Ako vytvoriť galériu obrázkov v Príručke pre začiatočníkov programu WordPress

Ako vytvoriť galériu obrázkov v Príručke pre začiatočníkov programu WordPress

Hej ty tam! Dúfam, že ste mali jedinečnú sviatočnú sezónu. Dnes sa bavme o galériách WordPress. Ak by ste chceli zdieľať tie pekné fotografie, ktoré ste vzali počas sviatočných období, nemusíte hľadať ďalej ako galériu WordPress. Správne, nepotrebujete doplnok. Nie, nie.

WordPress sa dodáva so vstavanou galériou, s ktorou je blažená práca. Môžete uverejňovať svoje úžasné fotografie, upravovať ich; pridajte titulky, odkazy atď. a – vďaka modulu Jetpack Carousel – pridajte lightbox, aby si čitatelia mohli prezerať väčšie verzie vašich fotografií v ich plnej kráse.

Či už ste fotografom, blogerom s fotografiami alebo jednoducho zdieľate obrázky na svojom webe, galéria WordPress vám ponúka presne tie nástroje, ktoré potrebujete, aby ste mohli zvíťaziť. V tomto príspevku nájdete:

  • Ako vytvoriť farebné galérie WordPress
  • Ak potrebujete doplniť svoje galérie, potrebujete niekoľko doplnkov Galérie WordPress

Stručne povedané, ste v skvelej dobe, tak si zapnite bezpečnostné pásy a užite si jazdu.

Ako vytvoriť farebné galérie WordPress

Galérie obrázkov pridávajú farbu a životnosť na váš web WordPress a zároveň zvyšujú udržanie používateľov. A keďže ich pridanie k WordPressu je neuveriteľne ľahké, nič vám nebráni vo vytváraní príjemných príspevkov a stránok, ktoré zaujmú vašich čitateľov. Tu je postup, ako pridať obrázkovú galériu do WordPress.

Vyberte umiestnenie

Galéria WordPress môže ísť kamkoľvek na vašu stránku alebo príspevok. Môžete ho umiestniť na prázdny príspevok / stránku alebo do stredu textu. Jediné, čo musíte urobiť, je umiestniť kurzor na miesto, kam má ísť vaša galéria, ako je to znázornené nižšie:

Galérie wordpress pridávajúce nový príspevok

Pridať obrázky

Ďalej musíte pridať svoje obrázky. Kliknutím na tlačidlo Add Media (Pridať médiá) sa dostanete na obrazovku Insert Media (Vložiť médiá). Ďalej kliknite na odkaz Vytvoriť galériu a začnite s budovaním vašej galérie:

Galérie wordpress vytvárajú obrazovku galérie

Máte tu dve možnosti. Môžete nahrať obrázky z počítača alebo použiť obrázky, ktoré už máte v knižnici médií. Pretože naša je nová inštalácia WordPress bez akýchkoľvek obrázkov, budeme s prvou pokračovať.

Kliknutím na Vybrať súbory alebo presunutím obrázkov na obrazovku spustite nahrávanie:

obrazovka nahrávania obrázkov wordpress galérií

Nahrávanie obrázkov do galérie WordPress

Po odovzdaní obrázkov máte na výber z každého z vašich obrázkov. Niektoré obrázky môžete dokonca vylúčiť z galérie WordPress. Je to jednoduché; vec a kliknite per se. Ku každému z vašich obrázkov pridajte názvy, titulky, alt texty a popisy a potom stlačte tlačidlo Vytvoriť novú galériu. Tým sa dostanete na obrazovku Upraviť galériu, kde môžete upraviť svoju galériu na dĺžku:

obrazovky galérie úprav galérie wordpress

Upraviť galériu

Na obrazovke Upraviť galériu môžete vykonať niekoľko akcií. Napríklad môžete presunúť obrázky myšou a zmeniť ich poradie, pridať do galérie ďalšie obrázky, zoradiť obrázky opačným smerom, usporiadať obrázky v ľubovoľnom náhodnom poradí, zobraziť adresy URL svojich obrázkov, zrušiť celú galériu, nastaviť počet stĺpcov a tak ďalej:

galérie wordpress galérie upravujú akcie obrazovky galérie

Vložte galériu

Keď budete s nastaveniami galérie spokojní, je čas pokročiť ďalej. Kliknite na tlačidlo Vložiť galériu. Vaša galéria sa objaví vo vašom príspevku / stránke ako séria miniatúr. Galériu môžete v tomto bode stále upravovať kliknutím na niektorú z miniatúr:

Galéria wordpress galérií vložená

Jediné, čo musíte urobiť, je stlačiť tlačidlo Publikovať / Aktualizovať a ste zlatí:

Galéria wordpress uverejnená galéria

Bolo to ľahké, však? Tieto marketingové tipy pre WordPress môžete vložiť do banky a ukázať svoju galériu celému svetu. Ak v tejto chvíli kliknete na nejaký obrázok vo svojej galérii, otvorí sa na stránke prílohy, s ktorou musíme súhlasiť, nie je príliš atraktívna:

stránka príloh galérie wordpress

Pridanie Lightbox do vašich galérií WordPress

Môžete aktivovať modul Carousel od spoločnosti Jetpack, ktorý používateľom umožňuje prezerať si galériu v krásnom lightboxu. Ak sa chcete vyhnúť Jetpacku, skvelí chlapci z WPBeginner rozvetvili karuselový modul a teraz ho ponúkajú ako samostatný doplnok známy ako Galéria Kolotoč bez Jetpacku.

Stačí nainštalovať a aktivovať doplnok na svojom webe WordPress, potom prejdite na Nastavenia -> Médiá a vyberte možnosti Karusel:

možnosti kolotočov wordpress galérií

Obnovte svoj príspevok v galérii a kliknite na ľubovoľný obrázok. Vaša galéria sa teraz otvára v krásnom lightboxu:

obrázky galérie wordpress v lightboxe

sladký.

Teraz, keď môžete vytvárať galérie WordPress ako profesionáli, ako vyskúšať pár doplnkov Galérie WordPress, ktoré zvyšujú výkon celého galérie WordPress? Znie to skvele, správne?

Doplnky Galérie WordPress

Ak chcete svoje galérie WordPress preplniť, na trhu doplnkov WordPress sa nikdy nenachádzajú potrebné doplnky. Pri výbere nezabudnite na faktory, ako sú hodnotenie doplnkov, rýchlosť, jednoduchosť použitia a ponúkané funkcie. Toto je mimochodom zoznam najlepších doplnkov, ktoré sme našli:

Galéria od Enviry

galérie galérie wordpress od Enviry

Začnime doplnkom galérie WordPress ako žiadny iný. Gallery by Envira vám umožňuje vytvárať krásne a plne citlivé galérie WordPress za pár minút. Je optimalizovaný pre najlepší výkon na webe a serveri, pretože podľa vlastných slov autorov: „… pokiaľ ide o SEO a konverziu, rýchlosť je dôležitá.“

Okrem toho, že je kompatibilný s mobilnými zariadeniami, je tento doplnok galérie WordPress dodávaný s tvorcom galérie drag and drop, vďaka ktorému je vytváranie galérií WordPress jednoduché a rýchle. Navyše môžete ľahko pridať integráciu sociálnych médií a predávať svoje obrázky bez toho, aby ste sa potili. Vytvorte iba svoje galérie WordPress a pridajte ich do svojich príspevkov / stránok pomocou krátkych kódov.

lightbox v galérii Envira

Ak chcete zaviesť systém, môžete vytvoriť videozáznamy, pridať vodoznaky na ochranu svojich obrázkov, usporiadať obrázky do albumov spolu s titulnými fotografiami, vytvárať úžasné prezentácie, chrániť svoje galérie heslom, pridať vlastné štýly CSS a ešte oveľa viac. Pro verzia ponúka tie najlepšie funkcie.

Plátno WP

galérie galérie wordpress

Program WP Canvas, ktorý vyvinul Chris Baldelomar, nerobí nič viac, ako len pridáva ďalšie možnosti do svojich galérií WordPress. Inými slovami, tento doplnok „… rozširuje galérie WordPress o galériu muriva, karuselu a galériu posuvných prvkov.“

A keď povieme ďalšie možnosti, máme na mysli veľa pekných možností, ktoré vám umožnia zmeniť vaše galérie WordPress podľa toho, ako si želáte..

galérie wordpress galérií

Môžete si napríklad vybrať z 5 štýlov titulkov, 6 typov titulkov, 8 štýlov zobrazenia, 15 veľkostí automaticky otváraných okien, pridať vlastné odkazy, otvoriť obrázky na nových kartách a skryť ovládacie prvky galérie, aby ste spomenuli len tie najdôležitejšie.

Fotogaléria

doplnok pre fotogalériu

Po inštalácii a aktivácii tohto doplnku galérie WordPress pridá položka Galéria fotografií do ponuky správcu, vďaka ktorej je vytváranie galérií WordPress rovnako jednoduché ako vytváranie príspevkov. Je smutné, že som nemohol vybrať obrázky zo svojej mediálnej knižnice, čo znamenalo opätovné odovzdanie rovnakých obrázkov. To tiež znamená, že doplnok vytvorí ďalší priečinok vo vašom priečinku s nahrávaním! Nie super chlapci.

obrazovka správcu fotogalérie

Keď odovzdáte obrázky, prispôsobenie vašej galérie je rovnako jednoduché ako A, B, C. Môžete pridať ukážku (titulnú) fotografiu, pridať popisy, nastaviť vodoznaky, pridať alternatívny text, neuverejniť fotografie, znova vytvoriť miniatúry, pridať značky atď. veľa z jednej obrazovky.

Potom pridajte galérie WordPress z obrazovky Upraviť príspevok, kde si môžete vybrať ďalšie možnosti. Hovoríme o funkciách, ako sú rôzne štýly zobrazenia, schopnosť zobrazovať reklamy, ovládacie prvky skryť / zobraziť, vyhľadávacie pole, režim celej obrazovky a ešte oveľa viac.

Títo chlapci však musia niečo urobiť s používateľským rozhraním, pretože Foto galéria si z hľadiska užívateľskej prívetivosti vyžaduje veľa.

Galéria NextGEN

galéria nextgen

Pravdepodobne najobľúbenejší doplnok galérie WordPress, NextGEN vyrába vlny v kruhoch WordPress od roku 2007. Každý rok priemeruje okolo 1,5 milióna stiahnutí, aby sme nespomínali úžasné hodnotenia, ktoré získava. Priniesol vám Imagely, chlapci s fotografiou WordPress, môžete sa spoľahnúť na NextGEN a pridajte život do svojich galérií WordPress..

Čoskoro uvidíme, čo je v taške. Na začiatok vám NextGEN ponúka robustný systém správy galérie WordPress, ktorý je vybavený nespočetnými možnosťami odovzdávania, úprav a publikovania obrázkov..

Sprievodca galériou nextGEN

Jedinou funkciou, ktorá niesla môj deň, je intuitívny Sprievodca galériou, ktorý vás krok za krokom prevedie vytvorením prvej galérie NextGEN. Sprievodca je tak ľahko použiteľný, mali by ste vytvoriť galériu za pár sekúnd. Tento doplnok musíme pochváliť kvôli ľahšiemu použitiu.

Fotoalbum WP Plus

Galérie WordPress Photo WP Photo Album Plus

Po aktivácii programu WP Photo Album Plus sa zobrazí odkaz (v hornej časti obrazovky správcu WordPress) na stránku s nastaveniami pre rýchle počiatočné nastavenie. Táto stránka rýchleho nastavenia je naložená množstvom možností, ktoré vám umožňujú navrhnúť galériu z vašich snov.

Napríklad si môžete vybrať, či vaše motívy reagujú, môžete zmenšiť obrázky pri odovzdávaní, umožniť návštevníkom odovzdávať obrázky, aktivovať systémy hodnotenia, komentárov a zdieľania v sociálnych sieťach, pridávať zvukové a video súbory, nastaviť šírky obrázkov (existuje nespočet možností) tu!), pridajte strúhanku, zverejnite fotografiu dňa a ešte oveľa viac.

wp fotoalbum plus stránka s nastaveniami

Toto je dokonalý doplnok do galérie, ktorý obsahuje viac funkcií, ako kedykoľvek budete potrebovať. Odhliadnuc od nastavení je vytvorenie novej galérie rovnako jednoduché ako koláč. Doplnok pridá položku Photo Albums do ponuky správcu WordPress, ktorá vám pomôže ľahko vytvoriť a získať prístup k vašim galéri WordPress. Používateľské rozhranie však zostáva veľa, čo je potrebné, ale so všetkými možnosťami, ktoré toto dieťa zabalí, si sotva sťažujete.

Po vytvorení fotoalbumu prejdite na obrazovku Upraviť príspevok / stránku a pomocou tlačidla Generátor kódov WPPA + Shortcode pridajte galériu k svojmu príspevku alebo stránke:

Fotoalbum wp plus pridať galériu

Toto vám poskytne váš vlastný album fotografií WordPress, a tu je príklad:

fotoalbum wp plus príspevok

súvisiace Reading

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o galériách WordPress a súvisiace téme fotografie WordPress, kurátorom som pre vašu potešenie zo sledovania preveril tento krátky zoznam:

záver

Galérie WordPress sú účinné pri publikovaní, zdieľaní a dokonca predaji fotografií. Ľahko sa vytvárajú a rozširujú pomocou doplnkov Galérie WordPress. Úprimne povedané, nič by vás nemalo zdržiavať pri vytváraní krásnych galérií WordPress ako bossa.

Vynechali sme váš obľúbený doplnok galérie WordPress? Ktorý doplnok alebo doplnok galérie WordPress na vašom webe používa? Máte otázku alebo návrh týkajúci sa galérií WordPress? Dajte nám vedieť v nižšie uvedenej oblasti komentárov. na zdravie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me