Diaľkové ovládanie webu WordPress pomocou mobilných aplikácií

Ako používateľ programu WordPress bezpochyby ste s administrátorským panelom veľmi dobre oboznámení, koniec koncov je to miesto, kde trávite veľa času nastavením a správou svojich stránok. Po spustení prevádzky stránok ste si vybrali tému a doplnky, ktoré nemusíte vždy pridávať pomocou informačného panela..

Pravdepodobne viete, že existuje celý rad mobilných aplikácií, ktoré vám tiež umožňujú pridávať a spravovať obsah pre váš web WordPress. Zaujímalo by ma však, koľko z vás, ako som ja, ignoroval tieto aplikácie?

Aplikáciu iOS WordPress som vyskúšal asi pred 12 mesiacmi a keď to fungovalo, jednoducho sa mi nezdalo byť užitočným nástrojom, ktorý by ste chceli venovať veľa času. Nedávno som si stiahol túto aktualizáciu, znova ju otvoril, nastavil som v nej niekoľko ďalších stránok a teraz ju považujem za veľmi užitočný nástroj – určite dozrel..

WordPress pre iPhone a iPad

WordPress-mobile-setup

Ak ste to ešte nikdy nevyskúšali, prečítajte si rýchly prehľad toho, čo dokáže. Aj keď ste to vyskúšali, ale ako ja nie na chvíľu, skontrolujte, čo je súčasná verzia schopná.

Pri prvom spustení aplikácie musíte nastaviť web WordPress, aby s ním pracoval. Je to celkom jednoduché, dáte mu adresu URL svojich stránok a používateľské meno / heslo – potom to urobí zvyšok.

Je potrebné poznamenať, že mobilné aplikácie som používal iba na samo hostených weboch WordPress, ale môžete ich tiež použiť na správu stránok WordPress.com (dokonca nastaviť nový blog na WordPress.com).

Rovnakým postupom môžete pridať ďalšie stránky. Mám naložené 3 stránky a zdá sa, že je medzi nimi šťastný prechod.

Na tejto hlavnej obrazovke nastavení sú tiež niektoré ďalšie možnosti na ovládanie obrázkov a videí.

Čo teda môže urobiť?

WordPress post obrazovkouAj keď existuje odkaz na otvorenie Správcovského informačného panela, aplikácia pre iOS je naozaj o pridávaní (a správe) obsahu.

Veľmi ľahko si môžete vytvoriť nový príspevok (alebo stránku) a začať písať.

Na obrázku oproti je poštový editor, známy používatelia WordPressu dostanú rozhranie rozhrania celkom rýchlo.

V dolnej časti tohto rozhrania sú nastavenia pre príspevok. Odtiaľ sa môžete pozrieť na uverejnený dátum (ak ide o existujúci príspevok), stav (tj koncept, čakajúci na kontrolu alebo uverejnený), ako aj nastavenie odporúčaného obrázka pre príspevok.

Obrázky môžete pridávať z fotoaparátu fotoaparátu, priamo z fotoaparátu, ako aj z podpory ďalších populárnych fotografických aplikácií pre iOS. Používam aplikáciu Camera + a aplikácia ju rozpozná a pridá ju ako zdroj fotografií.

To isté platí pre video, môžete si vybrať, či chcete nahrať video z kamery alebo si okamžite zobrať video pomocou telefónu a pridať ho do príspevku.

Aplikácia vám ukáže všetky vaše súčasné príspevky a stránky, takže úprava existujúceho obsahu je rovnako jednoduchá. Nič také ako opravenie preklepu, len čo vám to niekto zobrazí!

Spravovanie komentárov

WordPress-mobile-commentAj keď som s aplikáciou pridal niekoľko príspevkov, priznávam, že ak ich používam viac, spravujem komentáre na svojich stránkach.

Je veľmi užitočné vedieť zobraziť a odpovedať na komentáre, kdekoľvek sa nachádzate. Ak máte rušnú stránku, ktorá priťahuje veľa komentátorov, stojí za to nainštalovať aplikáciu sami.

Ak áno, môžete odstrániť komentáre alebo označiť motív ako spam.

Štatistika webových stránok

Teraz je to niečo, čo veľa ľudí nájde vhod. Verzia iOS podporuje štatistiky Jetpack WordPress.

Ak na svojom webe WordPress používate Jetpack, aplikácia sa k nemu pripojí a môžete si zvoliť zobrazenie štatistík priamo v telefóne..

Nie ste si istí, o čom je Jetpack? Pozrite sa na tento nedávny príspevok. 10 dôvodov, prečo by ste mali začať používať doplnok WordPress Jetpack ešte dnes.

Zverejnite veľa fotografií?

Mám niekoľko priateľov, ktorí sa chystajú vyraziť na jednoročný výlet do celého sveta. Budú používať WordPress ako blog na zdokumentovanie svojich ciest a zatiaľ čo budú písať nejaké dlhšie blogové príspevky, veľa toho, čo by chceli robiť, je zverejňovať fotografie svojich každodenných aktivít. Používanie týchto mobilných aplikácií je vynikajúce pre tento druh aplikácií. Určite musíte vyriešiť problém s pripojením k internetu pomocou telefónu, ale ak je možnosť WiFi, potom je to oveľa jednoduchšie, ako sa museli pohybovať po celom počítači..

S tým súvisí nová aplikácia pre iPhone, ktorá ešte nie je k dispozícii, ale bude k dispozícii v najbližších týždňoch. Pressgram uvažuje o Instagrame, ale s tým, že namiesto zverejnenia fotografií na sociálnej sieti vám umožní prepojiť aplikáciu s webom WordPress a publikovať priamo na svoju vlastnú stránku..

Pozrite si krátke demo pre Pressgram

Prečítajte si viac o Pressgram

Nepoužívajte iPhone?

V tomto príspevku som sa zaoberal iba príbehom podľa systému iOS. Existujú mobilné aplikácie WordPress pre iné platformy, pozrite si tieto odkazy:

  • WordPress pre Andriod
  • WordPress pre Blackberry
  • WordPress pre Windows Phone
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me