Ako sa stať úspešným blogerom a zarábať peniaze pomocou WordPress

Stať sa blogerom už nie je iba víkendom. Je to životný štýl a čoraz viac blogerov sa stáva blogenistom tým, že využíva svoje obľúbené príspevky na budovanie online firiem. Čo je to blogpreneur? To sa môže líšiť v závislosti od toho, koho požiadate, ale toto je neoficiálne naša oficiálna definícia slovníka WPExplorer:

Blogpreneur
/ Bläɡprənər /

podstatné meno; osoba, ktorá prevádzkuje blog ako firmu, premieňa svoje záujmy a vášeň na kariéru na plný úväzok, pričom často riskuje finančné riziko.

Blogenisti sú na celom webe a je veľmi pravdepodobné, že každý deň navštívite niekoľko svojich webových stránok, a to buď pri prieskume obchodných tipov, alebo pri prehliadaní webu. A všetci našli spôsob, ako zarobiť peniaze pomocou WordPress.

Príklady blogencov

Ak ste stále trochu nejasní o tom, čo je blogenista, tu je niekoľko príkladov, ktoré vám môžu pomôcť ilustrovať. Prvý je WPExplorer – to je správne. Začali sme ako jednoduché zdieľanie blogov tipy a novinky WordPress. Od tej doby sme sa stali vlastnými produktmi WordPress.

Ďalším skvelým príkladom (o ktorý sa môžeme len usilovať) je Podnikateľ v ohni. Najprv vášnivý projekt Johna Lee Dumasa, EOF prešiel z malého denného podcastu do humongovej siete najlepších podcastov, webinárov, workshopov a ďalších. Je úžasné, čo s blogom môžete urobiť a trochu sa sústrediť!

Ako sa môžete stať blogerom

Aj keď nemôžem zaručiť úspech, môžem vám poskytnúť základné kroky, aby ste mohli začať. Existujú tri hlavné kroky, ktoré zahŕňajú získanie vlastného blogu zo zeme, kultivovanie prevádzky a samozrejme nájdenie spôsobov, ako vygenerovať cashflow z vášho blogu. Poďme na to!

Krok 1: Vytvorte si blog

Mnohokrát sme hovorili o vytvorení blogu, ale tu je kondenzovaná verzia. Najprv si nejaký skvelý hosting WordPress. Používame a vysoko odporúčame WPEngine, pretože poskytujú spravovaný hosting, ktorý pre vás riešia váš server, takže sa tým nikdy nebudete musieť starať. Navyše ponúkajú skvelé doplnky, ako napríklad zálohovanie webových stránok, webové stránky a skutočne úžasnú podporu, všetko za 29 dolárov mesačne. Ak máte rozpočet, Flywheel je ďalší skvelý spravovaný hostiteľ WordPress, ktorý ponúka podobné výhody za 15 dolárov mesačne. A ak ste naozaj na topánkach, Bluehost má skvelý promo za prvý rok len 3,49 dolárov mesačne.

noir-theme

Vedľa stranou, musíte skvelý blog tému so skvelými funkciami. Odporúčame tému Noir Responsive WordPress Blog & Shop. Noir prichádza vybavený funkciami, ako sú možnosti rozloženia stránky, vlastné widgety (o sociálnych sieťach, na Instagrame, na Facebooku, informačné letáky atď.), Štýlové formáty videa a zvukových blogov, 700+ vlastných možností písiem Google, vlastné výbery farieb pre tóny témy prvky na vytvorenie vlastnej farebnej schémy, kompatibilita s WooCommerce, podpora jazykov RTL, vlastné autorské políčka so sociálnymi prepojeniami a veľa ďalších. Má všetko ašpirujúci blogenista potrebuje.

Akonáhle budete mať svoju tému, začnite blogovať. Vytvorte veľa jedinečného a kvalitného obsahu. Napísať recenzie. Vytvorte sprievodcov. Zdieľajte tipy na krásu. Komentovať správy. Ale prosím, čo kedy urobíš, napíš o tom, čo vieš a čo ťa zaujíma. Ak sa pokúsite začať blog o niečom, čo vás nezaujíma, pravdepodobne rýchlo stratíte na sile.

Krok 2: Vytvorte nasledujúce

Toto je možno najťažšia časť, keď sa z blogu stávate. Potrebujete premávku a budete ju musieť venovať času a úsiliu (pokiaľ váš BFF nie je Kim Kardashian, v takom prípade stačí, keď jej tweet pošle odkaz na váš blog … a ten náš bude tiež v poriadku?). Za predpokladu, že cez víkendy nepristupujete k A-listerom, môžete urobiť pár vecí, ktoré vám pomôžu pri zostavovaní.

sociálne zdieľanie

Buďte sociálni
Svoj obsah musíte získať na sociálnych sieťach prostredníctvom svojich vlastných účtov a prostredníctvom organického návštevníka vášho webu, ktorý bude zdieľať váš obsah. Noir áno vstavaný sociálny zdieľanie príspevkov, takže stačí len zabezpečiť, aby ste vytvorili tituly chytľavých príspevkov, ktoré budú zaujímať ďalších ľudí na Twitteri, Facebooku alebo Google+.

newsletter-Widget

Spustite Newsletter
Čím skôr si svoj informačný bulletin nastavíte, tým lepšie. Ľudia sa prihlásia na odber a väčšina používateľov sa nikdy neodhlási (stačí sa pozrieť na svoju vlastnú schránku, mám pravdu?). Odporúčame MailChimp od jeho použitia a používania. Okrem toho máme pre začiatočníkov sprievodcu MailChimp úžasným sprievodcom pre začiatočníkov. Začíname je zadarmo, čo je skvelé pre nového bloggera s nízkym rozpočtom, a ak používate tému Noir, existuje vstavaná miniaplikácia spravodajcu pre MailChimp. Stačí vložiť do svojho spravodajcu API a čitatelia môžu začať predplatiť!

Krok 3: Niečo predajte

S časťou „blog“, ktorá je zahrnutá v prvom kroku, sa teraz musíte zaoberať „preneurom“. Ak chcete byť firmou, musíte si na svojom blogu vytvoriť cashflow. Existujú dva spôsoby, ako sa k tomuto poslednému kúsku priblížiť.

inzeráty

reklama
Ak používate motív ako Noir, môžete ho predať a pridať  inzeráty na svoju webovú stránku pomocou vstavanej domovskej stránky, blogových príspevkov a oblastí miniaplikácií. Stačí prejsť na nástroj na prispôsobenie motívov (na hlavnom paneli WordPress kliknite na Vzhľad> Prispôsobiť> Všeobecné nastavenia motívu> Reklamy) a prilepte bannerový kód od svojho pridruženého podniku, AdSense alebo si vytvorte vlastný obrázok pomocou odkazu.

Pridružený predaj
Na webe môžete tiež propagovať ďalšie produkty a služby a generovať tak príjem. Takto si zarába na živobytie väčšina YouTuberov, blogerov krásy a dokonca aj guruov WordPress. Pripojte sa k pridruženému programu a pridajte si jedinečného pridružené odkazy pri vydávaní odporúčaní. Môžete tiež použiť bezplatný doplnok Pretty Link vytvoriť vlastné odkazy s vašou vlastnou adresou URL.

woocommerce-store

Predaj výrobkov a služieb
Jediná vec lepšia ako propagácia produktov iných národov je propagácia vašej vlastnej vytvorením internetový obchod. Vytvorte si svoju vlastnú elektronickú knihu, digitálny tovar, tričká, balíčky webinárov alebo čokoľvek iné. Vytvorte niečo, o čom viete, že čitatelia budú chcieť. Ak ste blogerom zameraným na životný štýl, vytvorte si cvičebný plán alebo knihu s receptami, ktorú predáte. Ak píšete o akciovom trhu, zostavte prémiovú zbierku najlepších investičných tipov. Čokoľvek chcete predať, téma Noir WordPress prichádza s plnou podporou a vlastným štýlom WooCommerce aby ste sa tam dostali a predali, predali, predali!

Zabalenie

Toto sú naše odporúčania, ako začať! Vyberte si svoj hostingový plán WordPress, získajte úžasnú tému, ako je téma Noir WordPress, propagujte svoje webové stránky a vytvárajte alebo zdieľajte produkty s ostatnými. Samozrejme, stále sa vyvíjajú snahy o to, aby sa stal blogenárom. Budete musieť pravidelne vytvárať čerstvý obsah, meniť svoje ponuky produktov, vytvárať sezónne propagácie, siete s ďalšími blogenistami na svojom trhu atď. Ale ak začnete s týmito tromi krokmi, položíte solídny základ a mierite do správny smer úspechu!

Ste tiež blogerom? Máte nejaké užitočné tipy pre našich ďalších čitateľov? Radi by sme počuli vaše tipy alebo skúsenosti v sekcii komentárov nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me