Ako vytvoriť kvíz pre svojich používateľov na WordPress (v 7 jednoduchých krokoch)

Kvízy. Naozaj nie sú také hrozné ako testy alebo skúšky – váš web nie je škola, takže môžete nasadiť zábavné kvízy, vďaka ktorým bude váš web interaktívnejší a dokonca si od svojich návštevníkov vyžiadate hodnotnú spätnú väzbu. Môžete vidieť, ako čitatelia odpovedajú na určité otázky, a môžete zistiť, čo na vašom webe robia alebo nemajú. Stručne povedané, kvízy robia vaše stránky pútavými, jedinečnými a zábavnými.

Možnosti tu sú bohaté. Nemusíte sa ani pýtať na veci, ktoré sa priamo týkajú vášho webu, pokiaľ sa vaše otázky spájajú s ľuďmi a budujú komunitu v súlade s vašimi hlavnými cieľmi. Napríklad, aj keď spoločnosť ESPN na svojich stránkach vždy ponúka športové kvízy, vždy tam hodia príležitostnú popkultúru alebo politickú otázku v závislosti od toho, čo je v súčasnosti trendy..

Vytvorenie kvízu nie je také ťažké – môžeme to urobiť v siedmich rýchlych krokoch – preto sa pozrime, ako si ho môžete dnes pridať na svoje stránky..

1. Pridajte nový kvíz pomocou Quiz Master Ďalej

Najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť kvíz pre svojich používateľov, je dostať sa do databázy doplnkov. Mohli by ste sa pokúsiť vytvoriť si vlastný malý kvíz bez doplnku, ale to sa rýchlo stane chaotickým. Okrem toho to naozaj nie je dôvod, pretože nedostanete polovicu funkčnosti doplnku – a doplnok, o ktorom dnes budem hovoriť, je na vašej stránke pomerne ľahký.

Ak chcete začať, stiahnite si Doplnok Quiz Master Next a aktivujte ho na hlavnom paneli programu WordPress (môžete ho zobrať z odkazu, alebo sa stačí prihlásiť do svojej inštalácie WordPress a prejsť do časti Pluginy> Pridať nové, vyhľadať doplnok Quiz Master a potom nainštalovať a aktivovať).

Keď je doplnok pripravený na spustenie na hlavnom paneli, kliknite na ikonu kvízy na ľavej strane informačného panela. Choďte na hlavnú kvízy vytvorte prvý malý dotazník.

karta kvízy

Klikni na Pridať nové Tlačidlo. Ak tak urobíte, otvorí sa kontextová obrazovka, na ktorej môžete zadať nový názov testu. Nazvite to, čo chcete, aby ste si pamätali, aký typ kvízu je v budúcnosti. Klikni na Vytvorte kvíz tlačidlo pokračovať.

pridať nové

Týmto sa nový kvíz umiestni do zoznamu všetkých kvízov, ktoré nakoniec vytvoríte, ale aby ste sa skutočne dostali do hry, musíte kliknúť na editovať , ktoré je umiestnené hneď pod názvom kvízu – pri posúvaní názvu kvízu by ste mali vidieť, že editovať Tlačidlo. Kliknite naň.

2. Pridajte otázky

Táto oblasť je pomerne jednoduchá, pretože do testu môžete pridať akékoľvek otázky, ktoré chcete. Začnite kliknutím na ikonu Pridajte otázku tlačidlo, ktoré odhaľuje nové kontextové okno, v ktorom môžete prebrať všetky podrobnosti pre novú otázku. Toto je zábavná, kreatívna časť.

pridať otázku

Zadajte otázky a všetky možné odpovede. Môžete určiť správnu odpoveď a dokonca dať určitý počet bodov ľuďom, ktorí dostanú odpovede správne. Napíšete správu, ktorá sa zobrazí, ak používatelia dostanú správnu odpoveď. Môžete tiež vyplniť nápovedu, ktorú môžu používatelia privolať, ak sa cítia pri otázke.

Nižšie uvádzame niekoľko ďalších polí, ale všetky sú do značnej miery samozrejmé. Klikni na Vytvoriť otázku hneď po dokončení tejto otázky.

vytvoriť otázku

Prejdením toho istého postupu pridajte toľko otázok, koľko chcete. Kvôli tomuto tutoriálu uvediem druhú otázku, pretože kvíz o jednej otázke je dosť nudný.

3. Zverejnite kvíz

Prejdite späť na hlavnú stránku kvíz na zobrazenie zoznamu kvízov, ktoré ste vytvorili. V mojom príklade mám iba jeden kvíz, takže je ľahké presne zistiť, kam ďalej. Naším cieľom je zverejniť kvíz, aby si ho mohol vziať každý, kto navštívi túto stránku, a zaslať odpovede.

Napravo od vášho názvu testu je niekoľko adries URL a kódov, ktoré môžete použiť na zverejnenie. Napríklad adresa URL je miestom, kde kvíz žije, takže túto adresu URL môžete zdieľať s kýmkoľvek, koho chcete.

shortcodes

Skutočná sila doplnku vstupuje do hry, keď začnete používať krátke kódy. Tieto krátke kódy sú uvedené len napravo od mena, takže ich môžete skopírovať a umiestniť kdekoľvek na vašom webe.

Ako test skopírujem krátky kvízový kód a umiestnim ho na nový blogový príspevok. Presuňte tento kód kdekoľvek v príspevku, použite ho v miniaplikáciách alebo umiestnite na stránku podľa toho, kde sa má zobrazovať vašim návštevníkom. K dispozícii je aj ďalší krátky kód. Tento krátky kód odhalí tabuľku lídrov, ak plánujete hazardovať s vašimi stránkami a vytvoriť malú konkurenciu medzi všetkými návštevníkmi.

Obe tieto krátke kódy vložím do nového blogového príspevku a kliknem na publikovať Tlačidlo. Môžete napísať alebo nahrať akýkoľvek iný obsah, aký by ste potrebovali pre štandardný blogový príspevok.

4. Fiddle With Quiz’s Style

Doplnok poskytuje niektoré solídne nastavenia štýlu, takže si môžete vytvoriť kvíz, ktorý vyzerá podobne ako vaša značka, ale ako vidíte nižšie, kvíz sa zobrazí dobre a poskytuje všetky otázky, rady, polia a odpovede. Toto je minimalistický kvíz, ale funkcie prispôsobenia sú dosť bohaté na to, aby vyzerali pekne.

frontend kvíz

5. Pozrite sa na výsledky

Jedným z posledných krokov je pozrieť sa na vaše výsledky a buď odmeniť víťazov alebo použiť informácie na zlepšenie vášho podnikania. Keď niekto predloží kvízový formulár, bude mu oznámené, na koľko otázok správne odpovedal, a ak je dostatočne vysoký počet bodov, jeho meno sa umiestni na tabuľku vodcov..

leaderboard

Je to vynikajúce zapojenie, ale čo vaše vlastné výsledky? Po dokončení tohto kritického kroku by ste mali zvážiť nástroje, ktoré sú ponúkané na pozadí, aby ste analyzovali kvízy a dokonca ich usporiadali..

6. Zobraziť informácie o predložení

Ísť do Kvízy> Výsledky testu na ľavej strane panela WordPress. Klikni na vyhliadka odkaz a zistite, koľko ľudí odoslalo svoj test. Skvelá vec na výsledkoch je, že dobre fungujú pri zhromažďovaní informácií o e-mailoch a telefónnych číslach, ak prevádzkujete firmu, ktorá tieto médiá používa na marketing..

Výsledky poskytujú osobné informácie z podania a percento odpovedí, ktoré dostali správne. Výsledky tiež zobrazujú odpovede, ktoré vybrali vaši používatelia.

vyhliadka

7. Analyzujte štatistiku

Ďalšou príjemnou oblasťou na analýzu efektívnosti vašich kvízov je štatistiky str. Kliknite na Kvízy> Štatistiky a prejdite túto stránku po tom, ako začnete dostávať slušný počet odovzdaných kvízov.

štatistiky

Štatistiky sú užitočné na zisťovanie, či sa na vaše stránky kvízy oplatia. Tento doplnok napríklad ponúka čísla o tom, koľko kvízov bolo za posledných niekoľko dní alebo týždňov urobených. Ak trendy klesajú, možno bude potrebné zmeniť obsah. Ak to ide hore, pokračujte v robení všetkého, čo robíte so svojimi kvízmi.


Ak máte akékoľvek otázky o tom, ako vytvoriť kvíz pre svojich používateľov na WordPress, podeľte sa o svoje myšlienky v sekcii komentárov. Ak ste už v minulosti generovali kvízy, aké doplnky ste použili alebo ste náchylnejší k tomu, aby ste si s určitými formami vytvorili svoj vlastný?

Viem, že Gravity Forms je populárny prémiový spôsob, ako robiť kvízy, ale nekryl som ho, pretože (podľa môjho skromného názoru) je Quiz Master Next rovnako dobrý – a je zadarmo. Ak dávate prednosť použitiu gravitačných formulárov, rád by som sa v komentároch dozvedel prečo!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me