Čo je medzipamäť WordPress a prečo je dôležitá?

 1. 1. Sprievodca pre začiatočníkov o porozumení vnútorných funkcií WordPress
 2. 2. Aktuálne čítanie: Čo je medzipamäť WordPress a prečo je to dôležité?
 3. 3. Ako funguje medzipamäť WordPress?
 4. 4. Ako nainštalovať a nastaviť medzipamäť WordPress s WP Super Cache
 5. 5. Ako nastaviť vyrovnávaciu pamäť WordPress s medzipamäťou W3 (W3TC)
 6. 6. Recenzia MaxCDN: Najlepšie CDN pre WordPress?

Je pekné vidieť, že ste si prečítali môj nudný starý článok o vnútornom fungovaní WordPress – kudos! Počkaj čo? Nie si? Žiadne obavy, jednoducho si to rýchlo prečítajte – najmä časť v časti „Čo sa stane, keď si niekto pozrie váš blog WordPress?“.

Ako názov napovedá, budeme sa učiť ukladať do WordPressu. V tejto sérii príspevkov podrobne preskúmame jednotlivé aspekty ukladania do pamäte cache.

 • Prečo je to dôležité
 • Ako to funguje
 • A nakoniec, ako ju implementovať.

Prečo je ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress tak dôležité?

Skrátka v kocke

Na vysokej škole, keď ma učia tému, o ktorej nič neviem, mám skôr na mysli jej aplikácie, a nie učenie sa o téme. Napríklad – opakujúce sa vzťahy. Používajú sa na výpočet n-tého čísla sekvencie čísel, napríklad Fibonacciho sekvencie. Keď som pochopil jeho dôležitosť – ako opakujúce sa vzťahy pomáhajú ušetriť veľa drahocenného času na výpočet – dobre som sa o to zaujímal. Ak by ste sa chceli dozvedieť niečo o opakujúcich sa vzťahoch, máte šťastie – v nasledujúcom odseku to stručne opíšem. Ľudia, ktorí sa o tom nechcú dozvedieť, by ho mohli preskočiť – nevadilo by mi to. ��

Skvelé veci, ktoré dokáže sekvencia Fibonacci

Fibonacciho sekvencia je jednoducho sčítanie predchádzajúcich dvoch čísiel v poradí. Takmer každý z počítačového prostredia vie, o čom hovorím – ste povinní napísať program (v akomkoľvek jazyku) na vygenerovanie Fibonacciho sekvencie. Ak mám začať od 0, potom by nasledovala Fibonacciho sekvencia:

0, 1, 1, 2, 3, 5, 8 .. až do nekonečna.

Od vyššie uvedeného sledu, ak by som sa vás mal opýtať na 5. číslo série, odpoveď by bola 3. Teraz, ak by som sa vás chcel opýtať na 500. číslo, museli by ste počítať celú sériu až do 500. obdobia. , Pre moderný počítač, sakra, váš telefón by to spočítal za menej ako sekundu. Ale z hľadiska moderného procesora je toho veľa! Zvýšte tento počet 500 až 50 000 000 000 (50 miliárd-tych) Fibonacciho a áno – budete potrebovať oveľa viac času.

Toto je miesto, kde sa vyskytuje vzťah rekurencie. Použitím vzťahov rekurencie odvodíme vzorec, ktorý dokáže vypočítať n-tý Fibonacciho výraz. Či už je to 5. alebo 50. alebo 50 bilióntý Fibonacciho výraz, odvodený vzorec ich môže vypočítať všetky v rovnakom čase, t.j. v konštantnom čase. Je to nesmierne užitočné, pretože šetrí veľa drahocenného času na výpočty a tiež nám pomáha vypočítať zložitosť programu..

Čo je teda tento veľký rozruch o ukladaní do vyrovnávacej pamäte WordPress?

Lamb2

Google miluje rýchlejšie weby. Každý z nás miluje rýchlejšie weby. Jedným z kľúčových faktorov hodnotenia spoločnosti SERP (stránka s výsledkami vyhľadávacieho nástroja) spoločnosti Google je rýchlosť webovej stránky a jej doba odozvy.

Vyrovnávacia pamäť je základným faktorom pri určovaní celkovej výkonnosti stránky. Najmä v programe WordPress, pretože dynamicky generuje stránky HTML – pomocou kódu PHP spojeného s databázovými dopytmi MySQL. Pri správne nakonfigurovaných protokoloch pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte môže byť vaša stránka WordPress rýchlejšia. Pomáha predchádzať redundancii a zrýchľuje čas načítania vašich stránok – zadarmo! Urýchlenie vášho webu WordPress je možné využiť tromi primárnymi spôsobmi:

 1. Používajte špičkové, šialene výkonné klastrové servery
 2. Použite sieť na doručovanie obsahu (CDN)
 3. Konfigurácia vyrovnávacej pamäte WordPress

Prvé dva body môžu byť (veľmi) drahé a zvyčajne závisia od počtu návštevníkov stránky. Avšak ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress sa dá použiť (a malo by sa použiť) aj na najmenších webových stránkach. Je zaujímavé vedieť, že najväčšie meno v spravovaní hostingu WordPress – WPEngine používa svoju vlastnú, proprietárnu technológiu ukladania do pamäti, ktorá sa nazýva EverCache, ktorá kombinuje všetky tri hlavné formy ukladania do pamäte cache – stránky, databázy a ukladanie objektov do pamäte cache..

Čo je medzipamäť WordPress?

Ak ste si prečítali môj predchádzajúci článok, poznáte počet vecí, ktoré sa vyskytnú pri každej návšteve vašich stránok. Toto je obrázok, ktorý vám zabaví pamäť:

Interné fungovanie WordPress

Čo keby boli tieto dynamicky generované webové stránky uložené na pevnom disku alebo pamäti servera (RAM) a odtiaľ sa zobrazovali, vždy, keď niekto o stránku požiadal? Či už je to jedna alebo 1 000 ľudí, bude odoslaná rovnaká stránka! To by ušetrilo veľa databázových dopytov, vykonávanie PHP kódu, čím by sa ušetril najdôležitejší faktor – drahocenný čas výpočtu. Bolo by to naozaj, naozaj rýchlo.

Toto je ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress. Opätovné použitie predtým vygenerovaných údajov (alebo požiadaviek, ako sú databázové dotazy) na urýchlenie nových následných požiadaviek.

Ale počkajte, čo ak niekto komentuje alebo aktualizuje príspevok alebo publikuje nový? Neobsahovali predtým vygenerované stránky HTML nesprávne alebo neaktuálne údaje? Máte pravdu, určite by to bolo! Máme teda niečo, čo sa volá:

Vyčistenie vyrovnávacej pamäte

Vymazanie vyrovnávacej pamäte v podstate znamená opätovné uloženie všetkých predtým uložených údajov do vyrovnávacej pamäte. To znamená, že staré sa vymažú a nové sa vytvoria alebo regenerujú. To sa zvyčajne deje na základe viacerých protokolov – medzi ktoré patria:

 • Keď je uverejnený komentár
 • Pri uverejnení nového príspevku
 • Pri aktualizácii starého príspevku

Jadro WordPress a doplnky do vyrovnávacej pamäte vedia, kedy sa má vyrovnávacia pamäť vymazať, aby sa starým irelevantným údajom návštevník nezobrazoval..

záver

Táto téma sa venuje dvom faktorom, ktoré považujem za dôležité, aby som ich pochopila skôr, ako sa začneme učiť ukladanie do WordPressu. Teraz, keď už rozumiete obom, je čas sa naučiť, ako funguje ukladanie do pamäti.

Výhody vyrovnávacej pamäte WordPress

Na záver tejto kapitoly sa pozrime na niektoré z výhod, ktoré ponúka vyrovnávacia pamäť:

 • Zrýchlite svoje stránky zadarmo
 • Týmto vylepšením Google a ďalších rebríčkov vyhľadávačov
 • Ušetrite značné množstvo spotreby servera – veľmi užitočné pre ľudí, ktorí hostia svoje stránky na serveroch zdieľaného hostenia

Aké sú vaše myšlienky na ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress? Chcete niečo pridať do svojho zoznamu výhod? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me