Ako pridať vložené reklamy s obsahom do WordPress

Ako pridať vložené reklamy s obsahom do WordPress

Začiatočníci blogeri a obchodníci online často robia chybu pri umiestňovaní reklám do hlavičky a bočného panela. Aj keď tieto umiestnenia môžu priniesť slušné výsledky, reklamné platformy zvyčajne odporúčajú naučiť sa, ako do služby WordPress pridať reklamy s inline obsahom. V obsahu vášho príspevku alebo stránky sa zobrazuje vložená reklama, takže možno priamo pod prvým alebo druhým odsekom alebo roztrúsených v blogovom príspevku na zlepšenie konverzií..

Vložené reklamy môžu byť pre používateľov považované za trochu rušivé, preto je dôležité ich používať opatrne a niekde smerom k hornej a dolnej časti vášho príspevku alebo stránky, aby ste sa uistili, že máte dostatok kliknutí..

Ako pridáte vložené reklamy s obsahom do WordPress?

Znie to ako komplikovaná úloha, pretože prechod do služby Google AdSense a manuálne kopírovanie kódu do každého jednotlivého príspevku bude trvať večne. Možno sa vám to podarí získať pre novší, menší blog, ale nakoniec budete potrebovať spôsob, ako umiestniť reklamu do každého príspevku (na konkrétnom mieste) bez toho, aby ste museli kód skopírovať a prilepiť ručne..

Našťastie niekoľko doplnkov umožňuje túto funkciu, z ktorých väčšina odstraňuje väčšinu kódovania, ktoré by ste inak museli dokončiť. Z miest, ako je AdSense, sa stále kopíruje kód, ale nie je to viac ako päťminútová úloha. V tomto tutoriále o tom, ako pridať do služby WordPress vložené reklamy s obsahom, sa ukážeme pomocou siete Google AdSense. Je to hlavne preto, že je to jeden z najpopulárnejších spôsobov získavania dynamických reklám na vašom webe a je známy tým, že zobrazuje relevantné reklamy..

1. Vytvorte si účet AdSense (alebo ľubovoľný iný sieťový účet)

Google AdSense pridať do WordPress vložené reklamy s obsahom

Prejdite na webovú stránku AdSense a vytvorte si účet alebo sa prihláste pomocou jedného z vašich predtým vytvorených účtov Google. Nebudeme tu prechádzať celým procesom Google AdSense, ale máme skvelý článok na správne nakonfigurovanie služby AdSense pre váš blog. Tento proces si však vyžaduje predovšetkým aktiváciu a overenie účtu a zároveň najefektívnejší spôsob generovania jednotlivých reklamných jednotiek alebo prechod do časti Automatické reklamy..

Formáty Google AdSense

Po vytvorení automatických reklám poskytne kód potrebný pre dynamické reklamy na základe toho, čo používatelia v minulosti vyhľadávali.

2. Nainštalujte a aktivujte doplnok WordPress Ad Inserter

Vkladač reklám - doplnok pre správu reklám WordPress

K dispozícii je pomerne málo doplnkov na pridávanie reklám s vloženým obsahom do WordPress, ale jeden z najplnejších funkcií a najjednoduchšie použiteľný sa nazýva vkladač reklám. Preto nainštalujte Doplnok reklamného vkladača, potom pokračujte a aktivujte ho. Väčšina predvolených nastavení je v poriadku hneď po vybalení z krabice, ale musíte sa prihlásiť a určiť, ako a kde chcete, aby sa reklamy zobrazovali.

3. Nastavte reklamu tak, aby sa zobrazovala pod prvým odsekom na každom blogovom príspevku

Ak chcete nájsť nastavenia doplnku Ad Inserter, prejdite do ponuky na paneli nástrojov WordPress a kliknite na ikonu Nastavenia> Vkladač reklám.

Umiestňovanie reklám s vloženým obsahom do WordPress

Tento modul vyzerá spočiatku trochu mätúce, ale je to vlastne celkom jednoduché, akonáhle sa dostanete na kĺb. Nielen to, ale zistíte, že je to z hľadiska flexibility alebo umiestnenia reklamy zďaleka najlepší doplnok.

Vytvorte bloky vkladača reklamy

Čísla v hornej časti modulu predstavujú rôzne bloky, ktoré môžete vytvoriť na pridanie reklám s inline obsahom do WordPress. Keby som mal jednu reklamu, ktorá sa zobrazí po prvom odseku príspevku, a ďalšiu reklamu, ktorá sa zobrazí tesne pred posledným odsekom, boli by to dva samostatné reklamné bloky. V tomto príklade urobíme iba jeden.

Generujte a prispôsobujte reklamy na vkladanie reklám

Zo stránky Google AdSense si zoberte kód automatickej reklamy alebo kód reklamnej jednotky a skopírujte ho do svojej schránky. Zvyčajne by to bol kód, ktorý ručne vložíte do tela svojej stránky, ale s doplnkom Ad Inserter to musíte urobiť iba raz – v reklamnom bloku 1 alebo podľa toho, čo chcete použiť..

Oblasti vkladania reklám

V predvolenom nastavení je oblasť Automatické vkladanie nastavená na deaktivovanú, ale chcete ju upraviť tak, aby umiestnila reklamu po určitom odseku, medzi komentármi alebo kdekoľvek, kde to považujete za vhodné. V tomto návode vyberieme Za odsekom voľba.

Po výbere poľa Po odseku máte možnosť zadať počet odsekov. Ak by som chcel, aby sa táto konkrétna reklama objavila po prvom odseku, napísala by som číslo 1.

Nastavenia vkladača reklamy

Ak chcete jednotlivo povoliť alebo zakázať reklamy na každom príspevku, máte túto funkciu v rozbaľovacej ponuke nižšie. Zistili sme však, že väčšina ľudí bude chcieť, aby sa reklamy automaticky zobrazovali na každom jednom príspevku. V takom prípade vyberte prázdnu možnosť a odstráňte všetky výnimky.

Nastavenia vkladača reklamy

Keď do doplnku WordPress pomocou tohto doplnku pridáte vložené reklamy s obsahom, môžete sa s umiestnením skutočne skontaktovať. Existujú nástroje na zarovnanie, štýl a výnimky. Neváhajte sa s tým pohrať podľa svojich vlastných potrieb. Momentálne je to však najjednoduchší spôsob, ako vložiť do príspevku WordPress vloženú reklamu.

Tu sú moje posledné nastavenia na odhaľovanie reklamy Google AdSense pod každým prvým odsekom v mojich príspevkoch WordPress:

Ukončený reklamný blok inzerenta

Uistite sa, že kliknete na ikonu Uložte všetky nastavenia pred presunutím zo stránky.

4. Skopírujte kód AdSense do hlavovej oblasti vášho webu

K dispozícii je tiež časť kódu AdSense, ktorá sa musí vložiť do oblasť vášho webu. Táto oblasť sa nachádza v header.php file. Vyhľadajte a umiestnite požadovaný kód priamo pod tento kód, aj keď už máte nejaké ďalšie kúsky kódu. Toto všetko zatlačí nadol a nemalo by to ovplyvniť funkčnosť vašich stránok.

Skopírujte kód AdSense

5. Otestujte kód na rozhraní svojich webových stránok

Predpokladám, že už máte na svojom webe zverejnené nejaké blogové príspevky, ale ak nie, pokračujte a urobte testovací príspevok. Potom musíte iba zabezpečiť, aby v článku bolo dostatok odsekov na zobrazenie reklamy. Pre tento tutoriál potrebujem iba dva odseky, pretože doplnok rozpozná prvé kliknutie na kláves Enter ako koniec prvého odseku..

Pripravte si blogové príspevky

Ako vidíte, na konci príspevku sa nezobrazia žiadne z reklám, ktoré sme implementovali. Môžete však kliknúť na ikonu Náhľad alebo publikovať na zobrazenie toho, ako sa zobrazujú na klientskom rozhraní. Frontend displej potrebuje trochu formátovanie, aby boli viditeľnejšie a príťažlivejšie, ale to všetko sa dá urobiť prostredníctvom internetu Nastavenia vkladača reklamy strana.

Zobraziť reklamy s reklamnými vkladačmi

Okrem toho v každom príspevku je modul, ktorý vám poskytuje určitú manuálnu moc nad inline reklamami. Ak ste do doplnku Adserserserter pridali nejaké výnimky, možno bude potrebné začiarknuť políčko na odstránenie alebo zahrnutie reklamy do tohto konkrétneho príspevku.

Nastavenia vkladača reklamy: Výnimky

Ste pripravení pridať reklamy s obsahom do WordPress?

Cieľom vašich vložených reklám s obsahom je, aby reklamy vyzerali čo najprirodzenejšie. Týmto spôsobom budú ľudia s väčšou pravdepodobnosťou na ne kliknúť a nebudú obťažovaní prerušením.

Ak máte akékoľvek otázky o tom, ako pridať do služby WordPress vložené reklamy s obsahom, dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me