Ako získať spätnú väzbu od používateľov na vašom webe WordPress

Získajte spätnú väzbu od používateľov na vašom webe WordPress

Najcennejším zdrojom akejkoľvek webovej stránky sú jej návštevníci. Môžete sa na ne obrátiť so žiadosťou o spätnú väzbu na svoje webové stránky všeobecne alebo na ktorékoľvek konkrétne aspekty. Získaná spätná väzba vám pomôže pri dôležitých rozhodnutiach smerovať vaše webové stránky správnym smerom. Spätná väzba tiež pomôže webovej stránke zlepšiť sa a viac sa prispôsobiť potrebám cieľovej skupiny. Z dlhodobého hľadiska to prinesie pridanú hodnotu webovej stránke, premietne ju do širšieho publika a prospeje tak webovej stránke, ako aj jej čitateľom.

Analytics je jedným zo spôsobov zhromažďovania údajov, ale iba vám poskytuje informácie, trendy a vzorce v čase ich vzniku. Na interpretáciu týchto trendov a vzorcov alebo „prečo“ za nimi je potrebné zhromaždiť spätnú väzbu od čitateľov a dať ju dohromady, aby to malo zmysel..

Môžete sa veľa naučiť tým, že budete držať ucho k zemi a budete mať prehľad o výklenku, v ktorom pôsobíte. WordPress vám však môže tiež pomôcť. Ako v prípade väčšiny ostatných funkcií, aj WordPress obsahuje pluginy na získavanie spätnej väzby od používateľov. Pluginy dokážu pracovať rýchlo, efektívne a bez toho, aby príliš rušili čitateľa. Pri porovnávaní zhromaždených informácií môžu webové stránky získať celkom jasný obraz o tom, čo čitatelia majú povedať.

Vždy máte možnosť pridať štandardný kontaktný formulár na samostatnú stránku na svojom WordPress a tak sa úplne vyhnúť doplnku. Špeciálny doplnok však dokáže túto prácu vykonávať efektívnejšie. Čitatelia môžu prinútiť čitateľov, aby odpovedali a poskytli spätnú väzbu stručným spôsobom, čo vám uľahčí používanie.

Spätná väzba sa môže vyskytnúť mnohými spôsobmi – návrhy, hodnotenia, komentáre alebo dokonca hlasy pri komentároch. Alebo môžu návštevníci zadávať chyby alebo robiť prieskumy. Ak práve začínate so svojím webom, možno dokonca môžete písať prispôsobené e-maily svojim prvým zákazníkom a hľadať spätnú väzbu. Budú sa cítiť dostatočne privilegovaní, aby vám mohli poskytnúť cenné návrhy.

Dovoľte mi, aby som vás oboznámil s niektorými doplnkami, ktoré je možné použiť na získanie spätnej väzby od používateľov na vašom WordPress.

Tvorca formulárov WordPress

WordPress Form Builder je komplexný doplnok na zhromažďovanie prispôsobených spätných väzieb od návštevníkov, ich ukladanie do databázy a prístup k nej na prístrojovej doske..

Formuláre môžu byť inteligentne štruktúrované a môže sa použiť podmienená logika, aby sa zhromažďovanie údajov minimalizovalo. Nastavenia, rozloženie a prvky formulárov je možné prispôsobiť bez potreby kódu. Tieto formuláre sa používajú na kvízy, prieskumy, zber údajov a spätnú väzbu od používateľov.

WP Form Builder

Pre väčšiu interakciu môžu používatelia sledovať svoje príspevky na portáli, upravovať ich alebo nahrávať súbory s ním. Používateľom môžu byť pridelené aj skóre a hodnosti. Rôzne správy môžu byť preblikané pre používateľov hodnotiacich rôzne hodnosti. Doplnok je integrovaný s poskytovateľmi kvalitných e-mailových služieb a na základe bodovania alebo iných kritérií môžu byť používateľom zasielané rôzne e-maily s rôznymi úrovňami skóre.

Všetky tieto funkcie vám umožňujú prijímať spätnú väzbu, oddeľovať návštevníkov podľa skóre a potom posielať príslušné e-maily každému typu návštevníkov. Tento populárny doplnok je možné kúpiť na CodeCanyon za 35 dolárov.

Usernoise Pro Modal Spätná väzba a kontaktný formulár

Usernoise Pro Modal Feedback & Contact Form pridáva modálny formulár a prispôsobiteľné tlačidlo spätnej väzby k vášmu WordPress. Každá položka, ktorá sa zobrazuje vo verejnom rozhraní, sa dá prispôsobiť. To vám umožní navrhnúť a orámovať otázky podľa vašich presných potrieb. Zahrnutý je aj skrátený kód na vloženie formulára priamo do príspevku alebo stránky.

Spätnú väzbu môžete získať v 4 kategóriách, ktoré je možné upravovať. S Akismetom to zabraňuje spam. Doplnok je kompatibilný s viacerými lokalitami a je pripravený na lokalizáciu. Je tiež kompatibilný s akoukoľvek šablónou stránok. Tento doplnok je možné zakúpiť na CodeCanyon za 12 dolárov.

Feedweb

Feedweb je jednoduchý doplnok, ktorý môže pridať widget na ľubovoľný príspevok, ktorý si vyberiete. To vám umožní položiť svojim návštevníkom akékoľvek otázky. Otázky sú obmedzené na formát Áno / Nie. Starostlivým vymedzením otázok získate presnú spätnú väzbu o príspevku. Otázky, ktoré sa raz položia, sa uložia a môžu sa neskôr znova použiť.

Feedweb

Po nainštalovaní doplnku je možné interaktívnejšie pracovať s čitateľmi. Môžu hlasovať, odosielať spätnú väzbu hodnotením, odpovedať na otázky, ľahko objavovať nový obsah a zvyšovať čas strávený na blogu. Widget hodnotenia je animovaný a kódovaný HTML5, čo zaisťuje bezpečnosť a súkromie. Miniaplikáciu bude potrebné pridať do každého príspevku ručne. Môže sa pridať na bočný panel vložením skráteného kódu. Doplnok sa dodáva v troch verziách – Free, Plus a Pro.

WebEngage

Prieskumy produktov, prieskumy generovania potenciálnych zákazníkov, prieskumy spokojnosti zákazníkov alebo prieskumy očakávaní zákazníkov sú všetky bežné spôsoby, akými odvetvie zhromažďuje spätnú väzbu od verejnosti.. WebEngage vám môžu pomôcť uskutočniť tieto prieskumy na vašich webových stránkach a analyzovať ich pomocou reportovacích a analytických modulov. Správcovia stránok môžu sledovať všetku spätnú väzbu a zhromaždené údaje alebo e-maily prijaté na pohodlnej konzole a odpovedať na akékoľvek návrhy alebo inú spätnú väzbu priamo z konzoly..

Reakcia na spätnú väzbu nemusí byť štandardná. Je možné zasielať oznámenia so zľavami alebo bez zľavy a každé upozornenie sa sleduje analyticky, takže sú dostupné sadzby prekliknutia alebo profil návštevníkov.

Odkazy na odber e-mailov môžu byť pridané do zoznamu MailChimp. K dispozícii sú bezplatné a platené programy so 14 dňovou skúšobnou verziou pre platené programy.

JotForm

Ak sa domnievate, že je to formulár na spätnú väzbu, ktorý by mal podľa vášho názoru zdobiť váš web, pokladňa JotForm. Kontextové okno sa objaví po kliknutí na tlačidlo, ktoré sa objaví na všetkých stránkach, keď je doplnok aktivovaný. Formulár je možné zostaviť pomocou intuitívnej funkcie drag and drop. Formulár a tlačidlo je možné prispôsobiť.

Tlačidlo spätnej väzby JotForm

Skvelá vec na formulári so spätnou väzbou je, že používatelia dostanú spätnú väzbu bez toho, aby skutočne opustili stránku, na ktorej sa nachádzali. Po vyplnení formulára môže návštevník pokračovať tam, kde prestal. E-mailová odpoveď od používateľov môže byť tiež prijatá.

Tento doplnok môžete používať zadarmo až do 100 podaní každý mesiac, po ktorom budete musieť prejsť na prémiový plán.

Spätná väzba Kat

Skutočne užívateľsky prívetivý doplnok na zhromažďovanie spätnej väzby je Spätná väzba Kat. Je zadarmo, dokonale sa integruje s WordPress a pri inštalácii nie je potrebné žiadne úsilie. Jednoducho stiahnite a aktivujte. Na váš web nevloží žiadnu vlastnú značku.

Spätná väzba Kat

Používanie doplnku je tiež jednoduché. Jednoducho vytvorte formulár prieskumu a zverejnite ho. Zhromaždite všetku spätnú väzbu, ktorú dostanete. Feedback Cat je navyše 100% zadarmo a opensource. Takže môžete upraviť kód tak, aby ste ho v prípade potreby mohli prispôsobiť.

Viac doplnkov pre spätnú väzbu

Ak si myslíte, že vyššie uvedené doplnky nie sú pre vás, alebo ak chcete doplnok, ktorý bude zhromažďovať najmä minimálnu spätnú väzbu, ako je napríklad otázka typu áno / nie alebo systém hodnotenia hviezdičkami, pozrite sa na doplnky, ktoré nasledujú,

 • Doplnok WordPress Request and Feedback: Jedná sa o doplnok s otvoreným zdrojovým kódom a prichádza za jednorazový poplatok 17 USD. Dá sa umiestniť kdekoľvek alebo ho dokonca môžete skryť. Môžu sa vytvoriť kategórie spätnej väzby a spätnú väzbu môžu používatelia komentovať alebo hlasovať. Najhlasovanejší komentár sa dostane na vrchol.
 • Prieskum Queryz WordPress: Ak chcete na každú webovú stránku pridať jednoduchý rozbaľovací formulár, vyskúšajte prieskum Queryz WordPress Survey. Prieskumy môžu byť navrhnuté ako viaceré začiarkavacie políčka, mierka alebo jednoduchý text. Doplnok je zadarmo, musíte sa však zaregistrovať a vytvoriť si používateľský účet pre svoj WordPress.
 • Jednoduchý Widget pre Spätnú väzbu: Chcete sa opýtať iba na jednu otázku od svojich návštevníkov? Jednoduchá pomôcka pre spätnú väzbu vám to pomôže. Po aktivácii doplnku zmeňte predvolenú otázku na otázku, na ktorú chcete odpovedať, a potom počkajte, kým odpovede nezaplnia vašu doručenú poštu. Ak používateľ zistí, že otázka je nepríjemná, môže jednoducho kliknúť na červené „X“ proti otázke a bude skrytá na 7 dní..
 • Feelback Reakcie: Obrázkové znázornenia vždy dostanú lepšiu reakciu a Feelback Reactions predstavuje čitateľovi súbor 5 emócií. Jedno kliknutie používateľom môže generovať množstvo spätnej väzby pre web. Budete vedieť, ktoré emócie udržujú návštevníkov na vašich stránkach a ktoré emócie ich povzbudzujú k zdieľaniu na sociálnych sieťach. Na základe ich odpovede bude navrhnutý obsah.
 • Reakčné tlačidlá: Tento doplnok pridá praktické tlačidlá v dolnej časti príspevku alebo kdekoľvek inde. Používatelia môžu kliknúť na tlačidlo, ktoré považujú za najvhodnejšie. Tlačidlá môžu byť nakonfigurované tak, aby obsahovali akýkoľvek text, napríklad „Páči sa mi to“, „Zaujímavé“ alebo čokoľvek iné. Tlačidlá sledujú, koľkokrát na ne kliknú, a môžu sa použiť na získanie zaujímavej spätnej väzby.
 • Univerzálne hodnotenie hviezdičkami: Ak chcete pridať klasické hodnotenie s piatimi hviezdičkami, ktoré sa zobrazuje na mnohých blogoch, nainštalujte a aktivujte hodnotenie Universal Star Rating. K údajom, príspevkom, produktom a službám môžete pridať možnosť hodnotenia a nechať to od divákov.
 • Widget hodnotenia: Rating Widget tiež pridá do vášho WordPressu systém hodnotenia piatich hviezdičiek. Toto je možné pridať na stránky, na príspevok, na produkty WooCommerce, na používateľov BuddyPress, na fórum bbPress, ako aj na autorov..
 • WP-PostRatings: WP-PostRatings, ktorý je veľmi stiahnutým doplnkom, môže k vášmu príspevku alebo stránke pridať systém hodnotenia AJAX. Môžete sa rozhodnúť pridať ho do všetkých alebo do vybraných príspevkov a stránok.
 • Viacnásobné hodnotenie: Ak chcete hodnotiť jednotlivé príspevky na viacerých meradlách a na rôzne otázky, mali by ste vyskúšať funkciu Multi Rating. Môže byť povolený pre vlastné typy príspevkov a stránky. Každej položke hodnotenia je možné priradiť váhy, aby sa upravili celkové výsledky hodnotenia.
 • Recenzie zákazníkov WP: Toto je obľúbený doplnok, ktorý je možné použiť na vytvorenie samostatnej stránky na vašom blogu, aby čitatelia a zákazníci mohli zanechať recenziu alebo komentár. Je multisite a multiuser kompatibilný a bol mnohokrát stiahnutý.
 • Prieskumy a hodnotenie Polldaddy: Vyskúšajte tento doplnok na správu ankiet a hodnotení z hlavného panela WordPress. Môžete vytvoriť viac ankiet, zvoliť dátumy blízkych ankiet a tiež sa rozhodnúť ponechať výsledky v súkromí alebo ich zverejniť.
 • MyEffecto-Instant Visual Feedback: Jedná sa o jednoduchý widget, ktorý môžete umiestniť pod svoj príspevok, a čitatelia môžu ponúknuť spätnú väzbu na základe emócií.
 • Webau: Webay vám pomôže získať spätnú väzbu z vášho účtu eBay a umiestniť ju do karuselu vo vašom WordPress.
 • Bolo to nápomocné: Ako viete, tento doplnok si položí jednoduchú otázku, či bol článok užitočný. Vyžaduje sa iba jednoduchá odpoveď Áno / Nie.

A nakoniec

Vždy je dobré získať spätnú väzbu na akúkoľvek prácu, ktorú robíte. Najlepší ľudia, od ktorých môžete dostávať návrhy na zlepšenie svojho webu, sú ľudia, ktorí ho navštívia. Vyberte si doplnky podľa obsahu vašich stránok, všeobecného profilu návštevníkov, ktorí na ne prídu a podľa rozsahu požadovanej spätnej väzby. Dávajte pozor, aby ste nepreťažili návštevníkov príliš veľkým množstvom možností.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me