Stručný sprievodca aktualizáciou WordPress – Prečo a ako aktualizovať

Stručný sprievodca aktualizáciou WordPress - Prečo a ako aktualizovať

Všetci vieme, že WordPress je populárny systém na správu obsahu, ktorý používa softvér s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý používateľom umožňuje jednoduché nastavenie blogov a webových stránok. Rovnako ako akýkoľvek iný softvér sa pravidelne aktualizuje, aby držal krok s rastúcimi potrebami používateľov. Tím na WordPress neustále aktualizuje základné funkcie WordPressu a pravidelne opravuje chyby a vydáva aktualizácie zabezpečenia. A aby vaše webové stránky WordPress boli na špičkovej úrovni, musíte vykonať tieto zmeny aj pri inštalácii WordPress.

Tento príspevok predstavuje rýchly sprievodca aktualizáciou WordPress. Presne vysvetlíme, prečo a čo by ste mali pravidelne aktualizovať. Začnime!

Prečo by ste mali aktualizovať WordPress?

Existuje veľa dôvodov, prečo by ste mali pravidelne aktualizovať WordPress.

1. Nové funkcie: Ak chcete zahrnúť každú novú funkciu zoskupenú do revidovanej verzie WordPress, budete musieť aktualizovať. Napríklad WordPress 5.0 predstavil nástroj na tvorbu obsahu Gutenberg. Ak chcete štandardne používať, budete musieť aktualizovať jadro WordPress.

To isté platí pre novú predvolenú tému vydanú s každým vydaním WordPress. Ak sa vám páčia nové funkcie, ktoré ponúka dvadsať devätnásť a chcete ich pridať na svoje stránky, budete musieť aktualizovať.

2. Vylepšuje kompatibilitu s doplnkami: Často sa stáva, že veľa autorov doplnkov kontroluje svoju prácu, aby zistili, či sú doplnky po hlavnej aktualizácii kompatibilné s jadrom WordPress. Aktualizujú doplnky, kedykoľvek je to potrebné. Aby tieto doplnky fungovali na vašom webe bez konfliktov, bude pravdepodobne potrebné vykonať inováciu na kompatibilnú verziu WordPress.

3. Oprava chýb: Po väčšej aktualizácii sa môže objaviť veľa malých závad. Preto WordPress vydáva menšie aktualizácie na opravu týchto chýb a mali by ste vykonať aj tieto zmeny.

4. Zlepšuje výkon: Aktualizácia môže tiež pridať funkcie, ktoré zlepšujú výkon WordPress. Môže pridať funkcie a funkcie, ktoré zlepšujú celkový výkon.

5. bezpečnosť: S viac ako 33% všetkých webových stránok, ktoré využívajú technológiu WordPress, je to lákavý cieľ pre hackerov. Tím v službe WordPress a komunita WordPress upozorňuje na bezpečnostné chyby a rýchlo ich rieši. Ak chcete, aby bol váš web bezpečný, musíte na svojom webe vykonať aj tieto aktualizácie.

Čo by ste mali aktualizovať?

Tu je potrebné monitorovať a aktualizovať:

  • Jadro WordPress – hlavné a vedľajšie
  • témy
  • plugins

Zároveň skontrolujte dostupné aktualizácie tém a doplnkov tretích strán, ak máte nejaké nainštalované. Existuje veľa nebezpečenstiev zastaraných doplnkov a tém, takže ich budete chcieť neustále aktualizovať!

Ako aktualizovať WordPress: Prehľad

Tieto jednoduché kroky vám pomôžu udržať aktualizáciu vašej inštalácie WordPress,

1. Jedným dôležitým opatrením pred aktualizáciou WordPress: Pred vykonaním významných zmien vždy zálohujte svoje stránky WordPress. Svoju inštaláciu WordPress som aktualizoval mnohokrát bez problémov. Baňa je však skutočnou štíhlou inštaláciou s niekoľkými témami a doplnkami. V prípade webových stránok s viacerými témami a mnohými doplnkami môže byť aktualizácia riskantná, ak dôjde k akejkoľvek nekompatibilite, takže vždy zálohujte.

2. Vyhľadajte changelog a zistite, čo sa mení: Ak funkciu nepotrebujete, môžete sa rozhodnúť, že svoj WordPress neaktualizujete.

3. Otestujte aktualizácie v postupnej verzii svojich stránok: Týmto spôsobom budete vedieť, či existuje nejaká nekompatibilita medzi vašou inštaláciou WordPress a aktualizáciou, ktorú sa snažíte vykonať. A ak sa tak stane, že sa niečo pokazí, môžete sa pustiť do riešenia problémov skôr, ako sa zmeny začnú zobrazovať.

Doplnok WP Staging môžete vytvoriť postupnú verziu svojho webu. Vytvára duplikát vašich živých webových stránok vrátane celej databázy v podadresári vašej aktuálnej inštalácie WordPress. Svoju aktualizáciu môžete otestovať tu a potom ju zopakovať na živom webe. Ďalšou výhodou je, že vám môže pomôcť vyhnúť sa prestojom počas aktualizácie. V súčasnosti však plugin nie je schopný tlačiť aktualizovanú verziu späť na živé webové stránky.

4. Nainštalujte požadované aktualizácie: Nezabúdajte, že pokiaľ ide o aktualizácie zabezpečenia, nemáte na výber a je ich potrebné nainštalovať.

5. Preskúmanie:  Skontrolujte svoje webové stránky, najmä tie, ktoré boli aktualizované.

Aktualizácia WordPress

Môžete nastaviť WordPress tak, aby sa aktualizoval automaticky pomocou malých kúskov kódu, alebo si môžete zvoliť aktualizácie jedným kliknutím.

Aktualizácia jedným kliknutím

WordPress má zabudovaný systém, ktorý vás bude informovať vždy, keď bude k dispozícii aktualizácia. Keď sa prihlásite do programu WordPress, zobrazí sa na hlavnom paneli. Tu je snímka intimácie WordPress verzie 4.7.

Aktualizácia je jednoducho proces na jedno kliknutie. Po dokončení aktualizácie sa zobrazí táto obrazovka.

Ak nemáte zvyčajné prihlásenie sa na svoje stránky pravidelne, pravdepodobne si nebudete vedomí aktualizácií. Ak je to váš prípad, možno budete chcieť sledovať WordPress na Twitteri alebo ovplyvňovateľa v komunite (ahem – WPExplorer).

Alebo uľahčite svoj život prechodom na spravovaný hosting WordPress. Existuje veľa dôvodov, prečo si myslíme, že je to najlepší hosting WordPress. Jedným z najlepších je, že ak dôjde k zásadnej aktualizácii zabezpečenia pre WordPress, váš spravovaný hostiteľ bude aktualizovať vaše stránky za vás. Aj keď by to mohlo spôsobiť niekoľko škytaviek, je oveľa bezpečnejšie mať na vašom webe najnovšiu verziu programu WordPress a vykonať niekoľko vylepšení, ako sa musí zotaviť z hacku..

Automatické aktualizácie

WordPress je v predvolenom nastavení nastavený na aktualizáciu malé zmeny automaticky, takže o nich ani nebudete vedieť. Ale to nie je ten prípad hlavné aktualizácie.

Nie každý však dáva prednosť automatickým aktualizáciám za každých okolností. Vždy existuje riziko, že aktualizácia nemusí byť kompatibilná so žiadnym doplnkom alebo témou na vašich stránkach. Je tiež možné, že nechcete aktivovať funkciu pridanú aktualizáciou, alebo môžete jednoducho chcieť väčšiu kontrolu nad tým, čo máte v inštalácii..

Ak je to tak, môžete povoliť / zakázať automatické aktualizácie alebo ich vylepšiť tak, aby sa vzťahovali iba na menšie vydania / hlavné aktualizácie vykonaním zmien v wp-config.php súbor.

Ak chcete povoliť hlavné automatické aktualizácie, pridajte nasledujúci riadok,

define ('WP_AUTO_UPDATE_CORE', true);

Zakázanie všetkých automatických aktualizácií (vrátane menších aktualizácií),

define ('AUTOMATIC_UPDATER_DISABLED', true);

Ak z nejakého dôvodu nechcete hrať s wp-config.php môžete tiež spravovať aktualizácie pridaním filtrov do súboru functions.php témy alebo doplnku.

Úplné vypnutie automatických aktualizácií,

add_filter ('automatic_updater_disabled', '__return_true');

Ak chcete zakázať automatické menšie aktualizácie,

add_filter ('allow_minor_auto_core_updates', '__return_false');

Povolenie automatických väčších aktualizácií

add_filter ('allow_major_auto_core_updates', '__return_true');

Témy a doplnky

Rovnako ako aktualizujete WordPress, môžete aktualizovať aj témy a doplnky. Ak sú k dispozícii aktualizácie, dostanete upozornenie Informačný panel> Aktualizácie. A môžete ich aktualizovať pomocou metódy jediného kliknutia.

Automatické aktualizácie tém a doplnkov sú v predvolenom nastavení zakázané. Ak ich chcete povoliť, môžete do functions.php súbor témy alebo doplnku. Autori tém a doplnkov sa tiež môžu rozhodnúť pre automatické aktualizácie.

Ak chcete automaticky aktualizovať svoje motívy a doplnky, jednoducho pridajte tento kód do svojich motívov functions.php súboru alebo do doplnku.

add_filter ('auto_update_plugin', '__return_true');
add_filter ('auto_update_theme', '__return_true');

Aktualizácie tém alebo doplnkov tretích strán budú pravdepodobne poskytované v priečinku, ktorý budete musieť stiahnuť. Deaktivujte starú verziu, nahrajte novú verziu do priečinka a potom plugin znova aktivujte.

Ak však používate prémiové témy alebo doplnky z témy Themeforest alebo Codecanyon, môžete na automatizáciu aktualizácií prémiových položiek použiť aj doplnok Envato Market. Podrobnosti nájdete v našej úplnej príručke doplnku Envato Market.

Niektoré body na vedomie

Témy pre deti: Ak sa rozhodnete aktualizovať tému, všetky úpravy, ktoré ste mohli urobiť v nadradenej téme, sa stratia. To sa nestane, ak na prispôsobenie používate detskú tému. Ak však používate podradenú tému, musíte sledovať aktualizácie vydávané pre túto tému a aktualizovať ich ručne..

Vyskúšajte aktualizáciu doplnku: V prípade, že si nie ste istí aktualizáciou doplnku, môžete postupovať podľa tohto kompletného sprievodcu z Opýtajte sa WP Girl.

Automatické aktualizácie pomocou doplnku: Môžete tiež zapnúť automatické aktualizácie hlavných aktualizácií jadra, tém a doplnkov pomocou Ľahký aktualizačný manažér zapojiť. Je to riskantné, najmä ak sa vám nedarí vyriešiť problém. Avšak podľa počtu aktívnych inštalácií (200 000+) doplnku sa mnoho používateľov WordPressu rozhodlo ísť s metódou automatickej aktualizácie.

Easy Updates Manager

Tento doplnok prepíše všetky nastavenia súvisiace s aktualizáciou. Umožňuje vám spravovať všetky aktualizácie – hlavné a menšie aktualizácie jadra WordPress, tém a doplnkov, aktualizácie vývoja, aktualizácie prekladov a niektoré doplnky tretích strán. Skryje tiež vašu verziu WordPress v päte.

Uzavrieť

Až nabudúce uvidíte upozornenie na aktualizáciu vo svojom WordPress, nezabudnite ho ignorovať. Vyskúšajte changelog, aby ste pochopili, čo sa mení, a zabezpečte bezpečnosť a spoľahlivosť svojej webovej stránky aktualizáciou WordPress.