Ako pridať formuláre Google do WordPress

Ako pridať formuláre Google do WordPress

Spoločnosť Google ponúka niekoľko nástrojov, ktoré vám pomôžu v prehliadači urobiť viac – dokumenty, listy, diapozitívy a formuláre. Formuláre Google vám umožňujú bezplatne vytvárať a pridávať formuláre na svoj web WordPress pomocou účtu Google. Hoci to už nejaký čas existuje, vylepšená verzia bol predstavený v roku 2016. A teraz je o to jednoduchšie vytvárať a pridávať formuláre Google do WordPress.

Pridajte formuláre Google do WordPress

Formuláre sú skvelým spôsobom zhromažďovania akýchkoľvek informácií online. Od kontaktných formulárov a prieskumov až po platobné stránky a formuláre na odber, sú užitočným doplnkom vášho webu.

Tu je dôvod, prečo by ste na svojich webových stránkach mali používať formuláre Google:

 • Jednoduché vytváranie, pridávanie a používanie.
 • Formuláre reagujú, takže môžete vytvárať, upravovať alebo odpovedať na formuláre z ľubovoľnej veľkosti obrazovky.
 • Dáta je možné uložiť priamo do tabuľky.
 • Môže vytvoriť jeden formulár a zdieľať ho na viacerých webových stránkach.
 • Členovia tímu môžu ľahko zdieľať online a môžu spolupracovať.
 • Všetky údaje sa ukladajú na disk Google.
 • Rýchly prístup k všetkým formulárom na jednom mieste.
 • Môžete si prezerať odpovede v reálnom čase a vidieť, ako jednotliví respondenti odpovedali na konkrétne otázky.
 • Odpovede je možné usporiadať a prehľadne zobraziť.
 • Množstvo doplnkov, ako sú časovače, pre ešte viac funkcií.
 • Umožňuje vkladať obrázky a videá z YouTube priamo do otázok vo formulári.
 • Funkcie ako vopred vyplnené odpovede, povinné polia a mriežky s viacerými možnosťami výberu.

Tvorcovia formulárov WordPress sú tiež skvelí, ale formuláre Google môžu byť lepšou voľbou, keď chcete zobraziť formuláre na viacerých webových stránkach alebo platformách, zhromaždiť všetky odpovede na jednom mieste a zdieľať ich s ostatnými..

Možnosť 1: Ako manuálne pridať formuláre Google do WordPress

Ak chcete začať, navštívte stránku Webové stránky spoločnosti Google a kliknite na Vytvorte formulár. (Och, skôr ako to urobíte, musíte mať účet v spoločnosti Google.)

Vytvorte formulár

Máte tu dve možnosti – vytvorte nový formulár od nuly alebo prejdite na jednu z mnohých dostupných šablón.

Na účely tohto tutoriálu vyberte formulár Hodnotenie kurzu, ale môžete si naozaj vybrať, čo chcete.

Na boku je plávajúce menu, ktoré vám môže pomôcť upraviť a prispôsobiť formulár do veľkej miery. Môžete pridať ďalšie otázky, zadať názov / popis, vložiť obrázky alebo videá a vytvoriť ďalšie sekcie.

Formulár hodnotenia kurzu

Otázky sa môžu objaviť v rôznych formátoch – výber z viacerých možností, rozbaľovacie zoznamy alebo lineárne mierky a otázky môžete pretiahnuť a usporiadať v ľubovoľnom poradí. Môžete tiež vybrať vzhľad vizuálnej témy. Okrem toho, ak pridáte fotografiu alebo logo, Google automaticky príde s výberom farieb alebo motívov, ktoré nastavia tón vašej formy.

Na svoje otázky budete môcť použiť logiku preskočenia, prispôsobiť svoju stránku s potvrdením, použiť doplnky pre ešte silnejší formulár a zobraziť ukážku svojho živého formulára.

Keď máte všetko nakonfigurované, vyhľadajte ikonu oka v hornej časti a kliknite na ňu Náhľad formulár. Ak ste spokojní so spôsobom, akým sa formulár zobrazuje, choďte do toho a stlačte send gombík.

Na ďalšej obrazovke nájdete možnosti, ako získať prístup k formuláru.

Skopírujte kód

Môžete si vybrať

 • pošlite formulár e-mailom sebe
 • zdieľať odkaz s ostatnými alebo
 • skopírujte kód na vloženie a vložte ho do svojho WordPress

Keďže sa chystáme pridať formuláre Google do WordPress, skopírujte kód iframe …

Prilepte kód

… a vložte ho do nového príspevku. Potom prejdite na ukážku a publikujte príspevok. Takto sa na mojej inštalácii WordPress zobrazí formulár na vyhodnotenie kurzu.

Náhľad

Ďalším spôsobom, ako nastaviť formuláre Google, je použitie disku Google. Na svojom Disku nájdite Nový v ľavom hornom rohu a kliknite naň. Potom hľadajte viac , ktorá vedie k formulárom Google. Odtiaľto môžete tiež začať nový formulár.

Disk Google

Možnosť 2: Ako pridať formuláre Google do WordPress pomocou doplnku

Keď jednoducho vložíte kód do svojho príspevku alebo stránky WordPress, získa sa formulár, ktorý zachováva predvolený štýl spoločnosti Google. Nevzťahuje sa na váš CSS a nemusí sa miešať s vašou témou. Možno však budete chcieť vytvoriť formulár, ktorý viac zodpovedá štýlu a značke vášho webu WordPress. Na tento účel môžete vyskúšať doplnok Google Forms WordPress.

Doplnok formulárov Google

Doplnok Google Forms WordPress umožňuje pridávať formuláre Google do WordPress a spravovať ich prostredníctvom administračnej oblasti WordPress. Lepšie integruje vaše formuláre do programu WordPress a okrem toho ponúka niekoľko možností úpravy a úpravy vášho formulára Google. Odstráni HTML obálky Google a vloží formulár priamo na stránky a príspevky na vašom webe.

Doplnok sa ľahko používa. Ako vždy musíte najprv nainštalovať a aktivovať doplnok. Na hlavnom paneli nájdete položku formulárov Google pridanú do ponuky WordPress.

inštalácia

cvaknutie Pridať nové Formuláre Google.

Pridajte nový formulár

V tejto fáze sa vráťte späť do svojho formulára Google a skopírujte adresu URL v časti Možnosti odoslania a vložte ju do poľa Adresa URL formulára.

Skopírujte webovú adresu

Vyplňte zvyšné možnosti podľa vlastného uváženia a nezabudnite na celkový štýl svojej webovej stránky. Môžete tiež zmeniť text, ktorý sa má zobraziť na stránke s potvrdením.

publikovať a nájdite skrátený kód

Vyhľadajte krátky kód

Skopírujte skrátený kód, otvorte nový príspevok a vložte ho do textového editora.

Prilepte skrátený kód

Vzhľad formulára bude teraz závisieť od aktívnej témy na vašom webe alebo od ľubovoľného vlastného CSS, ktorý pridáte pomocou možností konfigurácie doplnku.

Dôležité je poznamenať, že doplnok podporuje iba zverejnené formuláre Google. Inými slovami, musíte mať možnosť otvoriť URL formulára úspešne z prehliadača. To znamená, že tieto formuláre nebudú fungovať pre žiadnu formu, ktorá je určená na súkromné ​​použitie.

Protokol o predložení formulára

Pri zhromažďovaní odpovedí na akýkoľvek účel je potrebné ich formátovať tak, aby to dávalo zmysel a poskytovalo informácie.

Doplnok obsahuje sekciu denníka odoslania formulára, kde si budete môcť zobraziť všetky odpovede. Časová pečiatka a adresa URL každého odoslania sa zachovávajú a môžu poskytnúť cenné štatistické informácie. Ak už tieto záznamy nepotrebujete, môžete ich hromadne odstrániť.

Alebo môžete pristupovať na disk Google a zobraziť všetky odpovede priamo na disku. Po otvorení disku vyhľadajte formulár, otvorte ho a kliknite na ikonu odpovede možnosť v hornom menu.

odpovede

Všetky odpovede si budete môcť zobraziť vo formáte tabuľky, keď kliknete na ikonu + (skrytá na obrázku vyššie), vyberiete cieľ pre odpovede alebo ich stiahnete vo formáte CSV. Môžete tiež povoliť e-mailové upozornenia na odpovede alebo ich hromadne odstrániť, a to všetko prostredníctvom svojho disku.

Zabaliť

Formuláre Google predstavujú jednoduchý a populárny spôsob získavania spätnej väzby alebo odpovede na akýkoľvek účel. Sú univerzálne a môžete ich použiť na zhromažďovanie e-mailov, na vykonávanie prieskumov, prijímanie žiadostí, dotazníky, ankety a kvízy. Vytvorenie formulára Google a udelenie prístupu k nemu tretím stranám je jednoduché, či už zdieľaním odkazu, odoslaním e-mailom alebo vložením na váš web. A môžu byť lepšou alternatívou, ak chcete zdieľať formuláre a umožniť ostatným spoluprácu na tomto formulári.

Formuláre nie sú jediným cenným doplnkom vášho webu, pretože spoločnosť Google ponúka množstvo ďalších služieb, ako sú Analytics a písma. Urobili sme príspevok o doplnkoch WordPress na integráciu služieb Google s WordPress. Nielen to, existuje veľa užitočných aplikácií a rozšírení pre prehliadač Chrome, ktoré uľahčujú prácu s programom WordPress. Tieto bezplatné služby, aplikácie a rozšírenia Google môžete využívať tak, ako najlepšie vyhovujú vašim potrebám.

Máte nejaké tipy na pridanie? Alebo ďalšiu otázku o tom, ako pridať formuláre Google do WordPress? Zanechajte komentár – radi by sme počuli vaše myšlienky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me