Vytvorte si portál agregácie správ RSS pomocou WordPress

Vytvorte si portál agregácie správ RSS pomocou WordPress

V roku 2013 spoločnosť Google zrušila podporu pre RSS a zabila ich obľúbenú službu, Google Reader. Bol to krok, ktorý spôsobil veľké vyliatie šoku z blogosféry. Webové stránky všade sa snažili zostaviť zoznamy alternatívnych služieb na agregáciu správ RSS a mnohí to videli ako koniec RSS.

Aj keď sa spoločnosť Google rozhodla, že už nechce tráviť čas ani zdroje využívajúce formát RSS, stále existuje veľa možností použitia a za posledných niekoľko rokov to určite nikam nešlo..

Webové stránky WordPress, autor: štandardné, počas inštalácie vytvárať kanály RSS. Tieto informačné kanály sa môžu použiť na premenu jednorázových čitateľov na bežných odberateľov, môžu sa však tiež použiť na agregáciu obsahu z iných webových stránok a uverejnenie na vašich vlastných stránkach. Zodpovedné používanie služby RSS vám umožňuje vytvoriť web, ktorý môže byť centrálnym portálom zobrazujúcim obsah z mnohých stránok vo vašom nika.

To sa dá urobiť niekoľkými spôsobmi.

Vaše možnosti zahŕňajú:

  1. Vytvorte jednoduchý zoznam príspevkov, ktoré odkazujú späť na pôvodný článok.
  2. Zobrazte každú položku ako výpis obsahu s odkazom späť na pôvodný zdroj.
  3. Zobraziť celý príspevok na svojich stránkach a pripísať pôvodný zdroj.

ja vždy odporúčame pripísať pôvodný zdroj vždy, keď importujete obsah, a pokiaľ je to možné, importujte iba úryvky pôvodného článku, nie všetky (ak na to nemáte povolenie od pôvodného autora).

Najjednoduchší spôsob, ako si vytvoriť svoj vlastný web na zhromažďovanie správ RSS, je použitie doplnku WordPress. Existuje niekoľko možností. Pozrime sa na najmocnejšiu, ktorá je momentálne k dispozícii: Agregátor WP RSS.

Doplnok agregátora RSS od spoločnosti WP

Doplnok agregátora RSS spoločnosti WP

Agregátor WP RSS je najobľúbenejší doplnok na import RSS, ktorý vám umožňuje agregovať viacero informačných kanálov webových stránok a zobraziť ich na vašom webe dvoma odlišnými spôsobmi. Tieto možnosti zobrazenia sú:

  1. Použite krátke kódy na zobrazenie položiek v zozname v príspevku / stránke / miniaplikácii.
  2. Vytvárajte príspevky WordPress z položiek informačného kanála (Feed to Post).

Každá možnosť je užitočná svojím osobitným spôsobom.

Napríklad pri použití skráteného kódu môžete vytvoriť novú (alebo pridať existujúcu) stránku alebo príspevok, ktorý zobrazí zoznam súvisiacich článkov z vášho výklenku. Možnosť shortcode má početné parametre, ktoré je možné kombinovať na vytvorenie zoznamu, ktorý obsahuje podrobnosti, ktoré čitatelia budú potrebovať. Môže byť tiež štylizovaný rôznymi spôsobmi.

Možnosť Feed to Post vytvorí blogové príspevky, ktoré odzrkadľujú všetky príspevky vložené prostredníctvom kanála RSS. Táto možnosť vám umožňuje určiť, či sa importuje jednoducho názov, výpis z rôznej dĺžky alebo celý príspevok. Neviem si predstaviť žiadny legitímny dôvod na zverejnenie celého obsahu inej stránky, pokiaľ nejde o váš vlastný. Odporúčame sa tejto možnosti úplne vyhnúť, ak nemáte jasné povolenie vlastníka.

Pozrime sa bližšie na každú z možností.

Možnosť 1: Použitie krátkeho kódu

Krátky kód agregátora WP RSS

Skratka vám umožňuje agregovať toľko položiek informačného kanála, koľko chcete, na jeden príspevok alebo stránku na vašom webe. Niektoré témy poskytujú aj oblasti miniaplikácií, v ktorých môžete skratku využiť. To je užitočné najmä vtedy, keď publikujete svoje vlastné príspevky do blogu a zhromažďujete zdroje webových stránok inde.

Skrátený kód umožňuje použitie viacerých parametrov na riadenie toho, čo a ako sa určité prvky zobrazujú. Môžete obmedziť počet zobrazených položiek informačného kanála, pridať stránkovanie do zoznamu a ďalšie.

Pomocou doplnkov Výňatky a miniatúry a Kategórie môžete zobraziť skrátený kód o krok ďalej. Prvá možnosť vám umožňuje použiť obsah poskytnutý v informačných kanáloch RSS, ktoré používate na vylepšenie zobrazenia krátkymi úryvkami a obrázkom miniatúry, zatiaľ čo druhá možnosť vám umožňuje lepšie usporiadať zdroje informačného kanála..

Výňatky a miniatúry WP RSS

Parametre krátkeho kódu sa tiež vzťahujú na tieto dva doplnky, čo vám umožňuje rozhodnúť sa, ktorý displej krátkeho kódu obsahuje obrázky, výňatky alebo oboje..

Môže to byť užitočný spôsob zobrazovania obsahu z iných stránok, ale nie je to najlepšia voľba, ak účelom vašich stránok je buď iba agregácia obsahu, alebo zameraná na to, aby čitateľovi poskytla lepšiu skúsenosť..

Možnosť 2: Použitie informačného kanála na uverejnenie

Agregátor RSS pre WP: WPNewsDesk RSS Agregácia správ

Použitie doplnku Feed to Post je najužitočnejšou a najkomplexnejšou metódou na agregáciu množstva webových kanálov na jednu webovú stránku bez ohľadu na to, v akom výklenku je alebo v akom formáte je obsah; či už ide o text, obrázky alebo videá.

Vďaka tomuto doplnku je každá položka informačného kanála vytvorená ako vlastný príspevok na vašom webe. V predvolenom nastavení používa príspevky WordPress, ale môžete ho nastaviť tak, aby sa importovalo do ľubovoľného vlastného typu príspevku. Tieto príspevky môžu byť nastavené tak, aby zobrazovali toľko pôvodného obsahu, koľko považujete za potrebné. Výňatok zo 100 slov zvyčajne sprostredkuje dosť pôvodného príspevku, aby upútal pozornosť vašich čitateľov.

Na pripísanie pôvodného zdroja môžete použiť všeobecné nastavenie, ktoré ku každému príspevku pridá rovnakú všeobecnú správu, alebo môžete použiť funkciu Pridať / Prepnúť do obsahu a pridať vlastný odkaz pre každý zdroj..

Kanál RSS agregátora WP na uverejnenie

S touto metódou agregácie máte k dispozícii veľké množstvo možností. Môžete nastaviť, aby sa príspevky automaticky uverejňovali alebo vytvárali ako koncepčné príspevky, aby ste sa mohli manuálne rozhodnúť, ktoré príspevky uverejníte na svojej stránke. K výňatkom môžete zapnúť komentáre, zmeniť spôsob zobrazovania obrázkov, ak sa ich rozhodnete vôbec zobraziť, priradiť existujúcich používateľov ako autorov alebo importovať pôvodné informácie o autorovi a oveľa viac.

Príspevky vytvorené pomocou tejto metódy majú k dispozícii ďalšie možnosti správy, ktoré sú ovládané v ponuke nastavení doplnku. Medzi tieto možnosti správy patrí možnosť rýchleho a jednoduchého odstránenia všetkých príspevkov vytvorených položkami informačného kanála, konfigurácie, kedy sa majú príspevky odstrániť z vášho webu (ak vôbec), a mnoho ďalších.

Záverečné slová o vytvorení portálu agregácie správ RSS

Existuje niekoľko spôsobov, ako agregovať obsah kolekcie webových stránok do jedného umiestnenia a tento doplnok tento proces zjednodušuje.

Možno by ste chceli vybudovať centrum pre svoje vlastné webové stránky, jediný portál pre všetky príspevky vytvorené vo vašom výklenku alebo dokonca jediné miesto na skenovanie výpisov obsahu z viacerých stránok, ktoré chcete sledovať..

Napríklad tím WP RSS Aggregator vybudoval WP News Desk – spravodajský portál pre všetko, čo WordPress zhromažďuje príspevky z viac ako 100 najlepších zdrojov. Každý príspevok odkazuje priamo na pôvodný zdroj, čo im dáva kredit, ktorý si zaslúžia. Takéto stránky môžu byť speňažené aj pomocou reklám, pridružených odkazov a ďalších.

Tento doplnok umožňuje rôzne spôsoby dosiahnutia týchto cieľov a je najlepším a najobľúbenejším agregátorom RSS, ktorý je k dispozícii v systéme Windows Archív doplnkov WordPress.org.

Vytvorili ste už predtým portál na agregáciu správ RSS pomocou WordPress alebo ste niekedy uvažovali o jeho vytvorení? Používate RSS iným spôsobom na pridávanie obsahu na svoje stránky? V nasledujúcich komentároch by sme radi počuli vaše myšlienky.

A ak máte záujem dozvedieť sa viac, možno sa vám bude páčiť aj náš sprievodca o tom, ako vytvoriť sociálny kanál pomocou WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me