WordPress Toolkit in Plesk – Stručný a komplexný sprievodca

WordPress Toolkit in Plesk - Stručný a komplexný sprievodca

WordPress je neuveriteľne neuveriteľný a prináša niekoľko výhod, ktoré od systému správy obsahu (CMS) nemusíte očakávať. Spravovať všetko na WordPress je veľmi ľahké, od nového blogu po publikovanie správ. To je dôvod, prečo je tak populárny na mnohých rôznych kanáloch. Navyše sú k dispozícii ďalšie funkcie pre každú výklenok vďaka ľahko použiteľným doplnkom a nástrojom.

Pokiaľ ide o spustenie programu WordPress na vašom webe, máte niekoľko možností. Spravované hostingové spoločnosti, ako napríklad WP Engine, uľahčujú prácu a inštalujú WordPress za vás. Ale pre tých, ktorí používajú zdieľaný hosting, máte často na výber cPanel, Ubuntu alebo Plesk.

Plesk je ovládací panel webhostingu, ktorý je možné nainštalovať na servery Linux aj Windows. Ak používate Media Temple VPS, možno ste to už predtým videli. Môžete ho však nainštalovať aj sami a ľahšie tak spravovať inštalácie WordPress na svojom vlastnom serveri.

Plesk 17 WordPress Toolkit je rozšírenie pre Plesk o pridanie škály funkcií WordPress. Je to užitočná (a ľahká) voľba pre jednoduchú správu tém, doplnkov, zabezpečenia, aktualizácií a ďalších tém WordPress..

Sada nástrojov WordPress v Plesku

Plesk je kompletná, všestranná a bezpečná sada nástrojov pre WordPress, ktorá poskytuje jediný informačný panel na jednoduché spravovanie viacerých inštancií WordPress. S Pleskom je veľmi ľahké vyskúšať nové doplnky, funkcie a nápady na dizajn v karanténe skôr, ako ich zverejníte na svojom živom webe. Na to nebudete potrebovať žiadne ďalšie doplnky ani samostatný server – nástroj WordPress Toolkit v Plesku to spravuje všetko.

Na odstránenie časti zložitosti správy webových stránok WordPress môžete použiť aj súpravu nástrojov WordPress. Staging, klonovanie, synchronizácia, aktualizácia, migrácia a ďalšie zložité úlohy – je jednoduché to urobiť jediným kliknutím.

Sada nástrojov WordPress v Plesku

Sada WordPress Toolkit poskytuje jediné rozhranie pre správu, ktoré sa ľahko inštaluje (inštalátor jedným kliknutím), konfiguruje a spravuje WordPress. Musíte nainštalovať rozšírenie WordPress Toolkit v Plesku a môžete s ním začať pracovať.

WordPress Toolkit nevyžaduje Plesk (samozrejme), ako aj server PHP verzie 5.3 alebo vyššej. Ak váš server stále používa nižšie uvedenú verziu PHP, budete musieť pridať vlastný PHP obslužný program. Aby ste to mohli povoliť, musíte zadať cestu k binárnemu kódu PHP a prepnúť odber pomocou nástroja WordPress Toolkit na vlastný obslužný program PHP..

WordPress Toolkit je navyše zadarmo pre vlastníkov vydaní Plesk Web Host a Plesk Web Pro. Používateľom Plesk Web Admin sa ponúka iná verzia SE s menším počtom funkcií.

Teraz sa pozrime, ako môžete v Plesku používať sadu nástrojov WordPress.

Inštalácia WordPress s Pleskom

Najprv sa musíte prihlásiť do svojho panela Plesk. Odtiaľ by ste mali mať k dispozícii nasledujúce možnosti inštalácie:

  • Webové stránky a domény> WordPress> Inštalovať
  • Aplikácie> WordPress> Inštalovať
  • Predplatné> WordPress> Inštalovať

Nainštalujte program WordPress s programom Plesk

Klikni na Webové stránky a domény a na pravej hornej strane informačného panela Plesk by sa mala zobraziť ikona WordPress. Klikni na Ikona WordPress a kliknite na Inštalácia na inštaláciu programu WordPress do panela Plesk.

Spravujte inštalácie WordPress

Po úspešnej inštalácii programu WordPress s programom Plesk (alebo po importovaní webu prostredníctvom systému Windows) Webové stránky a domény> WordPress> Import), ďalším krokom je prejsť na informačný panel nástrojov WordPress Toolkit a získať široký prehľad o webových stránkach WordPress spustených na vašom serveri. Na tejto hlavnej stránke si môžete prezrieť všetky svoje inštalácie na prvý pohľad.

Medzi vizuálnymi preferenciami môžete ľahko prepínať medzi kartami, zoznamami alebo dlaždicami.

Spravujte inštalácie WordPress v Plesku

Z Informácie a nástroje na kartu, budete mať prístup k ovládacím prvkom a nástrojom pre svoje stránky. Pomocou prepínačov môžete rýchlo vypnúť indexovanie vyhľadávacieho nástroja, povoliť režim údržby a ladenie, zapnúť ukladanie do vyrovnávacej pamäte alebo obmedziť prístup verejnosti zapnutím ochrany heslom..

Nájdete tu aj rýchle odkazy na synchronizáciu, klonovanie, správu súborov a zálohovanie / obnovenie súborov.

Pomôcka: Použite Clone tlačidlo na rýchle rozmiestnenie oddychového miesta pre váš testovací účel.

Spravujte doplnky WordPress

S nástrojom WordPress Toolkit v aplikácii Plesk je tiež jednoduchá správa. Všetky doplnky môžete nainštalovať, aktivovať a odstrániť z hlavného panela.

Spravujte doplnky WordPress v aplikácii Plesk

Nainštalujte doplnky

Existujú dve možnosti inštalácie doplnkov. Pridajte doplnok na konkrétnu stránku, prejdite na: WordPress> karta Pluginy pre web> Inštalovať

Alebo ak chcete nainštalovať nový doplnok na všetky svoje weby WordPress, prejdite na všeobecnejšiu stránku: WordPress> Pluginy> Inštalovať

V oboch prípadoch kliknite na ikonu vyhľadávania a vyhľadajte doplnok. Pri inštalácii doplnku pomocou nástroja WordPress Toolkit sa v predvolenom nastavení automaticky aktivuje.

Môžete tiež nahrať doplnok tretej strany (napríklad doplnok, ktorý ste si zakúpili v službe CodeCanyon alebo nové rozšírenie od spoločnosti WooCommerce). Jednoducho prejdite na: WordPress> Pluginy> Upload Plugin

Potom vyberte súbor zip doplnku a kliknite na možnosť Nahrať. Ak chcete nainštalovať a aktivovať doplnok, prejdite na: WordPress> Doplnky

Kliknutím nainštalujte nový doplnok a potom vyberte weby WordPress, do ktorých ho chcete pridať.

Odstráňte doplnky

Môžete si však vybrať ľubovoľné doplnky, ktoré chcete zo svojho WordPress odstrániť, kliknutím na ikonu Odstrániť ich odstránite z vybranej inštalácie.

Teraz vyberte inštaláciu WordPress, ktorú chcete aktivovať a deaktivovať nainštalovaný doplnok.

Prejdite na stránku Správa servera> WordPress> Pluginy a vyberte doplnok, ktorý chcete aktivovať alebo deaktivovať.

Správa tém WordPress

Pomocou programu Plesk je veľmi ľahké pridať, odstrániť, aktivovať alebo deaktivovať akúkoľvek tému WordPress.

Spravujte WordPress Themes in Plesk

Inštalovať motívy

Ísť do WordPress> karta Témy> Inštalovať pridať novú tému. Použite vyhľadávanie na nájdenie témy a začiarknite políčko pri téme, ktorú chcete pridať.

Rovnako ako v prípade doplnkov, môžete pridať rovnakú tému pre všetky inštancie WP alebo pridať konkrétnu tému len do jednej konkrétnej inštancie (alebo viacerých). Ak to chcete urobiť, musíte kliknúť na rozbaľovaciu ponuku a potom vybrať inštancie, ktoré chcete pridať alebo odstrániť tému.

Pridajte do programu Plesk motívy WordPress

Okrem toho môžete tiež ľahko aktualizovať akúkoľvek tému z internetu WordPress> Témy tab. Jednoducho vyberte motív, ktorý chcete aktualizovať pre svoje inštalácie (aj keď vždy odporúčame aktualizáciu kvôli bezpečnosti – ak na prispôsobenie používate podriadený motív WordPress, nemusíte sa obávať).

Zabezpečenie WordPress

Pomocou svojho nástroja WordPress Toolkit od spoločnosti Plesk môžete vykonať kontrolu zabezpečenia svojho webu. Uvidíte, či sú všetky súbory / readme.html / prázdne. Môžete tiež ľahko zmeniť nastavenia zabezpečenia a zobraziť stav zabezpečenia. Z tohto dôvodu musíte prejsť do stĺpca S v sekcii Webové stránky a doména> WordPress.

Zabezpečenie Plesk WordPress

Kliknutím na odkaz „Skontrolovať zabezpečenie“ zobrazíte stav všetkých vašich inštalácií WordPress. Začiarknite políčka so zlepšením zabezpečenia, ktoré chcete vykonať, a potom kliknite na tlačidlo Zabezpečiť.

Kontrola zabezpečenia Plesk WordPress

Takto môžete drasticky znížiť pravdepodobnosť, že niekto vstúpi na vaše stránky, zabezpečením bezpečnosti webových stránok WordPress na najvyššej úrovni.

Zálohovanie a obnovenie

Spolu so všeobecnou bezpečnosťou stránok WordPress možno na zálohovanie vašich stránok použiť aj nástroj WordPress Toolkit v Plesku.

Plesk Toolkit pre WordPress uľahčuje vytváranie plánovaných záloh pre váš web. Postupujte podľa týchto pokynov a ubezpečte sa, že máte aktuálne údaje, ktoré sa dajú obnoviť z miesta, z ktorého môžete v prípade potreby vykonať zálohu:

  • Najprv sa prihláste do palubnej dosky Plesk
  • Kliknite na Domény
  • Potom kliknite na Spravovať doménu alebo Spravovať hosting
  • Teraz kliknite na Webové stránky a domény
  • Kliknite na Správcu zálohovania
  • Kliknite na Nastavenia plánovaného zálohovania

Správca zálohovania Plesk

Tu si môžete vybrať svoje možnosti v nastaveniach zálohy, ktoré zahŕňajú pridanie predpony k názvu zálohy, výber viaczálohovej zálohy, umiestnenie úložiska zálohy a nastavenie limitu zálohy (počet kópií zálohy) na vašom serveri. Môžete dokonca nastaviť upozornenie upozornenia.

Ak pôjdete na plán môžete tiež aktivovať a automatizovať úlohu zálohovania. Vyberte si frekvenciu zálohy pre svoj web, aby ste pre svoje pravidelné zálohy urobili pravidelné zálohy. Stačí si vybrať čas na spustenie procesu zálohovania a uloženie.

Upraviť globálne nastavenia

Nakoniec v Globálne nastavenie môžete nakonfigurovať svoju stránku údržby a predvolenú predponu subdomény pre klonovanie, ktorá vám umožní zmeniť webovú adresu postupovacej stránky..

Globálne nastavenia Plesk

záver

Manuálna správa stránok WordPress môže byť dosť zložitá. Výkonný ovládací panel, ako je Plesk, uľahčuje prácu a pomocou WordPress Toolkit v Plesku môžete spravovať všetky svoje stránky z jediného dashboardu..

Ak ste agentúra, ktorá hosťuje viac klientskych stránok, alebo vášnivý spisovateľ s blogom v každom výklenku, potom je nástroj WordPress Toolkit v Plesku jednou z vašich najlepších možností na správu všetkých vašich stránok. Pracujte inteligentnejšie a nie ťažšie a spravujte svoje stránky WordPress efektívne bez akýchkoľvek problémov.

Aké sú vaše myšlienky v programe WordPress Toolkit v Plesku? Alebo máte nejaké otázky, ako začať s tým? Zanechajte nám komentár nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me