Sledujte, kto robí čo na vašom webe WordPress pomocou streamu

Doplnok Stream

V nedávnej epizóde Použite filtre, Pippin a Brad hovorili s Frankie Jarrettom a Japhom Thomsonom, vývojármi z X-Team, a diskutovali o svojom najnovšom projekte, Prúd o čom som doteraz nevedel.

S doplnkami na protokolovanie aktivít som už predtým pracoval, ale zvyčajne sa zameriavajú na konkrétny súbor akcií (napríklad na prihlásenie), alebo nie sú príliš premyslené alebo sú skutočne preplnené..

Stream je nový a vzrušujúci nový doplnok v tejto aréne. Sleduje to všetko ktorý sa stane na vašom webe WordPress a zaznamená sa. Môže to byť užitočné z mnohých dôvodov. Hlavným dôvodom je podľa môjho názoru to, že môžete riešiť problémy, ktoré sa vyskytujú, najmä na stránkach klienta..

Napríklad (a to môže byť veľmi dobre známe ostatným vývojárom WordPress), môžete dostať e-mail od klienta, v ktorom sa uvádza, že sa na ich stránkach niečo pokazilo a nevedia, že sa stalo. Pravdepodobne v tom majú pravdu, buď niečo urobili a nie sú si vedomí toho, že by to zlomilo, alebo iný používateľ na ich webe urobil niečo škodlivé alebo neškodné, čo spôsobilo problém.

Napriek tomu sa teraz musíte vyrovnať s úlohou pokúsiť sa zistiť, čo by mohlo spôsobiť problém. To by mohlo zahŕňať trochu otázok a odpovedí s klientom, aby zistili, čo sa stalo nedávno, aké doplnky mohli byť nainštalované a čo sa mohli pokúsiť zmeniť v poslednej dobe. Potom môže vyžadovať prehliadanie stránok a využitie vašej odbornosti na interpretáciu toho, čo vidíte s tým, čo by mohlo spôsobiť to.

Je to všetko v poriadku a pre dobrých vývojárov by to malo stačiť na vyriešenie problému, ale mnohé z týchto problémov je možné obísť pomocou Prúd. Ako som už spomínal, Stream zaznamenáva všetko, čo sa deje na vašom webe, či už prihláseným používateľom alebo doplnkom, takže na prvý pohľad uvidíte presne to, čo sa v poslednej dobe zmenilo (alebo ďalej do minulosti, ak sa problém vyskytol) chvíľu existovali). Tu je zhrnutie druhov vecí, ktoré Stream sleduje:

 • príspevky
 • stránky
 • Vlastné typy príspevkov
 • užívatelia
 • témy
 • plugins
 • Tagy
 • Kategórie
 • Vlastná taxonómia
 • nastavenie
 • Vlastné pozadie
 • Vlastné hlavičky
 • ponuky
 • Knižnica médií
 • Miniaplikácie
 • Komentáre
 • Editor tém
 • Aktualizácie jadra WordPress

Takže potom všetko!

Používanie streamu

Teraz, keď poznáte všetky užitočné informácie, ktoré môže sledovať, možno budete chcieť vedieť, ako tieto informácie ukladá a prezentuje. Našťastie je používateľské rozhranie nádherné: jedno z najlepších, ktoré som videl.

Zobrazenie streamu

Stream poskytuje miniaplikáciu na hlavnom paneli, ktorá umožňuje rýchly pohľad na to, čo sa v poslednej dobe deje, a svoju vlastnú obrazovku správcu, kde sa môžete kopať o niečo hlbšie. Na obrazovke správcu máte možnosť filtrovať podľa času, používateľa a kategórie alebo vykonanej konkrétnej akcie. Týmto spôsobom môžete rýchlo zistiť, čo sa deje v určitom časovom rámci, konkrétnym používateľom alebo kto podniká konkrétne kroky, ako je napríklad úprava widgetov alebo vytváranie odstránených stránok..

nastavenie

V nastaveniach doplnku je niekoľko užitočných nástrojov, napríklad možnosť vylúčiť určité položky zo záznamu. Napríklad by som mohol chcieť ignorovať všetko, čo môj používateľský účet robí (pretože viem o mne a verím tomu, čo robím). Môžete tiež ignorovať informácie, na ktorých vám nezáleží, ako sú prihlasovacie údaje a odhlásenia.

Ďalšou užitočnou funkciou je schopnosť obmedziť, ako dlho bude Stream uchovávať svoje údaje. Predvolené nastavenie je podľa môjho názoru 90 dní, čo je podľa môjho názoru dokonalé: dosť dlho na to, aby ste si mohli viesť záznamy o potenciálne relevantných informáciách, ale nie príliš dlho na to, aby ste mohli masívne databázové nadúvanie uchovávať nepotrebné informácie v okolí..

Rozšírenia doplnkov Stream

vyberať len

Toto rozšírenie vám umožňuje prechádzať všetkými vašimi záznamami Stream a mazať tie, ktoré nie sú dôležité, a to ani jednotlivo, ani hromadne.

Vývozca údajov

Ak potrebujete exportovať svoje údaje do súboru CSV, JSON alebo XML, máte šťastie. Stačí zúžiť dátumy, autorov, konektory, kontexty alebo akcie, z ktorých chcete získať údaje, alebo jednoducho skočiť a exportovať všetko!

oznámenia

Viete, že otravný používateľ, ktorý sa stále snaží rozprávať so svojimi miniaplikáciami? Pomocou tohto rozšírenia môžete nastaviť veľmi prispôsobiteľné pravidlá, ktoré vám pošlú upozornenie, keď sa na vašom webe vyskytne niečo konkrétne. Ešte lepšie je, že môžete dostávať oznámenia e-mailom alebo ako oznámenie push do svojho smartfónu (podporované systémy Android a iOS, prostredníctvom bezplatnej aplikácie Pushover).

správy

Vytvorte citlivé a interaktívne správy, ktoré vám umožnia analyzovať vaše údaje v ľahko čitateľnom formáte. Skvelé na to, aby ste videli, kto píše najviac, alebo kto odpovedal na komentáre.

Konektor WooCommerce

Toto rozšírenie spája Stream s populárnou platformou elektronického obchodu WooCommerce, ktorá vám umožňuje sledovať všetku aktivitu súvisiacu s objednávkami, kupónmi, produktmi alebo nastaveniami..

Myslím si, že tieto rozšírenia sú naozaj za rozumnú cenu: za 1 web získate všetky rozšírenia za pouhých 5 dolárov, a ak ste vývojár, môžete mať až 25 stránok za 49 dolárov.

záver

Je pekné vedieť, že doplnok bol vyvinutý s najlepšími kódovacími štandardmi. Vývojári v tíme X-Team sú mimoriadne kompetentní a Pippin v epizóde Apply Filters uviedol, že to vyskúšal na väčšom mieste a nemal žiadny vplyv na výkon. A pokiaľ doplnky a motívy používajú na vykonanie zmien na vašom webe správne háčiky a filtre, Stream môže zaznamenávať všetko, čo robia, bez zásahu do výkonu. Úžasné!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me