Ako vytvoriť online portfólio pomocou WordPress (a témy celkom)

Portfólio webových stránok je perfektnou platformou na predstavenie všetkého, čo chcete. Môže to byť produkt, ktorý predávate, projekty, ktoré ste dokončili, ocenenia, ktoré ste dostali, fotografie inšpirujúce alebo umelecké diela, na ktoré ste hrdí. Portfólio bude uvádzať vaše produkty, služby a zručnosti na trh pre vaše cieľové publikum. Okrem toho môže byť nápomocný pri generovaní potenciálnych zákazníkov. Ak ste kreatívny profesionál (webdizajnér, umelec, maliar, spisovateľ, grafický ilustrátor), dobre navrhnutá webová stránka je mimoriadne dôležitá na prilákanie klientov a rozvoj vášho podnikania..

V tomto príspevku prejdeme kroky na vytvorenie webovej stránky portfólia s WordPress pomocou témy Total. Na začiatku by ste mali vedieť, že téma Total obsahuje vstavaný vlastný typ príspevku pre portfólio. Vytvorenie portfólia a pridanie položiek portfólia je preto jednoduchšie. A ak viete, ako pracovať so štandardnými príspevkami, vytvorenie portfólia bude pre vás oveľa jednoduchšie.

Začnime!

Krok 1: Vyberte webhostingu

Pokiaľ ide o hosťovanie, existuje veľké množstvo možností hostenia, ktoré vyhovujú každej kapse. Ale ak ste sa rozhodli pre jeden, pozrite sa na hostingové riešenia WordPress, ktoré WPExplorer odporúča.

Najlepšie WordPress Hosting

Bluehost je vynikajúcou možnosťou, ak práve začínate, pretože ponúka veľa zdrojov za nízku cenu – čo je dokonca nižšie, keď použijete náš odkaz. V prvom roku môžete získať Bluehost za pouhých 2,95 dolárov!

Ak však chcete používať hosting, ktorý sa má používať, sú Flywheel a WP Engine dve z najlepšie spravovaných hostingových spoločností WordPress v okolí. Obe ponúkajú vynikajúce funkcie za rozumnú cenu a to najlepšie zo všetkého, čo si o svojom serveri nemusíte myslieť, pretože sa o všetko postarajú za vás.

Krok 2: Vyberte názov domény

Pri registrácii s hostiteľom pre priestor na serveri musíte mať po ruke svoje doménové meno. Názov vašej domény je jedinečný pre vaše webové stránky a môžete ich získať od registrátorov, ako je NameCheap a GoDaddy. Vyberte meno opatrne, pretože môže byť dosť chaotické ho zmeniť neskôr.

Krok 3: Nainštalujte WordPress

Inštalácia WordPress je jednoduchá! U spravovaných hostiteľov je vaša inštalácia WordPress už pripravená. Ak sa rozhodnete pre Bluehost, jednoducho postupujte podľa inštalačného procesu jedným kliknutím a WordPress by mal byť pripravený za pár minút.

Keď sa dostanete na prihlasovaciu obrazovku, zadajte používateľské meno a heslo, ktoré ste vytvorili počas inštalácie programu WordPress, a zadajte svoj web. Akonáhle tam budete, môžete ísť o vytvorení svojej skutočnej webovej stránky portfólia.

Krok 4: Vyberte a aktivujte tému

Tento krok pre nás bude ľahký, pretože vyberieme položku Total. Podľa nášho názoru je to jedno z najlepších tém, ktoré by ste si mohli vybrať pre akýkoľvek projekt, pretože téma obsahuje množstvo funkcií a možností, ktoré môžete použiť pre firmy, charitatívne organizácie, portfóliá a ďalšie. A s jednoduchým ukážkovým importom môžete vytvoriť krásne webové stránky portfólia s programom Total iba niekoľkými kliknutiami, ako napríklad tento:

Po inštalácii témy Total ju aktivujte z hlavného panela kliknutím na Vzhľad> Témy> Pridať nový.

V tejto fáze máte na výber – jednoducho môžete importovať ľubovoľnú ukážkovú webovú stránku z celkom pomocou Demo dovozca.  Celkovo má predpripravené webové stránky 40+ vrátane ukážok portfólia. Môžete si vybrať akúkoľvek ukážku, importovať ju a pridať k nej svoj vlastný obsah.

Jednoducho si vyberte ukážku, ktorá sa vám páči, a postupujte podľa pokynov na obrazovke, potom nainštalujte všetky potrebné doplnky a importujte ukážkový obsah (príspevky, typy príspevkov, widgety, ponuky atď.).

Krok 5: Vytvorenie a úprava položiek portfólia a vytvorenie zoznamu položiek portfólia

Aby ste mohli začať, samozrejme nemusíte importovať ukážku, vždy si môžete vytvoriť svoj vlastný web od základov. Pri použití témy Total je ľahké vytvoriť si vlastné portfólio.

Ale skôr, ako budeme môcť vytvoriť stránku nášho portfólia, musíme vytvoriť položky portfólia, ktoré do nej vstúpia. S programom Total máte dve možnosti na vytvorenie položiek portfólia.

Možnosť 1: Použitie vlastného príspevku typu portfólio v aktuálnom stave

Prvou možnosťou je použitie typu portfóliového príspevku tak, ako je to pri vytváraní portfólia. Na informačnom paneli WordPress kliknite na ikonu Portfólio> Pridať nové.

Položky typu portfólio celkom

Pridajte názov položky portfólia, značky, kategórie a akýkoľvek textový obsah. Spolu podporuje rôzne typy obsahu – pridajte a Odporúčaný obrázok ak chcete zobraziť jeden obrázok, pridajte do Galéria obrázkov v sekcii vytvorte posúvač alebo pridajte odkaz na zvukový alebo video súbor do Portfóliová položka oddiel. Ale vo všetkých týchto prípadoch budete pravdepodobne tiež chcieť vybrať rozloženie stránky v časti Hlavné nastavenia (ľavý, pravý alebo žiadny bočný panel) a nastaviť odporúčaný obrázok pre svoj príspevok, ktorý sa použije v mriežkach portfólia, karuseloch a súvisiacich príspevkoch. Po dokončení uložte príspevok.

Celkový typ nastavenia portfólia príspevku

Ďalším krokom je ísť na Vzhľad> Prispôsobiť> Portfólio na prispôsobenie stránok archívu portfólia (hlavných, značiek a kategórií), ako aj stránok jednotlivých položiek portfólia. Odtiaľto si môžete zvoliť rozloženie bočného panela, počet súvisiacich príspevkov a povoliť rôzne prvky stránky a potom ich pretiahnuť do požadovaného poradia.

To je všetko! Na doplnenie svojho portfólia stačí pridať ďalšie položky.

Možnosť 2: Vytvorte si vlastnú šablónu portfólia pomocou programu Visual Composer

Ak chcete mať viac rúk, môžete byť svojím vlastným návrhárom pomocou funkcií Total a nástroja na tvorbu stránok Visual Composer. Visual Composer je vizuálny tvorca stránok, ktorý vám pomáha vytvárať krásne rozloženia pomocou metódy drag and drop. Ako užívateľ to znamená, že nemusíte poznať žiadne kódovanie a skutočne sa môžete tešiť procesu vytvárania webových stránok. Spolu s programom Total je k dispozícii zadarmo a pri aktivácii témy by sa mala zobraziť výzva na inštaláciu doplnku na váš web. Nezabudnite tiež aktivovať.

Na doplnkovom paneli prejdite na stránku Nastavenia vizuálneho skladateľa a nastavte doplnok. Kliknite na Vizuálny skladateľ> Správca rolí a upravte nastavenia. Najdôležitejšie je, aby ste povolili skladateľa pre typy príspevkov, na ktorých ich chcete použiť. V predvolenom nastavení je program Visual Composer povolený iba na stránkach. Povoľte ju aj pre typy príspevkov z portfólia, aby ste mohli zostavovať položky portfólia pomocou programu Visual Composer.

Rovnako ako poslednú možnosť budete musieť vytvoriť nový príspevok kliknutím na Portfólio> Pridať nové. Pomenujte svoj príspevok, vyberte kategórie alebo značky, vyberte rozloženie bočného panela v sekcii hlavných nastavení a nastavte odporúčaný obrázok. Uložte koncept príspevku. Teraz môžete začať stavať!

Máte možnosť použiť frontendový (vizuálny) alebo backendový (blokový) editor Visual Composer začať editovať položku portfólia. Preferujeme editor frontend, pretože vidíte prvky svojej stránky, vlastné farby, výplne / okraje a ďalšie. Ale bez ohľadu na to, ktoré sa rozhodnete použiť, jednoducho vyberte Visual Composer Pridať prvok tlačidlo začať.

Celkový nástroj na tvorbu portfólia

Uvidíte všetky dostupné prvky v knižnici prvkov. Súčet má okrem štandardných prvkov Visual Composer aj množstvo špeciálne navrhnutých prvkov v knižnici. Môžete vidieť, že snímka vyššie používa Posuvník obrázka a a Textové pole na vytvorenie položky portfólia. Môžete však použiť takmer akýkoľvek iný prvok z knižnice.

Po dokončení úprav uložte príspevok portfólia a kliknite na tlačidlo publikovať. Ak chcete vytvárať veľa podobných položiek, môžete dokonca uložte šablónu na opakované použitie. Ak chcete rozloženie uložiť ako šablónu, vráťte sa do editora backendu.

Celkový tvorca šablón stránky portfólia

Kliknite na tlačidlo Templatera (ktoré vyzerá ako šedá ikona rozloženia).

Šablóna stránky celkového portfólia

Potom pomenujte svoju šablónu a uložte ju. Ak chcete použiť šablónu na nový príspevok, jednoducho kliknite na ikonu Templatera a vložte rozloženie, ktoré ste uložili. Alternatívne môžete šablónu nastaviť ako predvolenú pre všetky nové príspevky v danom type príspevku.

Celková predvolená šablóna stránky portfólia

Ak to chcete urobiť, prejdite na Vizuálny skladateľ> Všeobecné nastavenia a nastavte preferovanú šablónu pre každý typ príspevku. Ak plánujete pridať veľa položiek do svojho portfólia, personálu atď., Ušetrí vám to čas, pretože všetky vaše štandardné prvky stránky sa automaticky vložia a naformátujú..

Krok 6: Vytvorenie stránky portfólia

Teraz, keď máme zoznam portfóliových položiek, ktoré chceme zobraziť v našom portfóliu, je čas vytvoriť stránku, ktorá bude obsahovať tieto položky portfólia. Vytvorte stránku tak, ako obvykle pomocou WordPress. Ísť do Stránky> Pridať nové. Pomenujte novú stránku a uložte ju.

Potom kliknite na možnosť Visual Composer, s ktorou chcete pracovať – ​​opäť budete mať možnosť použiť editor frontend alebo backend editor. Otvorí sa aktívny editor drag and drop. Kliknite na modrú Pridať prvok Tlačidlo. Na vytvorenie stránky nášho portfólia použijeme prvok portfóliová mriežka. Vyberte mriežku portfólia. Ak sa jedná o kolotoč, ktorý chcete na stránke svojho portfólia, vyberte prvok Portfólio kolotoč.

Nastavenia v prvku mriežky portfólia môžete upraviť, aby ste doladili spôsob, akým sa vaša stránka portfólia zobrazuje. Môžete vybrať veľkosť obrázkov, pridať okraje, pomenovať ich, sšpecifikujte kategórie, vyberte poradie, stĺpce a príspevky na stránke, povoľte stránkovanie, vyberte štýly mriežky, pridajte výňatky a oveľa viac. Uložiť stránku Portfólio po vyplnení možností nastavenia pod textovým editorom.

Zmeny je možné zobraziť, aj keď ich vykonáte. Takto moja stránka portfólia vyzerá v klientskom rozhraní, keď som uložila zmeny v prvku mriežky portfólia.

Krok 7: Prispôsobte si svoje portfólio

Nastavenia v živom programe WordPress Customizer môžete použiť na nastavenie možností strúhanky, rozloženia archívov, štýlu jedného príspevku, orezania obrázka a ďalších možností..

Ak chcete zmeniť ikonu správcu, zadajte názov príspevku, slug a taxonomy Editor typov príspevkov portfólia.

Krok 8: Pridanie portfólia do ponuky

Na webovej stránke portfólia má zmysel, aby sa stránka portfólia zobrazovala v hlavnom menu, takže návštevníci majú okamžite prístup k portfóliu a prezerajú si stránky portfólia. Ak chcete pridať novú stránku svojho portfólia, prejdite na Vzhľad> Menu, vyberte stránku Portfólio a kliknite na tlačidlo Pridať do ponuky.

Teraz sa portfólio objaví ako ľahko prístupná položka ponuky na domovskej stránke (a na akejkoľvek inej stránke s povolenou hlavnou ponukou).

Ak chcete, aby sa vaša stránka portfólia stala vašou domovskou stránkou, jednoducho prejdite na Nastavenia> Čítanie, nastavte zobrazenie svojej prednej stránky na statickú stránku a potom vyberte svoje portfólio. Brnkačka!

Dokončenie

So sekciou Portfólio na svojom webe môžete chcieť pokračovať a pridať ďalšie stránky na svoj web. Zvážte kontaktnú stránku, informácie alebo služby, ktoré sú neuveriteľne užitočné a sú nevyhnutnou súčasťou webovej stránky portfólia. Vytvorte toľko stránok, koľko chcete alebo potrebujete. Nezabudnite do ponuky zahrnúť dôležité stránky, aby ste mali plnohodnotnú webovú stránku portfólia..

S hotovým portfóliom môžete prejsť na generovanie prevádzky do svojho portfólia, optimalizáciu svojich obrázkov alebo dokonca speňaženie svojich webových stránok. Aké ďalšie tipy máte na budovanie svojho portfólia online?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me