Ako rozšíriť svoju online komunitu pomocou WordPress

Ako rozšíriť svoju online komunitu pomocou WordPress

Ako flexibilný systém na správu obsahu, ktorý tu zostáva, je WordPress vynikajúcim miestom na nastavenie vašej online komunity. Možno ste však zvyknutí používať platformu na blogovanie a nie ste si istí, ako ju čo najlepšie prispôsobiť webovým stránkam komunity..

Našťastie si môžete vytvoriť takmer akýkoľvek typ online komunity, akú si viete predstaviť, vďaka množstvu relevantných doplnkov, ktoré sa hladko integrujú s WordPress. Existujú nástroje, ktoré vám pomôžu vytvoriť stránky fanúšikov, podporné siete, záujmové skupiny a ďalšie.

V tomto príspevku budeme hovoriť o tom, prečo by ste mohli chcieť vytvoriť online komunitu. Potom vám ukážeme niekoľko najlepších doplnkov a predstavíme ich kľúčové funkcie. Začnime!

Prečo vytvoriť online komunitu

Fórum Envato

Fórum je vynikajúcim príkladom komunitného webu, ktorý umožňuje používateľom stretávať sa a diskutovať o špecializovanej téme.

Online komunita – napríklad fórum, sieť sociálnych médií, webová stránka alebo webová stránka členstva – je platformou, do ktorej sa môžu spájať rovnako zmýšľajúci jednotlivci. Tieto komunity môžu byť určené na podporu, vytváranie sietí alebo len na zábavu.

Vytvorenie vlastnej komunity prináša množstvo výhod, či už ste vlastníkom firmy, bloggerom alebo len niekým, kto hľadá miesto na stretnutie online. Napríklad:

  • Ak ste vlastníkom firmy, môže vám pomôcť vyniknúť medzi svojimi konkurentmi a hlbšie osloviť cieľové publikum.
  • Ak ste bloger alebo ovplyvňovateľ, máte možnosť osloviť konkrétne publikum a vytvoriť si špecializované čitateľa..
  • Bez ohľadu na to, čo je cieľom vašej komunity, je jej obsah a vzhľad, na rozdiel od obmedzujúcej platformy, ako je Facebook.

Každá komunitná stránka má, samozrejme, svoj vlastný jedinečný účel a ciele. Našťastie vám WordPress umožňuje navrhnúť vaše, aby vyhovovali potrebám vašej komunity pomocou množstva užitočných doplnkov.

Dôkladne sme vybrali päť nástrojov, ktoré sa zameriavajú na hodnotenia, recenzie a kľúčové funkcie. Aj keď nejde o úplný zoznam, veríme, že toto sú najlepšie možnosti, ako začať na správnej nohe, alebo vám pomôžu rozšíriť existujúce stránky. Poďme na to!

1. BuddyPress

BuddyPress

BuddyPress umožňuje vytvoriť sieť sociálnych médií pre svojich kolegov, záujmovú skupinu, rodinu alebo kohokoľvek iného. Ponúka jednoduchú, ale prispôsobiteľnú platformu pre budovanie a spoluprácu s vašou komunitou.

S BuddyPress môžu členovia vašej siete vytvárať osobné profily, spájať sa s ostatnými používateľmi a dokonca vytvárať a interagovať v rámci svojich vlastných skupín. Získate všetky výhody svojej vlastnej exkluzívnej platformy sociálnych médií bez potreby kódovania.

Najlepšie na BuddyPress je, že je zadarmo a rovnako ako WordPress existuje veľa doplnkov BuddyPress, ktoré si môžete zadarmo stiahnuť alebo zakúpiť, aby ste rozšírili jeho základné funkcie..

2. Príspevky vložené používateľom

Doplnok príspevkov odoslaných používateľmi

Príspevky vložené používateľom umožňujú zmeniť váš web WordPress na blog pre viacerých autorov. Je to podobné blogu používateľov kompatibilného s BuddyPress, ale s väčšou funkčnosťou.

Ako samostatný doplnok sú príspevky odosielané používateľmi vynikajúcou voľbou pre weby s obsahom. Či už prevádzkujete záujmovú skupinu, priemyselnú komunitu alebo web so špeciálnymi záujmami, vaši používatelia sa môžu stať súčasťou komunity ponúknutím vlastného prehľadu a skúseností. Tento doplnok vám samozrejme umožňuje plne kontrolovať schválené príspevky. Ak chcete tieto príspevky povoliť, stačí skopírovať a prilepiť krátky kód na stránku, príspevok alebo widget.

Doplnok je bezplatný a obsahuje základný formulár na odoslanie a obmedzenú podporu. Môžete však upgradovať na prémiovú verziu a získať celoživotné aktualizácie, plnú podporu a ďalšie možnosti prispôsobenia formulára na odoslanie.

3. Doplnok Mongoose Page

Mongoose Page Plugin

Doplnok Mongoose Page je ľahký doplnok informačného kanála, ktorý vám umožní priviesť vašu aktívnu komunitu na Facebooku a všetkých jej sledovateľov na vašu stránku WordPress..

Pridaním krátkeho kódu na stránku, príspevok alebo widget môžete svoj informačný kanál Facebook pridať priamo na webovú stránku komunity WordPress. Ešte lepšie je, že používatelia môžu interagovať s vašim informačným kanálom – páčiť, zdieľať a komentovať – ​​všetko bez toho, aby ste opustili svoje webové stránky!

Jednoduchosť a čistý dizajn tohto doplnku z neho robí skvelý doplnok na akékoľvek stránky. Navyše, jeho ľahko použiteľný ovládací panel uľahčuje prispôsobenie. Rovnako ako u iných doplnkov uvedených v našom zozname, aj doplnok Facebook Page Plugin je úplne zadarmo.

4. Jednoduché členstvo

Jednoduchý doplnok pre členstvo

Jednoduché členstvo je doplnok členstva na webe, ktorý je ľahký, užívateľsky prívetivý a prispôsobiteľný. Po nainštalovaní tohto doplnku môžete pre svoju online komunitu ľahko vytvoriť členskú stránku.

Či už chcete vytvoriť súkromnejšiu stránku, ktorá umožňuje účasť iba schváleným členom, alebo ponúknuť rôzne povolenia rôznym úrovniam členstva, tento doplnok to urobí. Jednoduché členstvo vám umožňuje vytvárať neobmedzené úrovne predplatného, ​​bezplatné aj platené. Pri platenom predplatnom máte ďalšiu výhodu v prijímaní bezpečných platieb prostredníctvom služby PayPal.

Tento doplnok je bezplatný a keďže sa zameriava na jednoduchosť, neponúkajú sa žiadne ďalšie doplnky ani doplnky. Je plne funkčný sám o sebe a v krátkom čase vás uvedie do prevádzky.

5. bbPress

bbPress plugin

Doplnok fóra bbPress vám umožňuje vytvoriť na vašom webe WordPress fórum s plným výkonom a je to skvelý spôsob, ako začať konverzáciu na svojom blogu. Pretože fóra predstavujú jednoduchý spôsob, ako sa spojiť s rovnako zmýšľajúcimi jednotlivcami, je to skvelá voľba doplnku, ak chcete, aby sa vaša online komunita začala rýchlo.

Navyše je tento doplnok dobre navrhnutý pre začiatočníkov aj skúsených moderátorov fóra. S bbPress môžete ľahko nastavovať a moderovať svoje fóra. Okrem toho môžete svoje stránky rozdeliť do sekcií a dokonca povoliť obsah vytvorený používateľmi.

Ako softvér s otvoreným zdrojom je softvér bbPress na stiahnutie a používanie zadarmo. Existuje tiež veľa doplnkov kompatibilných s bbPress – napríklad Upozorniť (bez spamu) – ktoré rozširujú funkčnosť nástroja a zlepšujú jeho používateľskú skúsenosť.


Či už chcete ponúknuť podporu, vytvoriť fanúšikovskú základňu alebo poskytnúť priestor pre stretnutie rovnako zmýšľajúcich jednotlivcov, WordPress je skvelá platforma na vytváranie vašej online komunity. Na tento účel sú v skutočnosti k dispozícii desiatky doplnkov.

V tomto príspevku sme vám predstavili päť z našich odporúčaných doplnkov na budovanie komunít. Ktorý z týchto doplnkov na budovanie komunít vás najviac zaujíma a prečo? Alebo máte ten, ktorý by mal byť pridaný do zoznamu. Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me