Ako začať s WordPress: 2020 Guide

Ako začať s WordPress

Takže hľadáte nový web. Máte dobrú predstavu o tom, o čom budú vaše stránky, o tom, aký obsah na ňom budete mať, či už niečo predávate, zoznam pokračuje. Teraz začnite s programom WordPress!

Vyzerá to, že ste všetci pripravení začať, však? Ale počkajte, čo vaša platforma? Ak toto čítate, pravdepodobne ste si vybrali – alebo uvažujete o výbere – WordPress. Ale možno si nie ste istí, ako začať. Alebo možno budete potrebovať iba obnovovacie zariadenie, ako to funguje. Tento článok vám pomôže tento proces zjednodušiť tým, že vás krok za krokom prevedie tým, ako začať s webom WordPress.

Vezmite prosím na vedomie: medzi WordPress.com a WordPress.org sú veľké rozdiely. V tejto príručke budeme zdieľať tipy pre .ORG konkrétne.

Krok 1: Nájdite pre svoj web najlepší hosting

Predtým, ako budete môcť používať WordPress.org, potrebujete hostingovú službu. Môžete si vytvoriť svoj vlastný server a nainštalovať WordPress do svojho počítača, ale keď práve začínate, je jednoduchšie prihlásiť sa na odber služby, ktorá už má nastavené servery a je pripravená hostiť web WordPress. Niektoré služby sú bezplatné a niektoré platené; odporúčame vám použiť platenú službu, pretože bude poskytovať kvalitnejšie služby a funkcie.

Nie ste si istí, aký typ hostingu alebo ktorý hostiteľ zvoliť? Úplne rozumieme (a boli sme tam už predtým, program WPExplorer niekoľkokrát zmenil hostiteľa pred nájdením perfektného stavu). Existuje niekoľko rôznych typov hosting zvážiť, všetko s ich vlastnými výhodami a nevýhodami. Môžete si prečítať nášho sprievodcu o najlepšom hostení WordPress alebo sa pozrieť na náš šikovný infographic, ktorý predstavuje najlepšie možnosti hostenia, ktoré odporúčame novým používateľom WordPress..

Možnosti hostenia WordPress

Najlepšie WordPress Hosting

Zdieľaný hosting je to, čo väčšina nových používateľov WordPress začína. Je to jednoduchá možnosť, ktorá šetrí rozpočet a má dostatok zdrojov na umiestnenie nového webu. Väčšina zdieľaných hostiteľov ponúka inštaláciu WordPress jedným kliknutím, primerané množstvo úložného priestoru a šírku pásma a niekedy aj niekoľko výhod (napríklad kupóny Google Adwords alebo dokonca bezplatné doménové meno). Podľa nášho názoru je najlepšie zdieľaný hostingový plán od spoločnosti Bluehost. Už od 2,95 dolárov mesačne (pomocou nášho špeciálneho odkazu) je to skvelá voľba pre tých, ktorí začínajú s WordPress..

MODRÉ ZDIEĽANÉ ZDRAVOTNÉ PODNIKY

Spravované VPS (čo znamená virtuálne súkromné ​​servery) je krokom od zdieľaného hostenia. Stále zdieľate server s ostatnými používateľmi, ale server je rozdelený do sekcií, takže každý z nich má svoj vlastný mini server pre lepšiu bezpečnosť, ochranu osobných údajov a prevádzku webových stránok. Plus, s organizovaný VPS nemusíte udržiavať server – hostiteľská spoločnosť pre vás spracováva aktualizácie softvéru a aktualizuje kód WordPress, aby ste sa mohli sústrediť na svoj web. Naším výberom pre najlepšie spravované VPS je Flywheel. Ponúkajú fantastické služby, ako je bezplatná migrácia, vstavaná vyrovnávacia pamäť, automatické zálohovanie a ďalšie, ktoré vám poskytujú veľa tresku za vaše peniaze..

Hosting zotrvačníka VPS WordPress

A posledná možnosť hostenia je Spravovaný hosting WordPress, čo je vtedy, keď hostiteľská spoločnosť za vás server spravuje. Spravovaný hosting ponúka viac funkcií a zdrojov webových stránok ako zdieľaný a mnoho spravovaných hostiteľov ponúka škálovateľné plány hostingu, takže môžete začať s malými aktualizáciami a upgradovať svoj server s rastom vašej firmy. Spravované hostenie od spoločnosti WP Engine sme už roky používali a sme veľmi spokojní s kvalitou nášho hostingu a úžasnými službami od ich podporného tímu. Ponúkajú skvelý osobný plán pre nových blogerov, ako aj úžasné prémiové a podnikové plány pre webové stránky s vysokou návštevnosťou.

Hosting WordPress riadený motorom WP

Krok 2: Vyberte názov domény

Pravdepodobne už máte vybratý názov svojej webovej stránky alebo užší zoznam mien. To je skvelé! Ak tak neurobíte, existuje veľa článkov, ktoré vám môžu pomôcť pri nápadoch. Nezabudnite, že vaše doménové meno by malo odrážať účel vašich stránok a malo by byť dosť zaujímavé na to, aby pritiahlo návštevníkov.

Druhou časťou pomenovania, ktorá sa dostáva trochu menej pozornosti, je doménové meno. Z technického hľadiska je názov domény časťou adresy URL, ktorá identifikuje adresy IP (ktoré identifikujú počítače alebo zariadenia v sieti) a webové stránky. Jednoduchšie je to vaša webová adresa. Každý názov domény má príponu, napríklad .com alebo .org. Môžete zaregistrovať akýkoľvek názov domény, ktorý sa vám ešte nepáči – za ročný poplatok. Niektorí hostitelia vám poskytnú bezplatnú registráciu domén za prvý rok. V rámci procesu registrácie hostitelia tiež automaticky skontrolujú, či je doména k dispozícii na použitie. Doménové meno si však môžete kedykoľvek kúpiť priamo od registrátora, napríklad NameCheap alebo GoDaddy.

Po vyrovnaní názvu domény postupujte podľa pokynov vašej hostiteľskej spoločnosti a dokončite proces nastavenia. Pravdepodobne budete musieť nasmerovať svoje doménové meno na svojho hostiteľa. Ak chcete vyhľadať konkrétne pokyny, stačí skontrolovať ich online dokumenty alebo vykonať rýchle vyhľadávanie Google. Teraz sa začína skutočná práca!

Ďalšie kroky sa nemusia nevyhnutne robiť v konkrétnom poradí. Teraz máte prístup na palubnú dosku a obrátite svoju pozornosť na všetko, čo považujete za najnaliehavejšie.

Vitajte v službe WordPress

V tomto okamihu môže byť užitočné zobraziť vaše stránky a pozrieť si možnosti správcu. Týmto spôsobom viete, s čím musíte pracovať.

Krok 3: Prispôsobte dizajn svojich stránok

WordPress predvolene nastavuje konkrétnu tému, ktorú si môžete zachovať tak, ako je, ju môžete prispôsobiť alebo zmeniť na novú tému.

Zadarmo Témy

WordPress obsahuje niekoľko predinštalovaných tém, z ktorých si môžete vybrať. Ak chcete vidieť adresár bezplatných tém WordPress, kliknite na Vzhľad> Témy. Ak kliknete na ikonu Pridať nové sa zobrazí zoznam bezplatných tém WordPress z adresára WordPress.org spolu s podrobnosťami o témach a možnosťou ukážky alebo inštalácie týchto tém.

Pridajte novú tému WordPress

Môžete si tiež zvoliť inštaláciu témy vyvinutej treťou stranou. Mnoho renomovaných webov ponúka bezplatné témy WordPress – vrátane WPExplorer. Inštalácia je trochu iná, pretože si musíte tému stiahnuť. Často sa jedná o ZIP s názvom témy. Ak chcete nainštalovať, jednoducho prejdite do adresára témy a kliknite na tlačidlo Nahrať motív.

Odovzdáva sa téma WordPress

Na nasledujúcej obrazovke by ste mali vyzvať na vyhľadanie témy v počítači. Vyberte súbor s témou (spomínaný súbor .zip) a kliknutím ho nainštalujte. Zostáva už len kliknúť na položku Aktivovať, aby sa na vašom webe použil nový motív.

Prémiové témy

Zatiaľ čo bezplatné témy sú skvelým spôsobom, ako začať, prémiové (alebo platené) témy sú zlatým štandardom. Prémiové témy tretích strán ponúkajú rozmanitosť a často obsahujú oveľa viac funkcií ako motívy, ktoré nájdete v adresári bezplatných tém.

Napríklad téma Total WordPress obsahuje ľahko použiteľný nástroj na tvorbu vizuálnych stránok, vstavané možnosti pre vaše portfólio, prispôsobiteľný blog, vlastné písma, neobmedzené možnosti farieb a veľa ďalších. Najdôležitejšie však je, že obsahuje jednoduchého dovozcu ukážok, ktorý môžete použiť na import ľubovoľných živých ukážok témy. Takže s niekoľkými kliknutiami môžete začať s návrhom stránok.

Celkový responzívny viacúčelový motív WordPress

Info & DownloadView The Demo

Ale to je len jedna z možností. Existuje veľa prémiových tematických trhovísk, kde si môžete kúpiť novú tému pre svoj web. Themeforest je dobré miesto, kde môžete začať hľadať prémiovú tému, z ktorej si môžete vybrať z viac ako 11 000 tém. Alebo si môžete prezrieť množstvo kolekcií tém, ktoré sme tu dali dohromady vo WPExplorer.

Po nájdení, zakúpení a stiahnutí témy, ktorú chcete, budete ju musieť nainštalovať (rovnako ako sme sa dozvedeli v sekcii bezplatných tém). Zamierte na Témy> Pridať nové nahrať, nainštalovať a aktivovať. Ak vaša prémiová téma obsahovala nejaké priložené doplnky, môžu sa zobraziť ďalšie výzvy alebo upozornenia na inštaláciu odporúčaných doplnkov.

Prispôsobovač tém

Ďalšími časťami vášho vzhľadu, ktoré chcete prispôsobiť, sú widgety, ponuky, hlavičky a pozadie. Všetky sa dajú zmeniť pomocou Prispôsobovač tém ktoré nájdete pod vzhľad (tesne pod možnosťou tém). Kliknutím na ňu otvoríte milostný prispôsobiteľ WordPress:

Prispôsobovač tém WordPress

WordPress je dodávaný s množstvom widgetov, z ktorých niektoré sú aktivované a zobrazujú sa na bočnom paneli vašich stránok. Môžete ich podľa potreby usporiadať. Ak chcete viac, môžete vždy nainštalovať doplnok a pridať nové.

Pridajte miniaplikácie WordPress

Vaša téma môže podporovať rôzne alebo viac umiestnení ponuky (hlavná, horná lišta, päta atď.). Ak to tak nie je, na inštaláciu sú k dispozícii doplnky. Pravdepodobne si to však nebudete musieť robiť starosti, kým nebudete mať nastavených niekoľko stránok.

Krok 4: Pridajte doplnky pre ďalšie funkcie

V závislosti od toho, ako používate svoje stránky, a od funkčnosti témy, budete pravdepodobne musieť nainštalovať a aktivovať rôzne doplnky. Prispievajú k tomu, čo vaše stránky dokážu.

Ak chcete nainštalovať bezplatné doplnky, navštívte stránku adresár doplnkov kliknutím na Doplnky> Pridať nové a vyhľadaním doplnku, alebo si môžete nainštalovať doplnky, ktoré ste si kúpili z iných stránok, kliknutím na ikonu Odovzdať doplnok gombík.

Ak vás zaujíma, tu sú tri kľúčové doplnky, ktoré používame a ktoré odporúčame tu na stránkach WPExplorer.

VaultPress

VaultPress pre WordPress

Získajte zálohy VaultPress

Zatiaľ čo väčšina dobrých hostingových spoločností ponúka denné zálohy ako súčasť svojich plánov, dôrazne vám odporúčame zálohovať WordPress sami, aby ste boli v bezpečí. VaultPress používame a milujeme, pretože je cenovo dostupný (v skutočnosti je súčasťou prémiových plánov JetPack), ľahko použiteľný (stačí nainštalovať a prepojiť svoj účet WordPress.org) a vyžaduje úplnú zálohu celého vášho webu – vrátane médií.

Akismet

Akismet WordPress Spam Protection Plugin

Získajte Akismet pre WordPress

Rovnako ako VaultPress je aj Akismet súčasťou prémiových predplatných JetPack a myslíme si, že je to najlepší doplnok pre spam pre WordPress. Akismet pomáha odfiltrovať spamové komentáre pomocou vlastného algoritmu a komentárov, ktoré používatelia Akismet hlásia. Týmto spôsobom môžete stráviť menej času sledovaním svojich komentárov a viac času zameraním na SEO a obsah.

Váš SEO

Váš doplnok SEO

Získajte svoj SEO

Pre každého majiteľa webových stránok je kľúčový dobrý modul SEO. Existuje niekoľko populárnych doplnkov, ale využívame a milujeme váš SEO. Tento doplnok obsahuje všetko, čo absolútne potrebujete, aby ste mohli začať s vylepšovaním vášho SEO. Vrátane, ale nielen, súborov Sitemap, predvolených titulov / výňatkov, strúhanky, zobrazenie informačného kanála RSS, metaznačky otvoreného grafu a nástroje SEO na stránke (pre kľúčové slová, čitateľnosť atď.).

Okrem toho vám odporúčame použiť živý editor CSS, ako je CSS Hero alebo Yellow Pencil, aby ste prispôsobili dizajn svojich stránok, ak téma neobsahuje dostatok možností štýlu. Ak chcete získať viac užitočných doplnkov, prečítajte si naše zbierky doplnkov a nájdite skvelé doplnky pre mapy, rezervácie, sociálne zdieľanie, preklady a ďalšie..

Krok 5: Vytvorenie kľúčových stránok

Pokiaľ nie je navrhnutý ako jednostránkový web, každý web by mal mať aspoň pár stránok. Napríklad asi stránka a stránka kontaktu. Odporúčame tiež stránku blogu, na ktorej môžete umiestniť svoje správy alebo príspevky. V závislosti od účelu vašej stránky však pravdepodobne budete chcieť aj ďalšie stránky. Mohlo by to byť portfólio alebo galéria, ktorá vám umožní predviesť svoju prácu. Ak máte výrobky, ktoré chcete predať, chcete stránku obchodu. Nezabudnite, že budete potrebovať alebo budete chcieť nainštalovať doplnky, aby ste mohli pridať a prispôsobiť tieto typy stránok.

Domov

Šablóna domovskej stránky

Vaša domovská stránka je prvá stránka, ktorú ľudia uvidia, keď idú na vašu hlavnú webovú adresu. Niektoré motívy budú obsahovať šablónu domovskej stránky (ako na obrázku vyššie). Alebo pomocou nástroja na tvorbu stránok vytvorte niečo vlastné. Na výber je veľa výkonných doplnkov na tvorbu stránok WordPress.

Nech si vyberiete čokoľvek, nezabudnite nastaviť domovskú stránku, ktorú ste vytvorili, pod Nastavenia> Čítanie a výberom možnosti „Statická stránka“ (poznámka: váš blog môže byť vašou domovskou stránkou a ak to chcete použiť ako svoju hlavnú hlavnú stránku, nechajte voľbu „Vaše najnovšie príspevky“). Ak potrebujete ďalšiu pomoc, prečítajte si nášho sprievodcu o tom, ako vytvoriť domovskú stránku.

Blog

Celkom viacúčelové a blogovanie WordPress Téma: Mason Demo

Väčšina webových stránok bude mať blog – v skutočnosti je veľa stránok iba blog! V závislosti od vášho motívu nemusí byť potrebné vytvoriť stránku blogu, pretože mnoho tém blogov WordPress pre blogovanie je už štylizovaných, takže môžete jednoducho začať pracovať pridaním príspevkov. Niektoré však obsahujú vlastnú šablónu stránky blogu, ktorú môžete použiť na adrese Stránky> Pridať nové a potom vyberte šablónu blogu z metaboxu vpravo alebo pod hlavným textovým editorom. Keď svoju stránku uložíte, budete ju musieť tiež definovať ako svoj blog pod položkou Nastavenia> Čítanie > Statická stránka ako voľba „Stránka s príspevkami“.

o

O nás Sekcia

O stránkach sú skvelé pre firmy, aby zdieľali históriu spoločnosti, vyhlásenia o misii a členov tímu. Alebo pre nezávislých blogerov, ktorí zdieľajú poznámky o tom, ako začali, o svojich záujmoch a osobnom príbehu. Aj keď nie každý web potrebuje, je potrebné zvážiť dobrú stránku. O stránke je skvelý spôsob, ako sa spojiť s publikom na osobnejšej úrovni.

Kontakt

Kontaktná stránka frontend

Takmer každá webová stránka bude mať kontaktnú stránku. Vytvorenie kontaktnej stránky pomocou programu WordPress je pomerne jednoduché, pretože existuje množstvo jednoduchých doplnkov kompatibilných s obľúbenými témami. Prinajmenšom môžete zvážiť použitie jedného z týchto doplnkov kontaktného formulára na pridanie jednoduchého formulára na pätu alebo do bočného panela, alebo doplnok na mapovanie na predstavenie svojich miest..

portfólio

Celkom portfólio WordPress

Pre niektoré podniky má zmysel predstaviť vašu prácu, čo je miesto, kde je portfólio veľmi užitočné. Ak chcete vytvoriť portfólio online, môžete si vybrať tému alebo pridať doplnok, ktorý obsahuje vlastný príspevok portfólia. Vlastné typy príspevkov pridávajú novú ľahko vyhľadateľnú položku ponuky na hlavnom ľavom paneli WordPress. Najčastejšie fungujú rovnako ako pridanie blogového príspevku. Rozdiel je v tom, že často obsahujú vlastné štýly a možnosti špecifické pre ich účel. Portfólio bude zvyčajne obsahovať možnosti budovania galérií, nahrávania videí alebo dokonca zvuku, aby ste mohli potenciálnej klientele ukázať, aký úžasný ste.

sklad

Celkový obchod Glitz & Glam WooCommerce

Nakoniec, či chcete predať svoj vlastný tovar v obchode podobnom Etsy alebo odporučiť položky z pridružených obchodov na svojej vlastnej stránke, môžete si pomocou WordPress vybudovať internetový obchod. Konkrétne s bezplatným doplnkom WooCommerce. Podobne ako v portfóliu, WooCommerce (a ďalšie platformy elektronického obchodu ako EDD alebo Shopify) pridáva vlastný typ príspevku. Zahŕňa to vlastné možnosti pre vaše produkty, ako sú digitálna / fyzická položka, galéria produktov, variácie produktov, kupóny, poštovné, dane a ďalšie.

Krok 6: Import a export obsahu

Pri diskusiách o tom, ako začať, sa tieto nástroje často prehliadajú. Ak ste novým používateľom programu WordPress, ale nie správou blogov alebo webových stránok, import a export sú užitočnými nástrojmi, ktoré sa dajú ľahko vykonávať. Ak chcete presunúť obsah zo starej webovej stránky WordPress, použite nástroj na export. Týmto sa stiahne súbor xml obsahu vašich stránok.

Nástroj na export WordPress

Ak chcete priniesť svoj obsah z iného webu, použite nástroj na import. Ak si kúpite prémiovú tému, pravdepodobne prišla so vzorovými údajmi (vo forme súboru .xml), ktoré môžete importovať, aby ste mohli začať. Odporúčame použiť vzorové údaje, ak potrebujete pomoc pri určovaní spôsobu použitia témy alebo ak chcete importovať presné ukážku (najmä pri použití motívov, ako je napríklad Total, z ktorých je možné vyberať veľa vzorových ukážok).

Nástroj na import WordPress

Krok 7: Viac informácií o tom, ako začať s WordPress

Tento článok popisuje dôležité časti, ako začať s programom WordPress. Ak sa však stále cítite stratení, pre vás máme niekoľko ďalších zdrojov:

  • Nie ste si istí, čo všetko robí WP Admin? Pozrite si náš článok na informačnom paneli WordPress
  • Stále si zvykáte na žargónu? Prezrite si náš slovníček WordPress pre začiatočníkov (kde vysvetľujeme mätúce výrazy)
  • Ak sa chcete dostať na drzý začiatočník od spustenia webovej stránky, pozrite sa na tento sprievodca od WordPress
  • Nemôžete si vybrať tému? Tu sú najlepšie témy WordPress pre infoprenérov (čo je pre blogerov fantastické slovo)
  • Ako návod na používanie bezplatnej témy si pozrite blog, ako začať
  •  A ak chcete speňažiť svoj blog a začať predávať produkty, tento článok o tom, ako sa stať úspešným blogenárom, je skvelým miestom na začatie

Program WP Explorer obsahuje veľa ďalších zdrojov, ktoré vám pomôžu dozvedieť sa viac o používaní programu WordPress. Prezrite si náš blog a ďalšie články a zoznámte sa s ním!

záver

Či už ste novým vlastníkom webových stránok alebo jednoducho novým používateľom WordPress, môže byť ťažké konečne začať s WordPress. Mať sprievodcu a ďalšie zdroje je v takýchto situáciách neoceniteľné. Použitím nástrojov, ktoré tu poskytujeme, môžeme tento proces vylepšiť. Budete mať svoje stránky v prevádzke rýchlo!

Čo by ste chceli vedieť pri prvom spustení webovej stránky WordPress? Ak začínate teraz, čo by vám v tom mohlo pomôcť? Dajte nám vedieť v komentároch!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me