Sprievodca veľkosťami WordPress Image Crop

WordPress 3.9 vyšiel s celou kapotou navyše. Úžasná nová funkcia medzi mnohými je pridaná schopnosť teraz ovládať polohu orezania obrázkov odovzdaných do WordPress – to je skutočne úhľadný!!

Pred pokračovaním, veľká vďaka Brad Touesnard kto urobil tento úžasný príspevok, ktorý je teraz súčasťou jadra WordPress! Myslel som si, že to bude veľká príležitosť nielen rozpracovať, ako využiť túto novú funkciu, ale tiež prejsť a získať dobrú priľnavosť k celému rozsahu tejto funkcie..

Úplný začiatok – Pridanie alebo prispôsobenie veľkostí obrázkov

V predvolenom nastavení generuje WordPress 3x ďalšie verzie obrázka. Verzia „Thumbnail“, „Medium“ a „Large“. Pôvodná veľkosť nahraného obrázka sa označuje ako „plná“ verzia.

Prispôsobenie predvolených nastavení

Môžete ľahko prepísať predvolené hodnoty každej z týchto veľkostí orezania. Môžete buď ísť na svoje Panel WordPress, nastavenia >> Médiá a zmeniť hodnoty tam, alebo to môžete urobiť pomocou súboru tém alebo doplnkových funkcií, ako je tento:

update_option ('thumbnail_size_w', 250);
update_option ('thumbnail_size_h', 250);
update_option ('thumbnail_crop', 1);

Pridávajú sa ďalšie veľkosti

Túto funkciu môžete rýchlo a ľahko umiestniť do súboru funkcií témy alebo doplnku:

add_image_size ($ name, $ width, $ height, $ crop);

Nakoniec by to vyzeralo takto:

add_image_size ('homepage-thumb', 250, 250, true);

Normálna tvrdá plodina

Tip: Nezabudnite dať každej ďalšej veľkosti obrázka svoj jedinečný názov ;-).

Všetko, čo potrebujete vedieť, nájdete na internete WordPress Codex.

Niektoré kúzla WordPress 3.9+ – Ovládanie pozície orezania

Parameter $ crop bol predtým iba booleovskou hodnotou, true alebo false. Takže buď mäkká pomerná plodina alebo tvrdá plodina, ak je nastavená na true (pokračujte v čítaní ďalej, aby ste videli rozdiel medzi tvrdou a mäkkou plodinou). Teraz však môžete pomocou poľa určiť umiestnenie oblasti orezania (x_crop_position, y_crop_position). Páči sa mi obrázky orezané zo stredu, takže napríklad vaša funkcia by teraz mohla vyzerať takto:

add_image_size ('palec domovskej stránky', 250, 250, pole ('stred', 'stred'));

Tvrdá plodina vybraná používateľom

Parameter $ crop stále akceptuje pravdivé / nepravdivé hodnoty a podľa Brada je plne spätne kompatibilný. Syntax je totožná so syntaxou vlastnosti CSS na pozadí, takže je známa pre dizajnérov aj vývojárov, ale tu sú v každom prípade kvôli prehľadnosti.

vľavo hore
ľavý stred
vľavo dole
vpravo hore
pravé centrum
vpravo dole
stredová doska
centrum centrum
stredné dno

Takže mám to orezané, teraz ako to môžem použiť?

Skvelá správa … je to úplne rovnaké !! Pre úplné rozdelenie, ako vždy sa pozrite na WordPress Codex. V každom prípade je to pripomienka. Ak chcete zavolať tento vlastný obrázok do témy alebo doplnku. V príklade, ktorý sme použili, je toto:

the_post_thumbnail ( 'homepage-palec');

alebo …

wp_get_attachment_url (get_post_thumbnail_id ($ post-> ID, 'homepage-thumb'));

Ale čo všetky moje existujúce obrázky?

Ako pravdepodobne viete, veľkosti orezania sa cyklujú a generujú sa v čase odovzdania. To teraz znamená, že po použití tejto novej funkcie pridaním našej vlastnej polohy orezania alebo zmenou / pridaním novej veľkosti orezania nám zostalo to, čo bolo vygenerované v čase odovzdania, a žiadna z týchto nových verzií obrázkov nie je k dispozícii, nie je v pohode!

Aaah, ale počkajte .. Našťastie ich je veľa inteligentných a úžasných ľudí okolo v komunite WordPress, aby zachránili deň, tu je regenerovať miniatúry doplnku. Tento doplnok existuje už dlho, je fantastický! Bude prechádzať cez všetky vaše existujúce odovzdané obrázky a regenerovať všetky nové veľkosti obrázkov, ktoré ste pridali alebo prispôsobili. Woohooo problém vyriešený ��

Hard Vs. Soft Crop – vy ste sa rozhodli

Tvrdé plodiny

Normálna tvrdá plodina
Obrázok bude zmenšený a potom orezaný na presné rozmery, ktoré ste určili. V závislosti od pomeru obrázka vo vzťahu k veľkosti orezania sú šance, že obrázok bude vždy orezaný.

Soft Crop

Soft Crop
Mäkké orezanie nikdy neodreže žiaden obrázok, zmenší mierku obrázka, kým sa nezmestí v rámci zadaných rozmerov, pričom si zachová svoj pôvodný pomer strán.

Niečo, čo stojí za to vedieť…

V prípade, že ktorýkoľvek rozmer odovzdaného obrázka (šírka alebo výška) je menší ako rozmer nastavenej veľkosti orezania, bude preskočený a verzia pre túto veľkosť nebude vytvorená! WordPress prechádza všetkými nastavenými veľkosťami obrázkov a vytvára iba verzie tých obrázkov, ktoré sú väčšie ako verzie, ktoré sa snaží vygenerovať. V takom prípade, keď sa obrázok načíta v rámci vášho motívu alebo doplnku a neexistuje, bude ako záložný obrázok predvolený pôvodný „úplný“ obrázok..

Užite si implementáciu tejto skvelej novej funkcie do svojich tém a doplnkov. Je čas vykopnúť zadok a orezať niektoré obrázky ��