Ako presunúť svoj web WordPress z localhost na live server

Ako presunúť svoj web WordPress z localhost na live server

Virtuálny webový server nainštalovaný vo vašom počítači (alebo lokálnom serveri) vám umožňuje ľahko a rýchlo vytvárať a upravovať webovú stránku WordPress. Pretože každá úprava vyžaduje uloženie a obnovenie, vývoj stránky WordPress na živom serveri sa môže ľahko zmeniť na nočnú moru vzhľadom na obmedzenia šírky pásma a internetového prenosu..

Z tohto dôvodu sa väčšina vývojárov správne rozhodne robiť všetok ušľachtilý vývoj aplikácie WordPress na lokálnom serveri a neskôr dokončenú webovú stránku nahrať na live server. Podobne aj budúce aktualizácie webových stránok sa vykonávajú a testujú lokálne pred odovzdaním do živého prostredia.

V tomto príspevku prejdem proces presunu webovej stránky WordPress z miestneho servera na aktívny server. Tento proces vám umožňuje bezpečne presunúť všetok obsah vašich stránok (obrázky, príspevky a stránky), ako aj motívy a doplnky z adresára v počítači na produkčný server hostiteľa. Je zrejmé, že existuje niekoľko užitočných doplnkov, ktoré môžu tento proces urobiť hračkou, ale vždy je výhodné naučiť sa manuálny proces..

predpoklady

V tomto návode predpokladám, že ste už splnili niekoľko predpokladov. Toto je len niekoľko jednoduchých požiadaviek, ktoré potrebujete, aby ste mohli začať.

1. Lokálna inštalácia WordPress

Na počítači by ste mali mať spustenú webovú stránku WordPress. Ak sa chcete dozvedieť viac o nastavení svojho vlastného prostredia localhost, prečítajte si naše príručky o tom, ako nainštalovať WordPress lokálne, alebo si pozrite Check by Local by Flywheel..

2. Hostingový plán

Potrebujete tiež aktívny plán hostenia, ktorý ponúka podporu PHP a MySQL. Našťastie väčšina poskytovateľov hostingu podporuje PHP a MySQL. Ešte lepšie je, že mnohí poskytovatelia ponúkajú inštalačné skripty na jedno kliknutie pre WordPress, takže nemusíte prechádzať manuálnym nastavením..

Samozrejme odporúčame hostenie WordPress riadené spoločnosťou WP Engine – takto napájame všetky naše webové stránky a ukážky živých tém. WP Engine navyše vďaka intuitívnemu správcovskému panelu zjednodušuje správu vašich stránok. Plány začínajú na 29 dolárov mesačne na jednu inštaláciu (pri použití nášho odkazu však môžete získať 2 mesiace zdarma na ročné plány). Ak nie ste na túto cenovú ponuku pripravení, môžete nájsť skvelý štartovací plán zdieľaného hostingu za približne 3 doláre mesačne od spoločností ako Bluehost alebo SiteGround..

3. Prístup SFTP

Nakoniec by ste mali mať prístup k SFTP k svojmu hostiteľskému účtu spolu s klientskym programom, ako je napr FileZilla. Budete ho používať na nahrávanie súborov na svojho hostiteľa. Prípadne môžete použiť možnosť Správca súborov v cPanel, ale na rozdiel od SFTP, cPanel neposkytuje pohľad na štruktúru vášho lokálneho adresára. Dobre, so všetkým, čo je na mieste, mali by sme byť pripravení ísť.

Metóda 1: Export a import obsahu pomocou základných funkcií WordPress

Rýchly a jednoduchý spôsob, ako presunúť web WordPress z lokálneho servera do produkčného prostredia, je pomocou vstavaného nástroja na export vo WordPress. Táto metóda predpokladá, že WordPress je už nainštalovaný a nastavený na vašom živom hosťovacom účte a že existuje na vašom živom webe nie je žiadny obsah. Je to veľmi dôležité, pretože funkcia importu WordPress neprepíše existujúci obsah, jednoducho ho pridá. Ak máte starý obsah, môžete kedykoľvek pomocou nášho sprievodcu resetovať svoje webové stránky WordPress, aby ste mali k dispozícii čistú inštaláciu.

Dobre – ak chcete začať s presunom svojich webových stránok, prejdite na miestne nainštalovaný informačný panel WordPress a prejdite nadol na náradie. vybrať Export a skontrolujte radiálne tlačidlo Celý obsah.

WordPress Stiahnuť exportný súbor

Týmto sa stiahne súbor XML do vášho počítača. Súbor bude obsahovať všetky podrobnosti o obsahu vašich stránok (pokiaľ ste nevybrali možnosť sťahovania jedinečného obsahu, napríklad iba vaše príspevky, stránky, vlastný typ príspevku alebo vaše médiá).

Teraz sa prihláste na svoje živé stránky WordPress, potom aktivujte tému a doplnky, ktoré ste použili na lokálnom serveri. Po dokončení prejdite na Nástroje> Importovať.

WordPress Import LocalHost obsahu

Ak sa zobrazí výzva na inštaláciu doplnku importu WordPress, urobte to a potom ho aktivujte. Nakoniec použite doplnok na import súboru .xml, ktorý ste exportovali z vášho localhost. Najprv kliknite na ikonu Spustite dovozcu možnosti pod hlavičkou WordPress (Poznámka: funkciu importéra môžete použiť aj na presun obsahu z iných zdrojov, ako sú Blogger, Tumblr, atď.).

WordPress Vyberte súbor XML na import

Ďalej použite Vyberte súbor možnosť vybrať svoj súbor XML a potom kliknutím nahrať a importovať. Teraz počkajte, kým sa importuje váš obsah. Čas čakania bude závisieť od množstva importovaného obsahu a plánu hostenia.

Táto metóda presunie vaše príspevky, stránky, médiá a ponuky na vaše živé stránky. Budete samozrejme musieť nastaviť polohy svojich ponúk a znova pridať svoje miniaplikácie, ale vzhľadom na to, že všetko, čo sa za vás presunie, je to vynikajúca voľba, ak nechcete inštalovať žiadne ďalšie doplnky ani ich presunúť ručne..

Metóda 2: Použite doplnok na presun webovej stránky WordPress

Ak chcete bezproblémový prenos svojich webových stránok, môže byť najlepšie zvážiť doplnok. Rýchle vyhľadávanie Google ukáže veľa bezplatných a prémiových možností, ale tu sú naše tri obľúbené položky (plus rýchle vysvetlenie, ako ich použiť na migráciu vašich webových stránok)..

DesktopServer

Prečo používať DesktopServer

DesktopServer je prémiový softvér, ktorý môžete použiť na lokálnu inštaláciu WordPress do vášho počítača (Mac alebo PC). Uľahčuje to nastavenie virtuálneho hostiteľa, duplikovanie testovacích lokalít, vytvorenie lokálneho multi-site, archívnych webov a ďalšie. Jednou z najlepších funkcií DesktopServeru je však to, že môžete ľahko migrovať svoju miestnu stránku na váš milostný server pomocou ich bezplatných služieb Doplnok DesktopServer.

Jednoducho nainštalujte doplnok, exportujte svoje stránky z miestneho nastavenia DesktopServera (nezabudnite vybrať možnosť „Načítať podrobnosti o serveri s priamym hosťovaním“) a importujte pomocou doplnku. Voila! Môžete však navštíviť ich online dokumenty a pozrieť si ďalšie príručky ako nasadiť DesktopServer na váš live server.

BackupBuddy

Zálohujte svoje stránky WordPress pomocou BackupBuddy

Ďalším fantastickým riešením je BackupBuddy od iThemes. Tento krásny doplnok je prvotriednym riešením pre správu zálohy vašich webových stránok. S ním môžete vytvárať úplné zálohy webových stránok (databázy a všetky), plánovať pravidelné zálohy, ukladať svoje vlastné kópie (lokálne alebo prostredníctvom BackupBuddy Stash) a dokonca obnovovať svoje webové stránky pomocou programu ImportBuddy..

Vedeli ste však, že môžete použiť aj program BackupBuddy na presunutie svojej miestnej stránky na svoju živú? Vstavané migračné funkcie môžete použiť na presun vašich webových stránok z počítača na internet (alebo z hostiteľa na hostiteľa). Doplnok sa stará o zmeny domén, automaticky nahradí vaše adresy URL a ďalšie, aby váš web bez problémov prešiel veľkým debutom.

rozmnožovacie stroj

Doplnok duplikátora WordPress

Napokon, Duplicator je úžasný doplnok pre freemium, ktorý môžete použiť na správu zálohy a migrácie svojich stránok. S Doplnok pre duplikátor zadarmo môžete ľahko vytvoriť svoje vlastné zálohy na požiadanie, navrhnúť zväzky stránok (balík obsahu, témy a doplnky, ktoré sa majú opakovane použiť na klientskych stránkach) a ľahko presunúť svoju webovú stránku z miestneho na živé (stačí nainštalovať doplnok lokálne, aby ho zabalil, potom ho nainštalujte na vaša živá stránka pomocou rovnakého doplnku).

Ak na jar pracujete s programom Duplicator Pro, môžete využiť prémiové funkcie pre plánované zálohovanie, synchronizované úložisko (Amazon, Dropbox, Disk Google atď.), Kompatibilitu viacerých lokalít, rozhranie API cPanel, e-mailové upozornenia, podporu a ďalšie. Jeden rok stojí menej ako pár trénerov Nike. Vedieť, že vaše webové stránky sú bezpečné a bezpečné, viac než stojí za to.

Metóda 3: Ručný prenos súborov z miestneho na live server

Poslednou možnosťou je manuálne presunutie súborov webových stránok. Vyžaduje si to prístup na server. Proces v podstate zahŕňa stiahnutie databázového súboru z lokálnej inštalácie, jeho úpravu na správne cesty pred jeho importom do novej databázy na serveri a konečné odovzdanie všetkého obsahu miestnej inštalácie WordPress..

Exportujte databázový súbor

Ak chcete začať, spustite lokálny server a prejdite naň phpMyAdmin – stačí napísať localhost / phpMyAdmin do webového prehliadača. V tomto príklade používam XAMPP a tu je môj phpMyAdmin rozhranie vyzerá takto:

phpMyAdmin

Panel vľavo je zoznam všetkých databáz. Vyberte databázu miestneho servera WordPress a kliknite na Export v hornej časti phpMyAdmin okno. V predvolenom nastavení je vybratá metóda „Rýchly“ export. Nechajte ho neporušený a kliknite go.

Export databázových tabuliek

Súbor SQL (napríklad my_test.sql) sa exportuje do priečinka na stiahnutie v počítači.

Upraviť cesty súborov

Pri vytváraní webovej stránky WordPress lokálne od základov nezabudnite, že všetky vaše adresy URL budú absolútnymi cestami. Inými slovami, všetky odkazy na vaše obsahové súbory (príspevky, obrázky, typy príspevkov) začínajú http: // localhost /. Túto štruktúru odkazov musíte upraviť pre svoju živú inštaláciu, inak sa obsah po nahraní súboru databázy nezobrazí správne.

Ak to chcete urobiť, použite editor kódu na vykonanie „nájdenia a nahradenia“ v databázovom súbore, ktorý ste práve exportovali. Používam program Notepad ++ na vyhľadávanie a nahradenie výrazu „http: // localhost / my_test“ a jeho nahradenie živou webovou adresou. Jednoducho som vytvoril priečinok „my_test“ v koreňovom priečinku pre svoju doménu. Ak sa chystáte nainštalovať priamo v koreňovom adresári, nemusíte vytvárať žiadne priečinky, takže vaša náhradná adresa URL by mala byť jednoducho http://www.vasadomena.sk. Svoje miestne priečinky WordPress budete nahrávať do priečinka public_html (koreň vášho hosťovacieho účtu).

Upravte cesty k súborom

Po dokončení výmeny webových adries uložte a zavrite.

Vytvorte novú databázu na svojom hostingovom účte

Teraz ste hotoví s hlavnou časťou na lokálnom serveri. Je čas nastaviť živé prostredie a konečne nahrať súbory, aby sa váš web mohol začať zverejňovať. Spôsob nastavenia novej databázy pre váš web WordPress bude závisieť od vášho hostenia.,

Ak váš plán používa cPanel (ako Bluehost alebo HostGator), otvorte ho zo svojho hosťovacieho účtu a prejdite na MySQL databázy.

Vytvorte novú databázu

Keď vyberiete MySQL databázy, zobrazí sa výzva na zadanie používateľského mena a hesla. Toto je nový používateľský účet, ktorý bude priradený k novej databáze vášho webu. Poznamenajte si osobné údaje, ako napríklad vaše používateľské meno a heslo, pretože ich budete potrebovať pri konfigurácii databázového súboru v programe WordPress. Novovytvorená databáza bude mať rovnaké meno ako zvolené používateľské meno.

Ak používate spravovaný účet hostenia, pravdepodobne nemáte účet cPanel. Napríklad pomocou nástroja WP Engine môžete vytvoriť novú inštaláciu do svojho plánu jednoduchým prihlásením do svojho účtu a kliknutím na ikonu Pridať inštaláciu odkaz.

WP Engine Pridať inštaláciu

Potom vyplňte požadované informácie (ktoré môžete mimochodom nastaviť ako pracovnú stránku, ak ešte nemáte doménu pripravenú).

WP Engine Pridajte informácie o inštalácii

To je všetko! Vaša nová stránka (a databáza) je pripravená.

Nahrajte databázový súbor do novej databázy

Teraz, keď máte na živom serveri novú (prázdnu) databázu, je čas nahrať súbor databázy uložený v počítači. Prejdite na phpMyAdmin rozhranie vášho hostiteľa a vyberte import. Prejdite a vyberte databázový súbor SQL, ktorý ste exportovali zo svojho webu na lokálnom serveri.

Ak váš hostiteľ nemá phpMyAdmin, použite Obnovenie databázy možnosť v MySQL databázy. Robí to isté – umožňuje vám prehliadať a vyberať súbor SQL.

databáza mySQL

Na import súboru databázy som použil možnosť obnovenia. Pamätajte, že toto je zásadný krok, pretože vám umožňuje obnoviť webovú stránku presne tak, ako to bolo pri lokálnej inštalácii. Teraz už zostáva len upraviť wp-config.php súbor, nahrať súbory webových stránok a opraviť permalinky a my budeme v prevádzke.

fix wp-config.php súbor

Otvor wp-config.php súbor v editore kódu (prejdite do miestneho inštalačného priečinka WordPress). Tu sú len podrobnosti, ktoré musíte zmeniť:

  • define („DB_NAME“, „vaše_database_name“);
  • define („DB_USER“, „your_database_user“);
  • define („DB_PASSWORD“, „your_database_password“);
  • define („DB_HOST“, „localhost“);

Jednoducho vyplňte nastavenia, ktoré ste definovali pri vytváraní databázy na vašom živom serveri v kroku 3. Ak chcete názov hostiteľa, vyplňte IP adresu servera alebo ho nechajte ako localhost ak to váš hostiteľ výslovne vysloví. Nechám svoju baňu ako miestneho hostiteľa, ako je tu jasne uvedené: “Ak sa chcete k tejto databáze pripojiť v skripte spustenom na vašom webovom serveri, mali by ste ako názov hostiteľa používať „localhost“. “ Po dokončení úprav nastavení súbor uložte a zatvorte. Nemeňte nič iné.

Poznámka: Uistite sa, že ste si uložili kópiu svojich starých hodnôt. Len v prípade, že sa niečo pokazí, môžete sa kedykoľvek vrátiť späť.

Nahrávanie súborov webových stránok

Teraz je čas presunúť skutočné súbory webových stránok WordPress, keďže všetko nastavujeme na živom serveri. Spustite klienta SFTP a pripojte sa k svojmu hostiteľskému účtu pomocou podrobností o pripojení SFTP. Môžete ich získať od svojho hostiteľa, ak ich ešte nemáte. Pre niektorých poskytovateľov hostingu sú prihlasovacie údaje SFTP rovnaké ako podrobnosti o cPanel.

Po pripojení prejdite na stránku public_html alebo www priečinok (alebo priečinok v koreňovom adresári, do ktorého chcete nainštalovať webovú stránku WordPress) a skopírujte všetky súbory z inštalačného priečinka WordPress na lokálnom serveri do tohto adresára na živom serveri.

Upraviť trvalé odkazy

Posledným krokom je úprava permalinkovej štruktúry vašej novej webovej stránky tak, aby sa zhodovala so starou stránkou na lokálnom serveri. Ak to chcete urobiť, prejdite na hlavný panel svojej novej webovej stránky a prejdite na ňu Nastavenia> Permalinky. Vyberte štruktúru, ktorú ste použili pri lokálnej inštalácii, a uložte ju. Vaša webová stránka WordPress by teraz mala byť aktívna.

záver

Teraz by ste mali mať prehľad o tom, čo sa stane, keď presuniete lokálnu inštaláciu WordPress na živý server. WordPress umožňuje veľkú flexibilitu a jednoduché použitie. Vývoj na localhoste umožňuje neobmedzené vylepšenia a prispôsobenia, pretože si môžete dovoliť robiť chyby tam, ktoré si nemôžete dovoliť robiť v živom produkčnom prostredí..

Aký je váš najlepší spôsob nahrávania webových stránok WordPress z miestneho hostiteľa na live server? Ak ste už prešli týmto procesom, aká bola vaša skúsenosť? Prosím, podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me