Úvod do Prispôsobovača tém WordPress

 1. 1. Aktuálne čítanie: Úvod do Prispôsobovača tém WordPress
 2. 2. Interakcia s WordPress Theme Customizer
 3. 3. Varná doska WordPress Theme Customizer
 4. 4. Rozšírenie kotla WordPress Theme Customizer
 5. 5. Boilerplate prispôsobovača tém – podmienečné možnosti, podradené motívy a doplnky

Jedna vec, ktorá sa mi na stránkach s nastaveniami tém vždy nepáčila, bola, ako veľmi sa odlišujú. Predstavte si, že každý výrobca automobilov sa snaží pridať svoj vlastný dotyk tým, že má jedinečné umiestnenie kolies a uvidíte, prečo je to zlá vec pre vydavateľov WordPress..

Našťastie od 3.4 a vďaka Rozhranie API na prispôsobenie tém stránky nastavení vôbec nepotrebujeme.

Predmetný blog je Galéria tém, predstaví „najlepšie (a najhoršie) obrazovky možností tém v meste“. Väčšinou to najhoršie, ale myslím si, že to je dôvod, prečo sa to stalo populárnym. Podľa Konstantina je to prispôsobiteľ témy, vďaka ktorému bude zastaraný.

V celej tejto sérii príspevkov sa pozrieme na výhody používania nástroja Prispôsobenie témy na „starých“ stránkach s nastaveniami, pozrieme sa na to, ako funguje nástroj Prispôsobenie témy, ako ho môžete rozšíriť a nakoniec vytvoriť šablónu prispôsobenia tém, ktorá sa dá použiť s akýmkoľvek motívom WordPress..

Výhody prispôsobovača tém

Teraz nehovorím, že stránky s nastaveniami tém sú (boli?) Zlé – ak sa urobia správne, cítia sa ako prirodzené rozšírenie dashboardu WordPress – len to, že teraz je niečo lepšie. Prispôsobiteľ v porovnaní so stránkou nastavení zjednodušuje proces nastavenia motívu tým, že mu zaväzuje oči.

Ak ste to nikdy nevideli v akcii, toto video od používateľa Otto je potrebné sledovať:

Čo presne je prispôsobovač tém? Podľa Codex:

Obrazovka Prispôsobenie motívu (t. J. „Prispôsobovač motívu“) umožňuje správcom stránok vylepšiť nastavenia motívu a zobraziť ukážku týchto zmien v reálnom čase..

Prispôsobovač tém v skratke

Prispôsobovač tém má tri hlavné komponenty – sekcie, nastavenia a ovládacie prvky. Keby bol Theme Customizer domom, vaša obývacia izba by bola jednou z častí, každé svetlo v ňom by bolo nastavenie a každé svetlo prepínalo ovládanie. Je to také jednoduché.

Ak chcete pracovať s témou Prispôsobovač tém, musíte sa zapojiť do akcie customize_register. Tým sa načíta $ wp_customize object, inštancia WP_Customize_Manager trieda, ktorá robí všetko ťažké zdvíhanie. Viac o tom v časti 2 tejto série.

Už je tam

Ak nechcete pracovať s funkciou Prispôsobovač motívov a potrebujete len nechať to urobiť v téme, bude to ešte jednoduchšie. Keď vytvoríte tému od nuly, aplikácia Theme Customizer už bude k dispozícii a bude zobrazovať jej vstavané časti. V skutočnosti to je to, ako ďaleko vás dostanú prázdne položky index.php a style.css, ktoré neobsahujú nič iné ako riadky záhlavia komentárov:

Prispôsobovač tém v prázdnej téme

Prispôsobovač tém v prázdnej téme

Na tejto snímke obrazovky určite nie je nič na zobrazenie, pretože index.php nerobí nič, ale to je zmysel – ak ste vývojár témy, Theme Customizer iba kričí: „Vždy, keď budete pripravení!“ takže nie je dôvod, aby ste ho nepoužívali v téme WordPress.

Existuje viac predvolených sekcií, ale zobrazia sa iba v prípade, že ich vaša téma podporuje. Tu je kompletný zoznam vstavaných sekcií:

 • Názov a označenie stránky
 • farby *
 • Obrázok hlavičky *
 • Obrázok na pozadí *
 • navigácia *
 • Statická predná strana

Označené (*) sekcie sa zobrazia iba v prípade, že vaša téma podporuje ich príslušné funkcie. Ak chcete, aby sa zobrazila sekcia Hlavička, všetko, čo potrebujete, je add_theme_support (‘custom-header’) niekde vo vašom súbore funkcií.php.

Existujúce kontroly

Po zabudovaní všetkých týchto sekcií musia existovať určité ovládacie prvky (svetelné spínače, pamätáte?), Ktoré ich zapĺňajú. Tu je to, čo vám WordPress ponúka, hneď po vybalení:

 • Textové pole
 • checkbox
 • rádio
 • vybrať
 • Výber farieb
 • Nahranie súboru
 • Odovzdanie obrázka
 • Obrázok na pozadí
 • Obrázok hlavičky

Pravdepodobne dosť dobrý pre väčšinu tém, ale ak je vaša téma špeciálna (nechaj ma uhádnuť, je to tak?) A potrebuje nejaké vlastné ovládacie prvky, môžete to urobiť tiež. Vytváranie vlastných ovládacích prvkov je jednou z vecí, ktoré sa v tejto sérii zaoberáme, takže zostaňte naladení.

To je zatiaľ všetko

WordPress má momentálne šestnásť rozhraní API (skúste ich pomenovať všetky!) a ak ich posúdite podľa toho, ako sú užívateľsky prívetivé a aké ľahké je na ne skočiť a začať ich používať, nikto sa nepribližuje k rozhraniu API na prispôsobenie tém..

Už ste už svojim používateľom uprednostňovali a prešli z stránok s nastaveniami na Prispôsobovač tém? Ak nie, rád by som počul prečo a ak áno, čo si o tom doteraz myslíte?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me