky, príspevky, obrázky, súbory JavaScript atď.) Sa presuniete na novú stránku? Nízke objemy obsahu je možné presunúť ručne, ale na presúvanie veľkých objemov obsahu budete potrebovať konkrétne nástroje
 • Využíva vaša súčasná webová stránka HTML externé služby? Existujú pre tieto služby doplnky WordPress? Ako integrujete služby tretích strán po migrácii?
 • Budete musieť preniesť existujúce nástroje na správu alebo existujú ekvivalentné nástroje vo WordPress?
 • Meníte webových hostiteľov? Pri migrácii na WordPress je bežné, že majitelia webových stránok menia webových hostiteľov. Uistite sa, že váš webhosting vyhovie vašim potrebám WordPress. Používame, milujeme a odporúčame hosting WPEngine Managed WordPress.

Na konci dňa by mal váš plán misie podrobne opísať, ako budete:

 1. Vytvorte testovaciu doménu alebo podadresár
 2. Nainštalujte WordPress
 3. Importujte obsah z existujúcej stránky HTML
 4. Dizajn nového webu WordPress (Niektoré z dostupných možností sú výber motívu WordPress alebo zmena dizajnu od nuly)
 5. Nainštalujte potrebné doplnky WordPress
 6. Zálohujte svoje stránky (HTML aj WordPress)
 7. Zaoberať sa nefunkčnými odkazmi
 8. Choď žiť

Predtým, ako začneme pamätať na vaše stránky HTML (ako preventívne opatrenie), a nezabúdajte, že by ste sa so svojím živým webom vo formáte HTML nemali snažiť hrať, ak sa necítite dobre s tým, čo robíte. Mali by ste sa tiež oboznámiť s programom WordPress, aby ste maximalizovali svoj úžitok z tohto tutoriálu. Slová a frázy, ako sú trvalé presmerovania, redakčný systém, .htaccess atď. By vás nemali vystrašiť. V prípade potreby vykonajte prieskum research. Teraz si zostavte plán na list papiera alebo v Evernote – kdekoľvek a pripravte sa na ďalšiu časť.

Ako presunúť svoje webové stránky do WordPress

So základným plánom v ruke je čas na praktickú časť. Ohnite prsty a začnite nastavením WordPress.

Nastavenie WordPress

Vydanie WordPress 4.0 Benny

Toto je najjednoduchšia časť, či už inštalujete WordPress lokálne alebo u poskytovateľa hostingu. Postupujte podľa pokynov uvedených v predchádzajúcom prehlásení a nainštalujte WordPress lokálne. Inštalácia programu WordPress pomocou webhostingu je jednoduchá a priama. Neočakávam, že sa stretnete s problémami. Väčšina hostiteľov má jednoduché možnosti inštalácie jedným kliknutím alebo v prípade riadeného hostenia WordPress už pre vás nainštalovali WordPress. Ak uviaznete, kontaktujte svojho hostiteľa.

Môžete si vybrať inštaláciu WordPress do samostatnej domény alebo do jej vlastného adresára – výber je na vás. Ísť do Nastavenia -> Čítanie na obrazovke správcu WordPress a začiarknite políčko (začiarknite) Zabráň vyhľadávaciemu nástroju indexovať túto stránku Viditeľnosť vyhľadávacieho nástroja oddiel. Nechcete, aby vyhľadávacie nástroje (a klienti) našli váš web WordPress, keď sú stále vo vývoji. Po spustení a spustení programu WordPress (čo znamená, že v prehliadači uvidíte svoju novú stránku WordPress), ste pripravení na ďalšiu časť: prenesenie obsahu.

Importuje sa obsah

Je to trochu zložité, ale stále uskutočniteľné. Import existujúceho obsahu do novej platformy WordPress úspešne závisí od mnohých faktorov:

 • Funguje vaša aktuálna stránka HTML v systéme na správu obsahu CMS aka?
 • Sú pre vás a vašu konkrétnu situáciu k dispozícii nástroje na import (alebo skripty) alebo obsah importujete manuálne?
 • Importujete veľké množstvo obsahu? Manuálny import veľkého množstva obsahu môže vytvoriť dostatok priestoru pre ľudské chyby.

Pozrime sa na možnosti, ktoré máme. Ak vaše stránky HTML bežia na komerčne dostupnom CMS, môžete mať k dispozícii nástroj na importovanie. Jediné, čo musíte urobiť, je nájsť nástroj, kliknite sem a tam niekoľko tlačidiel a vaša práca je hotová! Konkrétne podrobnosti o importe obsahu z ktoréhokoľvek konkrétneho CMS nájdete na stránke import obsahu obsahu do WordPress Codex.

Q: Moja stránka HTML má CMS, ale nie sú k dispozícii žiadne nástroje na importovanie. Čo robiť?
A: Ak neviete, čo robiť, zavolajte vývojárovi backendu, aby presunul obsah.

Q: Moja stránka HTML sa nespúšťa na CMS. Znamená to, že tu končí moje dobrodružstvo?
A: Nie. Znamená to, že budete musieť svoj obsah importovať ručne. tradičné kópie a vložiť tu sa hodí.

Q: Moja stránka HTML sa nespúšťa v CMS a mám veľký objem obsahu. Čo urobím?
A: Zrolovať rukávy a pustiť sa do práce. Na chvíľu budete kopírovať a vkladať, takže si tiež dajte veľkú kávu. Alebo uhryznite guľku a najajte nezávislého pracovníka, aby vykonal prácu. V dnešnej dobe existuje veľa práce na voľnej nohe, takže v tejto súvislosti by ste mali byť zahrnutí. Len buďte ostražití – hovoríme tu o vašich webových stránkach, o vašich príjmových tokoch.

Pri ručnom importovaní obsahu sa uistite, že používate Prilepiť ako obyčajný text tlačidlo na skopírovanie obsahu do WordPress alebo vloženie do časti „Text“ každého príspevku, aby sa náhodne nepreniesol žiadny zo starých formátov. Okrem toho buďte pripravení urobiť niečo preformátovanie. Využite túto príležitosť na pridanie alebo odčítanie obsahu podľa potreby. Poznáte, racionalizujete, skonsolidujete alebo znova použijete starý obsah. Nezabúdajte tiež na to, že pri ručnom importovaní obsahu budete musieť najprv v WordPresse vytvoriť príslušné stránky (domovská stránka, blog, atď.). Okrem toho budete musieť do počítača nahrať všetky obrázky a ďalšie relevantné súbory.

Poznámka: Sledujte všetky existujúce a nové adresy URL. Budete si musieť presmerovať (alebo upraviť) staré adresy URL, aby ste si udržali svoje SEO poradie a poskytli vám na svojom novom webe WordPress bezchybnosť 404. Môžete sledovať všetky adresy URL pomocou jednoduchého tabuľkového dokumentu.

Po migrácii obsahu vytvorte navigačnú ponuku pomocou funkcie ponuky WordPress dostupnej pod Vzhľad -> Ponuky. Malo by to byť jednoduché a zábavné. Predpokladám, že váš je malý web s niekoľkými stránkami, a teda nízky objem obsahu. Import obsahu preto netrvá dlhšie ako niekoľko sekúnd. Ďalšia časť zahŕňa vizuálne navrhnutie nového webu WordPress.

Navrhovanie vašich stránok WordPress

vyberá-a-new-WordPress-theme

S obsahom vo vašej novej platforme WordPress je čas, aby ste svojim webom dodali pekný vzhľad. Ak hľadáte zmenu svojho dizajnu, je čas, aby ste to urobili. K dispozícii máte niekoľko ciest:

 • Môžete si vytvoriť tému WordPress od nuly
 • Tému si môžete stiahnuť z WordPress, Themeforest alebo dokonca naša bezplatná sekcia témy
 • Môžete si vziať zadarmo tému a vidličku
 • Môžete použiť tematické rámce WordPress
 • Existujúcu šablónu HTML môžete previesť na tému WordPress
 • Môžete si kúpiť viacúčelovú a responzívnu tému Total WordPress ��

Najjednoduchšou metódou je nájsť tému, ktorá sa vám páči, a nainštalovať ju. Vytvorenie vlastnej témy nemusí byť najlepšou voľbou, ak používate WordPress prvýkrát. Za predpokladu, že je váš návrh pripravený a funkčný, je čas obnoviť všetky funkcie. Tu prichádzajú doplnky WordPress.

Inštalácia nevyhnutných doplnkov WordPress

Doplnky WordPress pre pridanie kódu

WordPress sa dodáva s vynikajúcim systémom zásuvných modulov, ktorý vám ponúka veľa možností a funkcií na doplnenie ľubovoľnej webovej stránky. Pomocou doplnku WordPress môžete ľahko replikovať akúkoľvek funkciu na svojej webovej stránke HTML. Je ich toľko (doplnkov), bezplatných aj prémiových, ale ak nemôžete získať presne to, čo hľadáte, vytvorte si ich a zdieľajte ich so svetom. Predajte ho, dajte ho zadarmo – čokoľvek. Aj keď sa vaše potreby môžu líšiť v závislosti od vašich webových stránok a osobných preferencií, tu je viac ako sto (100) doplnkov WordPress, ktoré vás pripravia na prevádzku:

 • 25+ najlepších doplnkov pre sociálne médiá
 • 20 veľkých správcovských doplnkov WordPress
 • 40 povinných doplnkov WordPress na rok 2014
 • 20 najlepších zásuvných modulov elektronického obchodu z roku 2014
 • Najlepšie WordPress členské doplnky
 • 10 povinných doplnkov BuddyPress (Hello-o-o, je vaša existujúca stránka HTML sociálnou sieťou)?
 • Top 10 WordPress Profanity filtre a doplnky na blokovanie spamu

pripomienka: Nainštalujte iba doplnky, ktoré ste stiahli z renomovaného zdroja, aby ste znížili rýchlosť načítania stránky WordPress. Nesprávne kódované doplnky môžu spomaliť vaše stránky, čo je skutočný bummer.

Váš nový web WordPress je takmer pripravený na spustenie. Máme len pár krokov. Pred pokračovaním sa uistite, že všetky odkazy fungujú. Nechceme, aby potenciálni zákazníci končili na 404 chybových stránkach, ani nestratili oh-tak cenné hodnotenie Google.

Presmerovanie odkazov v WordPress

Jednoduché-301-presmerovanie

S vašim obsahom vo WordPress, obnovenou funkčnosťou a novým webom WordPress vyzerá skvelo, môžete naraziť iba na jeden ďalší problém: nefunkčné odkazy. Nefunkčné odkazy môžu ukradnúť všetku radosť z migračného procesu a poslať vyhliadky neskôr, takže musíte byť veľmi opatrní. Odporúčame vám použiť doplnok presmerovania. Vďaka tomu je proces prakticky bezbolestný. Niektoré dobré možnosti zahŕňajú Jednoduché presmerovanie 301 alebo Doplnok na presmerovanie. Po presmerovaní všetkých vašich odkazov je čas uistiť sa, že fungujú. Ako? Použi Doplnok WordPress na kontrolu poškodených odkazov. Máme skvelého sprievodcu používaním tohto doplnku, ktorý vám ukáže, ako navždy odstrániť nefunkčné odkazy.

Ak sa skutočne chcete kopať na svoje nové stránky, môžete svoje odkazy presmerovať ručne úpravou súboru .htaccess (ale to sa môže ukázať ako ťažkopádne, najmä ak máte veľa stránok). Ak by ste však naozaj chceli ísť cestou .htaccess, tu je kód presmerovania, ktorý by ste pridali do súboru .htaccess:

Presmerujte 301 /about.html http://yourdomain.com/about/
Presmerujte 301 /contact.html http://yourdomain.com/contact/
Presmerujte 301 /example.html http://yourdomain.com/example/

Nezabudnite, že vaša zdrojová adresa URL musí byť názov súboru stránky a cieľová adresa URL musí byť úplná adresa URL, vrátane http: //. Nezabudnite uviesť názov podadresára, ak máte stránky, ktoré žijú v podadresári. Napríklad:

Presmerovať 301 /folder/page.html http://yourdomain.com/page/

Ukazovanie vašej domény na nový web WordPress

Aké je využitie hodín strávených na konci migrácie vašich stránok, ak ich nikto nikdy neuvidí? Nasmeruj svoju doménu na nový web. Nebudem sa venovať podrobnostiam, pretože dokument WordPress Codex obsahuje vynikajúci článok, ktorý sa venuje týmto témam pomocou už existujúcej inštalácie podadresára – túto príručku použite, ak ste nainštalovali WordPress do podadresára.

Ak ste nainštalovali WordPress do samostatnej domény alebo zmenili hostiteľov, budete musieť aktualizovať svoje menné servery pre svoju doménu. Ak používate CDN tretej strany, napríklad Cloudfare, budete musieť aktualizovať svoje záznamy DNS. Spravidla to zahŕňa úpravu vašich záznamov A, čo je proces, ktorý je jednoduchý ako ABC.

Final Sweep…

Palec hore!

Predtým, ako svoje nové stránky so systémom WordPress na svete uvoľníte, skontrolujte znovu nefunkčné odkazy. Skontrolujte, či sú správne naformátované hlavné stránky a či sú obnovené všetky funkcie (napr. Obchod, fórum atď.). Nastavte permalinky (prejdite na stránku Nastavenia -> Permalink), analýzy, zviditeľnite svoje stránky vo vyhľadávacích nástrojoch a zálohujte svoje staré stránky HTML. Tento príspevok predstavuje všeobecnú príručku na migráciu existujúcej webovej stránky HTML na WordPress. Príspevok nie je určený pre mimoriadne veľké webové stránky. Ak máte nejaké otázky alebo by ste chceli prispieť, môžete použiť nižšie uvedenú sekciu komentárov!

Chcete namiesto toho previesť šablóny HTML na témy WordPress? Pozrite si našu sériu s návodmi, ako vytvoriť tému WordPress z HTML.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me