Ako vytvoriť vlastné krátke adresy URL pre váš blog

Ako vytvoriť vlastné krátke adresy URL pre váš blog

Ste nadšení, že môžete osloviť viac čitateľov na sociálnych sieťach okrem iného. Dlhé adresy URL vám však veci sťažujú, pretože nie sú užívateľsky príjemné alebo dokonca pekné. Na druhej strane vlastné krátke adresy URL sa dajú ľahko zdieľať na sociálnych médiách a iných zobrazeniach, ako sú tlačené reklamy alebo vizitky.

Spomeňte napríklad na pridružené odkazy Amazonky

https://www.amazon.com/Kindle-Wireless-Reading-Display-Globally/dp/B003FSUDM4/ref=amb_link_353259562_2?pf_rd_m=ATVPDKIK X0DER & pf_rd_s = stredu 10 pf_rd_r = 11EYKTN682A79T370AM3 & pf_rd_t = 201 & pf_rd_p = 1270985982 a pf_rd_i = B002Y27P3M

Ako je taký odkaz zdieľateľný? Potrebujete kratšie adresy URL, ktoré sú zdieľateľné, zapamätateľné av prípade potreby skvelé na maskovanie vašich pridružených odkazov. Adresy URL vašich blogových príspevkov sa môžu tiež trochu použiť vyklenutie. Ak môžete získať značkovú krátku webovú adresu, ktorú máte, ste zlatí.

Čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli, ako môžete vytvoriť vlastné krátke adresy URL pre svoj blog WordPress bez porušenia potu.

Prečo skrátiť adresy URL?

Najprv je potrebné uviesť, aké sú výhody skrátenia vašich odkazov?

  • Zvýšte zdieľateľnosť – Je samozrejmé, že zdieľanie je ľahšie https://wpexplorer.com/short-url než https://wpexplorer.com/how-to-create-custom-short-urls-for-your-wordpress-blog. Je únavné len zadať dlhšiu adresu URL. Okrem toho je jednoduchšie umiestňovať krátke adresy URL na vizitky, perá, tričká atď.
  • Zvýšte dosah značky – Kratšia adresa URL je opäť ľahšie zapamätateľná bez ohľadu na to, kde ju potenciálny zákazník videl. Vzhľadom na to, že si môžete kúpiť značkovú adresu URL, môžete využiť možnosti rozšírenia vlastných krátkych adries URL, aby ste svoju značku dostali pred viac očí. Vyhliadky vás môžu kontaktovať prostredníctvom služby Messenger prostredníctvom m.me/wpexplorerthemes napríklad.
  • Zamaskované odkazy – Vyplatí sa maskovať niektoré z vašich odkazov, najmä ak sú dlhé a plné sledovacích parametrov. Vaši čitatelia s väčšou pravdepodobnosťou kliknú https://yoursite.com/amazon-book kúpiť svoju knihu na webe Amazon na rozdiel od pôvodného odkazu na web Amazon. Pridružené odkazy tiež môžu vydesených čitateľov odradiť, takže ich možno trochu jazzujte.
  • analytika – Prípravky na skrátenie adresy URL vám ponúkajú veľké množstvo údajov týkajúcich sa vašich odkazov; údaje, ktoré môžete použiť na zlepšenie svojej celkovej marketingovej stratégie. Koniec koncov, chcete, aby ľudia klikali na vaše nákupné tlačidlá, takže je iba zdatné obchodné vedieť, na čo vyhliadky kliknú na vašich stránkach..
  • Bezplatná služba – Skrátenie odkazov na vaše stránky WordPress je bezplatné alebo relatívne lacné, ak sa rozhodnete kúpiť značkovú vlastnú krátku adresu URL.
  • Zlepšenie MP – Bit.ly (krátka adresa URL btw), jedna z najpopulárnejších skracovávateľov odkazov na webe, uverejnila štúdiu, ktorá ukazuje, že značkové krátke adresy URL zvýšiť mieru prekliknutia (MP) o 34%.

Skvelé príklady vlastných krátkych adries URL populárnymi značkami zahŕňajú youtu.be, wp.me, nyti.ms, es.pn a fb.me okrem iného. To všetko sú dobré príklady značkových krátkych adries URL. Stavím sa, že nebudete mať ťažké pamätať si tieto adresy URL alebo povedať, ktoré značky predstavujú.

To mimochodom, vytvorme pre vás vlastné krátke adresy URL, počnúc najjednoduchším postupom. V tejto časti sa dozviete, ako vytvoriť krátke adresy URL štyrmi spôsobmi:

  • Pomocou odkazu na skrátenie odkazu WordPress
  • Aktivácia odkazov WP.me ​​v Jetpack
  • Použite službu skrátenia odkazu tretej strany
  • Kúpte si kratší názov domény a nakonfigurujte značkové krátke adresy URL

1. Vytvorte krátke adresy URL pomocou doplnku Pretty Links WordPress

Doplnok PrettyLinks Lite

Informácie a sťahovanieZobraziť ukážku

Odkazy môžete skrátiť a maskovať hneď túto minútu pomocou doplnku WordPress, ako je napríklad Pretty Links. Pomocou doplnku môžem skrátiť pridružený odkaz, napríklad https://themeforest.net/item/total-responsive-multipurpose-wordpress-theme/6339019/?ref=wpthemeraves na http://wpthemeraves.com/total/.

Zatiaľ čo môj názov domény je stále dlhý, druhá adresa URL je oveľa kratšia a ľahšie zapamätateľná / zdieľateľná ako prvá. To plus druhá adresa URL vôbec nevyzerá ako pridružený odkaz. Takmer.

Okrem toho vidím počet ľudí, ktorí kliknú na odkaz prostredníctvom administračného panela Pretty Links. A potom niektoré.

Inštalácia a nastavenie pekných odkazov je celkom jednoduchý proces, neočakával by som, že sa stretnete s problémami. Ale v prípade, že potrebujete, aby sme držali ruku, tu je návod.

Inštalácia pekných odkazov

Prejdite na Doplnky> Pridať nové v ponuke správcu WordPress, ako vám ukážeme na obrázku nižšie.

pridanie nového doplnku v

Kliknutím na ikonu Pridať nové Položka vás vedie na primárnu stránku doplnkov WordPress Add Plugins. Tu môžete nahrať doplnok Pretty Links Pro zo svojho počítača alebo nainštalovať bezplatnú verziu z oficiálneho archívu doplnkov WordPress. Pretože sme rybárčili pre freebie, pôjdeme s druhou možnosťou.

Na internete Pridať doplnky na stránke zadajte „Pekné odkazy“ Vyhľadávanie doplnkov (1) vyhľadávacie pole. Počkajte na vyhľadávacie funkcie Ajaxu, aby ste dostali doplnok. Ďalší zásah Inštalovať teraz (2) a prípadne aj Aktivovať tlačidlo, ktoré sa zobrazí po inštalácii.

Ďalej stlačte Pekné odkazy ako sa zobrazuje nižšie, v ponuke správcu WordPress.

pekné odkazy admin panel

Vitajte vo svojom administračnom paneli Pretty Links, ale keďže nemáte žiadne odkazy, je prázdny. Nie ste nadšení, že si vytvoríte svoju prvú krátku webovú adresu vo svojej doméne? Postupujte ďalej.

Vytváranie krátkych adries URL pekných odkazov

Na paneli Správca odkazov kliknite na ikonu Pridať pekný odkaz ako zvýrazňujeme na obrázku nižšie.

Na ďalšej obrazovke pridajte cieľová adresa URL, pekný odkaz, nadpis, a poznámky. Keby som bol tebou, opustil by som presmerovanie rozbaľovacia ponuka sama, ak neviem, čo robím.

administrátorský panel pekných odkazov

Pozri Pokročilé nastavenia odkaz na obrázku vyššie? Kliknutím na túto ikonu otvoríte niekoľko šikovných možností, ako napríklad zoskupenie odkazov, pridanie značky bez sledovania, presmerovanie parametrov a sledovanie odkazov..

ako vytvoriť vlastné krátke adresy URL v pekných odkazoch

Po výbere nastavení stlačte vytvoriť ako vidíme na obrázku vyššie. Uvidíme, čo tu máme.

pekné odkazy krátke adresy URL

Teraz môj dlhý pridružený odkaz (https://themeforest.net/item/total-responsive-multipurpose-wordpress-theme/6339019/?ref=wpthemeraves) je http://design.vistamedia.xyz/total. Výrazne kratšia ako pôvodný odkaz, aj keď v tomto druhom príklade používam subdoménu ��

V dôsledku toho môžem svoj kratší odkaz zdieľať kdekoľvek, kde sa mi páči, alebo ho ľahko pridať na ľubovoľné webové vlastníctvo. Keď ľudia kliknú na odkaz, Pretty Links zaznamená všetko do sledovacej správy, ktorá vyzerá asi takto:

pekné odkazy funkcie sledovania

Ak je to potrebné, môžete si zobraziť štatistiky odkazov prejdením na Pekné odkazy> Kliknutia v ponuke správcu WordPress. Najlepšie na tom je, že si môžete prispôsobiť a stiahnuť správy. Ak to pomáha, vidíte aj jeho IP adresu.

Pretty Links Pro sa dodáva s ďalšími funkciami vrátane možnosti presmerovania odkazov na základe polohy používateľa, automatického skrátenia všetkých odkazov na vašom webe, testovania A / B a ďalších typov presmerovania..

2. Aktivujte Jetlink v aplikácii WP.me ​​Shortlinks

Doplnok JetPack

Predtým, ako sme hotoví s doplnkami, vedeli ste, že pomocou Jetpack môžete vytvárať prepojenia WP.me? Jediný pád? Odkazy WP.me ​​vám neponúkajú údaje sledovania.

Najskôr nainštalujte a aktivujte Jetpack, ak ešte nemáte doplnok. Potom ukážte na svoj prehliadač example.com/wp-admin/admin.php?page=jetpack_modules, a vymeňte ho example.com s vaším skutočným názvom domény. Ak máte problémy, môžete sa dozvedieť viac o prístupe všetky moduly Jetpack na jednej stránke.

Okrem toho ste na správnom mieste, ak uvidíte nasledujúcu stránku.

moduly jetpack

Posuňte zobrazenie nadol a aktivujte modul WP.me ​​Shortlinks, ako vidíte na obrázku nižšie.

aktivácia modulu shortlinks jetpack wp.me

Teraz čo? Kedykoľvek čitateľ použije tlačidlá zdieľania Jetpack, vaša stránka automaticky vytvorí krátke adresy URL WP.me, ako je napríklad adresa uvedená nižšie..

zdieľať odkazy wp.me na Twitteri

Aktivovaním krátkych odkazov WP.me ​​sa navyše pridá Získajte odkaz v klasickom editore, ako vidno nižšie.

V žiadnom prípade neváhajte skopírovať vaše odkazy WP.me ​​a zdieľať ich, kdekoľvek si budete priať. Je smutné, že tieto odkazy nemôžete sledovať, alebo nie? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov.

Ak sa nechcete vydať po ceste doplnku, môžete vždy využiť služby skrátenia prepojenia tretích strán, ako sú Bitly alebo TinyURL. Tieto služby sa zvyčajne používajú ľahko a vo väčšine prípadov sa nemusíte zaregistrovať.

3. Navštívte stránku TinyURL a vygenerujte krátke adresy URL

tinyurl odkaz skrátenie služby

TinyURL je náš prvý uchádzač bez doplnku, ktorý je dnes z dobrého dôvodu. Nástroj na skracovanie adries URL slúži mesačne na viac ako miliardu presmerovaní, čo znamená, že ste v dobrej spoločnosti. A rovnako ako v službe Bitly môžete anonymne vytvárať krátke adresy URL bez vytvorenia účtu.

Jediný rozdiel? Na TinyURL nemôžete vytvoriť účet. Ako sledujete svoje odkazy? Nemôžete, čo nám ponecháva iba bitly. Ale ako služba skrátenia spojenia, TinyURL nesie svoju váhu. Nakoniec stačí vložiť svoju dlhú adresu URL a stlačiť jedno tlačidlo.

Napriek tomu si môžete prispôsobiť slug, ktorý prichádza po TinyURL.com. Napríklad namiesto toho https://tinyurl.com/yby5eax2, môžete prispôsobiť slimák tak, aby vyzeral https://tinyurl.com/woo-marketing, za predpokladu, že je k dispozícii slimák.

Vytvorte krátke odkazy TinyURL

Najväčšou nevýhodou používania skracovávačov adries URL tretích strán je to, že nakoniec obetujete svoju značku. Namiesto toho, aby sa vo vašich krátkych odkazoch zobrazoval názov vašej domény, odkaz obsahuje doménu tretej strany, napr. TinyURL.com/short-url, Tiny.cc/short-url a bit.ly/short-url.

Nemajte obavy, túto výzvu môžeme prekonať pomocou našej poslednej metódy; nákup značkovej krátkej adresy URL a jej konfigurácia pre váš web WordPress.

4. Použite bitly pre vlastné krátke adresy URL

bitový skrátenie adresy URL

Bitly je jedným z najpopulárnejších a najstarších skracovávačov adries URL na internete. Táto služba vám umožňuje anonymne vytvárať krátke adresy URL. Jednoducho vložte svoj dlhý odkaz do poľa, ktoré označíme, s položkou č. 2 na obrázku vyššie.

Napriek tomu si vytvoríme účet, tak naraz Prihlásiť Se odkaz v ponuke, ako je uvedené vyššie. Potom vyplňte registračný formulár alebo sa zaregistrujte v službách Google, Facebook alebo Twitter, ako to zvýrazňujeme na obrázku nižšie.

vytvorenie bitly účtu

Zasiahnite Vytvoriť účet a vyberte, ako chcete používať program Bitly na nasledujúcej obrazovke, ako je to znázornené nižšie.

Táto časť je voliteľná, zatvorte ju kliknutím na rozbaľovacie okno ��

Predtým, ako urobíte čokoľvek iné, prihláste sa do svojho e-mailového účtu a overte svoju e-mailovú adresu.

verné overenie účtu prostredníctvom e-mailu

Teraz je váš účet Bitly pripravený.

bitly admin panel

Pekne upravené, však? Vytváranie krátkych adries URL z tohto bodu je otázkou a kliknite na tlačidlo. Ak chcete na paneli Bitly vytvoriť novú krátku adresu URL, jednoducho stlačte vytvoriť tlačidlo hore (pozri obrázok vyššie).

Potom prilepte svoju dlhú webovú adresu do sekcie zasunutia tak, ako je to znázornené na obrázku nižšie.

vloženie dlhej adresy URL po kúskoch

Potom prispôsobte svoj odkaz podľa vlastného uváženia v nasledujúcej časti, ako je to znázornené nižšie.

Ďalej môžete prepojiť svoje účty Twitter a Facebook, aby ste uľahčili zdieľanie krátkych odkazov. Okrem toho môžete nainštalovať rozšírenie prehliadača Bitly, aby ste mohli okamžite vytvoriť krátke adresy URL ľubovoľnej webovej stránky.

Bitly sa dodáva s intuitívnym grafom sledovania, ktorý okrem iného zobrazuje celkový počet kliknutí, najlepšieho sprostredkovateľa (e-mail, SMS alebo priame) a najvyššie umiestnenie. Ak je to potrebné, môžete inovovať na balík Enterprise a získať ďalšie funkcie.

Vytvorte bitly krátke adresy URL

Inštalácia a konfigurácia bitového doplnku WP

Chcete používať Bitly z hlavného panela WordPress? Môžeš! Nainštalujte a aktivujte WP Bitly rovnako ako v prípade vyššie uvedených krokov doplnku Pretty Links. Ďalej prejdite na Nastavenia> Písanie v ponuke správcu WordPress. Potom prejdite nadol, kým neuvidíte Bitové odkazy WP Bitly ako zdôrazňujeme nižšie.

Ďalej musíte kliknúť na ikonu Povoliť ako je znázornené na obrázku vyššie. Na ďalšej stránke kliknite na ikonu dovoliť ako je zobrazené nižšie (musíte sa prihlásiť do služby Bitly).

Ak všetko pôjde dobre, mali by ste vidieť nasledujúcu stránku.

V tomto okamihu ste pripravení začať vytvárať značkové krátke adresy URL pre svoj blog WordPress. Stačí otvoriť článok v editore príspevkov a kliknúť na ikonu Shortlink v hornej ponuke ponuky WordPress, ako je to znázornené nižšie.

Okrem toho môžete vidieť, ako fungujú vaše odkazy priamo z editora príspevkov, ako je to znázornené na obrázku vyššie.

5. Nákup a konfigurácia značkovej krátkej adresy URL

Ostatné metódy v tomto príspevku vám pomôžu vytvoriť krátke adresy URL za okamih a bez výdavkov na desetník. Avšak, existuje niekoľko nevýhod použitia týchto metód, ktoré môžeme prekonať v tejto časti.

Napríklad doplnok Pretty Links neurobí nič na skrátenie názvu vašej domény. Bohužiaľ, väčšina z nás má dlhé názvy domén. Prepojenie ako napr wpthemeraves.com/total/ Značka sa stále zachová, ale môžeme ju skrátiť tým, že do značkovej krátkej adresy URL vstúpime.

Už sme spomenuli, že používanie webových adries WP.me ​​a adries URL tretích strán obetuje vašu značku.

Takže namiesto wpthemeraves.com/total/, mohli by sme ísť za wprav.es/total/ napríklad. Krátka značková adresa URL nesie vašu značku a zdokonaľuje zdieľateľnosť desaťkrát v porovnaní s inými typmi krátkych adries URL.

Na začiatok si vymyslite preferovanú doménu krátkej adresy URL alebo pomocou generátora názvu domény nájdite vhodnú značkovú krátku adresu URL. Buďte kreatívni a skúmajte rôzne spôsoby skrátenia vašej značky.

Zakúpenie značkovej krátkej adresy URL

namecheap name doménového mena

Značkovú krátku adresu URL si môžete kúpiť od svojho registrátora domény rovnakým spôsobom, ako ste si zakúpili svoju existujúcu doménu. Z tohto dôvodu sa nebudeme venovať podrobnostiam. Ak ste však na trhu so skvelým registrátorom domén, kúpim všetky svoje doménové mená v Namecheap.

So značkovou krátkou adresou URL je čas nakonfigurovať niekoľko vecí, aby vaša nová krátka doména mohla zobrazovať krátke odkazy na váš web..

Konfigurácia značkových vlastných krátkych adries URL

V tejto časti sa dozviete, ako prepojiť svoju značkovú krátku adresu URL s programom Bitly, čo vám umožní využiť nástroj Bitly na vytvorenie krátkych adries URL pre vašu značkovú adresu URL. Takže namiesto použitia bit.ly/ Short-url, vaše krátke odkazy budú vyzerať wprav.es/ Short-url, napríklad.

Prihláste sa do svojho účtu Bitly a kliknite na svoje používateľské meno, ako je to znázornené na obrázku nižšie.

bitové pridávanie značkových krátkych webových adries

Na ďalšej obrazovke stlačte Spravovať link:

spravovať užívateľské preferencie v bitly

Ďalej kliknite na Značkové krátke domény a potom Pridajte značkovú krátku doménu ako ilustrujeme na obrázku nižšie.

bitové pridanie značkovej krátkej domény

V ďalšej sekcii snímky môžete pridať svoju značkovú krátku adresu URL a zobraziť nastavenia DNS, ktoré potrebujete, aby ste Bitly prepojili s krátkou doménou..

Predtým, ako narazíte na Overte doménu ako je zobrazené na obrázku vyššie, musíte sa prihlásiť do registrátora svojej domény a uistiť sa, že vaša značková krátka doména ukazuje na Bitly.

Povedzme, že ste si zakúpili svoju značkovú krátku doménu prostredníctvom služby Namecheap, stačí sa prihlásiť do svojho informačného panela Namecheap a prejsť na Zoznam domén ako vidíme nižšie. Ďalej stlačte Spravovať vedľa vašej značkovej krátkej domény:

zoznam domén na hlavnom paneli namecheap

Ďalej nájdite nameservery vyberte sekciu Vlastné DNS a pridať záznamy DNS Bitly. Nezabudnite uložiť zmeny. Upozorňujeme, že šírenie zmien DNS môže trvať až 72 hodín, takže buďte trpezliví. Inokedy sa zmeny prejavia okamžite.

Keď vaša značková krátka adresa URL odkazuje na Bitly, zadajte doménu do Bitly a neváhajte zasiahnuť Overte doménu ako je znázornené nižšie.

značková krátka webová adresa bitly

Týmto spôsobom musíte nainštalovať doplnok WP Bitly, aby ste mohli spravovať svoje krátke adresy URL priamo z hlavného panela správcu WordPress..

Záverečné slová o vlastných krátkych adresách URL

Je samozrejmé, že krátke adresy URL majú v digitálnom svete, v ktorom žijeme, viac výhod ako dlhé adresy URL. Či už ide o zdieľateľnosť, rozšírenie dosahu značky alebo jednoducho ponúkajú svojim používateľom lepší zážitok, krátke adresy URL prinášajú deň..

Ako už bolo povedané, ako skrátite odkazy na svojom blogu WordPress? Vynechali sme vaše obľúbené skrátenie adresy URL? Máte nejaké otázky alebo návrhy týkajúce sa tohto príspevku? Neváhajte sa podeliť o komentáre. na zdravie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me