Ako sa stavia úžasný cestovný blog s

Spustite cestovný blog pomocou WordPress

Kto nemá rád rozprávanie o tom, kam cestoval? Ak ste častým cestovateľom alebo radi cestujete, možno ste premýšľali o napísaní cestovného blogu, ale neviete, kde začať.

WordPress je perfektný redakčný systém pre cestovateľov blogov z oblasti cestovného ruchu, pretože sa ľahko nastavuje a existuje veľa zdrojov, ktoré vám môžu pomôcť. Môžete si vytvoriť svoj vlastný cestovný blog, ktorý je pripravený na to, aby ste sa o týchto úchvatných cestách a dobrodružstvách okamžite podelili.

Tento článok vás prevedie tým, čo musíte urobiť, aby ste si vytvorili vlastný cestovný blog a zdieľali niektoré témy a doplnky, ktoré posunú váš cestovný blog na ďalšiu úroveň a oživia vaše príbehy pre vašich čitateľov. Poďme praskať!

1. Nechajte sa inšpirovať inými cestovnými blogmi

Snímka obrazovky domovskej stránky Stuck In Customs.

Inšpirujte sa a učte sa z cestovnej fotografie Stuck in Customs

Neexistuje nedostatok cestovných blogov, takže je ťažké vybrať iba pár, ktoré sa majú zvýrazniť. Najlepšie cestovné blogy sú krásne na pohľad a zdieľajú jedinečný pohľad na cestovanie.

Čo budete potrebovať pre svoj blog o cestovaní

Teraz, keď sme vám ukázali, ako môže vyzerať cestovný blog na WordPress, pozrime sa, čo budete potrebovať, aby ste mohli začať:

 • WordPress: Docela zrejmé, že? Budete ho potrebovať nainštalovaný lokálne alebo na webovom serveri a my vám vysvetlíme, ako sa dá toto nastavenie nastaviť nižšie.
 • Téma: Ďalej vám povieme, čo by ste mali hľadať v téme cestovného blogu a poskytneme vám bezplatné a prémiové návrhy. Stačí si vybrať ten, ktorý vyhovuje vášmu vkusu.
 • pluginy: Povieme vám, aké doplnky by ste mali zvážiť pridaním na svoj web.
 • Krásna fotografia: Polovica zábavy z cestovania sú obrázky, takže na svojom webe budete potrebovať veľa fotografií a my vám ukážeme, ako zaistiť, aby ich nespomalili..

Nič príliš komplikované, však? Poďme!

2. Získajte dobrý plán hostenia a nainštalujte WordPress

Prvým krokom pri nastavovaní blogu je získanie inštancie programu WordPress spusteného buď lokálne, alebo online. Pre hosťovanie WordPress dôrazne odporúčame:

 • WP Engine: Spravovaný hosting, ktorý začína na 29 USD mesačne, a zaoberá sa inštaláciami, zálohami a aktualizáciami.
 • zotrvačníka: Ďalší spravovaný hostiteľ WordPress, ale za 15 dolárov mesačne je skvelé, ak máte rozpočet.
 • Bluehost: Veľmi priaznivý pre rozpočet, začínajúci na 3,49 dolárov mesačne, a majú možnosť rýchlej inštalácie pre WordPress.

Teraz máte nastavený WordPress, čo ďalej? Pozrime sa na témy.

3. Vyberte tému Travel Blog WordPress

Aj keď je ľahké zmeniť motívy v programe WordPress, mali by ste sa pozrieť na niekoľko rôznych tém skôr, ako začnete – nevyberajte iba tú prvú, ktorú vidíte. Ak uvažujete o kúpe témy (ktorú odporúčame), prečítajte si naše tipy na kúpu dokonalej témy WordPress.

Pri hľadaní témy cestovného blogu budete chcieť venovať pozornosť dispozície a ako sa používa snímky, pretože to bude pre vás životne dôležité rozprávanie príbehov. Tiež sa pozrite, či má zabudovanú podporu mapy, pretože to môže pridať ďalší rozmer vašich cestovných príbehov. Tu by ste mali určite zvážiť niektoré témy WordPress.

Celkom téma WordPress (ukážka blogu o cestovaní)

Celkom téma WordPress (ukážka blogu o cestovaní)

Informácie a sťahovanieZobraziť ukážku

Súčet je zďaleka jedným z najflexibilnejších a najbohatších tém WordPress na trhu, takže dáva zmysel, že je to skvelá voľba aj pre cestovné blogy. Pomocou priložených prémiových animovaných posúvačov, vytváračov stránok drag & drop, galérií obrázkov, možností portfólia, vstavaného formátovania galérií po postoch, vlastných nastavení obrázkov a ďalších, môžete navrhnúť perfektnú webovú stránku s pixelmi presne tak, ako chcete. Vďaka intuitívnym možnostiam v téme Prispôsobiteľ a plus rýchlym importom vzorových webov (ako je ukážka Cesty uvedená vyššie) celkom uľahčuje začatie práce, aj keď ste novým používateľom WordPress..

Zdarma Photo Blog WordPress Téma

Zdarma Mesa WordPress Téma

Info & DownloadView The Demo

Téma Mesa Free WordPress od WPExplorer je perfektný spôsob, ako si dnes môžete vytvoriť svoj cestovný blog. Vďaka podpore mnohých typov médií (obrázok, galéria, zvuk, video a cenová ponuka) a čistému rozloženiu mriežky muriva je Mesa ideálna na predstavenie vašich dobrodružstiev..

Téma WPVoyager Travel Blog WordPress

Téma WPVoyager WordPress

Info & DownloadView The Demo

Téma WPVoyager je odvážna, moderná a prémiová téma, ktorá naláka vašich čitateľov na elegantné fotografické siete a integráciu Máp Google. Navyše podporuje stopy KML, takže môžete dokumentovať svoje cesty po celom svete.

Expedícia Cestovanie Blog Téma

Expedícia Cestovanie Blog Téma

Info & DownloadView The Demo

Expedícia je responzívna téma cestovného blogu WordPress, vyvinutá spoločnosťou WPZoom. Táto dobre cestovaná téma je ideálna na zdieľanie vašich obľúbených miest, hotelov, aktivít, reštaurácií a ďalších.

To, čo robí expedíciu skvelým začiatkom, je jej jadro. Téma bola postavená na výkonnom rámci ZOOM, aby vám poskytla veľa možností farieb a písiem, krátkych kódov, nastavení SEO, šablón stránok a príspevkov a ďalšie. Téma je plne lokalizovaná a je úplne pripravená na preloženie do vášho rodného jazyka, aby si čitatelia mohli skutočne prečítať váš blog. Expedícia tiež plne reaguje, takže ak vaši čitatelia chytia cestovnú chybu, môžu si váš blog rezervovať z ľubovoľného počítača, tabletu, telefónu alebo iného zariadenia, ku ktorému majú prístup..

4. Pridajte užitočné doplnky pre SEO, mapy a ďalšie

Príklad služby Mapy trhu Pro

Príklad aplikácie Maps Marker Pro a rozšíreného mapovacieho doplnku WordPress.

Jednou z hlavných výhod pri vytváraní stránok pomocou WordPress je dostupnosť doplnkov, ktoré dokážu robiť čokoľvek. Odporúčame vám niekoľko základných doplnkov, ktoré by ste mali zvážiť ako prvé pri inštalácii a aktivácii, napríklad Váš SEO pre optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov a Akismet na ochranu proti spamu. V našom článku sa zaoberáme ďalšími možnosťami, ako začať blogovať.

Pri vytváraní cestovného blogu možno budete chcieť urobiť niečo viac, než len písať o miestach, ktoré ste boli. Mapy sú dobrým spôsobom, ako pomôcť svojim čitateľom vziať so sebou. Mnoho tém cestovného blogu bude zahŕňať podporu máp. Pridanie do služieb Google, ako sú analytika alebo captcha. A možno budete chcieť zvážiť aj doplnok pre sociálne siete.

5. Pridajte a optimalizujte svoje obrázky

Pridajte fotografie do svojho blogu

Žiadny blog o cestovaní by nebol úplný bez obrázkov miest určenia a vieme, že máte fotografie svojich výletov. Ak chcete svojich čitateľov skutočne ponoriť do svojich príbehov o cestovaní, musíte mať krásne obrázky miest, o ktorých píšete..

Veľkým problémom s obrázkami na vašom webe je to, že môžu zaberať veľa miesta, čo môže bohužiaľ spomaliť vaše webové stránky. Vaša webová stránka musí byť rýchla, najmä ak vaši čitatelia chcú prehliadať váš web na svojom mobilnom zariadení.

Optimalizácia obrázkov pomáha obrázkom zaberať čo najmenší priestor na vašom webe, čo sa začína použitím správnej veľkosti a formátu obrázka. Napísali sme dosť komplexného sprievodcu optimalizáciou obrázkov, ktorý vám pomôže, takže si nemyslite, že to nemôžete urobiť. Existuje tiež niekoľko doplnkov na optimalizáciu obrázkov, pomocou ktorých môžete pomôcť.

záver

Vytvorenie cestovného blogu pomocou WordPress je jednoduché a dá sa urobiť veľmi rýchlo pomocou krásnej témy a doplnkov. Pridajte svoje obrázky na podporu svojich príbehov a o víkendoch prepravíte svojich čitateľov po celom svete!

Všetko, čo musíte urobiť, je postupovať podľa jednoduchých krokov, ktoré sme načrtli:

 1. Gert sa inšpiroval
 2. Nastavte WordPress
 3. Vyberte tému
 4. Nainštalujte správne doplnky
 5. Používajte krásne (a optimalizované) obrázky

Zúčastnili ste sa našej rady, postupujte podľa krokov a konečne začnete svoj blog o cestovaní? Radi by sme videli, ako budete zdieľať svoje ďalšie dobrodružstvo, takže zdieľajte odkaz uvedený nižšie. Alebo ak máte nejaké otázky alebo návrhy, dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me