LearnDash pre WordPress: Ako vytvoriť svoj prvý online vzdelávací kurz

LearnDash pre WordPress: Ako vytvoriť svoj prvý online vzdelávací kurz

Ak uvažujete o vytvorení online vzdelávacieho kurzu, riešenie LearnDash môže byť pre vás riešením. LearnDash je zásuvný modul WordPress Learning Management System (LMS), ktorý vám umožní navrhovať, propagovať a predávať vaše online kurzy bez ohľadu na predmety..

V tomto článku sa budeme podrobne zaoberať kľúčovými funkciami, ktoré LearnDash ponúka a ako sa dá použiť na zabezpečenie úspechu vášho projektu. Potom sa pozrieme na to, ako nainštalovať program LearnDash na svoju webovú stránku WordPress a ako vytvoriť, predať a predať kurz. Začnime teda …

Čo je LearnDash a pre koho je určený?

LearnDash

LearnDash je prémiový doplnok LMS pre WordPress ktoré budú fungovať s akoukoľvek témou WordPress, ako aj s viacerými lokalitami. Jeho responzívne kurzy môžu byť nastavené v rôznych štýloch a pomocou rôznych nástrojov. To zaisťuje, že každý kurz, ktorý vytvoríte, je dynamický, zaujímavý a zaistí, že učenie zostáva zábavné.

LearnDash je určený pre každého, kto sa snaží zmeniť svoj web na systém riadenia vzdelávania. Ideálny pre vzdelávacie inštitúcie, spoločnosti so zameraním na školenia alebo vývojárov programu WordPress s klientmi, ktorí potrebujú online kurzy. Tento doplnok bohatý na funkcie uspokojuje rôzne potreby LMS.

Hlavné funkcie systému LearnDash

Takže teraz vieme niečo o tom, čo spoločnosť LearnDash robí a kto by ju mal používať. Pozrime sa na to podrobnejšie Najlepšie funkcie

Vytváranie kurzov

LearnDash vám umožňuje vytvárať neobmedzené kurzy. Pre každý kurz existuje veľa možností na výber, ktoré vám pomôžu navrhnúť kurzy, ktoré zahŕňajú celý rad úloh a štýlov výučby. Patria sem vytváranie viacúrovňových kurzov, učenie sa do rôznych lekcií, tém a kategórií, ako aj používanie akýchkoľvek typov médií, od videa po zvuk a ďalšie. Môžete pridať kvízy, hodnotiace knihy, časovače hodín a fóra, aby ste okolo každého kurzu vytvorili zvuky. A obsah odkvapkávania podľa stanoveného plánu. Môžete tiež poskytnúť osvedčenia pre tých, ktorí absolvujú kurz.

Predajné kurzy

LearnDash robí predaj kurzov veľmi jednoduchým. Pre každý kurz si môžete zvoliť svoje vlastné ceny, nastaviť rozvrh platieb a priamo predávať na svojom webe. Pridajte na svoje stránky nákupný košík a vyberte si z ponuky platobných brán. Potom si účtujte jednorazový poplatok za zakúpenie kurzu alebo opakujúce sa predplatné, vytvorenie plánov členstva, predaj kurzov vo zväzkoch a oveľa viac.

Správa administrátora

LearnDash vám poskytuje úplnú kontrolu nad vašimi kurzami a študentmi a zaisťuje, že správa administrátora vášho LMS je jednoduchý a bez bolesti hlavy. Umožnite študentom vytvoriť online profil a sledovať svoje vlastné vzdelávanie na klientskom rozhraní. Môžete tiež posielať automatické e-mailové upozornenia, aby ste zvýšili zapojenie používateľov, umiestnili ľudí do skupín a umožnili im ich spravovať a oveľa viac.

Pridávanie rozšírení

Okrem základných funkcií, ktoré poskytuje LearnDash, môžete tiež nainštalovať ďalšie rozšírenia pridať do svojho LMS rozšírené funkcie. LearnDash poskytuje škálu bezplatných, prémiových doplnkov a doplnkov tretích strán, vrátane integrácie WooCommerce, BuddyPress a MemberPress..

Ako vidíte, LearnDash má čo ponúknuť a je pôsobivým nástrojom. Ďalej si ukážeme, ako ho použiť na vytvorenie základného kurzu, aby ste videli, ako to funguje a ako začať s vašou cestou eLearning…

Začíname s programom LearnDash

Inštalácia LearnDash je rýchly a ľahký proces. Najprv budete musieť kúpiť doplnok priamo z webovej stránky LearnDash. Po zakúpení si stiahnite doplnok a nahrajte ho na svoju webovú stránku WordPress.

Inštalácia

Po aktivácii nájdete ponuku LearnDash LMS, ktorá bola pridaná do vašej ponuky WordPress.

Vytvorenie nového kurzu LearnDash

Príklad kurzu

Ak chcete pridať nový online vzdelávací kurz, vyberte položku LearnDash LMS> Kurzy> Pridať nové z ponuky WordPress.

Pridať nový kurz 1

Na tejto stránke vytvoríte úvod do kurzu a vyberiete nastavenia kurzov. Budete musieť otvoriť ďalšie stránky LearnDash, aby ste vytvorili ďalšie prvky kurzu, ako sú lekcie, kvízy, certifikáty a ďalšie. Toto je však hlavná domovská stránka, ak sa vám páči kurz, ktorý sa chystáte rozvíjať.

Pridať nový kurz

Ak chcete začať, pridajte názov kurzu a potom do textového editora WordPress zadajte svoj úvodný text kurzu.

Odporúčaný obrázok

Mali by ste tiež dať svojmu kurzu hlavný obraz. Ak to chcete urobiť, nahrajte obrázok pod položkou Odporúčaný obrázok.

URL kurzu

Dokončené Permalink

Ak chcete zmeniť adresu URL kurzov, aby boli pre vašich študentov nezabudnuteľné, kliknite na Nastavenia> Permalinky z ponuky WordPress.

Permalinks

Potom vyberte Názov príspevku> Uložiť zmeny.

postname

Na stránke kurzu sa zobrazí adresa URL vašich kurzov.

Nastavenia kurzu

Nastavenia kurzu je možné prispôsobiť na stránke kurzu. Patria sem možnosti na pridávanie materiálov k kurzom, vytváranie cien kurzov, riadenie lekcií kurzov, výber predpokladov kurzov alebo dátum skončenia platnosti a pridávanie certifikátov kurzov, aby sme uviedli niekoľko možností.

Nastavenia kurzu

Ak chcete vytvoriť platený kurz, prejdite nadol na kurz a vyberte ikonu Typ ceny kurzu. Tu si môžete vybrať, či je váš kurz …

  • Otvorené – dostupné pre všetkých
  • Zadarmo – zadarmo, ale používatelia sa budú musieť zaregistrovať
  • Kúp teraz – platený kurz
  • Opakujúci sa – opakujúca sa platba za prístup na kurz

Po výbere platenej možnosti pridajte cenu a podľa potreby vytvorte fakturačný cyklus.

Nastavenia kurzu 1

pod Zoradiť lekciu podľa mali by ste tiež vybrať Poradie menu a Vzostupne pod Zoradiť smer lekcie. Tým sa zabezpečí, že po vytvorení lekcií pre kurz (uvedené ďalej) si môžete zvoliť poradie, v ktorom sa budú hodiny zobrazovať.

Skrátený kód

Nakoniec v hornej časti stránky nájdete kartu Krátke kódy kurzu. Tu nájdete zoznam krátkych kódov, pomocou ktorých môžete do svojich kurzov, lekcií alebo kvízov pridať ďalšie relevantné informácie o používateľovi..

Keď budete spokojní s obsahom, ktorý ste doteraz pridali, a vybratými nastaveniami, vyberte položku Publikovať.

Bonus: Povoliť používateľom vytváranie kurzov front-end. Ak spravujete tím pedagógov, ale nechcete im poskytnúť plný prístup k back-end webovým stránkam WordPress, zvážte pridanie doplnku, ako je napríklad Tvorba predného kurzu. Toto rozšírenie LearnDash vám uľahčí vytvorenie užívateľskej role „Autor kurzu“, aby títo ľudia mohli mať prístup k vytváraniu a správe kurzov, lekcií alebo kvízov z front-end vášho webu.

Vytváranie lekcií LearnDash

Príklad lekcie

Každý online vzdelávací kurz, ktorý vytvoríte pomocou programu LearnDash, je možné rozdeliť na hodiny. Pomáha to študentom získať prístup k obsahu kurzu v kúskoch uhryznutej veľkosti a zabezpečí, že nestratia záujem ani sa nezvládnu samotným množstvom poskytnutých informácií..

Vytvorte lekciu

Ak chcete vytvoriť svoje kurzy v prvej lekcii, vyberte položku LearnDash LMS> Lekcie> Pridať nové. Zadajte lekciu názov a pridajte potrebný obsah, ktorý chcete zahrnúť. Tu tiež môžete nahrať akékoľvek potrebné médium alebo ak chcete zobraziť video YouTube, skopírujte webovú adresu a vložte ju do editora príspevkov na vhodnom mieste..

Nastavenia lekcie

Nastavenia lekcie

Posuňte stránku nadol na lekcie a prispôsobte nastavenia. Tu musíte vybrať kurz, s ktorým je lekcia spojená. Potom sa môžete rozhodnúť pridať časovač hodiny alebo uložiť študentom povinnosť odovzdať úlohu ako súčasť hodiny. Môžete si tiež zvoliť odkvapkávanie obsahu tak, že zviditeľníte v určený deň alebo po určitom časovom období od momentu, keď sa používateľ prihlási na kurz. Keď budete s ňou spokojní, nezabudnite ju zverejniť.

Pridanie testu do LearnDash

Príklad testu

Pridanie testu do kurzu predstavuje efektívny spôsob, ako pomôcť študentom upevniť svoje vedomosti. Ak chcete vytvoriť kvíz, vyberte LearnDash LMS> Kvízy> Pridať nové.

Pridať kvíz

Zadajte názov svojho testu a ak chcete napísať úvod do svojho testu, pridajte ho do editora príspevkov.

Nastavenia testu

Posuňte stránku nadol na kvíz a potom priraďte svoj nový kvíz k príslušnému kurzu a lekcii.

Nastavenia testu

Ak vytvárate vážny alebo neúspešný test, môžete zadať, koľkokrát budú vaši študenti môcť opakovať otázky, a tiež nastaviť známku.

Nastavenia testu 2

Existuje mnoho ďalších nastavení, z ktorých môžete vyberať, vrátane pridania časovača do kvízu, umožnenia automatického spustenia ihneď po načítaní kvízovej stránky, zobrazenia výsledkovej tabuľky, aby študenti mohli porovnávať svoje skóre, alebo aktivovania automatického e-mailového oznámenia, aby informovali používateľov o svojich kvízoch. výsledok.

Výsledky testu

Môžete tiež pridať ďalší text, ktorý sa má študentom zobraziť na konci testu. Po úprave nastavení kvízov podľa potrieb kurzov vyberte možnosť Zverejniť..

Vytvorte kvízové ​​otázky

Uvidíte, že do hornej časti stránky boli teraz pridané ďalšie karty. Ak chcete vytvoriť otázky pre svoj kvíz, vyberte položku Otázky> Pridať otázku.

Nová otázka

Tu môžete vytvoriť každú otázku a odpoveď, ako aj vybrať si z rôznych štýlov kladenia otázok, vrátane viacnásobného výberu, vyplnenia medzier a triedenia odpovedí do správneho poradia. Môžete tiež zahrnúť a náznak pomôcť svojim študentom, ak uviaznu.

Teraz sme sa venovali základom vytvorenia online vzdelávacieho kurzu. Teraz ste na rade, aby ste sa rozhodli navrhnúť svoj vlastný kurz a pripraviť príslušné hodiny, kvízy a ďalší obsah..

Bonus: Chcete exportovať výsledky testu? Pridaním doplnku, ako je Reportovanie kvízov môžete ľahko analyzovať odpovede na kvízy, sledovať skóre používateľov a ďalšie informácie.

Nastavenia platieb LearnDash

Po vytvorení kurzu budete musieť na svojom webe nastaviť online platobný systém. Umožní to študentom rýchlo nakupovať a začať používať kurz.

paypal

LearnDash prichádza s integráciou Paypal hneď po vybalení. Môžete si však nainštalovať jedno z mnohých rozšírení systému LearnDash a pridať ďalšie platobné systémy vrátane prúžok, 2Checkout, Zapier, a ďalšie, všetko zadarmo. Ak chcete nastaviť platobnú bránu pomocou služby Paypal, jednoducho vyberte položku LearnDash LMS> Nastavenia z ponuky WordPress. Potom dokončite nastavenie Paypal. Po overení pomocou služby Paypal bude vaša stránka nastavená na predaj nového kurzu.

Záverečné úvahy o vytvorení online vzdelávacieho kurzu s programom LearnDash

LearnDash má širokú škálu funkcií a funkcií, ktoré sme sa ani v tomto článku nedotkli. Po zakúpení tohto prémiového doplnku vám rozsiahla podporná dokumentácia, ako aj množstvo inštruktážnych videí YouTube pomôže naučiť sa, ako ďalej používať tento pokročilý nástroj, a vytvoriť zaujímavé a pestré kurzy, ktoré oslovia vaše publikum..

Ste pripravení začať vytvárať online vzdelávací kurz s programom LearnDash? Prosím, podeľte sa o svoje názory na svoj projekt v komentároch nižšie …

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me