Ako pridať Google AdSense do WordPress

Efektívne používanie služby AdSense pre WordPress

Zarábanie peňazí na webe WordPress často zahŕňa pridružený marketing, reklamy alebo elektronický obchod. Niekedy sa to týka aj predaja členstiev, vytvárania pracovných skupín alebo organizovania podujatí.

Mnoho ľudí si myslí, že reklamy sú starými správami vo svete zarábajúcom peniaze, ale to nemôže byť ďalej od pravdy. Reklamy sú užitočné najmä pri speňažovaní online časopisov, blogov a webových stránok, na ktorých priamo nepredávate fyzický produkt.

Keďže sponzorované príspevky sú používateľmi často považované za špinavé a pridružený marketing môže tiež zvýšiť počet červených vlajok v závislosti od toho, ako sú prezentované, neustále sa vraciame späť k reklamám. A keď vidíme, ako nástroje, ako je AdSense, uľahčujú implementáciu tak, ako to bolo predtým, nie je žiadnym prekvapením, že reklamy sa nikam čoskoro nedostanú.

Najzaujímavejšie je, že služba AdSense vás nestráca žiadne peniaze na implementáciu, takže môžete aspoň vyskúšať vody a zistiť, či z nich môžete zarobiť nejaké peniaze. Okrem toho získate príležitosť zistiť, či si používatelia myslia, že reklamy sú nepríjemné. S cieľom zabezpečiť, aby vaši používatelia neboli naštvaní, je dôležité naučiť sa, ako efektívne používať službu AdSense pre WordPress. Ale predtým, ako budeme hovoriť o tom, ako nastaviť reklamy, poďme sa niečo dozvedieť viac o službe Google AdSense a uvidíme, ako sa prihlásiť.

Čo je Google AdSense?

Domovská stránka Google AdSense

Program Google AdSense, ktorý je populárnym programom speňažovania webových stránok, je vynikajúcou voľbou pre začiatočníkov aj profesionálov.

Google AdSense je program spoločnosti Google, ktorý umožňuje obchodníkom (v rámci programu označovaným ako vydavatelia) bezproblémovo zobrazovať reklamy na svojich webových stránkach a blogoch. Jeho hlavným účelom je speňaženie a môžete ho použiť na zarábanie peňazí pomocou WordPress jednoduchým umiestnením špecializovaných reklám na svoje webové stránky.

Ak ste obchodník, existuje rad podobných programov, ktoré si môžete vybrať. AdSense však ponúka niekoľko jedinečných výhod:

  • dôveryhodnosť: Ako svetovo uznávaná spoločnosť nemôžete získať dôveryhodnejšiu spoločnosť ako Google.
  • univerzálnosť: AdSense ponúka celý rad typy reklamy, vrátane textu, obrázkov, multimediálnych súborov, videa a zvuku.
  • flexibilita: Tento program pracuje s rôznymi platformami a inými nástrojmi vrátane WordPress a Blogger.

Predtým, ako sa do toho pustíte, má AdSense niekoľko postupy budete chcieť skontrolovať. Existuje ich aj niekoľko požiadavky pre svojich inzerentov. Napríklad musíte mať dobre zavedenú webovú stránku (najmenej šesť mesiacov) a musíte byť starší ako 18 rokov..

Ak ste pripravení začať so službou AdSense, radi sa dozviete, že postup je jednoduchý. V skutočnosti môže byť dokončená v troch krokoch.

Krok 1: Zaregistrujte sa do služby Google AdSense

Keďže služba AdSense je program na platforme Google, všetko, čo potrebujete, je účet Google, aby ste mohli začať využívať rôzne funkcie. Kedy registrácia do programu Google AdSense, máte dve možnosti. Môžete sa prihlásiť pomocou existujúceho účtu Google alebo si môžete vytvoriť nový účet.

Obe tieto akcie je možné vykonať na prihlasovacej stránke. Ak už máte účet, jednoducho zadajte svoje prihlasovacie údaje a kliknite na Prihlásiť sa. Ak potrebujete vytvoriť účet, kliknite na ikonu Viac možností, a vyberte Vytvoriť účet z rozbaľovacej ponuky:

Prihlasovacia stránka Google AdSense

Po prihlásení (alebo dokončení procesu registrácie) sa dostanete na ďalší krok v programe.

Krok 2: Vyplňte žiadosť o program AdSense

Rovnako ako v prípade každého pridruženého programu budete musieť vyplniť žiadosť. Našťastie je tento postup jednoduchý a možno ho dokončiť v priebehu niekoľkých minút.

Odporúčame začať čítaním a porozumením Pravidlá a podmienky služby AdSense. Aj keď je to krok, ktorý by vás mohol v pokušení prehliadnuť, je dôležité presne vedieť, čo spoločnosť Google od svojich používateľov očakáva. Dôvodom je, že ak budete schválený ako vydavateľ, budete musieť dodržiavať všetky pravidlá a pokyny.

Ďalej môžete vyplniť trojdielnu aplikáciu. Najprv musíte zadať niektoré základné informácie, napríklad adresu URL svojich webových stránok. Potom vás požiadame o zadanie podrobností o platobnej adrese (aby vám služba AdSense mohla odosielať platby a dôležité informácie o účte). Nakoniec budete musieť overiť svoje telefónne číslo.

Po dokončení týchto troch stránok aplikácie ešte jeden krok pred kontrolou vašich stránok spoločnosťou Google. Na vašu webovú stránku sa zobrazí výzva na pridanie kódu HTML, ktorý sa poskytne vo formáte uvedenom nižšie:

Pokyny na pripojenie služby AdSense k webovým stránkam

Po pridaní kódu na vaše stránky začiarknite políčko, ktoré potvrdzuje dokončenie akcie, a kliknite na tlačidlo OK hotový. Teraz môžete trpezlivo čakať. Preskúmanie vašej žiadosti môže trvať od 48 hodín do dvoch týždňov a po prijatí rozhodnutia dostanete e-mail.

Krok 3: Vytvorte reklamy Google AdSense

Po vyplnení žiadosti sa môžete prihlásiť do služby AdSense, aby sa hra rozbehla. Informačný panel AdSense odhaľuje niekoľko kariet na ľavej strane, ale jediná, ktorú si v tejto chvíli musíte robiť starosti, je Moje reklamy tab. Pokračujte kliknutím na túto položku.

Ak ste ešte nikdy nevytvorili reklamu, zobrazí sa vám prázdna stránka. Klikni na Nová reklamná jednotka tlačidlo na vygenerovanie reklamy a jej úpravu tak, aby vyhovovala vašim webovým stránkam.

Prvým krokom je pomenovanie reklamy. Toto sa nezobrazí na vašom webe, preto ho hlavne pomenúvate pre svoju vlastnú potrebu. Potom zobrazia odporúčané veľkosti vašich reklám. Neváhajte a vyberte si ten, ktorý považujete za najvhodnejší.

Musíte tiež určiť, či chcete textovú a grafickú reklamu alebo len jednu alebo druhú. Textové reklamy neobsahujú žiadne snímky, preto ich vyberajte opatrne.

Ďalej sa vás opýta, ako chcete, aby vzhľad vyzeral. Všeobecne sa rozhodujem pre predvolený štýl, pretože je známe, že sa prevádza pomerne dobre. Niektoré z ďalších farieb a vzorov však môžu na vašej webovej stránke vyzerať lepšie. Je pekné, že majú tlačidlo Náhľad, aby videli, ako to bude vyzerať.

Google AdSense ponúka niekoľko predpripravených štýlov, ale stále môžete upraviť každý dizajnový prvok v reklame, ako je to znázornené na obrázku nižšie. Napríklad umožňuje zmeniť farbu názvu, farby adresy URL, orámovania a rodiny písiem.

Ak chcete zoskupiť viacero reklamných jednotiek (na účely sledovania), otvorte tak oblasť vlastných kanálov, aby sa tak stalo. Máte tiež možnosť vytvárať záložné reklamy. V zásade sa to týka skutočnosti, že AdSense zobrazuje prázdnu reklamu, ak nemôže prísť s niečím relevantným. Ak by ste radšej videli predvolenú záložnú reklamu, tu ju môžete vytvoriť.

Po tomto procese kliknite na ikonu Uložiť a Získať kód gombík.

Tip pre profesionálov: Google AdSense má teraz možnosť vybrať si úplne responzívny reklamný modul, vďaka čomu vaše reklamy oveľa ľahšie reagujú na mobilné zariadenia a rôzne veľké obrazovky. Osobne som s tým chodil zakaždým. Je však známe, že rozmery 336 × 280 a 300 × 260 tiež dobre fungujú, pokiaľ ide o prispôsobenie vášho webu a konverziu.

Krok 4: Implementujte službu AdSense na svoje stránky

Aj keď môžu existovať aj iné menej efektívne spôsoby, existujú v zásade tri spôsoby, ako pridať vaše reklamy Google Adsense na vaše stránky WordPress:

  1. Vkladanie reklám používateľom kopírovanie a vkladanie kód reklamnej jednotky na widgety, stránky a príspevky.
  2. Nákup WordPress téma ktorý podporuje Google AdSense.
  3. Stiahnutie a aktivácia a zapojiť ktorý integruje Google AdSense.

V ideálnom prípade sú druhé dve najjednoduchšie, pretože mnoho tém a doplnkov nevyžaduje, aby ste kopírovanie a vkladanie kódu robili ďalej. Nielen to, ale niektoré témy majú prednastavené moduly, vďaka ktorým vyzerajú reklamy krásne a je pravdepodobnejšie, že na ne kliknú. Ale pozrime sa na každú z nich.

Metóda 1: Skopírujte a prilepte svoj kód Google AdSense do widgetu

Prvou metódou je dobrá stará kópia a vloženie. Kód uvedený v predchádzajúcej časti sa používa na kopírovanie na vaše webové stránky, takže sskopírujte tento kód zo služby AdSense.

Potom otvorte informačný panel WordPress. Ísť do Vzhľad> Widgety.

S najväčšou pravdepodobnosťou vložíte reklamu na bočný panel alebo nad hlavičku. V tomto príklade chcem umiestniť reklamu na bočný panel. Preto môžete presunúť miniaplikáciu Text do tejto oblasti bočného panela a vložiť kód, ktorý ste predtým skopírovali.

Nie je dôvod vyplniť pole Názov, pretože ide o reklamu.

Potom môžete obnoviť svoj web a zobraziť na ňom relevantné nové reklamy AdSense.

Metóda 2: Použitie témy s oblasťami AdSense

Použite tému s oblasťami Adsense

Aj keď nebudem odporučiť konkrétne témy, môžete začať hľadaním výrazu „Témy AdSense WordPress”V knižnici ThemeForest.

Budete mať tiež šťastie na týchto miestach:

  • MHThemes
  • MyThemeShop
  • StudioPress
  • Themeforest

Aj keď by ste mohli, samozrejme, iba našu vlastnú tému Total. Je optimalizovaný pre SEO a ponúka veľa skvelých funkcií na vytváranie stránok, ktoré môžete použiť na vkladanie reklám Google do svojich príspevkov a stránok. Vyvinuli sme dokonca užitočný úryvok na vkladanie reklamného pruhu nad alebo pod blogové príspevky (celkový počet dokumentov).

Metóda 3: Inštalácia doplnku Google Adsense

Využitie miniaplikácie pre službu AdSense je najzákladnejšou zo všetkých metód a téma vám pri umiestňovaní reklám neposkytuje veľa flexibility. Doplnok však môže slúžiť ako lepšie riešenie, ak chcete pre svoje reklamy získať ďalšie funkcie. Napríklad niektoré z doplnkov odstraňujú potrebu kopírovania a vkladania kódu, zatiaľ čo iné generujú prehľady a majú nastavenia napríklad pre výber časového obdobia..

Mnoho doplnkov Google AdSense prišlo a odišlo v minulosti, ale pozrime sa na tie najsľubnejšie dnes.

Reklamy Pro

Doplnok Ads Pro WordPres

Info & DownloadView The Demo

Ak chcete, aby čo najviac nástrojov tvorilo, spravovalo a sledovalo vaše reklamy, potom je pre vás najlepšia stávka Ads Pro Plugin. Tento prémiový doplnok ponúka veľa funkcií pre štýly reklamy, kontextové okná, sociálnu integráciu, plánovanie, reklamné kampane zamerané na geografické zacielenie, online štatistiky a ďalšie. Môžete tak nielen speňažiť svoje webové stránky pomocou služby Adsense, ale môžete tiež predať tie najlepšie konverzie reklamných spotov konkrétnym klientom za vyššiu cenu..

Pokročilé reklamy (zadarmo)

Doplnok Pokročilé reklamy pekne funguje na zoskupovanie reklám do jazdca, na predaj reklám na vašom webe a na nastavenie dátumov, kedy sa majú zverejňovať nové reklamy. Služba AdSense sa bez problémov integruje s doplnkom.

WP Pro Adning System

Doplnok WordPress ADNING (reklamný systém WP Pro)

Info & DownloadView The Demo

Toto je doplnok, ktorý podporuje všetky druhy reklamných nástrojov. Má veľké množstvo miest na umiestňovanie reklám, ako aj kontextové reklamy, ktoré sa integrujú do služby AdSense.

Jednoduché vkladanie AdSense do programu WP (zadarmo)

Jednoduché vkladanie reklám WP zdarma WordPress

Tento doplnok určite vyhovuje svojmu názvu, pretože robí reklamy WordPress AdSense s vkladaním jednoduché a bezbolestné. Tento doplnok ukladá jeden až tri kódy Google AdSense a ukladá ich na vaše stránky, čo vám umožňuje zamerať sa iba na niekoľko reklám. Jeho hlavnou funkciou je funkcia krátkeho kódu, ktorá vám umožňuje vkladať reklamy kopírovaním a vkladaním krátkych kódov generovaných doplnkami takmer kdekoľvek na vašom webe..

QUADS AdSense od WP (zadarmo)

Bezplatný doplnok WordPress AdSense od spoločnosti WP QUADS

Doplnok s niekoľkými pokročilejšími funkciami, je to vynikajúca voľba pre každého, kto chce úplne prispôsobiť svoje umiestnenia reklamy. Medzi významné funkcie patrí úplná citlivosť a možnosť nastaviť podmienky viditeľnosti.

Či už sa rozhodnete použiť doplnok alebo nie, závisí od vašich preferencií. Napriek tomu to nebude bolieť vyskúšať jeden z vyššie uvedených doplnkov!


Efektívne využívanie služby AdSense pre WordPress neovláda veľa času. Rozhranie AdSense je skutočne veľmi užívateľsky prívetivé a všetky doplnky, motívy a widgety sa dajú ľahko spravovať.

Máte nejaké otázky týkajúce sa použitia alebo vloženia služby AdSense na vaše stránky WordPress? V nasledujúcich komentároch sa budeme snažiť pomôcť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me