Ako pridať kontaktný formulár do WordPress

Ako pridať kontaktný formulár do WordPress s kontaktným formulárom 7 a celkom

Jednou z výhod, ktoré majú webové stránky, je to, že sa vždy môžete dostať k publiku, s ktorým sa pokúšate spojiť. A nič celkom nerobí trik, ako je pridanie kontaktného formulára alebo kontaktnej stránky na váš web. Kontaktný formulár je jednou z najúčinnejších možností výzvy na akciu na webe a skvelým spôsobom, ako osloviť návštevníkov, aby vás oslovili. Zjednodušene povedané, je to ideálny komunikačný nástroj, ktorý zvyšuje efektivitu vašich webových stránok.

Kontaktný formulár sa často objavuje na mnohých webových stránkach na kontaktnej stránke v generickom formáte. Môže však byť tiež prispôsobený tak, aby vo vašom webe zostal v štýle. Môžete ho tiež umiestniť pod blogový príspevok alebo na spodok špeciálnych vstupných stránok a presvedčiť návštevníkov, aby vykonali konkrétnu akciu.

Kontaktné formuláre boli vždy obrovské online. Umožňuje zistiť, prečo:

 • Kontaktné formuláre ponúkajú prístup 24 × 7: Kontaktný formulár ponúka rýchly, pohodlný a nepretržitý prístup k akémukoľvek návštevníkovi.
 • Kontaktné formuláre ponúkajú lepšie užívateľské prostredie: Celkovú skúsenosť so zákazníkmi zvyšuje kontaktný formulár. Zákazníkovi môžete povoliť osloviť vás odkiaľkoľvek na webe. Kontaktný formulár sa navyše môže synchronizovať s prehliadačom návštevníka. Možnosti automatického dopĺňania potom môžu zbaviť nudy vyplnenia formulára. Ak však namiesto kontaktného formulára použijete e-mailový odkaz, pozornosť zákazníka sa jednoducho presunie do iného okna a nastaví sa predvolený e-mail..
 • Kontaktné formuláre vedú záznamy o všetkých položkách a uľahčujú manipuláciu s údajmi: Kontaktný formulár je cenným zdrojom dôležitých údajov. Zadaním konkrétnych informácií, ktoré chcete, do polí v kontaktnom formulári môžete zbierať presné informácie, ktoré potrebujete. Všetky informácie dostanete rovnakým spôsobom. To vám uľahčí usporiadanie odpovedí spôsobom, ktorý dáva zmysel.
 • Kontaktné formuláre vám pomôžu rozšíriť zoznam účastníkov: Údaje v kontaktnej forme je možné zhromažďovať, porovnávať a analyzovať, aby sa zlepšil marketing a získali sa potenciálni zákazníci. Formuláre môžu byť navrhnuté tak, aby automaticky zbierali údaje a integrovali sa do nich Google Analytics dať z toho zmysel. Jednoduché začiarkavacie políčko pozývajúce čitateľa na „Prihlásiť sa k odberu noviniek“ môže rozšíriť váš zoznam e-mailov bez toho, aby bolo rušivé.
 • Kontaktné formuláre môžu odosielať automatické odpovede a zlepšovať pracovné postupy: Nastavte formuláre tak, aby sa členom tímu alebo zákazníkom posielali automatizované odpovede. Navrhnite tabuľky a exportujte údaje zhromaždené do týchto hárkov na ďalšie použitie. Uvidíte zlepšenie celkového pracovného toku na pozadí vášho WordPressu. Okrem toho môžete formulár integrovať so službami ako Trelly, Salesforce na zlepšenie pracovného postupu.
 • Kontaktné formuláre môžu byť použité na motivovanie používateľov k odpovedi: Návštevníkom môžete ponúknuť podnety na používanie kontaktného formulára. Toto je jeden zo spôsobov, ako zvýšiť zapojenie používateľov a zlepšiť zhromažďovanie údajov.
 • Kontaktné formuláre môžu pomôcť pri propagácii vašej webovej stránky: Kontaktné formuláre nemusia byť vždy všeobecné a nudné. Je tiež možné upraviť formuláre tak, aby boli v súlade s vašou značkou alebo štýlom vašich webových stránok. Môže slúžiť na zvýšenie povedomia o vašej značke a na zviditeľnenie vašej webovej stránky online.
 • Kontaktné formuláre sú vo všeobecnosti bezpečnejšie: Kontaktné formuláre sú bezpečnejším a spoľahlivejším spôsobom zhromažďovania informácií o vašich zákazníkoch.
 • Kontaktné formuláre chránia váš e-mail pred preťažením a nevyžiadanou poštou: Kontaktný formulár na vašom webe automaticky zníži počet e-mailov zasiahnutých do vašej doručenej pošty. Zároveň môžete vo formulároch použiť filtre nevyžiadanej pošty, aby ste znížili spamovú odpoveď vo formulároch. Kontaktné formuláre sa spracovávajú nielen na konci servera, kde vaša e-mailová adresa nie je ľahko dostupná.
 • Kontaktné formuláre pomáhajú filtrovať nechcené kontakty: Vyžiadaním niektorých informácií (telefónne číslo alebo adresa) o osobe v kontaktnom formulári môžete zabrániť nechceným kontaktom a zabezpečiť, aby vás mohli kontaktovať iba čitatelia, ktorí sa skutočne zaujímajú. Môže to však zabrániť aj skutočným používateľom, preto túto možnosť použite opatrne.
 • Kontaktné formuláre sú užitočné aj na iné účely: Môžete získať kontaktný formulár na vykonávanie dvojakej povinnosti, ako je prijímanie darov, rezervácie a ďalšie. Kontaktné formuláre môžete použiť aj na získanie spätnej väzby od návštevníkov alebo ich povzbudíte, aby požiadali o podrobnosti alebo požiadali o informácie o vašich produktoch.

Ako pridať kontaktný formulár na svoj web

Z mnohých dôvodov témy zvyčajne neprichádzajú so zabudovanými kontaktnými formulármi. Zvyčajne spájajú doplnok, ktorý sa zaoberá touto funkciou. V tomto príspevku prejdeme krokmi inštalácie kontaktného formulára 7 na webovú stránku WordPress pomocou témy Total.

Total odporúča na pridanie kontaktného formulára dva doplnky.  Kontaktný formulár 7, čo je zadarmo a Gravity Forms, ak uprednostňujete prémiový doplnok. Môžete si vybrať ktorúkoľvek z týchto dvoch možností a pridať formuláre kdekoľvek na svojom webe.

Pridanie kontaktnej stránky pomocou kontaktného formulára 7 a celkového motívu

Pri inštalácii témy Total sa odporúča nainštalovať aj kontaktný formulár 7. Ak pri importovaní ukážky ukážky neinštalujete a neaktivujete kontaktný formulár 7, musíte si ho zapamätať, aby ste ho mohli použiť na svojom webe..

Po aktivácii doplnku Contact Form 7 sa zobrazí nová položka ponuky „Kontakt“Na informačnom paneli. Mali by ste mať vzorový kontaktný formulár, ktorý vám pomôže začať. Kliknutím otvoríte kontaktný formulár a upravíte obsah formulára podľa svojich požiadaviek. Po dokončení úprav uložte formulár a skopírujte skrátený kód, ktorý chcete použiť neskôr.

Pozrite si možnosť Ďalšie nastavenia v editore? Pomocou tejto možnosti môžete do každého kontaktného formulára pridať ďalšie nastavenia. Úryvky kódu budete musieť pridať v konkrétnom formáte do príslušných polí na obrazovke úprav kontaktného formulára.

Ďalej zo svojho informačného panela otvorte a Nová stránka. Pomenujte stránku podľa vlastného želania a nazvala som svoju stránku „Kontaktná stránka“. Uložte svoju stránku ako koncept a potom kliknite na možnosť Visual Composer, s ktorou ste spokojnejší. Použijeme Frontend Editor ale ak chcete, môžete použiť rovnaké kroky v pozadí.

Vytvorte novú stránku

Tým sa otvorí aktívny editor front-end drag and drop, ktorý je celkom založený. Do kontaktného formulára jednoducho vložte modré tlačidlo + Pridať prvok.

Celkový motív: Pridať prvok

Ďalej vyberte ikonu Skrátený kód formulára modul.

Celkový motív: Modul Shortcode Code

Potom vložte do skráteného kódu formulára, ktorý ste predtým skopírovali, do prvého poľa. Uložte a vložte svoj formulár na stránku.

Celkový motív: Vložte formulár

Teraz môžete použiť vstavané možnosti formulára, ktoré Total zahrnul na prispôsobenie vašej animácie, štýlu, šírky a veľkosti písma. Keď ste hotoví, vyplňte modul formulára a potom kliknite na modré tlačidlo v pravom hornom rohu obrazovky publikovať svoju stránku.

Celkový motív: Možnosti formulára

V nástroji Prispôsobenie živých tém sú k dispozícii ďalšie možnosti, ku ktorým máte prístup prostredníctvom informačného panela WordPress. Prejdite na Vzhľad> Prispôsobiť> Všeobecné možnosti témy> Odkazy a tlačidlá upraviť štýl tlačidla Téma, ktorý sa používa vo vašom kontaktnom formulári.

Celkový motív: Farba tlačidla formulára

Pri iných témach, ktoré neobsahujú modul formulára, môžete krátky kód jednoducho vložiť do textového editora WordPress alebo do modulu textového poľa.,

Pridanie kontaktného formulára k miniaplikáciám na bočnom paneli

Namiesto úplnej kontaktnej stránky (alebo možno okrem nej) môžete do bočného panela všetkých alebo niektorých stránok alebo príspevkov pridať aj miniaplikáciu Kontaktný formulár. Môžete ho tiež pridať do päty alebo do ktorejkoľvek oblasti na webe, ktorá môže obsahovať miniaplikáciu. Pomôže to používateľom osloviť vás odkiaľkoľvek na webe.

Total používa natívne funkcie WordPress. Zoznámenie sa s tým, ako nástroj Customizer vyzerá a funguje, vám teda prináša výhodu. Správca Customizer Manager je predvolene povolený. Pridá novú stránku správcu na adresu Panel tém> Správca prispôsobovacích prvkov, kde môžete povoliť alebo zakázať sekcie v programe WordPress Customizer. Viac informácií o tejto funkcii nájdete tu.

Ak však chcete pokračovať v našej úlohe pridať kontaktný widget, musíte prejsť na Vzhľad> Prispôsobiť.

Objaví sa súbor možností, kliknite na Widgety> Hlavný bočný panel.

V predvolenom nastavení je možnosť Téma oblastí miniaplikácií povolená. To vám dáva možnosť vytvárať vlastné oblasti miniaplikácií na vašom webe. Ak sa chystáte používať iba zabudované oblasti bočných panelov / miniaplikácií, môžete túto funkciu zakázať. Viac informácií o pridávaní vlastných widgetizovaných oblastí nájdete tu.

Na paneli Prispôsobiteľ sa otvorí ďalší panel obsahujúci všetky možnosti miniaplikácií. vybrať Textová miniaplikácia, a automaticky sa pridá k existujúcim miniaplikáciám hlavného bočného panela. Jednoducho kliknite a potom potiahnite a pustite, ak chcete zmeniť usporiadanie widgetov a zmeniť ich polohu na bočnom paneli.

Otvorte miniaplikáciu Text, do miniaplikácie pridajte názov a potom vložte skrátený kód, ktorý ste skopírovali pri vytváraní kontaktnej stránky.

Teraz môžete kliknúť na Hotovo> Uložiť a publikovať.

Na bočnom paneli budete teraz mať základný a funkčný kontaktný formulár (Total tiež obsahuje šikovný widget obchodných informácií, ktorý môžete pridať pre svoju adresu, kontaktné čísla a e-mail). Takto sa môj kontaktný formulár na bočnom paneli zobrazí mojim čitateľom na frontende.

Zmena štýlu / formátu kontaktného formulára

Celkom podporuje všetky polia kontaktného formulára 7 vrátane začiarkavacích políčok, prepínačov, rozbaľovacích zoznamov, reCaptcha, skrytých polí, zástupných textov a ďalších. To znamená, že je možné upraviť nastavenia formulárov, odoslať automatické odpovede, pridať názov predmetu a oveľa viac. Pozrite sa na Kontaktný formulár 7 dokumentov dozvedieť sa viac o doplnku a úžasných funkciách, ktoré obsahuje.

Uzavrieť

Pridanie kontaktného formulára na váš web je jednoduché, nestojí to veľa a zvyšuje efektivitu a pracovný tok. Neexistuje žiadny dôvod, prečo by ste nemali používať túto jednoduchú metódu na zvýšenie užívateľského komfortu a zároveň získať dôležité potenciály.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me