Ako vložiť súbory PDF do WordPress

Ako vložiť súbory PDF do WordPress

Môžu nastať situácie, keď by ste chceli vložiť do svojho príspevku alebo stránky súbor PDF:

  • Autor knihy môže chcieť dať čitateľom bezplatnú kópiu.
  • Pridanie katalógov produktov na svoj web.
  • Ak chcete zdieľať svoje návrhy vo formáte PDF s klientmi.
  • Možno prevádzkujete cestovnú kanceláriu a chcete zobraziť trasu cestovných balíkov.

Je tu však problém!

Aj keď vám WordPress umožňuje vkladať audio, videá a samozrejme obrázky, nie je možné vkladať súbory PDF do vašich príspevkov a stránok. Táto funkcia zatiaľ nie je k dispozícii, možno bude pridaná v budúcnosti.

V prípade, že chcete pridať súbor PDF, môžete ho nahrať pomocou Pridať médiá vložte ho a odkaz na tento súbor sa pridá na vašu stránku. A vaši návštevníci si ho môžu stiahnuť alebo zobraziť súbor vo webovom prehliadači tak, že opustia vaše webové stránky.

Čo ak však chcete do svojich príspevkov vložiť súbory PDF a nechať svojich návštevníkov, aby si ich prezerali bez toho, aby opustili váš web? Existuje nejaké riešenie? Krátka odpoveď je ÁNO.

Takže v tomto príspevku ukážem, ako môžete vložiť súbor PDF do svojho príspevku alebo stránky WordPress. Predtým, ako začnete, pravdepodobne budete chcieť vytvoriť dobre naformátovaný, čistý dokument PDF pomocou a PDF editor. Potom budete pripravení pridať ho do svojich príspevkov pomocou doplnku alebo bez neho. Začnime.

Ako vložiť súbor PDF pomocou doplnku

Existuje veľa doplnkov, ktoré môžete použiť na pridanie súboru PDF k vášmu príspevku na WordPress.

Budeme však používať doplnok s názvom Vkladač PDF. Jedná sa o bezplatný doplnok, ktorý je k dispozícii v adresári WordPress Plugin. Najlepšie na tomto doplnku je použitie JavaScriptu na vykonávanie svojej práce a nie nejaká služba tretích strán alebo prvky iframe.

Krok 1: Nainštalujte doplnok PDF Embedder

Prihláste sa do svojho WordPress Dashboard a choďte na Doplnky> Pridať nové. Teraz vyhľadajte Vkladač PDF do vyhľadávacieho poľa. Keď nájdete doplnok, jednoducho ho nainštalujte a aktivujte. Jednoduché, nie je to tak?

Nainštalujte doplnok Embedder PDF

Krok 2: Nastavenie doplnku

Po nainštalovaní tohto doplnku môžete začať vkladať súbory PDF, najskôr však musíte upraviť nastavenia tak, aby vložené súbory vyzerali lepšie. Ak chcete otvoriť stránku nastavení tohto doplnku, prejdite na Nastavenia> PDF Embedder z ľavého bočného panela vášho Dashboardu WordPress.

Nastavenia vloženia PDF

Bezplatná verzia tohto doplnku vám umožňuje zmeniť nasledovné:

  • Šírka a výška – Môžete zmeniť šírku a výšku prehliadača PDF. Prijíma celočíselné hodnoty (v pixeloch) alebo max (Šírka 100%).
  • Umiestnenie panela s nástrojmi – Panel nástrojov tohto prehliadača PDF umožňuje publiku priblížiť alebo vzdialiť zobrazenie a prejsť na nasledujúcu alebo predchádzajúcu stránku. Panel s nástrojmi môžete mať hore, dole alebo oboje.
  • Umiestnite kurzor na panel s nástrojmi – Môžete si vybrať, či má byť panel nástrojov viditeľný iba pri umiestnení kurzora myši nad dokument alebo nie.

Toto sú teraz univerzálne nastavenia. Čo ak však chcete zmeniť nastavenia konkrétneho súboru? Môžete to urobiť pomocou krátkych kódov. Tu je príklad:

[pdf-embedder url = ”http://yoursite.com/wp-content/uploads/2019/01/April.pdf” width = ”500 ″ toolbar =” top ”toolbarfixed =” on ”]

Vo vyššie uvedenom príklade je šírka nastavená na 500px, umiestnenie panela s nástrojmi je nastavené na začiatok a panel s nástrojmi bude pevný. Panel s nástrojmi môžete nastaviť aj na spodok a panel s nástrojmi vypnutý.

Tento doplnok má tiež prémiovú verziu, ktorá ponúka funkcie, ako sú tlačidlo na stiahnutie, sledovanie a sťahovanie súborov, nepretržité posúvanie stránok a otváranie odkazov v novom okne..

Krok 3: Vložte súbor PDF do svojho príspevku alebo stránky

Po dokončení nastavení môžete začať robiť špinavú prácu. Teraz, či už používate klasický editor alebo editor Gutenberg, môžete pomocou tohto doplnku ľahko dosiahnuť požadovaný výsledok.

Ak používate Klasický editor, vloženie súboru PDF je podobné tomu, čo by ste urobili pre obrázok alebo video.

Najskôr vytvorte nový príspevok alebo otvorte existujúci príspevok a potom kliknite na Pridať médiá Tlačidlo. Teraz nahrajte svoj súbor PDF, kliknite na Vložte na príspevok a do vášho príspevku sa pridá skrátený kód.

Vloženie súboru PDF Classic Editor

To je všetko – teraz si môžete zobraziť ukážku svojho príspevku a skontrolovať, či funguje správne alebo nie.

Čo takto Gutenberg Editor? Doplnok PDF Embedder je dodávaný so špecifickým blokom. Vytvorte nový príspevok a kliknite na ikonu Pridať blok. Ďalej vyhľadajte Vkladač PDF blok a vyberte ho.

Vložte súbor PDF Gutenberg Editor

Nakoniec kliknutím na blok vyberte (alebo odovzdajte) svoj súbor PDF a vaša práca je hotová.

Toto je konečný výsledok bez ohľadu na to, ktorý editor používate:

Vložený súbor PDF v konečnom znení

Populárne doplnky pre prehliadač PDF

Aj keď doplnok PDF Embedder odvádza dobrú prácu, vždy je dobré mať nejaké alternatívy. Dovoľte mi teda teraz zdieľať niektoré bezplatné a prémiové doplnky pre prehliadače PDF, a to v žiadnom konkrétnom poradí:

Prehliadač PDF pre WordPress

Prehliadač PDF pre doplnok WordPress

Informácie a sťahovanie

S viac ako 3900+ predajmi je prehliadač PDF pre WordPress predajným doplnkom prehliadača PDF na CodeCanyon. Jedná sa o plne pohotový doplnok kompatibilný s prehliadačom. Tento doplnok vám umožňuje povoliť alebo zakázať možnosti, ako sú tlač, sťahovanie, zväčšovanie, navigácia po stránke a zdieľanie v sociálnej sieti. Pomocou nástroja Google Analytics s programom WordPress môžete tiež sledovať počet návštevníkov, ktorí čítajú vaše súbory PDF.

Embedder služby Disk Google

Doplnok Google Embedder Plugin

Google Drive Embedder je bezplatný doplnok, ktorý vám umožňuje pristupovať na Disk Google z hlavného panela WordPress a vkladať do svojho príspevku alebo stránky PDF, Word dokumenty alebo tabuľky. Aby ste však mohli tento doplnok používať, musíte si ho nainštalovať Prihlásenie do služby Google Apps rovnako – účelom tohto doplnku je pripojiť disk Google k vášmu webu WordPress.

Prehliadač PDF Algori

Doplnok prehliadača PDF Algori

Hľadáte doplnok Gutenberg pre vloženie súborov PDF? Môžete vyskúšať doplnok Algori PDF Viewer. Tento bezplatný doplnok je kompatibilný so všetkými webovými prehliadačmi, ako sú Google Chrome, Firefox, Safari, Opera a Internet Explorer 11. Umožňuje vám načítať viac súborov na jednu stránku a podporuje režim prezentácie..

Doplnok Real3D FlipBook WordPress

Doplnok Real3D FlipBook WordPress

Informácie a sťahovanie

Ako už názov napovedá, Real3D FlipBook je citlivý a dotykový priateľský 3D flipbookový doplnok na zobrazovanie súborov PDF a obrázkov. Bol vyvinutý pomocou HTML5 a nevyžaduje použitie Flash. Môžete prispôsobiť nastavenia, ako je rýchlosť prevrátenia, prevrátenie zvuku, úroveň priblíženia a uhol kamery. Tento doplnok tiež podporuje režim lightbox a režim celej obrazovky.

Vložte ľubovoľný dokument plus

Vložte ľubovoľný dokument plus

Informácie a sťahovanie

Vkladanie ľubovoľných dokumentov Plus je jedným z jeho doplnkov, ktorý umožňuje ľahko nahrávať a vkladať súbory dokumentov (PDF, Word, PPT, Excel atď.) Na webové stránky WordPress. Doplnok pridá nad vizuálny editor tlačidlo „Pridať dokument“. Otvorí sa kontextové okno EAD Plus, z ktorého si môžete vybrať zdroj dokumentu. Je tiež úzko integrovaná s cloudovými službami Google Drive, Dropbox a Box.com. Môžete zostať na svojom webe WordPress a nahrávať súbory do cloudových služieb a vkladať odtiaľto.

Po nahraní alebo výbere dokumentu, ktorý chcete vložiť, získate aj možnosť vybrať si, ktorú službu dokumentov si chcete vložiť. Doplnok automaticky rozpozná formát súboru a navrhne vám prehliadač. Diváci môžu spracovať súbor s maximálnou veľkosťou 5 až 8 MB. V prípade väčších súborov vývojári odporúčajú odovzdať ich na Disk Google a odtiaľ ich vložiť.

Ako vložiť súbor PDF bez doplnku

Ak ste jedným z tých, ktorí vždy hľadajú riešenia bez doplnku, táto sekcia je pre vás. Určite môžeme vložiť súbor PDF do príspevkov a stránok WordPress bez inštalácie ďalšieho doplnku.

Táto myšlienka je jednoduchá – svoj súbor PDF musíte nahrať na svoj účet na Disku Google a potom pomocou kódu iframe vložiť tento súbor na svoje stránky. Aj keď je táto metóda bezpečná, jediným problémom je použitie prvkov iframe.

Krok 1: Ísť do disk Google a prihláste sa do svojho účtu.

Krok 2: Sem odovzdajte súbor PDF, ktorý chcete vložiť do svojho príspevku WordPress. Kliknite na Nový na ľavom bočnom paneli vášho účtu Disk Google vyberte položku Nahranie súboru, a nahrajte súbor z miestneho počítača.

Odovzdanie súboru na Disk Google

Krok 3: Po nahraní súboru na disk ho dvakrát kliknite na jeho ukážku. Teraz kliknite na 3 zvislé bodky (Ďalšie akcie) v pravom hornom rohu a vyberte položku Otvoriť v novom okne.

Krok 4: V novom okne kliknite na Viac akcií (3 zvislé bodky v pravom hornom rohu) a vyberte Zdieľať.

Zdieľanie súborov PDF na Disku Google

Krok 5: Otvorí sa kontextové okno s názvom Zdieľať s ostatnými. Tu kliknite na Získajte odkaz na zdieľanie – čo to robí, je to, že si ho môže zobraziť ktokoľvek s odkazom na súbor PDF. Ak to neurobíte, súbor zostane súkromným a nebude viditeľný pre vaše publikum na vašom webe.

Získajte zdieľateľný odkaz

Krok 6: Ak si neželáte, aby si návštevníci súbor stiahli alebo vytlačili a tiež zakázali funkciu kopírovania textu, kliknite na Pokročilé v rovnakom rozbaľovacom okne. Začiarknite možnosť „Zakázať možnosti sťahovania, tlače a kopírovania pre komentárov a divákov“ a kliknite na hotový.

Zakázať preberanie tlačenej kópie v službe Disk Google PDF

Krok 7: Teraz je čas získať kód na vloženie, ktorý použijeme v našom príspevku. Ak to chcete získať, znova kliknite na Viac akcií a vyberte položku Vložiť položku, a skopírujte kód iframe.

Kód na vloženie kópie služby Disk Google

Krok 8: Prejdite na informačný panel WordPress a vytvorte alebo upravte príspevok alebo stránku, na ktorú chcete vložiť súbor PDF. Teraz, ak používate Klasický editor, stačí prejsť na kartu Text a vložiť kód:

Karta Classic Editor Text

pre Gutenberg Editor, musíte pridať nový blok, vyhľadať vlastný HTML a nakoniec pridať kód do prvku iframe do vlastného bloku HTML:

Vlastný blok HTML

Krok 9: To je všetko – teraz si prezrite svoj príspevok alebo stránku a skontrolujte vložený súbor PDF.

Poznámky k vkladaniu súborov PDF do WordPress

WordPress vám umožňuje odkazovať na vaše súbory PDF, ale nevkladať ich. Tento tutoriál však tento problém rieši. Ukazuje, ako môžete vložiť súbory PDF na svoje príspevky alebo stránky, rovnako ako obrázky a videá, pomocou doplnku alebo bez neho..

Vložili ste niekedy na svoj web súbor PDF pomocou niektorej z týchto dvoch metód? Máte na mysli alternatívny doplnok a veríte, že je lepší ako ten, ktorý je uvedený v tomto článku? Dajte mi vedieť svoje myšlienky v sekcii komentárov.