Ako vytvoriť online kurz s WordPress

Ako vytvoriť online kurz s WordPress

Takže chcete vytvoriť online kurz, ale neviete, kde začať? Môže byť zložité pripraviť si niečo profesionálne, keď chcete učiť ľudí online; možno ako doplnok k tréningu v reálnom svete, ktorý ponúkate, alebo ako rozšírenie vášho veľmi úspešného webu.

Našťastie, WordPress uľahčuje vytvorenie online kurzu na zdieľanie vašich vedomostí a skúseností so svetom. K dispozícii je množstvo tém a doplnkov, ktoré sú navrhnuté tak, aby používateľom poskytovali možnosť vytvárať a poskytovať kurzy na svojich webových stránkach WordPress..

Tento článok vás prevedie tým, čo musíte urobiť, aby ste vytvorili online kurz s WordPress, a potom sa pozrieme na niektoré dostupné možnosti doplnkov a tém..

Príklady online kurzov

Online kurzy sú široko dostupné a mnohé z nich sú vytvorené pomocou WordPress. Mnoho predajných kurzov sa skrýva za predajnými stránkami, ale našli sme pár, ktoré si môžete zobraziť, aby ste získali dojem, ako sú nastavené. Napríklad WP101 zostane verný svojej misii tým, že používa WordPress na ponúkanie svojich školení zameraných na začiatočníkov WordPress:

WP101

Ich úvodný kurz o všetkých základoch programu WordPress je bezplatný. Alebo si môžete vyskúšať náš úplný zoznam kurzov WordPress a zobraziť ďalšie príklady.

Nastavenie vášho webu

Teraz začnime skrátenou verziou nastavenia vášho webu pomocou WordPress. Najprv musíte spustiť inštanciu programu WordPress „lokálne“ (t. J. Na počítači) alebo online. Ak ste pripravení na hosťovanie WordPress, odporúčame vám podarilo hosting ktoré sa budú zaoberať inštaláciami, zálohami a aktualizáciami za vás. Existuje niekoľko vynikajúcich možností:

  1. WP Engine: Začína sa na 35 $ mesačne.
  2. zotrvačníka: Začína sa na 23 USD mesačne.
WP Engine

WP Engine je lídrom v riadení hostenia WordPress.

Pravidelný hosting spoločnosti Bluehost je lacnejšou možnosťou od 2,95 dolárov mesačne. Aj keď promo cena je za ich spoločný plán, Bluehost má možnosť rýchlej inštalácie pre WordPress, ktorá vám pomôže pripraviť WordPress v priebehu niekoľkých minút..

Ak chcete radšej začať s lokálnou inštaláciou, môžete na počítači so systémom Windows X, Windows alebo Ubuntu pomerne ľahko nastaviť WordPress. Keď budete so svojím webom spokojní, môžete presunúť svoj web WordPress z localhost na svojho live web hostiteľa. Čo bude nasledovať po nastavení WordPress? Pozrime sa na plánovanie vášho kurzu.

Plánovanie kurzu

Keď je vaša webová stránka pripravená, vzrušenie sa bude zvyšovať, ale musíte spomaliť a dôkladne premyslieť ďalší krok. Pred výberom doplnku alebo motívu, ktorý vám pomôže nastaviť online kurz, musíte vedieť, aký druh kurzu chcete vytvoriť.

Veľa sa týka plánovania online kurzu, ale tu sú niektoré zo základných úvah na určenie najlepšieho prístupu:

  • Náčrt kurzu. Toto je možno najdôležitejší krok pri plánovaní kurzu. Ak neviete, ako chcete štruktúrovať materiál pre svoj kurz (sekcie a hodiny, podtémy atď.), Bude ťažké nastaviť kurz tak, aby vyhovoval vašim potrebám, a môžete zvoliť nesprávne riešenie..
  • Typ obsahu. Kurz iba s textom sa dá zaobchádzať s multimediálnym kurzom veľmi odlišne. Musíte premyslieť typy obsahu, ktoré má váš kurz zahrnúť (napr. Text, video alebo kvízy)..
  • Obmedzenia kurzu. Vytvorenie bezplatného kurzu môže byť podstatne jednoduchšie ako kurz vyžadujúci zložité pravidlá členstva. Musíte určiť, ako chcete nastaviť kurz a aký obsah bude k dispozícii pre ktoré publikum.
  • Spôsob distribúcie. Sprístupnenie všetkého obsahu kurzu, keď sa študent zaregistruje, môže byť pohodlnejšie, ale môžete radšej sprístupniť materiály podľa plánu (t. J. „Odkvapkávaný obsah“).

Keď už viete, čo vytvárate, pozrime sa na niektoré riešenia, ktoré vám pomôžu.

Doplnky online kurzov

Nižšie sme vybrali niekoľko dostupných doplnkov na zváženie – niektoré z najlepších doplnkov pre správu kurzov online.

1. Sensei (od 129 USD)

Doplnok Sensei
Z WooThemes (tím stojaci za WooCommerce) k nám prichádza Sensei (začínajúc 129 dolármi na jednom webe). Dokonalá integrácia s WooCommerce a všetkými témami od WooThemes, plus široká škála rozšírenie Ak chcete prispôsobiť ponuku kurzov, urobte z tohto solídneho rozhodnutia.

2. WP Courseware (od 99 dolárov)

Doplnok kurzu WP Courseware
Presúvajte sa cestou budovania kurzu s WP Courseware (pre licenciu na dve stránky sa začína na 99 dolárov). Toto plnohodnotné riešenie online kurzov sa integruje do všetkých hlavných doplnkov elektronického obchodu.

3. LearnPress (zadarmo)

Doplnok LearnPress
Komplexný WordPress Systém riadenia výučby (LMS) zapojiť, LearnPress je bezplatná voľba pre vaše online kurzy. Niekoľko bezplatné doplnky sú k dispozícii na rozšírenie funkcií, ako aj niektoré prémiové (od 19,99 dolárov), ktoré idú ešte ďalej.

4. Zippy kurzy (199 dolárov)

Doplnok Zippy Courses

Zippy Courses je ľahko použiteľná platforma kurzov typu všetko v jednom.

Mozgové dieťa Dereka Halperna, zakladateľa spoločnosti Social Triggers, Zippy kurzy je prémiová platforma online kurzov all-in-one (dostupná za 199 dolárov), ktorá zahŕňa integrovanú integráciu s e-mailovým marketingom, platobnými bránami a podrobnou analýzou.

5. LearnDash (od 199 USD)

Doplnok LearnDash
LearnDash je prémiový LMS nabitý funkciami (od jedného dolára do 199 dolárov), ktorý má v skutočnosti integráciu štandardných LMS, ako je napríklad Tin Can API. Ak potrebujete skutočnú integráciu LMS, je to jasná voľba.

6. LifterLMS (zadarmo)

Doplnok LifterLMS
LifterLMS je nový prírastok do priestoru online kurzov. Je to bezplatný doplnok, ale prémiová verzia (99 dolárov ročne) ponúka ďalšiu podporu, pridanú grafiku a prémiové témy. Prémiové rozšírenia ďalej rozširujú funkčnosť.

Témy online kurzov

Existuje mnoho tém určených na poskytovanie online kurzov, takže toto je len výber niektorých našich tipov, ktoré ukazujú, čo je možné. Môžete sa pozrieť na niektorých ďalších v našom zozname najlepších vzdelávacích tém WordPress.

1. WPLMS

Téma WPLMS
WPLMS je systém riadenia sociálneho vzdelávania postavený na BuddyPress, pre riadenie kurzu, inštruktora a študentov. Je to all-in-one riešenie pre vytvorenie online vzdelávacej platformy.

2. BuddyBoss

BuddyBoss & LearnDash

BuddyBoss for LearnDash je viac ako len jednoduchá téma – je to skôr platforma. Vďaka zabudovaným možnostiam a funkciám pre rozloženia, prispôsobiteľné hlavičky a päty, budovanie značky, vytváranie stránok a samozrejme LearnDash (pokročilé kvízy, časovače hodín, správy používateľov atď.) BuddyBoss ponúka všetko, čo by ste mohli potrebovať. Navyše s novým rozhraním LearnDash-Gutenberg je vytváranie vlastného obsahu ešte rýchlejšie a jednoduchšie.

3. akadémia

Akadémia tému
Téma Academy Learning Management zahŕňa integrovanú správu kurzu a používateľov a integráciu WooCommerce. Táto téma vám umožňuje ľahko zdieľať a predávať svoje vedomosti.

4. Kurz Mačky

Téma kurzu Mačky
Kurz Mačky je téma WordPress typu všetko v jednom, ktorá vám pomôže vytvoriť online kurz, integrovať sa s potrebnými doplnkami a vytvoriť webovú stránku predaja kurzov..

5. LMS

Téma LMS
Téma LMS je výkonná téma správy výučby navrhnutá pre prácu s programom Sensei. Pridáva rozšírené možnosti dizajnu a rozloženia na webovú stránku kurzu.

6. Rozumný kurz

Téma inteligentného kurzu
Clever Course je k dispozícii prémiová téma LMS WordPress. Je navrhnutý tak, aby vám pomohol vytvárať a predávať on-line kurzy aj kurzy na mieste. Zahŕňa celú škálu funkcií v samostatnom balení.


Vytvorenie online kurzu v programe WordPress nie je ťažké a dá sa urobiť rýchlo pomocou témy alebo doplnku. Budete musieť urobiť všetko pre to, aby ste naplánovali kurz a vytvorili materiál, ale pomocou WordPress môžete získať kurz online online a mať ho k dispozícii pre svojich študentov v žiadnom momente.

Poskytli sme vám prehľad o tom, ako postupovať pri nastavovaní online kurzu pomocou programu WordPress, aby ste mohli nastaviť svoje webové stránky, naplánovať si kurz, zvoliť si tému alebo doplnok a začať ešte dnes..

Práve sme preskočili povrch vytvorenia online kurzu, takže ak máte nejaké otázky alebo návrhy, dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie! Radi by sme si vypočuli vaše tipy a triky na vytváranie online kurzov s programom WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me