Nainštalujte si WordPress za 5 minút (alebo menej) pomocou Bluehost

Nainštalujte si WordPress za 5 minút (alebo menej) pomocou Bluehost

Výber WordPress je perfektný spôsob, ako spustiť svoje webové stránky na pravej nohe. Získate všetky výhody výkonného, ​​flexibilného a vysoko uznávaného systému na správu obsahu, ktorý stále dokáže zostať prívetivý pre začiatočníkov. Ak však službu WordPress nespárujete s vynikajúcou hostiteľskou službou, nevyťažíte maximum.

Váš webový hostiteľ urobí veľa, aby určil, ako rýchly a spoľahlivý je váš web, ako aj to, koľko prestojov má (dúfajme, takmer žiadny). Solidhostingové služby tiež poskytujú zvýšenú bezpečnosť pre vaše stránky, podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni a ďalšie kľúčové funkcie. Napríklad Bluehost je renomovaný poskytovateľ hostingu, ktorý spĺňa všetky tieto kritériá a ponúka plány hostenia, ktoré sú optimalizované špeciálne pre WordPress..

V tomto článku začneme predstavením spoločnosti Bluehost a prediskutovaním jeho hlavných funkcií a stanovovania cien. Potom vám ukážeme, ako nainštalovať WordPress pomocou Bluehost za pouhých päť minút. Pozrime sa!

Prečo by ste mali zvážiť službu Bluehost pre svoje stránky WordPress

Hostiteľ vášho webu bude mať na vaše stránky dlhodobý vplyv, takže je skutočne dôležité, aby ste pre vás vybrali najlepší hosting WordPress od začiatku. Pretože každá webová stránka je iná, medzi „najlepším“ poskytovateľom hostingu nie je nikto. Ak však práve začínate s programom WordPress, odporúčame vyskúšať službu Bluehost:

Webová stránka Bluehost.

Bluehost je staré a dôveryhodné meno v webhostingu a je odporúčané vývojármi WordPress samotných. Používanie tak dobre zavedeného hostiteľa poskytuje pokoj, pretože presne viete, do čoho sa vnášate.

Je tiež potrebné poznamenať, že Bluehost je obzvlášť solídnou voľbou pre používateľov WordPressu, pretože ponúka hosting špecifický pre WordPress. Získate tiež prístup k inštalácii na jedno kliknutie pre svoju webovú stránku WordPress ak špecializovanej podpore, ktorá je známa s touto platformou.

Medzi ďalšie kľúčové funkcie, vďaka ktorým vynikne Bluehost, patrí:

  • Existujú rôzne možnosti a plány hostingu, takže si môžete nájsť taký, ktorý vyhovuje vašim konkrétnym potrebám.
  • Všetko, čo sa týka vášho webhostingu, môžete spravovať pomocou jedného centrálneho administračného rozhrania.
  • Bluehost má povesť vynikajúcej rýchlosti a prevádzkyschopnosti stránok.
  • Existuje veľa bezpečnostných funkcií, ktoré zaistia bezpečnosť vášho webu a jeho informácií.
  • Každý plán poskytuje nemeranú šírku pásma a všetky plány okrem základnej možnosti ponúkajú neobmedzené úložisko, registrácie domén a e-mailové účty..

Našťastie sú plány hostenia Bluehostingu pomerne prijateľné. V prípade základného plánu sa pohybujú od 7,99 dolárov mesačne po 23,99 dolárov mesačne pre možnosť Pro, aj keď existujú propagačné ceny, vďaka ktorým bude váš prvý termín ešte lacnejší (náš odkaz vás prevedie plánmi, ktoré sú len 2,95 USD / mesiac)..

Aj keď tieto štandardné plány fungujú dobre pre väčšinu používateľov, Bluehost tiež ponúka optimalizovaný hosting pre WordPress, ktorý je drahší, ale poskytuje prístup k niektorým pokročilým funkciám. Najlepšie zo všetkého je, aby vaše stránky WordPress boli v prevádzke s Bluehostom. Prejdime sa krok za krokom týmto procesom.

Ako nainštalovať WordPress za päť minút pomocou

Predtým, ako budete môcť začať, musíte sa zaregistrovať pre hostingový plán. Ak si nie ste istí, ktorý z nich si vybrať, odporúčame vám možnosť hostenia WordPress, pretože bola vytvorená špeciálne pre webové stránky poháňané WordPress a server už bol optimalizovaný pre témy wp, doplnky atď. Vždy však môžete začať so základným plánom Ak máte veľmi prísny rozpočet, prejdite neskôr na vyššiu úroveň, ak zistíte, že potrebujete viac miesta alebo ďalšie funkcie.

Musíte tiež zvoliť názov domény pre svoj web. Našťastie Bluehost zahŕňa bezplatné doménové meno so všetkými ich zdieľanými a hostiteľskými plánmi WordPress. Svoje doménové meno si musíte vyžiadať iba počas procesu platby alebo kedykoľvek pri nastavovaní účtu. Potom budete pripravení nainštalovať svoje stránky WordPress.

Krok 1: Nainštalujte si WordPress prostredníctvom účtu Bluehost

Začnite tým, že sa prihlásite do svojho účtu Bluehost a kliknete na hosting v ponuke v hornej časti obrazovky. Potom vyberte cpanel z ponuky vpravo dole. Teraz by ste mali vidieť časť označenú webové stránky – stlačte tlačidlo Nainštalujte WordPress z tejto sekcie:

Cpanel účtu Bluehost.

Dostanete sa na inú obrazovku, ktorá začne proces inštalácie. Klikni na Pokračujte v inštalácii a vyberte doménové meno, ktoré ste zaregistrovali v službe Bluehost doména rozbaľovacie pole. Môžete nechať adresár pole prázdne. Potom vyberte Ďalšie:

Výber domény v inštalátore WordPress.

Na nasledujúcej obrazovke sa zobrazí výzva na zadanie názvu vášho webu. Nemajte obavy, môžete ho kedykoľvek zmeniť. Budete tiež musieť zadať e-mailovú adresu a prísť s používateľským menom a heslom svojho účtu správcu:

Výber prihlasovacích údajov v inštalačnom programe WordPress.

Kliknite na Ďalšie ešte raz a počkajte chvíľu, kým Bluehost dokončí inštaláciu. Po dokončení sa na stránke zobrazí správa s informáciou o úspešnej inštalácii:

Úspešná inštalačná správa WordPress.

Ak kliknete na zobraziť svoje poverenia, uvidíte webovú adresu svojej stránky, ako aj používateľské meno a heslo, ktoré ste vytvorili. Tieto informácie sa odošlú na váš e-mail, ale z bezpečnostných dôvodov môžete stránku uložiť alebo vytlačiť.

Váš web je teraz pripravený na použitie! Predtým, ako to zavoláme jeden deň, dokončime nastavenie stránky.

Krok 2: Navštívte svoju novú stránku a dokončite Sprievodcu nastavením

Ak sa chcete dostať na svoje stránky, kliknite na ikonu Nainštalovať adresu URL polohy zo stránky poverení (alebo skopírujte do prehliadača). Potom zadajte svoje užívateľské meno a heslo:

Prihlasovacia obrazovka správcu WordPress.

Dostanete sa na koniec svojho nového webu WordPress, kde ho môžete začať prispôsobovať a pridávať obsah. Ak si nie ste istí, kde začať, môžete kliknúť na ikonu obchodné alebo osobné tlačidlo (podľa potreby) sa presunie do sprievodcu nastavením Bluehost:

Sprievodca nastavením Bluehost.

Kliknutím na tieto výzvy zistíte niektoré základné možnosti svojho webu. Môžete zmeniť jeho názov a popis, rozhodnúť sa, čo bude obsahovať vaša domovská stránka, a vytvoriť predvolenú kontaktnú stránku. Na konci sprievodcu budete mať možnosť upraviť to, čo ste zadali na predchádzajúcich obrazovkách:

Koncová obrazovka sprievodcu nastavením Bluehost.

Sprievodca sa tiež opýta, či chcete pripojiť váš jetpack zodpovednosti. Toto je užitočný doplnok, ktorý pomáha udržiavať vaše stránky v bezpečí a môže vám pomôcť pri zvyšovaní návštevnosti. Ak však nemáte účet, nemusíte sa teraz obávať tohto kroku (aj keď odporúčame skontrolovať Jetpack, keď sa obchádzate s inštaláciou doplnkov na svoje stránky).

Po dokončení nastavenia základných nastavení stránok môžete vybrať Prispôsobte si svoje stránky začať prispôsobovať jeho vzhľad. Prípadne môžete použiť ponuku na ľavej strane obrazovky a začať sa učiť o vstupoch a výstupoch svojho webu. Budeme diskutovať o tom, ako začať navrhovať vaše stránky a pridávať obsah do budúcich príspevkov. Teraz si užite svoju novú webovú stránku WordPress!

záver

WordPress je úžasná platforma na vytváranie takmer všetkých typov stránok, ktoré si viete predstaviť. Nebude však v najlepšom prípade, pokiaľ nebude podporovaná rovnako vynikajúcou hostiteľskou službou. Našťastie je Bluehost plne funkčný a ľahko použiteľný doplnok, ktorý ponúka veľa funkcií špecifických pre WordPress..

Získajte Bluehosta

Inštalácia vašej webovej stránky WordPress pomocou Bluehost je jednoduchá. Jednoducho si zaregistrujete účet, vyberiete si doménové meno a potom sa prihlásite do svojho účtu Bluehost, aby ste nainštalovali WordPress a vytvorili si prihlasovacie údaje. Potom, keď navštívite webovú adresu svojej novej stránky, zostáva už len dokončiť jej nastavenie.

Máte nejaké otázky o tom, ako nainštalovať WordPress pomocou Bluehost? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me