Ako pridať strúhanku do WordPress a prečo je to dôležité

Ako pridať strúhanku do WordPress

Kedy ste naposledy sledovali stopu strúhanky? Odpoveď na túto otázku? Pravdepodobne na internete, preto by ste mali začať premýšľať o tom, ako do WordPress pridať strúhanku.

V rozprávkach a možno aj doma vás sledoval doslovný chodník omrvín, ale živá cestička v reálnom živote sa zvyčajne odvoláva na dôležité navigačné kroky na webovej stránke, najmä keď hovoríme o stránkach elektronického obchodu so stovkami alebo tisíckami produktov..

Porozumenie strúhanky je pomerne jednoduché a proces ich pridania na vaše stránky netrvá dlhšie ako niekoľko minút. Ak sa chcete dozvedieť viac o strúhanke a umiestnení týchto cenných funkcií na svoje stránky, čítajte ďalej.

Čo sú to navigačné systémy WordPress?

Ak ste si niečo kúpili online, je pravdepodobné, že ste videli aspoň strúhanku. Sú to série navigačných odkazov, ktoré sa navzájom spájajú, aby vám ukázali, kde presne ste na webe prešli.

Drobečková navigácia je podobná štandardným navigačným ponukám okrem toho, že sú vytvorené pri pohybe po stránke. Odkazy na stručnú navigáciu tvoria štruktúru odkazov s hierarchiou, ktorá zobrazuje prvú navštívenú stránku, nasledujúcu nasledujúcu a nasledujúcu a nasledujúcu stránku..

Príklad navigačnej cesty je možné nájsť na prehliadači WPExplorer, keď v navigačnej ponuke kliknete na kartu Témy a potom vyberiete kategóriu motívov..

Ako už bolo spomenuté, je bežné, že sa na webových stránkach elektronického obchodu, ako napríklad na Amazone, vidíte drobenicu, kde by ste sa mohli kopať do hlbokej diery kategórií a typov produktov.

Väčšinu času sa tieto navigácie zobrazujú v hornej časti webovej stránky a používateľ môže kliknúť na ktorýkoľvek z odkazov v hierarchii navigácie a skočiť späť a zobraziť históriu prehliadania..

Prečo sú Drobečková navigácia dôležitá??

Väčšina spoločností sa rozhodla používať strúhanku z dvoch dôvodov:

  1. Drobečková navigácia pomáha používateľom pri navigácii na vašom webe.
  2. Drobečková navigácia môže vylepšiť vaše SEO.

Pre pohodlie používateľov niekedy nestačí navigačné menu, ktoré by používateľa viedlo a aby sa cítilo príjemne s miestom, kde sa nachádza na vašom webe..

Best Buy má tisíce produktových kategórií a produktov. Keď zákazník začne hľadať prenosný počítač, okamžite prejde tou králičou dierou, ktorá obsahuje konkrétne vlastnosti, kategórie, značky a produkty.

Ak by táto osoba chcela ustúpiť, navigačná ponuka (alebo vyhľadávací panel) by sa ukázala ako zbytočná, pretože by ich zvyčajne poslala príliš ďaleko dozadu. Namiesto toho je pre zákazníka jednoduchšie zistiť, na ktoré stránky sa prezerali, a potom kliknúť na stránku, ktorá má najväčší zmysel vrátiť sa na stránku.

Stručne povedané, väčšina značiek používa navigačnú lištu, keď je obsah príliš drvivý na to, aby sa dala prejsť pomocou navigačnej ponuky. Ak teda máte tisíce produktov, súborov alebo blogových príspevkov, môže vám stručná služba slúžiť dobre.

To tiež súvisí s časťou SEO, pretože strúhanka pomáha pohybovať vyhľadávacími nástrojmi v rámci vašej zbierky stránok. Posilňuje to vašu vnútornú štruktúru prepojenia, aby roboti mohli ľahšie prehľadávať stránky a rozpoznávať vaše stránky ako stránky so skvelým dojmom používateľa..

Ako pridať strúhanku na WordPress pomocou motívu

Keď sa rozhodnete, že sú vaše webové stránky vhodné pre vaše webové stránky, je na čase ich aktivovať od začiatku alebo ich pridať do WordPress pre existujúce webové stránky..

Ak práve vytvárate nový web s množstvom obsahu, je rozumné hľadať tému WordPress so zabudovanou strúhankou. Napríklad, nasledujúce motívy WordPress už majú ako primárny prvok strúhanku:

  • Celkom – Viacúčelová téma so strúhankou.
  • Vedomostná základňa – Uhádol si to. Znalostná základňa WordPress s funkciou strúhanky.
  • SmartMag – Téma online časopisu s drobčekom.
  • Flatsome – Populárna možnosť elektronického obchodu so strúhankou.
  • Kramář – Ďalšia skvelá téma internetového obchodu so strúhankou.

V skutočnosti sa zdá, že väčšina najlepších tém v elektronickom obchode má predvolenú strúhanku. Koniec koncov, vývojári musia predpokladať, že možno predávate veľké množstvo produktov, takže to dáva zmysel. Bez ohľadu na to urobte svoj výskum a vyskúšajte ukážky pred tým, ako sa pustíte do témy.

Povolenie navigácie na strome na WordPress pomocou doplnku

Ak by ste chceli pridať aktuálnu stránku na navigáciu a myšlienka prepínania tém nedáva zmysel pre vašu značku, stále máte šťastie..

Doplnok SEO je nástroj, ktorý ste už pravdepodobne mali mať na svojom webe nainštalovaný (na účely SEO). SEO je skvelé, ale geniálni vývojári z Yoastu riešili problém, s ktorým sa stretávajú mnohí majitelia webových stránok WordPress. Nakoniec majú toľko obsahu, že by mala zmysel hierarchia chleba. Jediným problémom je, že ich téma nemá funkciu navigácie.

Takže, Yoast vzal volant a zjednodušil to pre nás všetkých. Tu je postup, ako pridať do navigačného systému WordPress len pár minút.

Krok 1: Pridajte na svoj web doplnok Yoast SEO

Váš doplnok SEO

Ak už máte nainštalovaný a aktivovaný, tento krok preskočte. Pre tých, ktorí nemajú Yoast, choďte na stránku pluginu na stiahnutie a nainštalujte ho. Môžete to urobiť aj na hlavnom paneli WordPress tým, že prejdete na Doplnky> Pridať nové, potom do vyhľadávacieho panela napíšte „Yoast SEO“.

Aj keď je skvelé, že váš SEO ponúka funkcie na získanie navigácie na vašom webe, odporúčame vám, aby ste sa dozvedeli viac o jeho SEO funkciách. Nielenže sa tým zlepší hodnotenie vašich vyhľadávacích nástrojov, ale získate viac informácií o tom, ako to urobiť.

Krok 2: Aktivujte rozšírené nastavenia

Nastavenia navigácie sa na začiatku nezobrazujú, takže musíte začať kliknutím na kartu Dashboard.

Vyberte kartu Funkcie.

Posuňte zobrazenie nadol a vyhľadajte hlavičku stránok rozšírených nastavení. V predvolenom nastavení nie je aktivovaný používateľom. Preto kliknite na tlačidlo, aby sa zobrazilo Povolené.

Potom sa na karte SEO zobrazí niekoľko ďalších možností. Prejdite dopredu na kartu Spresnenie.

Možnosť Drobečková navigácia je prvá, ktorá sa zobrazí, takže sa môžete pozrieť nižšie, aby ste povolili Drobečková navigácia..

Po povolení sa pod ním zobrazí niekoľko ďalších nastavení. Väčšina z týchto polí je vyplnená predvolenými nastaveniami, takže ich môžete nechať tak, ako by ste chceli. Možno však budete chcieť zmeniť spôsob, akým funguje oddeľovač, alebo možno niečo podobné napríklad tučným písmom poslednej stránky v zozname strúhanky..

Taxonómia vašich strúhanky závisí od toho, čo ste nastavili pre určité typy príspevkov. Ak nemáte záujem o navigáciu v prípade príspevkov, môžete ich nechať prázdne, ale máte tiež možnosť ich upraviť. Pred opustením tejto stránky sa uistite, že ste klikli na tlačidlo Uložiť.

Krok 3: Vložte kód breadcrumbs do súborov vašich stránok

Strúhanka sa nezobrazí, kým na svoj web nezadáte malý kód. Začnite skopírovaním nasledujúceho kódu:

''

,); } ?>

Kód by ste mali umiestniť všade tam, kde chcete, aby sa zobrazili strúhanky. Medzi najbežnejšie miesta patria:

  • V súbore single.php.
  • V súbore page.php (nad názvom stránky).
  • Na konci súboru header.php.

Poznámka: Dôrazne odporúčame používať detskú tému WordPress pre všetky zmeny v hlavných súboroch tém. Týmto spôsobom môžete stále inštalovať aktualizácie do témy bez straty prispôsobenia.

Niektorí ľudia tiež zisťujú, že nasledujúci skrátený kód je najlepším spôsobom, ako vyhľadať jednotlivé príspevky a stránky:

[Wpseo_breadcrumb]

To je všetko!

Teraz by ste mali úspešne nájsť tému alebo použiť doplnok na pridanie navigácie do WordPress. Ak máte ďalšie otázky, pozrite sa na tento článok za spracovanie tohto kódu. V opačnom prípade by ste na svojom webe mali mať všetko nastavenú strúhanku!

Môžete tiež zanechať komentár v sekcii nižšie – radi vám pomôžeme so všetkými otázkami, ktoré by vás mohli zaujímať o tom, ako pridať čitateľovi do WordPressu svojich čitateľov..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me