Ako prispôsobiť vaše užívateľské rozhranie pre správu WordPress

  1. 1. Prispôsobte si správcovskú oblasť WordPress pomocou značky White Label
  2. 2. Aktuálne čítanie: Ako prispôsobiť vaše užívateľské rozhranie pre správu WordPress

S najnovším vydaním programu WordPress sme zaznamenali dramatickú zmenu v štýle a dizajne admin dashboardu. Celé používateľské rozhranie dashboardu bolo aktualizované, aby vyzeralo modernejšie a čistejšie, a dáva nám možnosť zmeniť farebné schémy na základe jednotlivých používateľov..

Avšak aj s týmito vylepšeniami dizajnu stále existujú obmedzenia možností prispôsobenia, ktoré máte k dispozícii. Pokiaľ ide o to, čo môžete obmedziť na jedného používateľa alebo na základe role, nedošlo k žiadnemu významnému zlepšeniu.

Vývoj dashboardu WordPress neustále pokračuje, rovnako ako zvyšok softvéru, ale ak chcete teraz začať robiť veľké zmeny v oblasti administrácie, môžete teraz.

Potrebujete iba jeden doplnok.

Doplnok na prispôsobenie používateľského rozhrania WP Admin

zapojiť

Doplnok Prispôsobenie používateľského rozhrania Správcu rozhrania WP sa dá použiť na zásadné zmeny v dostupnosti položiek na administračnom paneli vášho webu..

Správcovi stránok by ste napríklad vždy povolili úplný prístup ku všetkému na hlavnom paneli správcu. Ak však máte na svojom webe viacerých autorov, môžete použiť inú rolu používateľa, ako sú prispievatelia, aby ste sa uistili, že majú obmedzený prístup k vášmu informačnému panelu a môžu vidieť a mať prístup iba k tomu, čo od nich chcete..

Tento doplnok funguje najlepšie, keď máte na webe dve jasné úlohy, ale dá sa tiež použiť na úpravu ďalších rolí s rovnakými nastaveniami..

Získajte prispôsobenie používateľského rozhrania WP Admin

Pozrime sa bližšie na doplnok a jeho možnosti.

Konfigurácia doplnku

Po nainštalovaní a aktivácii doplnku na vašom webe dostanete novú položku ponuky bočného panela s rôznymi nastaveniami, ktoré môžete nakonfigurovať.

Prvá stránka nastavení doplnku určuje, na ktorú rolu používateľa chcete použiť všetky vaše nastavenia. K dispozícii je prémiový doplnok, ktorý vám umožní použiť špecifické nastavenia pre každú rolu užívateľa. Ak však máte iba správcu stránok a prispievateľov, môžete získať bezplatnú verziu.

Stránka nastavení

Ďalšou položkou v ponuke je Nastavenia stránok. To vám umožní diktovať rôzne veci, ako napríklad to, či sa pre danú rolu zobrazuje panel správcov alebo či používateľ zobrazí rôzne meta polia, ktoré používa WordPress. Zvyčajne to môže zostať v predvolenom stave. Akékoľvek zmeny na tejto stránke nastavení sú veľmi malé.

Treťou položkou ponuky je Všeobecné nastavenia obrazovky. Tu sa začínajú rozhodovať o úlohe používateľa. Na tejto stránke s nastaveniami môžete rozhodnúť, či sa úloha, ktorú prispôsobujete, bude upozorňovať na zmeny, ktoré sa majú použiť, či môžu zmeniť možnosti obrazovky alebo zobraziť kartu pomocníka na ľubovoľnej stránke správcu, pridať informácie do päty alebo načítať ďalšie súbory CSS..

Všeobecné nastavenia obrazovky

Položka ponuky na informačnom paneli vám umožňuje skryť rôzne položky na informačnom paneli, takže táto rola používateľa nemá predstavu, že existujú. Aj keď môžete tieto widgety skryť pod Možnosti obrazovky na základe jednotlivých používateľov, ktorý ich nezabráni v ich opätovnom pridávaní na informačný panel.

Úpravy informačného panela

Skrytím položiek pomocou tohto doplnku sa táto možnosť úplne odstráni. Tieto položky zahŕňajú všetky miniaplikácie dashboard, ktoré ste nainštalovali, bez ohľadu na to, či je to Nedávne komentáre widget na hlavnom paneli alebo Štatistika WordPress widget na hlavnom paneli. Je to užitočné najmä vtedy, keď si prajete, aby vaši prispievatelia mali prístup iba k tým konkrétnym veciam, ktoré potrebujú na to, aby mohli napísať obsah pre vaše webové stránky.

Panel ponuky Stránka s nastaveniami ponuky vám umožňuje úplne zmeniť panel správcu v hornej časti obrazovky pre túto rolu používateľa. Na panel správ môžete pridať ďalšie položky ponuky, aby ste zvýšili jeho užitočnosť, presunuli všetko tak, aby vyhovovalo vašim osobným preferenciám, alebo môžete odstrániť všetky nepotrebné položky, ak sa domnievate, že pre danú úlohu používateľa nie sú potrebné..

Úprava správcovskej lišty

Nastavenia vedľajšej ponuky vám umožní úplne zmeniť bočný panel na hlavnom paneli WordPress. Toto je nepochybne najužitočnejšia funkcia doplnku. Tieto nastavenia vám umožňujú skryť položky ponuky v ľavej ponuke pre túto rolu používateľa.

Bočné menu

Pomocou týchto nastavení môžete odstrániť všetky položky, ktoré by sa v role používateľa nemali zobrazovať, alebo len tie, o ktorých si myslíte, že ich odvrátia od ich konkrétnej roly. Príkladom by bolo, že by to mal byť iba správca stránok Vzhľad, nastavenia, nástroje, doplnky a prípadne stránky položky ponuky na bočnom paneli. Prispievatelia by nemali mať povinnosť poznať tieto veci a v skutočnosti nepotrebujú nič iné ako príspevky položka ponuky.

Správa Meta Boxu obrazovka nastavení vám umožňuje prispôsobiť rôzne aspekty vytvárania príspevkov. To zahŕňa skrývanie rôznych vecí, ako je kategória, Odporúčaný obrázok, formát a niekoľko ďalších možností. Každú z týchto oblastí môžete tiež premenovať.

Spravovať meta

Existuje niekoľko nastavení, ktoré umožňujú ľuďom uverejňovať komentáre k novým článkom a meniť permalinky príspevku, ak sú nastavené na predvolené nastavenie WordPress. Tieto nastavenia pravdepodobne nikdy nebude potrebné zmeniť z pôvodného stavu.

Predposledné nastavenie ponuky je také, ktoré vám umožňuje zmeniť, či sa v úlohe používateľa môže zobraziť niektorá z možností Nastavenia navigačnej ponuky. Používa sa, ak chcete prinútiť rolu, aby využila ponuky, ktoré ste už vytvorili, a zaistíte, aby nemohli vykonať žiadne zmeny, aby zmenili navigačné ponuky svojho webu..

Ponuka konečných nastavení sa týka prihlasovacej stránky. Tieto nastavenia vám umožňujú vykonať malé zmeny na prihlasovacej stránke WordPress. Zmeny, ktoré zahŕňajú nahradenie názvu loga a cesty obrázka, prepíšu predvolené logo WordPress. Umožňuje tiež načítať ďalšie CSS na stránku a pridať na stránku správu v päte.

Prihlasovacia obrazovka

záver

Tento doplnok vám umožňuje úplne zmeniť administračný panel pre vaše webové stránky WordPress. Dosiahnutie čistého zážitku skrytím veľkého množstva nepotrebných ponúk a widgetov nebolo nikdy jednoduchšie.

Pomocou tohto doplnku môžete vykonávať zmeny vo viacerých rolách. Všetky role, ktoré zmeníte, však musia používať rovnaké nastavenia. Ak chcete mať úplne inú konfiguráciu administračného panela na základe jednotlivých rolí, musíte si kúpiť používateľské rozhranie WP Admin Prispôsobiť viacnásobné doplnky. Väčšina ľudí sa bude môcť obísť bezplatnou verziou doplnku, pretože sa v súčasnosti používa veľmi zriedka viac ako dve rôzne užívateľské role. Jediný čas, kedy by to bol problém, sú webové stránky v štýle časopisov s viacerými prispievateľmi a redaktormi.

Získajte prispôsobenie používateľského rozhrania WP Admin

Toto je užitočný doplnok na obmedzenie potenciálnych problémov, ktoré môžu vaši prispievatelia spôsobiť. Stojí za to sa pozrieť, ak máte viacerých autorov, a to najmä pre tie stránky, ktoré často používajú hosťujúcich autorov. V ideálnom čase budú takéto funkcie dostupné ako súčasť základného softvéru WordPress. Sú veľmi užitočné na správu webových stránok pre viacerých používateľov a zdá sa, že by to bol rozumný krok, ktorý by mal hlavný vývojový tím urobiť so správou dashboardov.

Použili ste doplnok na prispôsobenie používateľského rozhrania WP Admin UI alebo používate niečo iné na obmedzenie prístupu k vášmu administratívnemu panelu? V komentároch by sme radi počuli vaše myšlienky.